IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

    абе ти си си ебал века .... Как не оказвало влияние бре ? .... геополитиката разбира се че оказва във комарекса посоката и то в дългосрочен план, a в краткосрочен ако искаш можеш да слушаш по радиото Драгой какви идиотщини говори и тва подскача ли подскача. ... В дългосрочен план враговете като ползват евро и юани в транзакциите си с продажби на петрол и търговия, глей кво прай еврото и ше разбереш след 10г. къде е долара щом не "оказвала влияние" .....
    Как да не ползваш звездобройство нали с технически анализ действаш влизаш в сделка и излизаш от там благодарение на техниката не на фундаменталата, а тва според Михов е звездобройство ....
    Геополитиката ,за която събираш информация от всевъзможни сайтчета и медийки (които надали имат за първостепенна цел да информират правдиво Михалис ) ,която очакваш в бъдеще време да доведе до събития , които ти си мислиш ( или си прочел , че някой друг си мисли ),че ще се случат на базата на твоя интерпретация на същата тази информация ?
    Можеш да виждаш събитията в проекция 5-10 години НАПРЕД , на база геополитика в МОМЕНТА ? Дали са верни, а ? Къ мислиш ти ?
    Алоууу , Збигнев ,
    Да не пояснявам въобще , че говорим и за взимане на финансови решения , на база горната хумореска .
    Не ми се спори , баце . Я си го карам ден за ден . Най много месец за месец .
    При тАва положение , ми дреме за геополитиката , а също така , да ти Обяснъ , ми дреме как некой Михов , наричал нещо си ..
    Попринцип , ти си си надул гайдата вече , щом знаеш след 10 год - що-кво ...
    Чисти доларете , муаи всичко у злато и си билионерче след 10 годин .
    Язе ше си карам по мойта , бавно по графиката .

    П.П . Нищо не каза за двата ''Х'' - са
    Като гледаме йената , викаш , да ни е ясно златото ...
    Моо ли да сме толко щури да го не прайм , па ние това досега
    Ама йената , йената , кой ше ни каже кък е , бацеееее
    Леко само , така...за ориентир
    Last edited by БАЦЕ; 26.09.2017, 23:24.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

      Корелацията , казах , не винаги е точна. Остави , как го виждаш на седмична . На по малка графика , доста често бяга.
      А и какво ти помага ? Имаш два ''Х'' -са в уравнението и това че са леко свързани как ти помага да намериш единия ''Х''
      Или ти знаеш трасето на Йената ..
      Това със звездобройството не го схванах . Не използвам такъв метод.
      И геополитиката , ако въобще оказва влияние на Форекс пазара е доста в краткосрочен план !
      Става само за гориво (двигател) на някое по рязко движение на по малки графики.
      На големите графики друго е двигател и мести пазара .
      Еххх -а го знае
      И ''като цяло'' е прав .
      Просто, разглежда друг модел.
      А , и аз съм малко по добър
      абе ти си си ебал века .... Как не оказвало влияние бре ? .... геополитиката разбира се че оказва във комарекса посоката и то в дългосрочен план, a в краткосрочен ако искаш можеш да слушаш по радиото Драгой какви идиотщини говори и тва подскача ли подскача. ... В дългосрочен план враговете като ползват евро и юани в транзакциите си с продажби на петрол и търговия, глей кво прай еврото и ше разбереш след 10г. къде е долара щом не "оказвала влияние" .....
      Как да не ползваш звездобройство нали с технически анализ действаш влизаш в сделка и излизаш от там благодарение на техниката не на фундаменталата, а тва според Михов е звездобройство ....
      Last edited by michaelis12; 26.09.2017, 21:20.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

        за яната и златото има даже доста добра корелация ей пусни на седмична, дневна и виж .... Иначе добре си на 7/3 ко, само на техника и звездобройство дет вика Михов ..... Ексата е също по техниките ама явно гледа по-широки диапазони и аз така го гледам, тия кратките дет трещите днес надоле утре нагоре не са мойте, тез съм ги прайл преди са тц ... Не ви следим разприте на тебе Михов и Ексов не ви знам ко толко "делите" кат пазара е както винаги "ясна работата" .... докато аз малко гледам и геополитиката, вие тия неща може да не гледате ама в дълогосрочен план има значение ...
        Корелацията , казах , не винаги е точна. Остави , как го виждаш на седмична . На по малка графика , доста често бяга.
        А и какво ти помага ? Имаш два ''Х'' -са в уравнението и това че са леко свързани как ти помага да намериш единия ''Х''
        Или ти знаеш трасето на Йената ..
        Това със звездобройството не го схванах . Не използвам такъв метод.
        И геополитиката , ако въобще оказва влияние на Форекс пазара е доста в краткосрочен план !
        Става само за гориво (двигател) на някое по рязко движение на по малки графики.
        На големите графики друго е двигател и мести пазара .
        Еххх -а го знае
        И ''като цяло'' е прав .
        Просто, разглежда друг модел.
        А , и аз съм малко по добър

