IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Образование за Трейдъри!?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
    Тебе всичките ти знания и идеи са от преди началото на милениума май

    Аз да взема да отворя една тема за смартфони да ви обяснявам там, че преди милениума само кабелни с шайби сме ползвали и няма как да набереш номер натискайки по дисплея и тия дето ви ги предлагат са фикция някаква, пирамида да ви приберат парата.
    Оффф вие 20йските си мислите, че всичко коет хвърчи се яде, да ама йок брат ми. Джиткай си на комарекса ако изкараш там нещо да заведеш некоя парясница студентка на дискотека хуу, ама кат почнеш с комарекс да изхранваш 5 членно дете .... и да плащаш разходи, тогааа пак ше си говориме .... и тея с големите печалби от комарекс на ученичките ги разпраай на мене ньет ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
      ало рибо от как са отворили OANDAта съм джиткал на тях с демото къде преди началото на Милениума така кат те гледам надали си бил роден тогава .... Ми че комарекс е ми кво да е ....
      Тебе всичките ти знания и идеи са от преди началото на милениума май

      Аз да взема да отворя една тема за смартфони да ви обяснявам там, че преди милениума само кабелни с шайби сме ползвали и няма как да набереш номер натискайки по дисплея и тия дето ви ги предлагат са фикция някаква, пирамида да ви приберат парата.
      FinancialMarkets.Zone

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

        Леле хора колко сте боси, изобщо не сте наясно как седят нещата. Как може да коментирате като нито разбирате, нито сте информирани, нито имате някакви знания. Че и Фрости раздава похвали ще падна

        Всички MT4/MT5 брокери, че и тези с другите платформи предлагат 0.01 лота което е 1000 единици. Има и много които подобно на Оанда предлагат акаунти с центове където можеш да търгуваш с 0.0001 лота.

        Поне не давайте съвети с псевдо стратегии "Като мръдне в няква посока пускаш обратното," че някой по- малко запознат и от вас ако влезе в темата и види колко мнения сте избълвали във форума може да вземе да се пробва и после и той ще реве в темата "познавате ли някой..." вие ще му пишете комарекс бате

        С тия ви знания и разбирания верно е по добре да не се занимавате с форекс.
        ало рибо от как са отворили OANDAта съм джиткал на тях с демото къде преди началото на Милениума така кат те гледам надали си бил роден тогава .... Ми че комарекс е ми кво да е ....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
          ми то при тоя форекс кво толко има да се умува, от median т.е. средна цена на дадена двойка във времето има няккав standard deviation. Като мръдне в няква посока пускаш обратното, кво то еврото нема стои на 1.00 с долара и да внасят само европейски стоки, а Швейцарците и Американците да стоят и да лапат мухите я .... Ше напраат нещо да стане еврото скъпо за да могат да изнасят и те, логично щото иначе им заминаха работни места фабрики и т.н. кат не изнасят. Са еврото е под средната му цена е кво прайм в тоя момент еми лонг във времето разбира се след 1/2 год. еврото ше е пак на 1.30. Вземеш ли кредит обаче, тоя тъп leveradge и излезе оня тъпунгер Драгито изръси неква простотия и при най-малките шумове си фалит е що ?!? еми щото си взел назаем 200 000 бона върху които имаш 1:50 покритие за туй

          Леле хора колко сте боси, изобщо не сте наясно как седят нещата. Как може да коментирате като нито разбирате, нито сте информирани, нито имате някакви знания. Че и Фрости раздава похвали ще падна

          Всички MT4/MT5 брокери, че и тези с другите платформи предлагат 0.01 лота което е 1000 единици. Има и много които подобно на Оанда предлагат акаунти с центове където можеш да търгуваш с 0.0001 лота.

