IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Алфа, това мисля, че и ти самият знаеш, че са пълни глупсоти...
    Глупости, глупости.....е па колко да са глупости?

    За един човешки живот време доларът е изгубил "само" 99% от покупателната си способност.




    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Алфа, това мисля, че и ти самият знаеш, че са пълни глупсоти...
      Времето ще покаже!
      Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

      Коментар


      • Алфа, това мисля, че и ти самият знаеш, че са пълни глупсоти...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Една от малкото добри статии на тема злато, които съм чел:

          https://www.ft.com/content/bc5ca5c2-...d-afd54f707dec


          Знам, че в тази тема повечето хора не се интересуват от златото, а само от някакви псевдо али-бали и най-вече от конспирация, но за хората, които се интересуват - препоръчвам

          Коментар


          • Една от малкото добри статии на тема злато, които съм чел:

            https://www.ft.com/content/bc5ca5c2-...d-afd54f707dec


            Знам, че в тази тема повечето хора не се интересуват от златото, а само от някакви псевдо али-бали и най-вече от конспирация, но за хората, които се интересуват - препоръчвам

            Коментар


            • Златки, злобата е вредна за вас самите. Препоръчвам разходки в парка и дълбоко дишане

              Коментар


              • Не знам защо се обясняваш с Мунчо, вместо просто да се възползваш от безпогрешните му анти прогнози. Добри пари се изкарват. Щом е почнал да плюе по златото, това значи, че тръгваме нагоре. Няма точно обяснение за неговата обратна магия, но работи.

                Накратко - купувайте! Сега ви е паднало. Може след тази седмица вече да няма такава далавера.

                Коментар


                • Муньос, бутнаха жълтото с цели 4% и целият си се подмокрил... А това, че само в петък меганабалонченото Дау изпусна близо 2%, нема значка, се пак три месеца го чакаш тва гадно тенеке да смени посоката. И на твоя кален сокак изгрв слънце, ама за много малко.

                  Мунка, ич не ти е лесно, откакто Никсън „временно” отвърза долара от златния стандарт преди точно 50 години, откакто съществува ерата на любимите ти фиатни валути, подчертавам валути, а не пари, златото бие Дауто като маче у дирек.
                  ​​​​​​​За този 50 годишен период на фиатна монетарна система на необезпечени валути, златото поскъпна 50,5 пъти спрямо 5,7 пъти ръст на Дау. Това не е просто секс, ами си е живо е*ане.
                  На всичко отгоре към момента тенекето е на 15 % под ATH, докато Дау е на 7% под АТН.

                  Имам обаче една далеч по-лоша новина за теб. Не само, че ще виждаме нови ATH на ДВАТА монетарни метала срещу обезценяващия се долар, ами бедното ти изтерзано сърчице ще стане свидетел през това десетилетие (може да е 25та, може да е 28ма, но при всички положения до култовата 2030 настоящата кейнсианска монетарна система ще бъде изпратена в небитието) на съотношение Тенеке- Дау 1:1. Това как ще го преживееш, идея си нямам.

                  След една седмица, от 28 юни според разпоредбите на Базел 3, златото ( а неофициално и среброто) възвръщат отнетият им от Ямайската конференция през 1976 статут на 1ви клас банкови активи, сиреч пари. Двата монетарни метала са изпълнявали успешно функцията на солидни, честни пари в продължение на 75 века, и по всичко личи, че ще изпълняват тази функция и в бъдеще.

                  Точното определение за монетарни метали на английски език е bullion. London Bullion Market Association е организация на банки, търгуващи с двата монетарни метала злато и сребро.

                  Правя това уточнение, защото след мой пост в сий форум за разпоредбите на Базел 3 и евентуалния им ефект върху спот пазара на LBMA и фючърсите на Comex, където се търгуват двата монетарни метала, крумчо Базила поръчва превод на статията на Alasdair McLeod от Goldmoney.com за последиците от Базел 3 и я публикува след няколко дни. В превода навсякъде е поставено словосъчетанието „bullion банки”, умишлено е пропуснал превода на банки, търгуващи с монетарни метали, защото това противоречи на неговите твърдения, че среброто не е монетарен метал, а чисто индустриален, тоест не се различава с нищо от мед, олово, цинк. По този начин манипулативно заблуждава читателите на блога на неговата фирмичка с цел да ги насочи към неговите продукти. Това не му е за първи или последен път

                  Ако напиша едно писмо до Alasdair McLeod за манипулативния превод и затова, че Базила отрича, че среброто е монетарен метал, то съм сигурен че той ще му забрани публикуването на неговите статии.

