IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Познавате ли хора които се спечелили от форекс ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
    Кирчо, приятелю, ти твърдиш ,че печелиш хиляди от форекс , а си сложил в твоя сайт бутон Donate да събираш дребни подаяния .
    Е това вече не го разбирам ...
    http://prikachi.com/images.php?images/633/9477633W.png

    http://prikachi.com/images.php?images/631/9477631v.png
    Да имам такъв бутон на сайта
    http://financialmarkets.zone/ProTrader/

    Предназначен за ритейл трейдъри. Правил съм го преди години(до голяма степен за забавление), на сайта имам доста БЕЗПЛАТНИ материали за обучение и други полезни БЕЗПЛАТНИ инструменти за трейдъри, като индикатори и в някои моменти дори и екперти.

    Нещо лошо ли има, не разбирам? Като нямаш пари не дарявай и не се тревожи, не ме мисли не съм опрял до тях много пъти съм показвал и в тази тема история от реални сметки. Докато ти се бориш със екселските файлове, виждаш, че аз имам под ръка десетки работещи зависимости. Нали затова става дума?

    Чудите се май за какво да се хванете, мога да продължавам да ви затапвам, твърде лесно е с вашето ниво на знания.

    Можеше да ви дам и някоя работеща система ей така и без това имам много работещи, които не използвам, но не заслужавате.
    Last edited by k_v_v_; 07.01.2019, 22:36.
    FinancialMarkets.Zone

    Коментар


    • Кирчо, приятелю, ти твърдиш ,че печелиш хиляди от форекс , а си сложил в твоя сайт бутон Donate да събираш дребни подаяния .
      Е това вече не го разбирам ...
      http://prikachi.com/images.php?images/633/9477633W.png

      http://prikachi.com/images.php?images/631/9477631v.png

      Last edited by mauricio84; 07.01.2019, 22:18.
      Форекс блог

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение

        На базата статистика немогат да се предскажат бъдещи събития за пазара.
        Ти сега говориш за логика, което е точно обратното на интуицията.
        Във форекса няма логика.
        Аз съм правил статистика на графики в екселски таблици.
        Файлове големи по 20GB .
        Не съм намерил никаква зависимост .
        Не те знам какво си търсил и правил с този ексел.

        За последните само 2 седмици съм намерил над 70 готови стратегии, които работят с години. Естествено от тях малко работят на невиждани данни при допълнителни изпитания, но се намират и такива, от намерените не всички си заслужава да бъдат търгувани но има и такива. Който знае какво да търси и как намира..

        Click image for larger version

Name:	Screenshot-4.jpg
Views:	3
Size:	849 Bytes
ID:	3427795

        https://ibb.co/wM2BqDQ


        Така или иначе, стратегии работещи с десетилетия се намират, успеваемост 100% няма никоя, даже и 60% няма, но това не пречи с тях да се печелят големи суми


        http://financialmarkets.zone/wp-cont...pro-trader.jpg
        Click image for larger version

Name:	backtest-pro-trader.jpg
Views:	4
Size:	95.1 КБ
ID:	3427803



        http://financialmarkets.zone/wp-cont...5/backtest.jpg


        Click image for larger version

Name:	backtest.jpg
Views:	5
Size:	53.9 КБ
ID:	3427801

        http://financialmarkets.zone/wp-cont.../Cable-r-2.png
        Click image for larger version

Name:	Cable-r-2.jpg
Views:	5
Size:	3.7 КБ
ID:	3427798


        http://financialmarkets.zone/wp-cont.../gold-r-04.png

        Click image for larger version

Name:	gold-r-04.jpg
Views:	3
Size:	5.1 КБ
ID:	3427796



        В този форум , човек една картинка не може да качи като хората...
        Attached Files
        FinancialMarkets.Zone

        Коментар


        • Еее, квв... що изтри последния пост с демо геройствата?

