IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
    Не казваш от колко време търгуваш
    Не казваш и нищо за "две противоположни=0 -2 спреда"
    9 години.
    Две противоположни позиции от един и същ инструмент имат 0 спред.
    Имам чувството, че някои хора не разбират какво е спред - Ако от една сделка вземаш 20 пипса, те са си 20 пипса. Ако брокера взема 3 пипса спред, той не ги взема от тези 20 пипса, а си ги взема предварително, т.е. ти тръгваш от -3 и чак тогава почваш да работиш за своите 20, но стигнеш ли ги, те са си 20 лично твои.

    Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
    Влизането в две насрещни позиции е вход без никакво основание и е равносилно на гадаене на боб,защото в момента на отварянето и на двете реално позиция нямаш.Това го правят само тези,които не знаят какво правят.И не,няма да го пробвам.
    основанието е статистика - 97% успеваемост. Както стана ясно, форекс може да е игра с два изхода и както стана ясно, аз мога да играя и двата изхода едновременно, само с малко разминаване във времето.

    ГАП-ът е рядко явление, пък и колко може да е (при това абсолютно прав) - 250 -300 - 500 пипса?? А сега сравни това с 100 сделки дневно х 10 пипса всяка = 1000 пипса всеки ден. Значи месечния ГАП или седмичния си го избиваш за един ден. Освен това, ако брокера е добър и реномиран, и от ГАП-а може да се печели.

    Костенурките играят с депозит от 50000 и не винаги успяват да го опазят. Въпреки това, са създали школа. Аз лично ги разглеждам като обща култура, но от анализа на тяхната система заквасих някои идеи.

    Когато един човек през цялото време обяснява защо една работа не може да стане, то няма начин тя да стане.
    Last edited by jenyna; 18.09.2014, 20:40.
    Не загребвай мед от празна делва!

    Коментар


    • Поьдравления за ОНУФРИ... Стопът е задължителен .. Друг е въпросът че те незнаят къде даго слагат и са като пате в калчишта.Както в случаят е на 1.30
      Животът е огледало.....усмихвай се

      Коментар


      • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
        Радвам се, че се намери някой да каже нещо смислено и истинско в темата


        Колега замислял ли си се, че ако играеше със стопове щеше да спреш да фалираш след 1-вата година, от там вече другите фази
        Стопа не е задължително да бъде зададена поръчка, може да бъде и мислен, при някои видове пазари дори това е задължително, но за тази цел трябва да си опитен трейдър. Всеки начинаещ който търгува без стоп, гарантирано е пътник. Няма трейдър без губещи позиции, значи няма как да има печеливш трейдър "не даващ кръв"
        Не знам. Сметката се увеличава. Това е важното. Със стопове намаляваше. Много рядко затварям на загуба. И почти винаги е било грешка.
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Чърчил Разгледай мнение
          така е, в този случай трябва да се влиза с малко по големи обеми щом се играе за малки движения. преди час имаше импулс с/у долара почти навсякъде - почти черта без волатилността която търсиш. да приемем че си открил насрещни позиции в този момент и едната отдавна е затворена с малък + , но другата е здраво на минус вече и с голям обем. как реагираш в този случай ?
          Жабури се със стидена вода и чете опело на акаунта
          Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

          Коментар


          • Женя, как можеш да говориш за ММ, като не приемаш стопа - чист оксиморон.
            От колко седмици си на демо, защото това което го пишеш на теория е едно но на практика различно - как ще отгираваш волатилността на тренд как ще я играеш без да ти се нашиба стопа сто пъти от шума?

            Единственото, което остава е да хеджираш всяка отворена позиция, че да нямаш стоп но това е пълно безумие!
            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
              Нека да не обясняваме тренда като права линия. Винаги има волатилност. Волатилността предоставя много по-голяма енергия на търговията. Сметни средно дневно колко пипса може да ти даде един тренд и същия тренд колко волатилност може да ти даде.



              НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВЛИЗА С МАЛКО ПО-ГОЛЕМИ ОБЕМИ! При тази тактика винаги се влиза с възможно най-малките обеми. Така, когато попаднеш по някое време на ГАП, малката позиция и на хиляда пипса да избяга, не те бърка. Всеки трейдър знае, че след ГАП-а следва откат. Освен това не се играе кьоравата - правят се проучвания, статистики, подбират се подходящи валутни инструменти и т.н. - всички мерки, предвидени в ММ.
              Tова за тренда, е втората най-голяма заблуда на новобранеца и аз мислех така и говорех такива приказки в първите си месеци на демо. Това обаче е все едно да кажеш че има тегленене на ТОТО всяка седмица и затова трябва да се играе всяка седмица, защото всяка седмица има милиони за взимане.
              Гапа изобщо не е задължително да се запълни. Аз знам и за ЕА с подобни стратегии, прибират малки печалбици непрекъснато, но стопа е гигантски(или е просто сметката), прибират печалба от 200 позиции и накрая идва една с която сметката заминава.
              Не казваш от колко време търгуваш
              Не казваш и нищо за "две противоположни=0 -2 спреда"
              FinancialMarkets.Zone

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                Нека да не обясняваме тренда като права линия. Винаги има волатилност. Волатилността предоставя много по-голяма енергия на търговията. Сметни средно дневно колко пипса може да ти даде един тренд и същия тренд колко волатилност може да ти даде.


                .
                С това съм абсолютно съгласен и на това се крепят много скалперски стратегии, но това,което ти правиш може да вирее единствено в рейндж.
                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                  Да, така е - вече ти отговорих. От 100 сделки около 3 остават така да ги наречем "неуправляеми". Е, аз ги чакам да станат на кантар и ги закрива всички заедно в най-изгодния момент или близо до него. Междувременно съм изкарал 97 плюса.




                  Стопа не ти "предпазва" капитала, а го изяжда. Всеки стоп е ФИКСИРАНА т.е. безвъзвратна загуба. Колко пъти ти се е случвало пазара да ти близне стопа и да се върне обратно. Ако не си имал там стоп, след малко капитала ти се възстановява и даже може да нарастне. Но като сложиш стопа - гърмиш ГАРАНТИРАНО. По какъв начин загубата е "предпазване" на капитала. Най-доброто пазене е като вземаш, а не като даваш. И ти го пробвай - открий от едно и също място две срещуположни позиции (къса и дълга). След 10 30 минути и двете ще се закрият (автоматично). Докато се пазиш със стопове, пропускаш стотици възможности да вземаш.
                  Братле,много си заблуден относно стоповете.Явно от скоро се занимаваш с форекс.А и доколкото разбирам търгуваш с малки суми.Дай боже,да почнеш да работиш с пазарни суми,демек от 100к нагоре и ще разбереш смисъла на стопа.
                  Да случвало ми се пазарът да ми удари стопа и да върне,но много повече ми се е случвало,когато съм си махал стопа да умирам от яд като гледам как пазара продължава да върви срещу менСъщо така ми се е случвало много пъти да ми отнесат стопа и след това да имам много по-добър вход.При използването на стоповете също си има техники подобни ситуации да се сведат до минимум.Когато влизаш в позиция трабва да имаш някакво основание,а стопът е мястото където основанието ти за вход е вече невалидо и трябва да излезеш.Влизането в две насрещни позиции е вход без никакво основание и е равносилно на гадаене на боб,защото в момента на отварянето и на двете реално позиция нямаш.Това го правят само тези,които не знаят какво правят.И не,няма да го пробвам
                  За 20 години досег с валутните пазари съм видял много хитреци,които са се опитвали да пр...бат пазара и всичките са завършили пре....ни!
                  Хабя си пръстите и клавиатурата да пиша всичко това не за да те разубеждавам в правотата на твоята "стратегия" - всеки сам е господар на собствения си акаунт - а за да предпазя начинаещи трейдъри,които четат тук да не се подвеждат по хазартни и несъстоятелни стратегии.
                  Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jenyna Разгледай мнение
                    Нека да не обясняваме тренда като права линия. Винаги има волатилност. Волатилността предоставя много по-голяма енергия на търговията. Сметни средно дневно колко пипса може да ти даде един тренд и същия тренд колко волатилност може да ти даде.
                    така е, в този случай трябва да се влиза с малко по големи обеми щом се играе за малки движения. преди час имаше импулс с/у долара почти навсякъде - почти черта без волатилността която търсиш. да приемем че си открил насрещни позиции в този момент и едната отдавна е затворена с малък + , но другата е здраво на минус вече и с голям обем. как реагираш в този случай ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Чърчил Разгледай мнение
                      защото човека с тая стратегия каза че не го интересува тренд ли е рейндж ли е и търгува така. аз просто се чудя като попадне на тренд и праска тия насрещни позиции как излиза сух
                      Нека да не обясняваме тренда като права линия. Винаги има волатилност. Волатилността предоставя много по-голяма енергия на търговията. Сметни средно дневно колко пипса може да ти даде един тренд и същия тренд колко волатилност може да ти даде.