                  ​​​​​​​Базила е един умнокрасив Woke индивид, проект на АзБ, от когото не бих си купил торби за смет, камо ли да ми мине кощунствената мисъл да търгувам монетарни метали с него

                  Коментар


                  • ,,Потопът,, По Нешънъл Джеографик сега. Черно Море .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                      Както и да го направят крайния ефект за населението е един и същ. Пиене на студена вода и много 'поздрави" на майките на банкерите.
                      Съгласен съм че златото днес не е толкова ликвидно колкото е било едно време. По трудно се оперира с него.
                      Но пък е по добре да имаш злато отколкото да нямаш нищо.
                      Криптовалутите до някъде са решение но все още не са се доказали в истинска криза и не мисля че е разумно да залагаме изцяло на тях.
                      Разрпределяйте във всички активи и умната!
                      Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Alpha, не е точно така. Никой няма намерение да ти "приватизира" парите. Просто с твоите пари се купуват реални активи, а самите пари се обезценяват. Накрая пак си ги имаш, ама не можеш нищо да купиш. И тук златото няма да ти помогне много. Плащанията извън системата лесно се криминализират. Дори у нас вече е трудно да оперираш с по-сериозни суми кеш.
                        Както и да го направят крайния ефект за населението е един и същ. Пиене на студена вода и много 'поздрави" на майките на банкерите.
                        Съгласен съм че златото днес не е толкова ликвидно колкото е било едно време. По трудно се оперира с него.
                        Но пък е по добре да имаш злато отколкото да нямаш нищо.
                        Криптовалутите до някъде са решение но все още не са се доказали в истинска криза и не мисля че е разумно да залагаме изцяло на тях.

                        Коментар


                        • Alpha, не е точно така. Никой няма намерение да ти "приватизира" парите. Просто с твоите пари се купуват реални активи, а самите пари се обезценяват. Накрая пак си ги имаш, ама не можеш нищо да купиш. И тук златото няма да ти помогне много. Плащанията извън системата лесно се криминализират. Дори у нас вече е трудно да оперираш с по-сериозни суми кеш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Те управляват чужди средства обаче. Това са предимно пари от пенсионни фондове. AUM = assets under management

                            Ако мислиш, че БлакРок притежават 8 трилиона долара (таблицата ти не е актуална), много грешиш. На BLK пазарната капитализация е около $120 млрд.

                            Ето сега гледам, балансът на БлакРок показва equity от $35 млрд. за 2020. Т.е. от всичките активи на компанията като извадиш пасивите това би трябвало да остане. Един вид, самите БлакРок "имат" това, $35 млрд.
                            Да, знам че таблицата не е съвсем актуална. Числата са от преди няколко години. Към днешна дата са още по големи.

                            Управляват ЧУЖДИ средства но с намерението да ги приватизират! А сега ти като си много умен и много ги разбираш пазарите помисли как, по какъв начин може да стане това?

                            Жокер: Те и парите в банката са "твои" докато един ден банката не ти каже че е фалирала и парите са изчезнали.
                            Чакай ти гаранция......Гаранция Франция. Цялата работа в света в момента " Пирамиди, фараони и балъци за трилиони!

                            Коментар


                            • Те управляват чужди средства обаче. Това са предимно пари от пенсионни фондове. AUM = assets under management

                              Ако мислиш, че БлакРок притежават 8 трилиона долара (таблицата ти не е актуална), много грешиш. На BLK пазарната капитализация е около $120 млрд.

                              Ето сега гледам, балансът на БлакРок показва equity от $35 млрд. за 2020. Т.е. от всичките активи на компанията като извадиш пасивите това би трябвало да остане. Един вид, самите БлакРок "имат" това, $35 млрд.

                              Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                              Какво има да оборваш? 10 фирми притежават най важните активи на света. Поне официално е така. Сигурно реално са още по концентрирани капиталите на задкулисието.

                              Същото това задкулисие съвсем открито говори за глобален рестарт на системата.

                              Щом смяташ че това не е проблем, ами дръж си там виртуалните артии и си гледай кефа.

                              Някой пък смятат че BTC e новото злато.

                              Изобщо кукловодите така си нагласили нещата че за всеки вид шаран са измилили точната кукучка на която да го закачат. Евала за което.
                              Last edited by Money; 19.06.2021, 16:24.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                И какво следва от това? Като не казваш нищо дори не мога да те оборя

                                Какво има да оборваш? 10 фирми притежават най важните активи на света. Поне официално е така. Сигурно реално са още по концентрирани капиталите на задкулисието.

                                Същото това задкулисие съвсем открито говори за глобален рестарт на системата.

                                Щом смяташ че това не е проблем, ами дръж си там виртуалните артии и си гледай кефа.

                                Някой пък смятат че BTC e новото злато.

                                Изобщо кукловодите така хубаво са нагласили нещата че за всеки вид шаран са измилили точната кукичка на която да го закачат. Евала за което.
                                Last edited by alphaomega; 19.06.2021, 16:16.

                                Коментар

                                Working...
                                X