          Коментар


          • Ако някои от вас успее да намери някаква логика или зависимост в коя и да е графика , аз мога да направя математичски модел на тази зависимост . А след това ще направя робот за MT4 който да отваря позиции по тази зависимост.
            Това ще е голям скок за човечеството.
            Проблема е,че за последните 3 години немога да намеря никаква зависимост. Преди май имаше,но това са стари неща.
            Форекс блог

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

              Бъдеще събитие може да се предскаже единствено на база статистическа извадка от предишни подобни събития и причинно следстваена логика. Точно както се работи с ТА
              На базата статистика немогат да се предскажат бъдещи събития за пазара.
              Ти сега говориш за логика, което е точно обратното на интуицията.
              Във форекса няма логика.
              Аз съм правил статистика на графики в екселски таблици.
              Файлове големи по 20GB .
              Не съм намерил никаква зависимост .

              Форекс блог

              Коментар


              • Не си намирал зависимости, нали??
                Опитал си всички варианти(анализи), да познаеш движението и ниенте.?!
                Всичко е хазарт и борбата с посредниците продължава!фАКТ!

                Истината е , че има зависимости.Намираш такава и започваш да я експлоатираш.Накъде върви цената се тая.
                Вход, стоп и таргет.Това е.Другото е бля бля.....въздух под налягане.

                За пазара на акции, фючърси, опции и т.н. трябват кинти, недостъпни за повечето от спекулантите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                  Преиначаваш думите ми. Изобщо не съм казал, че разпознаването на лица е интуиция. Не че не съм свикнал да виждам неадекватни съждения в тази тема...но по-добре почети и се пообразовай, например книгата на Малкълм Гладуел
                  http://books.janet45.com/books/1200
                  А с каква цел даваш примери, доказващи единствено липсата им на връзка с темата? Обясни като за лаици, но без да смесваш значението на думички като интуиция и подсъзнание!

                  Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                  Тази книга е изцяло посветена на това за което говоря, а именно дейността на подсъзнанието и участието му в решаването на проблеми и даване на отговори. Тя напълно опровергава това което си написал в т.2,
                  Радвам се, че си даваш зора да четеш, но една книга не отговоря на всички въпроси. Ако си я разбрал, ще можеш да я преразкажеш в две изречения и да ме обориш. Съмнявам се, че има трезво мислещ човек, който да отрече очевидния факт, че детето или начинаещият имат по-силна интуиция от възрастния или експерта, които здраво са задълбали в коловоза на опита.

                  Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение
                  ​​​​​​
                  В т.3 за пореден път показваш незнание и неразбиране на материята около търговията на финансовите пазари, да не говорим за откриването и експлоатирането на зависимости. Подобни догадки са абсолютно безсмислени и ненужни. Предвиждането при търговията на финансовите пазари се свежда до прогнозиране на вероятности и експлоатирането им чрез правилни съотношения печалба/загуба и управление на риска
                  Остави ги тия пазари, предскажи числата от тотото, използвайки единственото възможно средство (?!?) - статистика и причинно-следственост. Предварително си признавам, че и от тото нищо не разбирам. От друга страна не е нужно да си вещ в дадена област, за да имаш интуитивни прозрения. Опитът няма нищо общо с интуицията, но е пряко свързан с навика.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
                    Благодарение на квв днес научихме три изключително важни факта:

                    1. Разпознаваме лица (вероятно и не само лица) по интуиция. Подобно твърдение не заслужава коментар.

                    2. Интуицията зависи от опита. Още една глупост, която трябва да ни внуши налудната мисъл, че способността да се предвиди неизвестното зависи от това, което вече знаем. Но ако вече го знаем, то няма да е неизвестно и съответно няма място за интуиция в уравнението.

                    ​​​​​​Нека си представим за момент човек, израснал в пълна депривация и с нулев опит. Следва ли, че той е лишен от интуиция? Ако квв е прав, това трябва да е така. Но нима практиката не сочи точно обратното? Децата, въпреки липсата на опит, са способни да правят доста по-удачни интуитивни (алокални, атемпорални и тн) връзки, отколкото възрастните. Интуицията е способност, която в една или друга степен притежава всеки от нас и постепенно залинява под похлупака на логическото мислене, чрез което натрупваме опит. С времето човек става все по-склонен да се вслушва в гласа на опита, защото това е "логично", отколкото във "вътрешния си глас". Опитът е враг номер едно на интуицията! Колкото повече знаем, толкова повече се доверяваме на това, което знаем (от опит), отколкото на менталната чувствителност за същността на явленията, която е в разрез със "здравия разум". Това е разликата между: "Знам, защото... (следва обосновка, базирана на опита на индивида)" и "Имам интуитивно усещане".