          Поне не давайте съвети с псевдо стратегии "Като мръдне в няква посока пускаш обратното," че някой по- малко запознат и от вас ако влезе в темата и види колко мнения сте избълвали във форума може да вземе да се пробва и после и той ще реве в темата "познавате ли някой..." вие ще му пишете комарекс бате

          С тия ви знания и разбирания верно е по добре да не се занимавате с форекс.
          FinancialMarkets.Zone

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
            + Много точно казано. Иначе и според мен може да се припечелва от спекулации с валутни разлики, но ако се спекулира в по-дългосрочен план и без ливъридж, както казваш. А брокерът понеже няма далавера от такъв тип търговия и затова юрка трейдърите да правят колкото се може повече сделки за кратко време и накрая ония си издухват всичките пари и пият по една студена вода.
            именно за да им прибере паричките. Брокера знае, че с кредит ше успееш веднъж, дваж триж и на 4 тия път ше те изребрят .... Също и шанса е 50/50 при акции, валути и квото и да било. Той тоя шанс не се променя, ей да хвърли некой стотинка от 10 пъти и да видим кво ше познае ей тва е да си винаги с кредит или leveradge ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
              ми то при тоя форекс кво толко има да се умува, от median т.е. средна цена на дадена двойка във времето има няккав standard deviation. Като мръдне в няква посока пускаш обратното, кво то еврото нема стои на 1.00 с долара и да внасят само европейски стоки, а Швейцарците и Американците да стоят и да лапат мухите я .... Ше напраат нещо да стане еврото скъпо за да могат да изнасят и те. Са еврото е под средната му цена е кво прайм в тоя момент еми лонг във времето разбира се след 1/2 год. еврото ше е пак на 1.30. Вземеш ли кредит обаче, тоя тъп leveradge и излезе оня тъпунгер Драгито изръси неква простотия и при най-малките шумове си фалит е що ?!? еми щото си взел назаем 200 000 бона върху които имаш 1:50 покритие за туй
              + Много точно казано. Иначе и според мен може да се припечелва от спекулации с валутни разлики, но ако се спекулира в по-дългосрочен план и без ливъридж, както казваш. А брокерът понеже няма далавера от такъв тип търговия и затова юрка трейдърите да правят колкото се може повече сделки за кратко време и накрая ония си издухват всичките пари и пият по една студена вода.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Хареса ми твоето обяснение.
                ми то при тоя форекс кво толко има да се умува, от median т.е. средна цена на дадена двойка във времето има няккав standard deviation. Като мръдне в няква посока пускаш обратното, кво то еврото нема стои на 1.00 с долара и да внасят само европейски стоки, а Швейцарците и Американците да стоят и да лапат мухите я .... Ше напраат нещо да стане еврото скъпо за да могат да изнасят и те, логично щото иначе им заминаха работни места фабрики и т.н. кат не изнасят. Са еврото е под средната му цена е кво прайм в тоя момент еми лонг във времето разбира се след 1/2 год. еврото ше е пак на 1.30. Вземеш ли кредит обаче, тоя тъп leveradge и излезе оня тъпунгер Драгито изръси неква простотия и при най-малките шумове си фалит е що ?!? еми щото си взел назаем 200 000 бона върху които имаш 1:50 покритие за туй
                Last edited by michaelis12; 02.10.2016, 13:01.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                  Човек имаш някакви общи познания, но не казваш много смислени неща.
                  Значи с много пари може, ама с мало неможело. Движенията са едни и същи с повечето пари ще изгубиш и спечелиш повече само това е разликата. Левъриджа единствено ти дава възможност да управляваш повече пари от колкото имаш, единствената разлика. Ако губиш с малко ще губиш и с много
                  Ти какъв акаунт имаш 200K ста бона ?!? Надали, 1 лот на форекса е 100 000 единици в Метатрейдър 4 / 5 или ?!? Там не можеш да пускаш поръчки по-малко от микролот т.е. 10 000 бона. Някой тука в тоя сайт да джитка на форекс с минимум 10 000 бона ?!? Единствения брокер дет знам за малки поръчки е OANDA не им праа никва реклама, просто щото там може да си лонг и 1 евро или да местиш парите от евро сметка в доларова, паундова и т.н. сметка на текущ курс. Ако вземеш на EUR/USD средната цена от 1.20 да речем няма значение дали си лонг от 1.20 или шорт с акаунт от 1000 евра ако пуснеш поръчка за 1000 единици няма да има фалит нито margin call. С времето еврото все ше се вдигне или падне в зависимост от износа / вноса на Европата. Ей са беше на 1.20 пускаш лонг 1000 евра, тва пада на 1.04 и кво колко ше си загубил от дефакто 1200$ на 1040$ т.е. 160$ едни 16% и кво фалит има ли ?!? Ми нема фалит. Като скокне еврото пак на 1.50 колко ше си напред от 1200$ или 1000€ ми ше си напред 1500$ (300$ нето) и нема си искарал обаче кой знае кво. За тва ви каам, че тоя комарекс не е за малки суми за да изкарате нещо и да преживеете от него !!!
