IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    “There is growing evidence that long term nominal yields are making a secular trough with several near term catalysts that may extend last week’s rise,” strategists including Michael Wilson wrote in a note on Monday. “Such a development could prove to be very challenging to many equity portfolios that likely embed higher long duration risk than may be appreciated.”
    Лихвите са само една част влияеща на цената.
    И 1% да стане МАКС, реалната пак ще е отрицателна.
    Обаче със тези самосвали от напечатани пари, поне с 20% им се качи дълга тази година, лихвите трудно ще вървят толкова нагоре,
    сега само лихвата е $3.8 трил годишно по дълга.

    Коментар


    • Моята прогноза е за ниска реална доходност по американските ДЦК. Дали това ще стане с инфлация и Yield curve control или дезинфлация + високи цени на ДЦКтата не знам. Знам, че няма да допуснат дефлация в средносрочен план (1+ години). В тоя ред на мисли идните месеци не са толко важни. 2-3 години напред съм булиш

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Жълтото от близо 5г (от дъното по коледа 15та) прави higher lows and higher highs, това за мене е тренд.
        Останалите интерпретации може да ги оставим като подробност на царете на ТА като тебе, ние нямаме такива претенции.
        Ама видя ли, Морган Станли днес в нов Note пак казват, че се ме секуларно дъно на лихвите по длъгите USTs

        Ако са прави (а за мене е почти сигурно, че са) какво ще стане с тенекето в идните месеци? Изключвам епизода с изборите



        “There is growing evidence that long term nominal yields are making a secular trough with several near term catalysts that may extend last week’s rise,” strategists including Michael Wilson wrote in a note on Monday. “Such a development could prove to be very challenging to many equity portfolios that likely embed higher long duration risk than may be appreciated.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Жълтото от близо 5г (от дъното по коледа 15та) прави higher lows and higher highs, това за мене е тренд.
          Останалите интерпретации може да ги оставим като подробност на царете на ТА като тебе, ние нямаме такива претенции.
          От къде ли копира графиките тигър и превежда с гугълтранслейтъра прогнозите на някой. хахххх Сайтове бол- ЦЦЦ гадните шваби не ме оставиха да си направя играта с поредния грипен спасител гадни малки мошеници.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Ти мани апокалиптиците, но гледам Мишо пак си е сменил пригнозата и говори за нагоре а Пибел за некво сътношение Дау Голд 3 . Тоя Майк много добър , гледай и тех ги. облъчил..
            Ми да като кажеш може да отиде на 1000 долара и може да отиде на 3000 долара ще излезе прав накрая. И после ще каже ама аз Ви казах и то стана.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение


              Апропо , жълтото НЕ Е в тренд от , а от точно 1 година и 3 месеца - от 05. 2019
              Жълтото от близо 5г (от дъното по коледа 15та) прави higher lows and higher highs, това за мене е тренд.
              Останалите интерпретации може да ги оставим като подробност на царете на ТА като тебе, ние нямаме такива претенции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Е, не сме вчерашни де, нали правим разлика между спайк и тренд, щото жълтото е в такъв вече почти 5 години. Дори 2та ненужни хайка на фед от 2да каже та половина на 18та година не можаха да го изкарат от него.
                Очаквам същия да се запази и близките години. Изборите в това отношение наистина са важни, при победа на вашите очаквам да е минимум двойно по силен ако не и тройно.
                То се вижда ясно и сега от разликата в стимулите и харчовете на калпак които имат РП и ДП, дето не могат се разберат. Рейшото е 1 към 3.
                Понеже , не си вчерашен , де ....................... Можеш ли да кажеш каква е РАЗЛИКАТА между Спайк и Тренд ?

                Шегувам се............

                Апропо , жълтото НЕ Е в тренд от
                вече почти 5 години.
                , а от точно 1 година и 3 месеца - от 05. 2019

                Движението назад , до 07. 2016 се казва КОРЕКЦИЯ на миниТРЕНДА от 12. 2015 - 07.2016 .

                А Mишо , най - общо , искаше да каже , че за него ТРЕНДА е изчерпан . Но му дава право на още един Спайк (шип ) , минимален нагоре .

                Дори и сега обаче , Тренда от 05. 2019 се движи и образува точно Спайк (шип) ....

                Това , завършва ВИНАГИ по един и същи начин......................... особенно при Златото





                П.П За текстовите напудрени романисти , невиждали графика .... и златните джадай ( нека силата да е с тях .... )

                , ще ВМЕТНА , че първата ЕЛИПСА - СПАЙК е от 2011 , когато ОТНОВО във форума гореописаните са се поздравлявали с ЧЕСТИТО ..


                Аре . отивам на обяд ..... и плаж ..............
                Въпроси с тематична насоченост между 18 - 20 часа ...... Ако съм в ''абилити''
                Last edited by Correctively objective; 17.08.2020, 12:27.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Ти мани апокалиптиците, но гледам Мишо пак си е сменил пригнозата и говори за нагоре а Пибел за некво сътношение Дау Голд 3 . Тоя Майк много добър , гледай и тех ги. облъчил..


                  В случая не ставаше дума за дау/голд , а за разликата в печатането при републиканци/демократи и съотв. влиянието в/у тенекето.

