IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога очаквате следващата икономическа криза?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това, че жилищата могат вече да се 3D принтират много евтино не помага много.

    Коментар


    • Дълговете на домакинствата идват от там, че все по-голяма част от доходите на средната класа отиват за недвижими имоти. Това може да се спре само с регулация. Пазарът не виждам как ще спре процеса. Човек като се опаричи и иска да живее на хубаво място в центъра. Търсенето е голямо, предлагането е лимитирано.

      Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Аз не съм убеден, но силно се надявам. Ако това което предвиждаш не се случи , ще си е.... майката и всичко отива у кереча. Имай предвид, пак повтарям за не знам кой път имаме нива на глобалния дълг спрямо продукта на непознати нива в исторически план. И при нова дълбока рецесия нивата на дълга ще нарастнат значително. Тогава даже и иновацията няма да помогне. Ще минат десетилетия преди да има възстановяване основано на иновация . Ако преди това даже може да минем през някаква форма на диктатура. Вече си забелязал Тръмп с какви хора се обгражда. В глобален план имаме пълзящ авторитаризъм. Мисля че лампичката свети червено.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Аз не съм убеден, но силно се надявам. Ако това което предвиждаш не се случи , ще си е.... майката и всичко отива у кереча. Имай предвид, пак повтарям за не знам кой път имаме нива ...........
        Това не е прогноза То се случва в момента!
        Все още, мащабите не са осезаеми, за да го усетим в ежедневието... Мен пък ме притеснява случването, че и емоционално как ще се разберем с новите събратя.съсестри, кой кого ще променя ))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Убеден съм, изкуственият интелект и роботите ще преобразят всичко и това вероятно ще стане в близките 10-20 години максимум.

          А ефективността и продуктивността ще се увеличат и в следващите една, две, три години. Компаниите имат доста кеш за инвестиране в капекс. До сега не се налагаше да го правят, защото работната сила беше евтина.
          Аз не съм убеден, но силно се надявам. Ако това което предвиждаш не се случи , ще си е.... майката и всичко отива у кереча. Имай предвид, пак повтарям за не знам кой път имаме нива на глобалния дълг спрямо продукта на непознати нива в исторически план. И при нова дълбока рецесия нивата на дълга ще нарастнат значително. Тогава даже и иновацията няма да помогне. Ще минат десетилетия преди да има възстановяване основано на иновация . Ако преди това даже може да минем през някаква форма на диктатура. Вече си забелязал Тръмп с какви хора се обгражда. В глобален план имаме пълзящ авторитаризъм. Мисля че лампичката свети червено.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Убеден съм, че изкуственият интелект и роботите ще преобразят всичко и това вероятно ще стане в близките 10-20 години максимум.

            А ефективността и продуктивността ще се увеличат и в следващите една, две, три години. Компаниите имат доста кеш за инвестиране в капекс. До сега не се налагаше да го правят, защото работната сила беше евтина.
            Точно!
            А държавите ще имат нужда от нови дългове, за да пригодят инфраструктурата към новата среда, ново образование, нова социална политика...
            Затова не мисля, че хапчето с вдигането на инфлацията и намаляването на дълговете вече ще върши работа.

            Коментар


            • Убеден съм, че изкуственият интелект и роботите ще преобразят всичко и това вероятно ще стане в близките 10-20 години максимум.

              А ефективността и продуктивността ще се увеличат и в следващите една, две, три години. Компаниите имат доста кеш за инвестиране в капекс. До сега не се налагаше да го правят, защото работната сила беше евтина.
              Last edited by Money; 24.03.2018, 23:29.

              Коментар


              • Говорим за началото на 80-те години. Икономистите тогава са казвали, че компютрите са навсякъде само не и в данните за продуктивността на икономиката.

                Както казва Съни, “Новата икономика” идва чак през 90-те.

                Но поне виждам, че (горе-долу) говорим на един и същ език (за разлика от с Grosss).

