IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Образование за Трейдъри!?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
    ...проблема на тази стратегия е че тренд следващата и има ниска успеваемост...
    Ъ? Обясни малко, че това ме остави в почуда...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Е добре, дай някаква стратегия която работи Някаква на която може да се научи човек и да печели - няма такава.
      Продаваш фючърси на викс над 20 и държиш до падеж, на под 12 купуваш няколко месечни опции на най-волатините за последната седмица компании в посока обратна на последният им 2-3 годишен тренд

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Хахаха - като спечелиш нещо от тези стратегии се обади вече почти 20 години слушам някакви лаици как ще използват еди си каква стратегия да правят яко кинти - всичките фалираха
        А ти кой си, че да ти се обаждам?

        Щом за 20 години не си се научил, че губенето не е следствие на стратегията(ако е с математическо положително очакване), то те разбирам, що отхвърляш нещата. Пак казвам, отхвърлянето на нещо, не променя реалността
        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
          Предполагам се сещаш, че няма да седна да обучавам безплатно хора във форума - някак си не етично е към всички който до сега са ми платили да ги обучавам, пък и времето за губене нямам.

          Дадох линк по долу, може да си купиш отделен модул, но щото ме пита ще ти кажа:
          Advanced Patterns - изцяло в консолидация
          Strucutre Trading - с тренд и срещу тренд

          Съветвам те да прочетеш някоя от книгите на Jack Schwager -http://jackschwager.com/ преди да пишеш, че няма стратегии и всичко е безсмислено. Но, ако ти е по лесно си повтаряй, че няма стратегии и всичко е безсмислено, това по само себе си няма да промени нищо
          Хахаха - като спечелиш нещо от тези стратегии се обади вече почти 20 години слушам някакви лаици как ще използват еди си каква стратегия да правят яко кинти - всичките фалираха

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
            от укипедиа
            Dennis managed pools of capital for others in the markets for a while, but withdrew from such management in the spring of 1988 after his clients suffered heavy losses. In the Black Monday stock market crash of 1987, he reportedly lost $10 million,[8] with a total of $50 million reportedly lost in 1987–1988.[2] In 1990 his firm settled investor complaints of his failure to follow his own rules, for over $2.5 million, without admitting or denying any wrongdoing.[9] He also managed funds for some time in the mid and late 1990s, closing these operations after losses in the summer of 2000.
            И сега вземи прочети за под 40% от времето печели и че хората не издържат на емоциите ... проучи след това какво прави в собствените си сметки. Отново казах, това е само пример.

            Ето рисърчни и за този маргинал https://www.ireallytrade.com/ където прави от 10к 1 милион с реални пари - https://en.wikipedia.org/wiki/Larry_R._Williams

            Ако искаш чети и тук - http://antonkreil.com/

            Това не е векторина печели ли и не и кой печели или не - в нета ако се направи малоумен рисърч може се изкарат десетки ако не стотици примери на отидиран трак рекорд така, че не хващам драмата, ви. А темата май е с друг фокус?
            Last edited by needtoknowmore; 28.09.2016, 12:57.
            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
              Не, доказва, че под 40% от времето печелиш и не губиш със замах и пак генерираш печалба в лонг терма.

              .......
              от укипедиа
              Dennis managed pools of capital for others in the markets for a while, but withdrew from such management in the spring of 1988 after his clients suffered heavy losses. In the Black Monday stock market crash of 1987, he reportedly lost $10 million,[8] with a total of $50 million reportedly lost in 1987–1988.[2] In 1990 his firm settled investor complaints of his failure to follow his own rules, for over $2.5 million, without admitting or denying any wrongdoing.[9] He also managed funds for some time in the mid and late 1990s, closing these operations after losses in the summer of 2000.
              Last edited by ceneto; 28.09.2016, 12:51.
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Е добре, дай някаква стратегия която работи Някаква на която може да се научи човек и да печели - няма такава. Което пък прави всякакво обучение за трейдинг безсмислено - просто няма на какво да бъдат научени хората
                Предполагам се сещаш, че няма да седна да обучавам безплатно хора във форума - някак си не етично е към всички който до сега са ми платили да ги обучавам, пък и времето за губене нямам.

                Дадох линк по долу, може да си купиш отделен модул, но щото ме пита ще ти кажа:
                Advanced Patterns - изцяло в консолидация
                Strucutre Trading - с тренд и срещу тренд

                Съветвам те да прочетеш някоя от книгите на Jack Schwager -http://jackschwager.com/ преди да пишеш, че няма стратегии и всичко е безсмислено. Но, ако ти е по лесно си повтаряй, че няма стратегии и всичко е безсмислено, това по само себе си няма да промени нищо
                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                  Не, доказва, че под 40% от времето печелиш и не губиш със замах и пак генерираш печалба в лонг терма.

                  @Равновесие, проблема на тази стратегия е че тренд следващата и има ниска успеваемост - като цяло трейдърите ще губят повече сделки от колкото печелят и това малко или много действа над емоциите, а има още н броя стратегии с по-голяма вероятност и пригодени за всеки различен трейдинг стил - това, че не работи на Денис стратегията е мит - все едно да каже, че не работи тренд трейдингът

                  Който си мисли, че има стратегия за всеки и всеки пазар и всяка пазарна ситуация и да печели винаги ... то по-добре да пише писмо до дядо Коледа да му я изпрати тази стратегия.
                  Е добре, дай някаква стратегия която работи Някаква на която може да се научи човек и да печели - няма такава. Което пък прави всякакво обучение за трейдинг безсмислено - просто няма на какво да бъдат научени хората

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                    и историята на Ричърд Денис, какво доказва, че когато пазара е благоприятен печелиш и като се промени губиш и то със замах така да се каже....
                    Не, доказва, че под 40% от времето печелиш и не губиш със замах и пак генерираш печалба в лонг терма.

