IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога очаквате следващата икономическа криза?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ...обратно към темата: Струва ми се, новата криза ще се разгори втората половина от Тръмпониевия мандат. Едно птиче ми го каза.

    - И няколко звезди.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

      логично мнение, благодаря.
      сега ако позволяваш ще го сложа в имотната тема, за която се отнася.

      за задлъжняването,
      утре затварям последните 4-5к от заема. ....и мисля да се огледам за нов ))
      О кей.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Виждам иронията ти. Но пък аз , докато ме боли главата, ще ти отговоря сериозно. Балон при имотите в България в момента няма и няма и да има. Независимо какви ги бращолевят у темата имоти. Моят преференциален сценарии за имотите в България е следния. Вероятно цените на имотите , ще продължат ща се покачват следващите 2 години, следвайки глобалните пазари, но това няма да стане преди есента. Основавам се също на това че доходите в България са значително високи и вероятно ще продължават да се покачват спрямо цените на имотите. Също така лихвите са ултра ниски и ще останат ниски в споменатия период от 2 години, защото ЕЦБ хич няма да бърза с оттегляне на количествените облекчения и вдигане на лихвата, поради проблемните страни от периферията. Това което описах важи за този период от 2, 3 години. Цените на имотите в България ще обърнат и без да се балонизират. Имам предвид че няма да надхвърлят нивата от 2008 със стотици проценти. Просто ще ги пробият и тогава ще обърнат. Много по – добре е да нямаш дълг. Отколкото да имаш кеш, но пък да си задлъжнял. И последно лихвите в България може да отидат на майната си при някаква глобална криза. Айде повече да не ти развалям илюзиите.


        логично мнение, благодаря.
        сега ако позволяваш ще го сложа в имотната тема, за която се отнася.

        за задлъжняването,
        утре затварям последните 4-5к от заема. ....и мисля да се огледам за нов ))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

          добре, позна, че ми липсва "баце мръсната парцал" цитата е на импотехчо.

          обаче и твоя сюрреалистичен сценарий много ангажира въображението ми.

          може ли да разработиш подобен и за имотиту?
          Виждам иронията ти. Но пък аз , докато ме боли главата, ще ти отговоря сериозно. Балон при имотите в България в момента няма и няма и да има. Независимо какви ги бращолевят у темата имоти. Моят преференциален сценарии за имотите в България е следния. Вероятно цените на имотите , ще продължат ща се покачват следващите 2 години, следвайки глобалните пазари, но това няма да стане преди есента. Основавам се също на това че доходите в България са значително високи и вероятно ще продължават да се покачват спрямо цените на имотите. Също така лихвите са ултра ниски и ще останат ниски в споменатия период от 2 години, защото ЕЦБ хич няма да бърза с оттегляне на количествените облекчения и вдигане на лихвата, поради проблемните страни от периферията. Това което описах важи за този период от 2, 3 години. Цените на имотите в България ще обърнат и без да се балонизират. Имам предвид че няма да надхвърлят нивата от 2008 със стотици проценти. Просто ще ги пробият и тогава ще обърнат. Много по – добре е да нямаш дълг. Отколкото да имаш кеш, но пък да си задлъжнял. И последно лихвите в България може да отидат на майната си при някаква глобална криза. Айде повече да не ти развалям илюзиите.



          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Гледай си имотите и и чисти дългът, щото тебе ще боли главата. Май ти липсва Бацето и няма с кого да се заяждаш.
            добре, позна, че ми липсва "баце мръсната парцал" цитата е на импотехчо.

            обаче и твоя сюрреалистичен сценарий много ангажира въображението ми.

            може ли да разработиш подобен и за имотиту?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

              голям сценарий си развил...
              дефлационен шок и ужас -> населението бяга от скъпите си пари и се набива на ... обезценяващ се долар
              па оттам местната валута се срива ....пак до преди шоковите си нива...

              после редуване и разместване на етапите...

              сигурно много те боли главата от толкова объркани мисли
              Гледай си имотите и и чисти дългът, щото тебе ще боли главата. Май ти липсва Бацето и няма с кого да се заяждаш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                Трудно може да се каже защото , китайската валута не се търгува свободно.
                Китай е най- големия кредитор във света , с най - големите валутни резерви и също така и е фабриката на света . Също така , все още държавния дълг е на ниски нива. По това прилича на САЩ от преди голямата депресия. Но разбира се има опасност при при дефлационнен шок , населението и бизнеса да се опитат да обърнат спестяванията си в чужда валута или злато и да се срине местната валута. Според мен точно заради това Китайските власти по време на кризата ще затегнат регулациите подобно на САЩ и историята със златото. Което ще ги вкара в депресия. На по - късен етап от дефлационната спирала , ще почнат да наливат ликвидност , да раздуват баланса на централната банка и да увеличават държавния дълг. Разбира се процеса може да не протече така симетрично както го описах , може да има паники , редуване и разместване на етапите. Друг голям фактор който ще има влияние на кризата в Китай са САЩ в известен смисъл те са като скачени съдове. Така че нещата стават още по - сложни. Поздрави.
                голям сценарий си развил...
                дефлационен шок и ужас -> населението бяга от скъпите си пари и се набива на ... обезценяващ се долар
                па оттам местната валута се срива ....пак до преди шоковите си нива...