                  Last edited by michaelis12; 02.10.2016, 12:57.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                    Foreign Exchange служи за търговия между държавите, когато една държава повечко изнася т.е. бачка както швабите и китайците например (трупат благосъстояние) валутата и става по-силна, а другата която изнася по малко валутата и се отслабва нали тъй ? Е за да поддържат тоя ефект те умишлено отслабват валутата си както е в момента с печатницата нал тъй ? Еее та форексчиите се мъчат да отгатнат кога някоя държава ще отслаби валутата си за да хванат някакво движение от 40% както стана с рубла, евро и т.н. и 40% движение във валутите е неккав грандиозен успех, защото ако стане повечко както е при акциите то инфлацията ше си ебе века нал тъй ?!? Еее акциите за разлика от валутите bullish time е 75% тъй като тенденцията на дадена компания е да се разширява и да растат акциите, ако акцията стои и спи или пада начи нещо с компанията не е в час и народа ше бяга от тая акция нали ?!?. При валутите обаче как се види тенденцията не е 75% bullish от времето тъй като тези изнасящите стоки спират да трупат благосъстояние мм (пример САЩ) долара силен и не моат да продадат една дъвка нал тъй ?!?
                    Та на форекса може да се печели, но човек тряя да има голяма сума и да търгува без leveradge, но много народ тука въобще не го капират тва нещо leveradge!!! Тая дискусия съм я водил с бая дървени философи в тоя сайт и те не проумяват, че на форекса поради малките движения трябва да се търгува винаги на кредит за да се изкара нещо и те точно там те е причината да губят над 90% щото пускат поръчки за 100 - 200 000 бона, които ги нямат толко е просто Ако некой пусне поръчка за 2000 единици 200/300 пипс нямат значение щото некви 2-3% загуба от 1000 кинта са 30 кинта и нема те убие ....
                    И да преповторим форекса е за търговия между държавите, акциите са за инвестиции и са 75% bullish за разлика от валутите. И с двете може да се спекулира и може да се наиграе човек ако играе с кредит
                    Хареса ми твоето обяснение.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                      Foreign Exchange служи за търговия между държавите, когато една държава повечко изнася т.е. бачка както швабите и китайците например (трупат благосъстояние) валутата и става по-силна, а другата която изнася по малко валутата и се отслабва нали тъй ? Е за да поддържат тоя ефект те умишлено отслабват валутата си както е в момента с печатницата нал тъй ? Еее та форексчиите се мъчат да отгатнат кога някоя държава ще отслаби валутата си за да хванат някакво движение от 40% както стана с рубла, евро и т.н. и 40% движение във валутите е неккав грандиозен успех, защото ако стане повечко както е при акциите то инфлацията ше си ебе века нал тъй ?!? Еее акциите за разлика от валутите bullish time е 75% тъй като тенденцията на дадена компания е да се разширява и да растат акциите, ако акцията стои и спи или пада начи нещо с компанията не е в час и народа ше бяга от тая акция нали ?!?. При валутите обаче как се види тенденцията не е 75% bullish от времето тъй като тези изнасящите стоки спират да трупат благосъстояние мм (пример САЩ) долара силен и не моат да продадат една дъвка нал тъй ?!?
                      Та на форекса може да се печели, но човек тряя да има голяма сума и да търгува без leveradge, но много народ тука въобще не го капират тва нещо leveradge!!! Тая дискусия съм я водил с бая дървени философи в тоя сайт и те не проумяват, че на форекса поради малките движения трябва да се търгува винаги на кредит за да се изкара нещо и те точно там те е причината да губят над 90% щото пускат поръчки за 100 - 200 000 бона, които ги нямат толко е просто Ако некой пусне поръчка за 2000 единици 200/300 пипс нямат значение щото некви 2-3% загуба от 1000 кинта са 30 кинта и нема те убие ....
                      И да преповторим форекса е за търговия между държавите, акциите са за инвестиции и са 75% bullish за разлика от валутите. И с двете може да се спекулира и може да се наиграе човек ако играе с кредит
                      Човек имаш някакви общи познания, но не казваш много смислени неща.
                      Значи с много пари може, ама с мало неможело. Движенията са едни и същи с повечето пари ще изгубиш и спечелиш повече само това е разликата. Левъриджа единствено ти дава възможност да управляваш повече пари от колкото имаш, единствената разлика. Ако губиш с малко ще губиш и с много
                      FinancialMarkets.Zone