                      Първоначално изпратено от Чърчил Разгледай мнение
                      така е, в този случай трябва да се влиза с малко по големи обеми щом се играе за малки движения. преди час имаше импулс с/у долара почти навсякъде - почти черта без волатилността която търсиш. да приемем че си открил насрещни позиции в този момент и едната отдавна е затворена с малък + , но другата е здраво на минус вече и с голям обем. как реагираш в този случай ?
                      НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВЛИЗА С МАЛКО ПО-ГОЛЕМИ ОБЕМИ! При тази тактика винаги се влиза с възможно най-малките обеми. Така, когато попаднеш по някое време на ГАП, малката позиция и на хиляда пипса да избяга, не те бърка. Всеки трейдър знае, че след ГАП-а следва откат. Освен това не се играе кьоравата - правят се проучвания, статистики, подбират се подходящи валутни инструменти и т.н. - всички мерки, предвидени в ММ.
                      Last edited by jenyna; 16.09.2014, 20:11.
                      Не загребвай мед от празна делва!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                        Когато си с две насрещни сделки и си взел от едната,другата може да стане и неуправлаема.Със сигурност ти се е случвало
                        Да, така е - вече ти отговорих. От 100 сделки около 3 остават така да ги наречем "неуправляеми". Е, аз ги чакам да станат на кантар и ги закрива всички заедно в най-изгодния момент или близо до него. Междувременно съм изкарал 97 плюса.


                        Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                        Естествено,че няма да печелят от стопа!Кой печели от стоп?!Стопа ти предпазва капитала.Захващайки се с трейдинг първата ти задача е да запазиш капитала и чак след това да го увеличаваш.Постоянните и натрупващи се загуби идват от неползването на стоп!
                        Стопа не ти "предпазва" капитала, а го изяжда. Всеки стоп е ФИКСИРАНА т.е. безвъзвратна загуба. Колко пъти ти се е случвало пазара да ти близне стопа и да се върне обратно. Ако не си имал там стоп, след малко капитала ти се възстановява и даже може да нарастне. Но като сложиш стопа - гърмиш ГАРАНТИРАНО. По какъв начин загубата е "предпазване" на капитала. Най-доброто пазене е като вземаш, а не като даваш. И ти го пробвай - открий от едно и също място две срещуположни позиции (къса и дълга). След 10 30 минути и двете ще се закрият (автоматично). Докато се пазиш със стопове, пропускаш стотици възможности да вземаш.
                        Last edited by jenyna; 16.09.2014, 20:12.
                        Не загребвай мед от празна делва!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                          Ааааааааа,бъкетите знаеш ли какви хубави пари правят от таквизи системи
                          те са ясни. псевдотърговците обаче нъц

                          рускиня пита българка дали ли са и заплатата
                          -един голям .уй ни дадоха.
                          -а нам только денги дали бля́ди!!!
                          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                            не се...
                            Ааааааааа,бъкетите знаеш ли какви хубави пари правят от таквизи системи
                            Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ivandimitrov1024 Разгледай мнение
                              И ако някой знае как се правят пари от тази система мислиш ли че ще ти каже
                              не се...
                              Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ivandimitrov1024 Разгледай мнение
                                И ако някой знае как се правят пари от тази система мислиш ли че ще ти каже
                                То няма нужда и да питаш някой като почне ти философства стоп бил лош и затварял само на печалба трябва ти светне лампичката
                                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                                Коментар

                                Working...
                                X