IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Образование за Трейдъри!?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Аз просто си купувах опции на викс като падне под 13. Но то това е сделка не е стратегия.
    Сделки всеки може да прави, казвай им стратегии за да може да мине като образование за трейдъри

    Коментар


    • да ей го тука рекламата и що да видим ..

      Търговия на FOREX пазара, Обучение с брокер от ИП Карол
      https://www.facebook.com/events/590277011080036

      - За кого са международните пазари?

      - Защо да търгуваме с валути?

      - Как да изберем с какво да търгуваме?

      - Какво прави FOREX уникален?

      - Как се търгува на FOREX пазара?

      - Открийте демо сметка!

      - Вижте и разучете платформата за търговия!

      - Направете първата си сделка по време на обучението!

      - Изберете стратегия!

      - Станете истински трейдър!

      - Печели на пазара, но който най-много хора губят!

      Когато имаш добри учители не е старшо да се изправиш сам срещу пазара!

      ае то, че не е старшо не е ама като сложиш истински пари и тогава става старшо ....



      Обшо взето от добрите учители в УНСС треа човек да си извади ена мнооо голема сентенция от написаното от тях по-горе ....
      Last edited by michaelis12; 28.09.2016, 15:12.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
        В УНСС от тази година има магистърска програма.
        Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
        Форекс търговия
        а леле майко .... че то навремето начи всичките на Магурата са били вишисти да го ева ...
        Last edited by michaelis12; 28.09.2016, 14:42.

        Коментар


        • И какво ти дава тази магистърска програма. Кой я е разработил ? Влизат ли материалите на ACI, сертификат за професионален дилър получава ли се ?. Преподавателите имат ли практически опит или цял живот преподават ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
            А ти кой си, че да ти се обаждам?

            Щом за 20 години не си се научил, че губенето не е следствие на стратегията(ако е с математическо положително очакване), то те разбирам, що отхвърляш нещата. Пак казвам, отхвърлянето на нещо, не променя реалността
            Това е риторичен въпрос нали Ще печелиш от тези глупости ама когато цъфнат налъмите - да го кажа на чист български

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
              Продаваш фючърси на викс над 20 и държиш до падеж, на под 12 купуваш няколко месечни опции на най-волатините за последната седмица компании в посока обратна на последният им 2-3 годишен тренд
              Аз просто си купувах опции на викс като падне под 13. Но то това е сделка не е стратегия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                магистърска програма по какво
                Форекс търговия
                FinancialMarkets.Zone

                Коментар


                • Първоначално изпратено от rinaa Разгледай мнение
                  В УНСС от тази година има магистърска програма.
                  магистърска програма по какво
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • В УНСС от тази година има магистърска програма.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от representjah
                      Имах удоволствието да присъствам на семинар воден от Талеб и Пол Уилмът миналата година (2 пълни дни само двамата лектори). Ще започна, че съм наистина голям почитател на Талеб и все още харесвам много от идеите му. Някой от тях прилагам в реалният живот.
                      Обаче, съм разочарован от действията на Н. Талеб. Въпреки големите му претенции, самият той не е скин ин дъ гейм.
                      Лично го попитах още тогава - ясно ми отговори, че от години не търгува по никакъв начин, имал наложена някаква забрана и само подпомагал със съвети някого. Нищо сериозно.
                      - Страшно суетен човек, въпреки претенциите му, че не се интересува от мнението на хората около себе си.
                      - Плюскаше като разпран на масата, въпреки че "постеше" според думите му.
                      - Той напълно отрече всякаква компютърна мощ. Според него - един трейдър няма никаква нужда от друг освен от един лаптоп (макбук).
                      - Това с вдигането на тежести е пълен ташак, човека тежи най малко 110-120 килограма. А вдига 136 килограма (300 lbs) Това е изключително слабо постижение. Лично аз при моите 75 кг, тягата ми на макс е 130 килограма.
                      Целта ми тогава беше, преди да скоча дълбоко в опциите и да се захвана с тях като инвестирам следващите си 5-6 години в обучение и търгуване с тях (отказах се от това начинание още тогава). Но и към момента виждам, как Талеб се е отдал предимно на обучения дори заедно с един куп българи: http://www.realworldrisk.com/
                      Нищо против нямам против Талеб или Уилмът, ама и двамата не си изкарват парите с търгуване (Уилмът дори го беше срам да си признае, че се е омазал яко с фонда който е управлявал).
                      От тогава съм много по скептичен към всякакви светила на всякакви пазари. Но не съм и очаквал да е друго яче. Лично аз не вярвам, този който има кокошка, която снася златни яйца, да я заколи.
                      Що бе кво им е на опциите ? Аз пък нищо друго по-добро не виждам от тях. Нито съм ходил на курсове, нито взимам съвети от "светила на пазара". И зависи кво прайш с тея опции, ако го слушаш Талебата с неговите black swanowe то това като се случва рядко, следователно и печалбата ще да е рядко. То не може да се очаква да купиш нещо OTM с шанс 1% и то да се случи. По-скоро би се случило обратното ако го продадеш това нещо с 1% шанс ти да влезнеш вътре, то 99% ще е в твоя полза, са печалбата е нищожна, но от такива преповторения се печели макар и с малко. Като Тотото с малки суми, но редовно ....
                      Last edited by michaelis12; 28.09.2016, 13:38.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                        Аха... Да следваш тренда и да изоставаш от случващото се са две различни неща.
                        Ами това и казах, за малоумието на индикаторите ... но въпреки тях, пак се случват нещата, но в много по-ниска успеваемост.
                        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                          чел съм книгите на Швагер, както и книги писани от трйдъри за трейдъри, също и Талеб,
                          но нещо съм скептичен към тези дето печелят невороятни проценти в лонг търм, по-съм склонен да вярвам че може да печелиш относително постоянно по-малки проценти(двуцифрени числа)....
                          Тук вече си прав.
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • Аха... Да следваш тренда и да изоставаш от случващото се са две различни неща.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                              ......

                              Това не е векторина печели ли и не и кой печели или не - в нета ако се направи малоумен рисърч може се изкарат десетки ако не стотици примери на отидиран трак рекорд така, че не хващам драмата, ви. А темата май е с друг фокус?
                              чел съм книгите на Швагер, както и книги писани от трйдъри за трейдъри, също и Талеб,
                              но нещо съм скептичен към тези дето печелят невороятни проценти в лонг търм, по-съм склонен да вярвам че може да печелиш относително постоянно по-малки проценти(двуцифрени числа)....
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                                Ъ? Обясни малко, че това ме остави в почуда...
                                Какво ти е чудно - индикаторите, които използва са тренд следващи, но под 40% от времето има тренд на пазара и там иде ниската успеваемост(то принципно е куца идея да ползваш индикатори, вместо да четеш пазарното действие, но както и да е), която е отмества с голямо отношение risk/reward.
                                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X