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        Еми обясни ни тогава за какво се използва форекса. За всеки нормално мислещ човек тъпия форекс е хазарт и игра на късмет, защото не може да има стратегия или обучение, с което даден човек да предскаже бъдещи субективни събития, освен ако не е екстрасенс или ясновидец. Ти да си видял до сега трейдър-екстрасенс?
                        Накарай някой от великите трейдъри тук, които уж обсъждат разни измислени стратегии, да снимат видеоклип в реално време със сделките, които правят и как им се променя баланса по сметката в продължение на 1 месец, и ще видиш как ще се изпокрият като мишки, защото всичките са вътрешно и с двата крака.
                        Не е проблем, мога да покажа стейтмън, хистори, верифецирани и от независим източник, + няколко детки анализа публикувани в различни сайтове (за които спокойно можеш да си направиш труда да провериш, за да видиш каква успеваемост имат).

                        А ти какво ще ми дадеш в замяна? Така или иначе нямате никакви смислени аргументи и не познавате материята на елементарно ниво какъв ще е смисъла и какво ще спечеля от това?
                        FinancialMarkets.Zone

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          Еми обясни ни тогава за какво се използва форекса. За всеки нормално мислещ човек тъпия форекс е хазарт и игра на късмет, защото не може да има стратегия или обучение, с което даден човек да предскаже бъдещи субективни събития, освен ако не е екстрасенс или ясновидец. Ти да си видял до сега трейдър-екстрасенс?
                          Накарай някой от великите трейдъри тук, които уж обсъждат разни измислени стратегии, да снимат видеоклип в реално време със сделките, които правят и как им се променя баланса по сметката в продължение на 1 месец, и ще видиш как ще се изпокрият като мишки, защото всичките са вътрешно и с двата крака.
                          Foreign Exchange служи за търговия между държавите, когато една държава повечко изнася т.е. бачка както швабите и китайците например (трупат благосъстояние) валутата и става по-силна, а другата която изнася по малко валутата и се отслабва нали тъй ? Е за да поддържат тоя ефект те умишлено отслабват валутата си както е в момента с печатницата нал тъй ? Еее та форексчиите се мъчат да отгатнат кога някоя държава ще отслаби валутата си за да хванат някакво движение от 40% както стана с рубла, евро и т.н. и 40% движение във валутите е неккав грандиозен успех, защото ако стане повечко както е при акциите то инфлацията ше си ебе века нал тъй ?!? Еее акциите за разлика от валутите bullish time е 75% тъй като тенденцията на дадена компания е да се разширява и да растат акциите, ако акцията стои и спи или пада начи нещо с компанията не е в час и народа ше бяга от тая акция нали ?!?. При валутите обаче как се види тенденцията не е 75% bullish от времето тъй като тези изнасящите стоки спират да трупат благосъстояние мм (пример САЩ) долара силен и не моат да продадат една дъвка нал тъй ?!?
                          Та на форекса може да се печели, но човек тряя да има голяма сума и да търгува без leveradge, но много народ тука въобще не го капират тва нещо leveradge!!! Тая дискусия съм я водил с бая дървени философи в тоя сайт и те не проумяват, че на форекса поради малките движения трябва да се търгува винаги на кредит за да се изкара нещо и те точно там те е причината да губят над 90% щото пускат поръчки за 100 - 200 000 бона, които ги нямат толко е просто Ако некой пусне поръчка за 2000 единици 200/300 пипс нямат значение щото некви 2-3% загуба от 1000 кинта са 30 кинта и нема те убие ....
                          И да преповторим форекса е за търговия между държавите, акциите са за инвестиции и са 75% bullish за разлика от валутите. И с двете може да се спекулира и може да се наиграе човек ако играе с кредит
                          Last edited by michaelis12; 02.10.2016, 08:56.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                            В две изречения успя да примириш крайно противоречиви концепции, което ме убеди да не си губя повече времето. Говориш за съзнателен контрол над неволевите функции на нервната система?!? Последно форекс гуру ли си или Далай Лама?