                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                Дължащо се на ключова иновация наречена дигитална икономика, която създава нова индустрия и огромни предпоставки за растеж. А сега такава предпоставка изобщо липсва. А и нивата на дългът сега са много по големи от тогава.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                  Аз е мисля 2020- най късно 2023
                  Не тогава ще е разгара.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    ...
                    Формално ЦБ таргетират инфлация, но реално таргетират икономически подем, които да доведе до пълно натоварване на капацитета, което пък води до нарастващи доходи (като намалее безработицата предлагането на работна сила намалява и цената на труда се вдига). Което пък от своя страна води до ускоряване на инфлацията. Което пък като стане ЦБ ще вдигнат лихвите малко по-бързо.
                    ...а като се увеличи инфлацията, работната сила иска още увеличение на заплатите, за да посрещне повишените цени, следват уволнения, за да не се увеличат рязко разходите на компаниите при един и същи производствен капацитет(иначе трябва да намали заплати), увеличава се % безработица, ...и започва завъртането на цикъла
                    Но, днес безработицата е на рекордно ниски нива, което лишава бизнеса от избор на квалифицирани кадри и горното уравнение се изкривява...
                    Като добавим навлизането на изкуствен интелект, нещата съвсем избягаха от досегашните модели

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Дължащо се на ключова иновация наречена дигитална икономика, която създава нова индустрия и огромни предпоставки за растеж. А сега такава предпоставка изобщо липсва. А и нивата на дългът сега са много по големи от тогава.
                      сигурно, имаш предвид технологичния бум, по-силно изразен през 90-те
                      Докато, сега се завихря истинска дигитална икономика с качествено нови сектори и пари, които да я обслужват в новата среда
                      Въпрос - какви ще са тези пари?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        И после в началото на 80-те хоп! инфлацията рязко спада без златен стандарт и с още по-голяма парична маса в обръщение.


                        Дължащо се на ключова иновация наречена дигитална икономика, която създава нова индустрия и огромни предпоставки за растеж. А сега такава предпоставка изобщо липсва. А и нивата на дългът сега са много по големи от тогава.

                        Коментар


                        • И после в началото на 80-те хоп! инфлацията рязко спада без златен стандарт и с още по-голяма парична маса в обръщение.

                          Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          70- те години на миналият век САЩ изоставят златният стандарт и преминават към сегашната система за безконтролно печатане на пари.
                          През 2014г достигат до печатане на 38 мил банкноти на ден. http://vestnik.tavex.bg/%D0%B7%D0%BB...D1%8A%D1%82-2/

                          Коментар


                          • Аз е мисля 2020- най късно 2023

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Забележете какво става с използването на капацитета на материалноте активи в САЩ в края на 60-те. Достига рекордни нива.

                              Бих казал, че е имало недостиг на capital goods. Предполагам, че това е било глобално явление в капиталистическия свят, след изобилните на растеж години след войната.

                              Затова инфлацията през 70-те, която също е била глобално явление не трябва да учудва.

                              https://fred.stlouisfed.org/series/TCU
                              70- те години на миналият век САЩ изоставят златният стандарт и преминават към сегашната система за безконтролно печатане на пари.
                              През 2014г достигат до печатане на 38 мил банкноти на ден. http://vestnik.tavex.bg/%D0%B7%D0%BB...D1%8A%D1%82-2/

                              Last edited by Grosss; 24.03.2018, 20:07.

                              Коментар


                              • Забележете какво става с използването на капацитета на материалноте активи в САЩ в края на 60-те. Достига рекордни нива.

                                Бих казал, че е имало недостиг на capital goods. Предполагам, че това е било глобално явление в капиталистическия свят, след изобилните на растеж години след войната.

                                Затова инфлацията през 70-те, която също е била глобално явление не трябва да учудва.

                                https://fred.stlouisfed.org/series/TCU

                                Коментар

                                Working...
                                X