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

          Точно това съм имал предвид - да .
          Сутринта затворих '' нанагорето '' .
          После продадох . Сега затворих и ''нанадолето'' , като разбира се не хвърлям ези -тура .
          Откакто се '' заприказвахме'' с Еххх , даже е доста повече от 70/30
          И корелация между йена и злато има , да , но не пълна . Има моменти , в които може да те подведе .
          за яната и златото има даже доста добра корелация ей пусни на седмична, дневна и виж .... Иначе добре си на 7/3 ко, само на техника и звездобройство дет вика Михов ..... Ексата е също по техниките ама явно гледа по-широки диапазони и аз така го гледам, тия кратките дет трещите днес надоле утре нагоре не са мойте, тез съм ги прайл преди са тц ... Не ви следим разприте на тебе Михов и Ексов не ви знам ко толко "делите" кат пазара е както винаги "ясна работата" .... докато аз малко гледам и геополитиката, вие тия неща може да не гледате ама в дълогосрочен план има значение ...
          Last edited by michaelis12; 26.09.2017, 19:07.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

            Бацов най-вероватно е имал предвид, че с неговата стратегия от 10 сделки цели 7 и 3 греши, което не е никак зле даже доста добре, но може да те вкара в голям филм ако точно в даден момент си "много сигурен" и влезеш с 2та крака и тва земе че тръгне наопаки, както съм го прайл аз поне много пъти ....
            Точно това съм имал предвид - да .
            Сутринта затворих '' нанагорето '' .
            После продадох . Сега затворих и ''нанадолето'' , като разбира се не хвърлям ези -тура .
            Откакто се '' заприказвахме'' с Еххх , даже е доста повече от 70/30
            И корелация между йена и злато има , да , но не пълна . Има моменти , в които може да те подведе .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              Ако на американците им падне кредитния рейтинг и станат бананова република, дигането на лихвите няма да има значение, защото ще е компенсация за увеличения риск. Но ако си останат ААА като до сега, вдигането ще има не малко значение.
              ае глупости бе ААА² BBB+ EEE³ кредитни измислици ... нема да изригне Йелоустоун и да пропаднат като им намалят кредитния рейтинг дори и на BBB кат на България да стане, тва никой не го гледа щот всеки знае що за инструмент е и кой му дърпа конците ... Става въпрос за една малка гадна, противна, много отровна групица от хорица там те не са само в Щатите (но там са болшинството т. нар. "финансов глобален елит"), а са и в Русия, в Европата също са доста, в Китай (но там срещат доста отпор и не става), който ебават майката на държавата (Сащ) в момента. Е трошат паметници създават размирици, атентати, протести вкарват Тръмпа в некви разпри с Китай чрез С.Корея вкарват ги в проблеми с Русия чрез Украйна и т.н. т.е. рушат държавата като строй, общество, модел и то не само там ами и нас и останалия свят. С две думи самопровъзгласили се "господари на света" дет си въобразяват че само с банки, медии и армия всичко се прави и ше царуват вовеки, но нема да им се получи или поне не напълно как са го замислили.... е те тва е проблема на днешния свят и световен ред (ако има вече такъв)
              Last edited by michaelis12; 26.09.2017, 14:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                И аз така мисля
                Бацов най-вероватно е имал предвид, че с неговата стратегия от 10 сделки цели 7 и 3 греши, което не е никак зле даже доста добре, но може да те вкара в голям филм ако точно в даден момент си "много сигурен" и влезеш с 2та крака и тва земе че тръгне наопаки, както съм го прайл аз поне много пъти ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                  повтарям дет ми викаше един, като искаш гледай USD/JPY и ше видиш на къде ше ходи златото. Та като я гледам яната на месечна ми прилича още за нагоре т.е. златото за надолу една вълна и после би трябвало да е обрат, ама би трябвало или така ли ше е еба ли го. Златото във всички случаи ше ходи доста нагоре - дългосрочно, ДЦК мцк лихви нямат тука значение ......
                  Ако на американците им падне кредитния рейтинг и станат бананова република, дигането на лихвите няма да има значение, защото ще е компенсация за увеличения риск. Но ако си останат ААА като до сега, вдигането ще има не малко значение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                    ..... ама пак си остава с шанс 50/50 да го ева въртиш прайш сучеш но не е 70/30 в твоя ползва как го беше написал доле на Михов а е 50/50 ...
                    И аз така мисля