                после редуване и разместване на етапите...

                сигурно много те боли главата от толкова объркани мисли

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                  Трудно може да се каже защото , китайската валута не се търгува свободно.
                  Китай е най- големия кредитор във света , с най - големите валутни резерви и също така и е фабриката на света . Също така , все още държавния дълг е на ниски нива. По това прилича на САЩ от преди голямата депресия. Но разбира се има опасност при при дефлационнен шок , населението и бизнеса да се опитат да обърнат спестяванията си в чужда валута или злато и да се срине местната валута. Според мен точно заради това Китайските власти по време на кризата ще затегнат регулациите подобно на САЩ и историята със златото. Което ще ги вкара в депресия. На по - късен етап от дефлационната спирала , ще почнат да наливат ликвидност , да раздуват баланса на централната банка и да увеличават държавния дълг. Разбира се процеса може да не протече така симетрично както го описах , може да има паники , редуване и разместване на етапите. Поздрави.
                  Китай се пробва да свали юана над 7 ,американците не дават.... много евтин бил,стимулира китайски ръстове над 7%.Американците искат да
                  бъде на 2-3 за да им излиза сметката.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Интересното е дали след спукване на китайския кредитен балон ще изберат дефлация, като Япония, или ускорена инфлация. Говорите идеологически клишета и изтървате важното. За сега нямам категоричен отговор.

                    Трудно може да се каже защото , китайската валута не се търгува свободно.
                    Китай е най- големия кредитор във света , с най - големите валутни резерви и също така и е фабриката на света . Също така , все още държавния дълг е на ниски нива. По това прилича на САЩ от преди голямата депресия. Но разбира се има опасност при при дефлационнен шок , населението и бизнеса да се опитат да обърнат спестяванията си в чужда валута или злато и да се срине местната валута. Според мен точно заради това Китайските власти по време на кризата ще затегнат регулациите подобно на САЩ и историята със златото. Което ще ги вкара в депресия. На по - късен етап от дефлационната спирала , ще почнат да наливат ликвидност , да раздуват баланса на централната банка и да увеличават държавния дълг. Разбира се процеса може да не протече така симетрично както го описах , може да има паники , редуване и разместване на етапите. Друг голям фактор който ще има влияние на кризата в Китай са САЩ в известен смисъл те са като скачени съдове. Така че нещата стават още по - сложни. Поздрави.
                    Last edited by Todor Sabev; 14.05.2018, 18:23.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Интересното е дали след спукване на китайския кредитен балон ще изберат дефлация, като Япония, или ускорена инфлация. Говорите идеологически клишета и изтървате важното. За сега нямам категоричен отговор.
                      И как точно ще предизвикат инфлация при толкова дефлационна среда? Освен това подобен сценарий е от полза най-вече на Китай, за тях ще си останат активите, а дълговете им ще се изпарят..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Интересното е дали след спукване на китайския кредитен балон ще изберат дефлация, като Япония, или ускорена инфлация. Говорите идеологически клишета и изтървате важното. За сега нямам категоричен отговор.
                        Мда, пак на политика са го ударили.

                        Иначе до година време ми се струва че кривата на дцк ще инвертира.
                        Там някъде ще трябва се оглеждаме за нещо подобно на този януари за профитно по мащабно излизане/ и/или късене.

                        А дали ще тръгне от китай или другаде ще почернеят лебедите - не е ясно, ще видим.

                        Коментар


                        • Интересното е дали след спукване на китайския кредитен балон ще изберат дефлация, като Япония, или ускорена инфлация. Говорите идеологически клишета и изтървате важното. За сега нямам категоричен отговор.

                          Коментар


                          • Това да им блокираш корабите и да им натръшкаш томаховките за нас може да е майтап ама на тях им се плаче.Сега пак трябва да пускат
                            печатниците за мангизи и да измислят нови пушкала.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                              Война няма да има щото видяха как руснаците са мноого по напред с пушкалата и сега са стресирани от тоя факт.
                              Ама те с руснаците няма да посмеят щото боят им е сигурен.И с Китай няма да посмеят.Скоро и Иран ше се сдобие с атомна бомба и чао Гергино.САЩ бавно и полека лека се превръщат в бананова треторазрядна държава с тъпо население и още по тъпи политици.Двете ялови бабички бабоебеца и циркаджията Дончо направиха така че Боката да изглежда нобелов лауреат

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Е то ако е двойно ше се разминат леко.Що ли ми се струва че американският долар ше стане као зимбабвийския и ше му напраят реформа.Тия дългове няма как да се върнат.Дано се размине без голяма война.Американските глупаци трябва да бъдат вразумени..Време е да изпитат и те болка
                                Война няма да има щото видяха как руснаците са мноого по напред с пушкалата и сега са стресирани от тоя факт.

                                Коментар

                                Working...
                                X