                  А иначе по спомен преди година май с Бацето наистина нещо се спорехме за рейшото, забравих на кой индекс беше към жълтото, та той графично настояваше че ще стане 1 към 1 след ненам си колко години...
                  Ще да е било наистина май за дау въпроса тогава щото ми бе бая трудно да приема 1:1...тъй като сп500/голд то си е комай написано вече на челото.

                  А Майки ми се чини прекалено много драматизирва това с комекса.
                  Като не могат да доставят физически ще се откажат от това и така - живота продължава.
                  Аз примерно като имам ябълка, майкрософт, мастерК и 2 рафинерии да не би да искам всяка година да ми доставят по 1 смартфон, компютър, карта и нам си колко туби безинъ у дома ?
                  И тенеке не ми требе та да се чудя де да го крия

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Orthodox Разгледай мнение

                    едно и също ляляш във всеки пост . общи мохабети за оцъкляне на две три златни буби , апокалиптици като теб
                    накрая сам си оценяваш написаното по добре от всеки друг .

                    Ти мани апокалиптиците, но гледам Мишо пак си е сменил пригнозата и говори за нагоре а Пибел за некво сътношение Дау Голд 3 . Тоя Майк много добър , гледай и тех ги. облъчил..
                    Last edited by Todor Sabev; 17.08.2020, 11:33.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Абе може да има още един спайк на златото. Все пак идват избори в щатите, Тръмп подготвя пълен хаос на изборния процес и изобщо пълен хаос във всичко, не е ясно как и дали ще сдаде властта...

                      Има мегдан за още нагоре

                      Но в момента, в който се поуспокоят нещата и...
                      Е, не сме вчерашни де, нали правим разлика между спайк и тренд, щото жълтото е в такъв вече почти 5 години. Дори 2та ненужни хайка на фед от 2та половина на 18та година не можаха да го изкарат от него.
                      Очаквам същия да се запази и близките години. Изборите в това отношение наистина са важни, при победа на вашите очаквам да е минимум двойно по силен ако не и тройно.
                      То се вижда ясно и сега от разликата в стимулите и харчовете на калпак които имат РП и ДП, дето не могат се разберат. Рейшото е 1 към 3.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                        Значи според мен самото срутване на COMEX, няма да е както много тук си го представят.

                        Вижда се, че те си правят каквото искат.

                        Ключа е в думата "МОРАТОРИУМ"! Това е термин, с който си правят каквото искат.

                        За пример Гърция по всички правила на финансовия свят беше фалирала след като пропусна плащанията, НО те ти казаха, че фалит няма и това мина в графа "МОРАТОРИУМ" за една седмица!

                        Личното ми мнение, че при положение, че си правят каквото искат, няма да дойде ден на "Страшния съд", в който всичко ще замръзне, цялата финансова система. Може да има банкови ваканции, може да има мораториуми на едно или друго, а самия крах ще бъде в течение на години и ще е постепенен. Мисля, че това се вижда.

                        Ще дойде ден, в който и Италия ще трябва да фалира, но там отново ще започне процес по някакъв "МОРАТОРИУМ" и тн.... Крайния резултат в дългосрочен план ще е един и същ, просто няма да е внезапно, защото се вижда, че има деспотизъм във финансовия свят и реално нито пазарните правила важат, нито каквито и да са други закони, когато ножа на псевдоелита им е упрял в кокала.

                        Към момента така мисля!
                        едно и също ляляш във всеки пост . общи мохабети за оцъкляне на две три златни буби , апокалиптици като теб
                        накрая сам си оценяваш написаното по добре от всеки друг .

                        Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                        Това обаче не е истинска прогноза!
                        Това е пръдня.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Абе може да има още един спайк на златото. Все пак идват избори в щатите, Тръмп подготвя пълен хаос на изборния процес и изобщо пълен хаос във всичко, не е ясно как и дали ще сдаде властта...

                          Има мегдан за още нагоре

                          Но в момента, в който се поуспокоят нещата и...
                          Спокойно няма да се успокоят поне още три години считано от днес-

                          Коментар


                          • Абе може да има още един спайк на златото. Все пак идват избори в щатите, Тръмп подготвя пълен хаос на изборния процес и изобщо пълен хаос във всичко, не е ясно как и дали ще сдаде властта...

                            Има мегдан за още нагоре

                            Но в момента, в който се поуспокоят нещата и...
                            Last edited by Money; 17.08.2020, 09:37.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                              QUOT
                              Не е това причината. Някаква конкретна новина е, която ще се появи тази година или просто мумията върти някоя поредна врътка. Стара оперативна
                              Ккаво да ти кажа...

                              Всеки с мнението си!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                                Ми много просто. Барик имат много по-добри след 30 години. Нюмонт са по-лоши във всичко освен в най-големите залежи, които им
                                Така погледнато Барик са супер! Те не само, че имат ПО-ДОБРИ коефиценти от средното за сектора, НО дават и надежността на ГОЛЯМАТА КОМПАНИЯ!
                                QUOT
                                Не е това причината. Някаква конкретна новина е, която ще се появи тази година или просто мумията върти някоя поредна врътка. Стара оперативна

                                Коментар

                                Working...
                                X