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                      Е.. реалното е за съхранение и застраховка . Но не се печели от него . Горе-долу седиш на едно место .
                      А и защо мислиш , че ги държа дългосрочно ? Отворих я в петък . На 1310 - сутринта затворих по голямата част .
                      Печалбата ми е трицифрена - суапа , който те плаши ( 1 % лихварство ) едноцифрен .
                      Има го и в положителния смисъсл
                      На нефта влезнах къс на 51.50 и освен печалба - движейки се надолу , ще се ''олихвява'' със знак +
                      аз от това печалба не мога да направя тука също съм го писал поне осемстин пъти, но за защита от банкови крадци може иначе печалба няма щот купил съм стотинката на 948€ сега е 1120€ ама маслото в магазина от 1.30€ е на 2.30€ заради тоя педал Драгой така че както се вижда и от самолет и злато не може да те спаси много много ....
                      Е на зехтина нормално да е лихварството на + щото си short Crude / long USD ако искаш да ги избягваш тия лихварства може с някакви други фифели ама си заслужава само ако е с много пари и е сериозна работа за нас тва нема смисъл ......
                      Иначе печалбата ти е толко с колкот си го натоварил, ако го избухаш със 100 контракта печалбата може и да е 5 цифрена ама като тръгне наопаки и ше дигнеш кръвно веднага .....

                      ..... ама пак си остава с шанс 50/50 да го ева въртиш прайш сучеш но не е 70/30 в твоя ползва как го беше написал доле на Михов а е 50/50 ...
                      Last edited by michaelis12; 26.09.2017, 13:16.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        Да ти кажа, трудно ще му е на златото да се качва, ако доларът продължи да се качва, международното напрежение отслабне, пък да не говорим ако лихвите по 10г. ДЦК тръгнат нагоре. Ексито ще трябва да приложи някаква Вуду магия и да промени законите на гравитацията.
                        повтарям дет ми викаше един, като искаш гледай USD/JPY и ше видиш на къде ше ходи златото. Та като я гледам яната на месечна ми прилича още за нагоре т.е. златото за надолу една вълна и после би трябвало да е обрат, ама би трябвало или така ли ше е еба ли го. Златото във всички случаи ше ходи доста нагоре - дългосрочно, ДЦК мцк лихви нямат тука значение ......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                          ти на спота ли го житкаш това чудо еее, аз не се занимавам със спота, чакам си копанарките и естествените жълтици но те са за дългосрочно държане ..... такива на някакви мижави малки графики злато няма смисъл за 20/30$ да гониш шумовете е се едно да гоня вятъра в гората .....
                          Ти как държиш дългосрочно позиция на тоя спот ?! Щот като си дълги XAU си къси USD а на него има над 1% лихварство и тва треа да се плати също ....
                          Е.. реалното е за съхранение и застраховка . Но не се печели от него . Горе-долу седиш на едно место .
                          А и защо мислиш , че ги държа дългосрочно ? Отворих я в петък . На 1310 - сутринта затворих по голямата част .
                          Печалбата ми е трицифрена - суапа , който те плаши ( 1 % лихварство ) едноцифрен .
                          Има го и в положителния смисъсл
                          На нефта влезнах къс на 51.50 и освен печалба - движейки се надолу , ще се ''олихвява'' със знак +

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение




                            Може . Важното е ''чистите случайности'' да са 70/30 в моя полза [ATTACH=CONFIG]n3242286[/ATTACH]



                            БАЦЕ, ще следя. Ако продължаваш така още една-две години, хммм, ще се замисля какво става тука

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                              еми звездобройство ама донякъде работи .... разбира се не напълно, както го бяхме замислили за SPX на 2350/2300 корекция, но ще стане явно индекса прави нещо друго, щом сега не слиза до там значи до година ще слезне много под 2300 и толкоз а за златото XAU/USD ако толкова много ви гложди какво става гледате USD/JPY в корелация само че наопаки и тва е
                              Да ти кажа, трудно ще му е на златото да се качва, ако доларът продължи да се качва, международното напрежение отслабне, пък да не говорим ако лихвите по 10г. ДЦК тръгнат нагоре. Ексито ще трябва да приложи някаква Вуду магия и да промени законите на гравитацията.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение


                                Може . Важното е ''чистите случайности'' да са 70/30 в моя полза [ATTACH=CONFIG]n3242286[/ATTACH]


                                ти на спота ли го житкаш това чудо еее, аз не се занимавам със спота, чакам си копанарките и естествените жълтици но те са за дългосрочно държане ..... такива на някакви мижави малки графики злато няма смисъл за 20/30$ да гониш шумовете е се едно да гоня вятъра в гората .....
                                Ти как държиш дългосрочно позиция на тоя спот ?! Щот като си дълги XAU си къси USD а на него има над 1% лихварство и тва треа да се плати също ....

                                Коментар

                                Working...
                                X