IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    На една поръчка можеш да сложиш само един стоп Ако искаш да имаш стопове едновременно на примерно на 2, 3, 4 нива , това няма как да стане с една поръчка. Трябва да е раздробена Мисля че при ръчно затваряне можеш да затваряш на порции при една поръчка. В случая с Бертрам ако е на една поръчка не може да има два стопа на 1470 ,1490. Освен ако аз нещо не съм час с платформите.
    Във всеки един момент може да влезе и да каже сел едиколкоси на ръка. Освен ако не е на яхта без интернет. Ама тогава ще има пички, което е по-яко.

    Коментар


    • Екса пак ударил едно здраво романче...ъпърско разбира се.
      А дано е прав че все пак 15% жълтобелезникаво тенеке и при мене се намирга.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

        ЪЪЪ? Човек няма ли право да продаде колкото си иска броя от даден финансов инструмент или винаги трябва да ги продаде "ВСИЧКИТЕ".

        Нещо не стоплям.
        На една поръчка можеш да сложиш само един стоп Ако искаш да имаш стопове едновременно на примерно на 2, 3, 4 нива , това няма как да стане с една поръчка. Трябва да е раздробена Мисля че при ръчно затваряне можеш да затваряш на порции при една поръчка. В случая с Бертрам ако е на една поръчка не може да има два стопа на 1470 ,1490. Освен ако аз нещо не съм час с платформите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Разбира се ако си я раздробил при откриване на позицията.
          ЪЪЪ? Човек няма ли право да продаде колкото си иска броя от даден финансов инструмент или винаги трябва да ги продаде "ВСИЧКИТЕ".

          Нещо не стоплям.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            местя стопа на 1492 (+100E) да има точно за един хубав томахоук
            текущо - 1510
            Стопа си беше добре на 1470 За 100 евро може да изпуснеш 2000. Ако върне и ти го удари. Примерно ако чак толкова си назор премести стопа на една трета от позицията или затвори ръчно една трета момента. тругите ги остави и не мести никви стопове щот пазара може да маже на страни неколко седмици. Разбира се ако си я раздробил при откриване на позицията.
            Last edited by Todor Sabev; 31.10.2019, 19:46.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vhk Разгледай мнение
              Май тръгнахме в правилната посока 1720 най после
              не мисля, че ще изпуснат юздите толкова лесно, но посоката е ясна
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Май тръгнахме в правилната посока 1720 най после

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  дълго злато от 1490
                  50 Оz
                  стоп 1470
                  таргет 1570
                  над 1505 стопа се мести на 0 - 1490

                  10 томахоука риск
                  ако гръмне стопа ще стана веган до коледа.
                  местя стопа на 1492 (+100E) да има точно за един хубав томахоук
                  текущо - 1510
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gold&gold Разгледай мнение

                    Крумчо,само заради теб си направих регистрация и си губя времето в момента да ти кажа едно две неща!
                    От политика - хал хабер си нямаш и нищо не вдяваш - не се и опитвай!
                    От финанси и инвестиции - материята ти е тъмна индия - нищо не отбираш!
                    Като търговец на злато - не знам до колко ти е успешно начинанието - но и там имаш потресаващи незнания.



                    Тук ти хвърлям ръкавицата за следното;
                    Аз в момента продадох злато (моментът за ПРОДАЖБА на злато е много подходящ) - електронно на $1507 таргета ми е $1370 Време.... трудно да го определя с голяма доза точност, но в рамките на този месец.

                    Бих заложил и една унция физическо за тази ми позиция и твойте настроения - но не играя хазарт!
                    Taка и не разбрах кой си, но в момента златото е на 1508 USD. Мисля, че ми дължиш нещо. Можеш да ми го донесеш в офиса.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                      "Почивката" след лятната експлозия наближава да приключи.
                      Както казах и в последния пост, имаме възможност за още едно дъно под септемврийското 1460. Дори да се случи, следва да задържи 1430-1440. Минималният брой вълни за край но корекцията вече го имаме, така че практически напълно вероятно е и дъно под 1460 да няма. Сега само чакаме оформянето на импулс, който да пробие 1560...и оттам към 1750+ таргета.
                      Ситуацията е точно като когато се очакваше пробивът на 1360, който да възпламени "мега ралито", което да ни заведе до 1750+ нива за 12-18 месеца т.е. до края на 2020та.
                      Напомням, че пробивът се случи едва Юни месец, а вече имаме закачено 1550 ниво, а даже не коментираме факта, че от 2 месеца коригираме...1360 до 1550 се стигна за има-няма 2 месеца, точно според очакванията.

                      Сега обаче флиртът с 1560 нивото очаквам да е далеч по-кратък от 1360 - там имахме 2 години корекция, която си свърши прекрасно работата да създаде сентимент на апатия. Оттук нататък, докато държим 1430, най-вероятно сме в още по-агресивната част на бичи пазара /сравнено с Януари-Юли 2016/.
                      И малко по-дългосрочно:
                      Ако действително нещата се развиват така, по-сериозна корекция /20+%/ при златото едва ли ще има по-ниско от нива от 1800-2200 долара, някъде през 2020, по-скоро края. А след тази корекция, която може и да ни доведе до текущи нива, вероятно ще си имаме ала 2009-2011 шоу. Само че процентното увелечиение оттам на база грубо $1500. (~$4500) до 7-8 години оттук.

