IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Bar and coin demand in Q2 rose 13% compared to the same period last year. The H1 performance was strong too, with
    demand up 11%. Although encouraging to see demand bounce, the figures are flattered somewhat by exceptionally weak
    demand in H1 2016. When the longer-term trend is considered, Q2 demand of 240.8t was below both the five-year and
    three-year quarterly averages of 306.1t and 263t respectively.

    ​​​​ей тва е единствения плюс ама и той под дългосрочния тренд

    Коментар


    • Q2 gold demand of 953.4t was 10% lower than 2016, while H1 demand slowed 14% to 2,003.8t. Year-on-year comparisons suffer due to the record ETF inflows in 2016: demand from this sector slowed dramatically after last year’s H1 surge. Net central bank purchases of 176.7t were also slightly lower in the first half (-3%). Bar and coin investment was contrastingly positive, as was jewellery demand, although the latter remains weak in a long-term context. Technology demand also made modest gains.

      Няма особен интерес, тази промяна която я чакаме от тъмните сили да не се отлага

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

        Благодаря за съвета. Реално фондовете на съюза скоро привършват, а няма да ме учуди и по-рано от заложенето, така че акциите към момента за мен са само като занимание тип хоби. Миналата година последно си купих високорискови техлогични за вдигане на адреналина и един малък пакет среднорискови. Златото ми изглежда към момента подценено и на фона на геополитиката апетитно, но реално ако си говорим по-голяма възвращаемост от търговия с висок марж няма и никой финансов инструмент не може да го предложи. Задавал съм въпроса на редица хора какво ще се случи в България след краят на фондовете и никой не можа да ми отговори нещо смислено. Така че мътни времена идват..
        След края на фондовете комунистите хардлайнери и наследниците им ще са се бетонирали зад откраднатите милиарди и приватизирана държава а населението ще е просто роби обслужващ персонал
        Вся Власть Советам

        Коментар


        • Интересна среща. Немция много бързо взе да се ориентира към бъдещето и отново ще прибира на останалите европейци парите.

          Коментар


          • http://www.en.sge.com.cn/eng_news_News/542525

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              Щом си го отчел - добре.

              След като очакваш война можеш към дефанзивните компании да прибавиш и другите "дефанзивни" - Lockheed Martin и General Dynamics.
              Благодаря за съвета. Реално фондовете на съюза скоро привършват, а няма да ме учуди и по-рано от заложенето, така че акциите към момента за мен са само като занимание тип хоби. Миналата година последно си купих високорискови техлогични за вдигане на адреналина и един малък пакет среднорискови. Златото ми изглежда към момента подценено и на фона на геополитиката апетитно, но реално ако си говорим по-голяма възвращаемост от търговия с висок марж няма и никой финансов инструмент не може да го предложи. Задавал съм въпроса на редица хора какво ще се случи в България след краят на фондовете и никой не можа да ми отговори нещо смислено. Така че мътни времена идват..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                Да това е така, а процеса с повишаване на лихвите започна.
                Но мисля и, че в Европа текат едни много сложни процеси подобни на тези в съюза от времето на перестройката, комбинирани с геополитическо преразпределение обхващащо огромни територий през Магреба минаващи през Европа и обхващащи огромни територии на Изток от България. Опити за подмяна на цяла една цивилизация с друга. Навсякъде тече тайна подготовка за война, което си е обществена тайна.
                Та в такива времена е много трудно да изчислиш къде е златната среда между преплитащите се икономически закони със геополитиката, която като че ли се готви да помете всичко. това ми напомня за един арабин, който имаше фабрика в Сирия, звънни му брат му и му обяснява минаха самолетите и фабриката я няма. А оня седеше като цепеница. Та времената са си малко епохални.
                Щом си го отчел - добре.

                След като очакваш война можеш към дефанзивните компании да прибавиш и другите "дефанзивни" - Lockheed Martin и General Dynamics.
                Last edited by Misho ILIEV; 31.07.2017, 00:49.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                  Акциите на Гугъл нискорискови ли са?
                  При брокера ти трябва да има класификация какъв клас на риск се водят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Нискорисковите акции са нож с две остриета. Пазарът ги смята за заместител на облигациите. Затова ако смяташ, че лихвите ще вървят нагоре не трябва да взимаш облигации и нискорискови акции.
                    Да това е така, а процеса с повишаване на лихвите започна.
                    Но мисля и, че в Европа текат едни много сложни процеси подобни на тези в съюза от времето на перестройката, комбинирани с геополитическо преразпределение обхващащо огромни територий през Магреба минаващи през Европа и обхващащи огромни територии на Изток от България. Опити за подмяна на цяла една цивилизация с друга. Навсякъде тече тайна подготовка за война, което си е обществена тайна.
                    Та в такива времена е много трудно да изчислиш къде е златната среда между преплитащите се икономически закони със геополитиката, която като че ли се готви да помете всичко. това ми напомня за един арабин, който имаше фабрика в Сирия, звънни му брат му и му обяснява минаха самолетите и фабриката я няма. А оня седеше като цепеница. Та времената са си малко епохални.