                            И сякаш за да оправдаеш глупостите малко по-горе, се позоваваш на псевдонаука.

                            Предпочитам да ми носи реални, а не статистически пари... Затова се опитвате да продавате обучение, роботи и мурафети - статистическите пари не се ядат.
                            Ти обаче с всеки изминал пост бележиш дъното на твоята некомпетентност по темата.
                            Ако няма съзнателен контрол над емоции и действия - ще ми обясниш ли как един алкохолик или наркоман спира всичко и продължава чист ... жокер ще ти дам не е следствие на медикаменти. Виждал ли си мозъчната дейност на зависим човек поставен в ситуация на дразнител и такъв, които има себе контрол?

                            Започни да се образоваш за начало с концепциите за невро науката. Самата наука слага на педиестал емоцията като основен двигател на поведение, но след като лимбичната система се успокой, влиза в действие предфронталният кортекс и тогава изборите и поведението е базирано на рационални избор и въпреки всичко може човек да остане в контрол дори и при наличие на емоции - да осзънаеш, че си подвластен в момента и да пасуваш ... е не знам колко сложно виждаш в тази идея, хайде няма да говорим за НЛП или другата псевдонаука за теб психология, нищо че има безброй много научни случаи за тяхната сила, а такива да ги оборват липсват ...

                            Толкова ли си елементарен или това ти е целта - казиното като има статистическо положително очакване на всички игри, да не би да не носи реални пари на собственикът на казиното? Да си ме видял да продавам нещо? А и защо ми е да продавам особено тук в БГ?
                            Last edited by needtoknowmore; 01.10.2016, 23:09.
                            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                              Не не е на такова синоним, не е задължително трейдъра да джитка комарекс. На народа явно не му е ясно въобще за какво се ползва това животно foreign exchange, но не е за спекула определено ....
                              Еми обясни ни тогава за какво се използва форекса. За всеки нормално мислещ човек тъпия форекс е хазарт и игра на късмет, защото не може да има стратегия или обучение, с което даден човек да предскаже бъдещи субективни събития, освен ако не е екстрасенс или ясновидец. Ти да си видял до сега трейдър-екстрасенс?
                              Накарай някой от великите трейдъри тук, които уж обсъждат разни измислени стратегии, да снимат видеоклип в реално време със сделките, които правят и как им се променя баланса по сметката в продължение на 1 месец, и ще видиш как ще се изпокрият като мишки, защото всичките са вътрешно и с двата крака.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                                Да случват се промени и да дразнителят пари и то истински пари в риск силно влият на биохимията ни, по абсолютно същият начин както и емоциите ни. Това, което пропускаш, е че има възможност това да се контролира съзнателно, но това е при високо ниво само анализ и дисциплина.
                                В две изречения успя да примириш крайно противоречиви концепции, което ме убеди да не си губя повече времето. Говориш за съзнателен контрол над неволевите функции на нервната система?!? Последно форекс гуру ли си или Далай Лама?

                                Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                                Както има хора, които си контролират емоциите, така има и такива, които си кlотнролират парите - това става с препрограмиране на мисловна настройка - за началото може да почнеш с Невролингвистично програмиране.
                                И сякаш за да оправдаеш глупостите малко по-горе, се позоваваш на псевдонаука.

                                Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                                А когато имаш създаден автоматичен алгоритъм, който статистически ти носи пари - то какво е хазарт или бизнес?
                                Предпочитам да ми носи реални, а не статистически пари... Затова се опитвате да продавате обучение, роботи и мурафети - статистическите пари не се ядат.

                                Коментар

                                Working...
                                X