                    @Равновесие, проблема на тази стратегия е че тренд следващата и има ниска успеваемост - като цяло трейдърите ще губят повече сделки от колкото печелят и това малко или много действа над емоциите, а има още н броя стратегии с по-голяма вероятност и пригодени за всеки различен трейдинг стил - това, че не работи на Денис стратегията е мит - все едно да каже, че не работи тренд трейдингът

                    Който си мисли, че има стратегия за всеки и всеки пазар и всяка пазарна ситуация и да печели винаги ... то по-добре да пише писмо до дядо Коледа да му я изпрати тази стратегия.
                    Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                    Коментар


                    • Методът на костенурките отдавна не работи. Отчасти защото става доста популярен още преди 10-15 години и вече всеки слага тези индикатори поне че да ги гледа, ако не и да играе по тях. А нищо след това не е измислено, което да е просто и да върши работа.

                      Коментар


                      • и историята на Ричърд Денис, какво доказва, че когато пазара е благоприятен печелиш и като се промени губиш и то със замах така да се каже....
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Много ми е забавно да чета коментари, от хора коментиращи теми, които не разбират с доводите на Талеб, който изпозлва проста статистика и математика пречупена през филосфията ... хайде нещо ново и невиждано се откри. А най-забавното ми е че той самият в момента има толкова общо между трейдингът колкото и квантовата механика ... Що не отворите някоя книга за трейдъри от трейдъри или просто си направете елеменатарно проучване за Ричърд Денис и неговият експирмент ... повторен по късно от Лекс Ван Дам ... не ще говорите случайни събития и Талеб, където завалият всичко го знаят с неговият Черен Лебед базиран на случайни събития обшит в книга ...

                          А иначе по тема за курс предлагам този цялостен курс http://promos.tradeempowered.com/transformation/

                          Ако можете си го позволите и вложите от себе си време и усилия то е въпрос на време да научите уменият на трейдингът
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • Моделът си му работи със сигурност. Просто при 5% доходност и ако човек иска да задели 1/3 за подобен модел, предполагам че повечето слагат доста по-малко от 1/3 но като пример си е ок - трябва да има нетно богатство от към 50 милиона. А при 1% доходност му трябва 240 милиона

                            Модел който работи само за милиардери някак си не е много практичен

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от representjah
                              Имах удоволствието да присъствам на семинар воден от Талеб и Пол Уилмът миналата година (2 пълни дни само двамата лектори). Ще започна, че съм наистина голям почитател на Талеб и все още харесвам много от идеите му. Някой от тях прилагам в реалният живот.
                              Обаче, съм разочарован от действията на Н. Талеб. Въпреки големите му претенции, самият той не е скин ин дъ гейм.
                              Лично го попитах още тогава - ясно ми отговори, че от години не търгува по никакъв начин, имал наложена някаква забрана и само подпомагал със съвети някого. Нищо сериозно.
                              - Страшно суетен човек, въпреки претенциите му, че не се интересува от мнението на хората около себе си.
                              - Плюскаше като разпран на масата, въпреки че "постеше" според думите му.
                              - Той напълно отрече всякаква компютърна мощ. Според него - един трейдър няма никаква нужда от друг освен от един лаптоп (макбук).
                              - Това с вдигането на тежести е пълен ташак, човека тежи най малко 110-120 килограма. А вдига 136 килограма (300 lbs) Това е изключително слабо постижение. Лично аз при моите 75 кг, тягата ми на макс е 130 килограма.
                              Целта ми тогава беше, преди да скоча дълбоко в опциите и да се захвана с тях като инвестирам следващите си 5-6 години в обучение и търгуване с тях (отказах се от това начинание още тогава). Но и към момента виждам, как Талеб се е отдал предимно на обучения дори заедно с един куп българи: http://www.realworldrisk.com/
                              Нищо против нямам против Талеб или Уилмът, ама и двамата не си изкарват парите с търгуване (Уилмът дори го беше срам да си признае, че се е омазал яко с фонда който е управлявал).
                              От тогава съм много по скептичен към всякакви светила на всякакви пазари. Но не съм и очаквал да е друго яче. Лично аз не вярвам, този който има кокошка, която снася златни яйца, да я заколи.
                              Моделът му в миналото наистина е работил, но от доста време тези неща са ясни и вероятно са в цените. Вторият проблем е безрисковата доходност, която не позволява да се акумулират средства за покупка на опции. Иначе като автор е прекрасен, защото обяснява на достъпен език сравнително сложни концепции, но от години паразитира и преиздава старата книга като нова Иначе моята тяга е 220 кг на 90 тегло, а егото ми сигурно е по-голямо и от неговото, за разлика от постиженията в живота

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от representjah
                                Имах удоволствието да присъствам на семинар воден от Талеб и Пол Уилмът миналата година (2 пълни дни само двамата лектори).
                                Човече, благородно ти завиждам че си имал тази възможност. Останалите неща разбира се изобщо не ме интересуват. Може и сам да не си вярва на това което пише. Това обаче не пречи да е прав. Това за мен е просто един човек изписал някакви неща. Някои ми харесват а с други не съм съгласен, но колко вдига от лежанка и какво яде няма как да повляе по никакъв начин на това дали съм съгласен или не с написаното от Талеб.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X