                      Естествено инфлация ще има. Но нека не забаравяме, че когато има инфлация, това не означава, че всичко "твърдо" е ок за инвестиране.
                      Очакванията ми например са, че НИ в най-най добрият случай едва ще мърдат номинално т.е. реалната им стойност ще намалява, а дори не бих бил изненадан да видим как имотите на НИ не възстановява след краш, въпреки инфлацията - напрактика това го виждаме в повечето градове в страната /освен топ 5-6/, където цените все още са далеч под 2007ма, а реална инфлация си е поне едни 30% за периода оттогава.

                      Да кажа и 2 думи за индексите /щатските/ - това, което се случва тук, смятам, че е фалшиво. Никак не съм бичи там в средносрочен план. Таргетът от поне 30000 Дау си стои, но преди това едни 20% корекция е дооста вероятно...и то ако ще започва, ще е съвсем скоро. Ако сме се запътили директно към финалният таргет от 30000+, това би означавало, че голямото МЯУ може да дойде по-рано от 2022-2023, каквито засега са очакванията ми.


                      Успех!

                      теб не съм ли те чел да пишеш за нови средни цени при имотиту до около 4000 /предполагам лв/ ?

                      Коментар


                      • "Почивката" след лятната експлозия наближава да приключи.
                        Както казах и в последния пост, имаме възможност за още едно дъно под септемврийското 1460. Дори да се случи, следва да задържи 1430-1440. Минималният брой вълни за край но корекцията вече го имаме, така че практически напълно вероятно е и дъно под 1460 да няма. Сега само чакаме оформянето на импулс, който да пробие 1560...и оттам към 1750+ таргета.
                        Ситуацията е точно като когато се очакваше пробивът на 1360, който да възпламени "мега ралито", което да ни заведе до 1750+ нива за 12-18 месеца т.е. до края на 2020та.
                        Напомням, че пробивът се случи едва Юни месец, а вече имаме закачено 1550 ниво, а даже не коментираме факта, че от 2 месеца коригираме...1360 до 1550 се стигна за има-няма 2 месеца, точно според очакванията.

                        Сега обаче флиртът с 1560 нивото очаквам да е далеч по-кратък от 1360 - там имахме 2 години корекция, която си свърши прекрасно работата да създаде сентимент на апатия. Оттук нататък, докато държим 1430, най-вероятно сме в още по-агресивната част на бичи пазара /сравнено с Януари-Юли 2016/.
                        И малко по-дългосрочно:
                        Ако действително нещата се развиват така, по-сериозна корекция /20+%/ при златото едва ли ще има по-ниско от нива от 1800-2200 долара, някъде през 2020, по-скоро края. А след тази корекция, която може и да ни доведе до текущи нива, вероятно ще си имаме ала 2009-2011 шоу. Само че процентното увелечиение оттам на база грубо $1500. (~$4500) до 7-8 години оттук.

                        Естествено инфлация ще има. Но нека не забаравяме, че когато има инфлация, това не означава, че всичко "твърдо" е ок за инвестиране.
                        Очакванията ми например са, че НИ в най-най добрият случай едва ще мърдат номинално т.е. реалната им стойност ще намалява, а дори не бих бил изненадан да видим как имотите на НИ не възстановява след краш, въпреки инфлацията - напрактика това го виждаме в повечето градове в страната /освен топ 5-6/, където цените все още са далеч под 2007ма, а реална инфлация си е поне едни 30% за периода оттогава.

                        Да кажа и 2 думи за индексите /щатските/ - това, което се случва тук, смятам, че е фалшиво. Никак не съм бичи там в средносрочен план. Таргетът от поне 30000 Дау си стои, но преди това едни 20% корекция е дооста вероятно...и то ако ще започва, ще е съвсем скоро. Ако сме се запътили директно към финалният таргет от 30000+, това би означавало, че голямото МЯУ може да дойде по-рано от 2022-2023, каквито засега са очакванията ми.


                        Успех!


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          тарикат не писка
                          Свалих стопа на половината позиция на 1495 ........ Ако тръгне да ' играе' по свирката на триъгълника - да не съм капо от трейда .
                          200 € са си 2 пържоли ..... нали Бърто ?
                          Ако пък не го вземе ...... позицията остава цяла и тръгва на лов за стопа ти .........

                          пп Знам няколко рецепти с чушки домати патладжан и т.н . ..... Ще ти ги пратя ...
                          Last edited by Correctively objective; 28.10.2019, 18:55.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Ако пробие 1560 вероятно ще ходи на 1700 ,,,,
                            Оцъклило се е от пробиване
                            търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Ама той Бертаме е Хитър Петър

                              https://www.hera.bg/s.php?n=316
                              тарикат не писка
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Мо то за тва е стоп да иде, иначе ще иде сметката.
                                О, така мащабно погледнато - да ....

                                Коментар

                                Working...
                                X