Първоначално изпратено от Money
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Кога очаквате следващата икономическа криза?
Collapse
X
-
Китайците обаче не позволяват свободно движение на капитали, ми се струва.
Първоначално изпратено от Rational Investor Разгледай мнениеТеорията разказва, че една държава не може да поддържа едновременно независима парична политика, свободно движение на капитали и фиксиран валутен курс. Китай се опитваше да опровергае това до скоро, но с повишаването на лихвите от ФЕД се вижда, че и на тях и се налага да повишват лихвите, което ми говори, че паричната им политика все повече ще зависи от действията в САЩ. В тази връзка, какво може да се случи с натрупаната планина от дълг в Китай, ако лихвите продължават да се вдигат, е интересна тема за размисъл.
Коментар
-
50-те г. мисля, също е имало изблици на волатилност. Но това само по себе си нищо не значи.
За да има истинска криза трябва да избухнат банките.
HY - няма как дефолта да остане толкова нисък. Неизбежно ще се вдига, но това също не значи края на света. Хората са прекалено стресирани, всички се готвят за Армагедон. Това не е добра основа Армагедон да се се случи.
Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
Виж vix, представи си ако hy избухне.
Коментар
-
Мисля, че сме били в подобна ситуация след Втората световна война - ниски лихви и раздут до безобразие баланс на Феда.
Не точно ние, а капиталистите
Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
Не смятам. Сега сме в ситуация която никога енямало и с голяма конвексност. Виж vix, представи си ако hy избухне.Last edited by Money; 26.03.2018, 00:42.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Money Разгледай мнениеТака ще стане. Но първо ще излезем от secular stagnation. След това ще се заговори, че secular stagnation никога не е имало. След това банките ще кажат, че няма смисъл да държат толкова капитал и ликвидност, че това спира растежа и т.н. Политиците малко по малко ще орежат Дод Франк и другите регулации.
Постепенно кризата от 2007-2008 ще минава все по- на заден план. Хората ще започнат да харчат повече, компаниите да инвестират повече. Ще се заговори, че навлизаме в нова ера не небивало изобилие и растеж. Ще се заговори, че кризите са в миналото и никога вече няма да видим нищо подобно. ще се върнем в предишния дългосоречн тренд и ще го задминем.
Формът ще се изпълни с жинезнарадостни инвеститори напомпани с оптимизъм. Златната тема ще потъне и ще бъде забравена. Хората, които споменават думата криза ще бъдат осмивани.
И тогава! БАМ!!!
Но ще отнеме много, много време.
Сега може да се готвим за рецесия.
- 1 like
Коментар
-
Така ще стане. Но първо ще излезем от secular stagnation. След това ще се заговори, че secular stagnation никога не е имало. След това банките ще кажат, че няма смисъл да държат толкова капитал и ликвидност, че това спира растежа и т.н. Политиците малко по малко ще орежат Дод Франк и другите регулации.
Постепенно кризата от 2007-2008 ще минава все по- на заден план. Хората ще започнат да харчат повече, компаниите да инвестират повече. Ще се заговори, че навлизаме в нова ера не небивало изобилие и растеж. Ще се заговори, че кризите са в миналото и никога вече няма да видим нищо подобно на 2008, защото инкономистите всичко са разрбали (а всъщност почти нищо, дори Мински не са прочели). Ще се върнем в предишния дългосоречн тренд и ще го задминем.
Форумът ще се изпълни с жинезнарадостни инвеститори напомпани с оптимизъм и рискови активи. Златната тема ще потъне и ще бъде забравена. Хората, които споменават думата криза ще бъдат осмивани.
И тогава! БАМ!!!
Но ще отнеме много, много време.
Сега може да се готвим за рецесия.
Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
Stability leads to instability. The more stable things become and the longer things are stable, the more unstable they will be when the crisis hits.”
Hyman MinskyLast edited by Money; 26.03.2018, 00:37.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Money Разгледай мнениеНяма смисъл от инфлацията освен, че (1) е индикатор че потрнциалът е натоварен и че (2) (i) няма опасност да се влезе в дефлационна спирала на спестяване, от там закриване на производства, от там още спетяване, 2(ii) няма опасност при спетяване и плащане на дълг бремето на дълга парадоксално постоянно да нараства въпреки спестяването.
Да при дефлационна спирала дълга става труден за изплащане защото става по скъп спрямо стойността на активите, независимо от ниските лихви и не само заради това е труден за изплащане. А при галопираща инфлация става пак труден за изплащане заради по високите лихви, независимо че се обезценява дългът. Златната среда е когато имаме умерена инфлация, растящи цени на активите растящи доходи , ниска безработица , но това не може да продължи вечно. Фазата се нарича дезинфлация , плато или есен според Кондратиев. И не винаги завършва с балон , когато завършва с балон спада е много по голям. Според мен се намираме няколко години преди края на цикъла. След като приключи следва рецесия или депресия. Типични примери за край на дезинфлациония цикъл са годините са 1929 г, 2000 г. и в по малка степен 1966 г и 2007г. Съществува спор дали цикъла на Кондратиев изобщо съществува. Според мен съществува но не като го е дал Кондратиев , цикъла не се проявява на равни интервали от време , а се проявява апериодично което важи и за самите фази на цикъла. И целия процес е един апериодичен фрактал.
По време на възход цикличните теории са осмивани, а по време на силен спад точно обратното стават изключително популярни.Last edited by Todor Sabev; 26.03.2018, 00:55.
Коментар
-
Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
Stability leads to instability. The more stable things become and the longer things are stable, the more unstable they will be when the crisis hits.”
Hyman Minskyтова мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции
Коментар
-
Първоначално изпратено от Money Разгледай мнениеБез да има бум е малко трудно да има сериозна криза тип Мински.
Hyman Minsky
Коментар
-
Но скоро за рецесия съм абсолютно съгласен.
Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнениеСкоро
Коментар
-
Теорията разказва, че една държава не може да поддържа едновременно независима парична политика, свободно движение на капитали и фиксиран валутен курс. Китай се опитваше да опровергае това до скоро, но с повишаването на лихвите от ФЕД се вижда, че и на тях и се налага да повишват лихвите, което ми говори, че паричната им политика все повече ще зависи от действията в САЩ. В тази връзка, какво може да се случи с натрупаната планина от дълг в Китай, ако лихвите продължават да се вдигат, е интересна тема за размисъл.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Без да има бум е малко трудно да има сериозна криза тип Мински.
Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнениеСъветвам да прочетете Мински...
Коментар
Коментар