                    Коментар


                    • Акциите на Гугъл нискорискови ли са?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                        Еми не сегашната цена е атрактивна за покупки. Добивната му цена е някъде около 800 може и повече, така че евентуално дъно е ясно а върха му е само небето. Златото не се движи толкова от инфлация, лихви и тем подобни, то е геополитически инструмент и от процесите там зависи и цената му към момента. Въпроса е че не е хубаво да започне траен цикъл на покачване защото вече ще бъде трудно и нецелесъобразно за купуване. Относно процента няма такъв, той би трябвало да е съобразен с възраст, цел, моментен капитал и от там да се направи разпределение. Няма универсален процент за всеки той би бил различен. Най-хубаво е да изкупуваш всичко през имоти терени, земеделска цемя, апартаменти, сгради, изкуство, злато дори нискорискови акции. Това са активи, които пазят капитала. Днес е глупаво да купуваш апартаменти в София, но в други държави си е изгодно. Но утре може пак да е обратното. Има си активи форевър и хартия. Разбира се най-изгодното е да въртиш търговия с огромен марж и обем, но излишъка е хубаво да е в активи форевър.
                        Нискорисковите акции са нож с две остриета. Пазарът ги смята за заместител на облигациите. Затова ако смяташ, че лихвите ще вървят нагоре не трябва да взимаш облигации и нискорискови акции.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                          Значи като видим златото твърдо да минава 1500 -1600 и без наченки за очаквана инфлация да бягаме да купуваме монети с кеша, но докато е под тези нива да сме спокойни, че очакваните процеси ше се забавят, какъв процент от авоарите трябва да обърнем в злато за да сме защитени, повечето от групичката препоръчват 10-15% достатъчно ли е за да си запазим сегашната си стойност на активите
                          Еми не сегашната цена е атрактивна за покупки. Добивната му цена е някъде около 800 може и повече, така че евентуално дъно е ясно а върха му е само небето. Златото не се движи толкова от инфлация, лихви и тем подобни, то е геополитически инструмент и от процесите там зависи и цената му към момента. Въпроса е че не е хубаво да започне траен цикъл на покачване защото вече ще бъде трудно и нецелесъобразно за купуване. Относно процента няма такъв, той би трябвало да е съобразен с възраст, цел, моментен капитал и от там да се направи разпределение. Няма универсален процент за всеки той би бил различен. Най-хубаво е да изкупуваш всичко през имоти терени, земеделска цемя, апартаменти, сгради, изкуство, злато дори нискорискови акции. Това са активи, които пазят капитала. Днес е глупаво да купуваш апартаменти в София, но в други държави си е изгодно. Но утре може пак да е обратното. Има си активи форевър и хартия. Разбира се най-изгодното е да въртиш търговия с огромен марж и обем, но излишъка е хубаво да е в активи форевър.

                          Коментар


                          • не разбирам защо се чепкате за глупости кой кой бил... който иска да си каже иначе си имаме никове затова е форума

                            Според мен е добре да се следят цените на базови стоки и суровини спрямо златото в дългосрочен план тогава би могло да се види дали и как точно запазва покупателна стойност и дали или вече е минало в графа сезонни активи.

                            примери :
                            нов автомобил среден клас
                            жилище среден клас (до 100 кв по нашите ширини)
                            тон гориво
                            тон зърно
                            вечеря в хубав ресторант
                            седмична почивка
                            мегават електроенергия на дребно

                            и тн и тн

                            не съм си правил труда да си правя такава стаистика, но се замислям напоследък, защото който и каквото да прокламира това е смисълът на парите в крайна сметка да ти пазят стойността на изработеното

                            в момента една нормална кола 40-45К излиза към 20 тройунции
                            един апартамент в приличен район на софия излиза 100К евра или 90-95 тройунции
                            една семейна едноседмична почивка излиза 1-2 тройунции
                            една 'хубава' заплата в софия е 1 тройунция

                            и така нататък

                            златото не е панацея ако беше нямаше да има акции, облигации и тн инструменти
                            все повече 'апокалиптоси' (казвам го на шега тука повечето сме от тях) очакват следващата криза откъдето и да дойде да детронира цар долар и да се мисли в глобален мащаб за някакви нови регулации при печатането/емитирането на валути от правителствата. след обирането на спестяванията на хората по света и рестарта на системата да се сложи нова основа и 'справедлива' оценка на това кой колко хартии да напечати.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Тотално вярно. Бих добавила и Иран и дори Африка към източната схема. Процесът вече тече.

                              Russia's Sberbank begins physical gold trading on Shanghai exchange
                              http://www.reuters.com/article/sberb...-idUSL8N1K41VS
                              ааа не бе шапка ше им кроят, тва го писах 2014та ама на наетите тролове от Американистан за Булгаристан тука не им се верваше, че ше бъдат безработни. Епълите били по-богати от цели две Русии пхахах викам айде добре, чао въздухарски долар и Епъла отиат на плаж с техните електронни боклуци за по 2 леа ...... да видиме ние ресурса ли струа повече или некви 800млрд. несъществуващи числа в компа .....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                                Имах предвид от гледна точка на търговията
                                А аз имах предвид геополитиката и ориентацията на България
                                Лека и приятна вечер с по една флорентинска лилия.

                                https://www.google.es/search?client=...FXoxHnPCagh9M:

                                Коментар

                                Working...
                                X