                    Би било интересно да разгледаме твърдението, че интуицията зависи от опита, в исторически и мултикултурен аспект, но ще стане адски дълго. Каква ли е била интуицията на древните гърци или на съвременните индийци, изхождайки от специфичния опит, характерен за времето и съответната култура?

                    3. Бъдещо събитие може да се предскаже единствено на база статистическа извадка от предишни подобни събития и причинно следстваена логика. Е тука вече счупихме тъпомера отвсякъде... Квв, гадателю, предскажи ни, използвайки статистика и причинно-следствена логика, каква ще е най-високата и най-ниската цена за евро/долар за 2019? Едва ли нещо подобно би те затруднило особено...
                    Преиначаваш думите ми. Изобщо не съм казал, че разпознаването на лица е интуиция. Не че не съм свикнал да виждам неадекватни съждения в тази тема...но по-добре почети и се пообразовай, например книгата на Малкълм Гладуел
                    http://books.janet45.com/books/1200

                    Тази книга е изцяло посветена на това за което говоря, а именно дейността на подсъзнанието и участието му в решаването на проблеми и даване на отговори. Тя напълно опровергава това което си написал в т.2,

                    В т.3 за пореден път показваш незнание и неразбиране на материята около търговията на финансовите пазари, да не говорим за откриването и експлоатирането на зависимости. Подобни догадки са абсолютно безсмислени и ненужни. Предвиждането при търговията на финансовите пазари се свежда до прогнозиране на вероятности и експлоатирането им чрез правилни съотношения печалба/загуба и управление на риска


                    FinancialMarkets.Zone

                    Коментар


                    • Благодарение на квв днес научихме три изключително важни факта:

                      1. Разпознаваме лица (вероятно и не само лица) по интуиция. Подобно твърдение не заслужава коментар.

                      2. Интуицията зависи от опита. Още една глупост, която трябва да ни внуши налудната мисъл, че способността да се предвиди неизвестното зависи от това, което вече знаем. Но ако вече го знаем, то няма да е неизвестно и съответно няма място за интуиция в уравнението.

                      ​​​​​​Нека си представим за момент човек, израснал в пълна депривация и с нулев опит. Следва ли, че той е лишен от интуиция? Ако квв е прав, това трябва да е така. Но нима практиката не сочи точно обратното? Децата, въпреки липсата на опит, са способни да правят доста по-удачни интуитивни (алокални, атемпорални и тн) връзки, отколкото възрастните. Интуицията е способност, която в една или друга степен притежава всеки от нас и постепенно залинява под похлупака на логическото мислене, чрез което натрупваме опит. С времето човек става все по-склонен да се вслушва в гласа на опита, защото това е "логично", отколкото във "вътрешния си глас". Опитът е враг номер едно на интуицията! Колкото повече знаем, толкова повече се доверяваме на това, което знаем (от опит), отколкото на менталната чувствителност за същността на явленията, която е в разрез със "здравия разум". Това е разликата между: "Знам, защото... (следва обосновка, базирана на опита на индивида)" и "Имам интуитивно усещане".

                      Би било интересно да разгледаме твърдението, че интуицията зависи от опита, в исторически и мултикултурен аспект, но ще стане адски дълго. Каква ли е била интуицията на древните гърци или на съвременните индийци, изхождайки от специфичния опит, характерен за времето и съответната култура?

                      3. Бъдещо събитие може да се предскаже единствено на база статистическа извадка от предишни подобни събития и причинно следстваена логика. Е тука вече счупихме тъпомера отвсякъде... Квв, гадателю, предскажи ни, използвайки статистика и причинно-следствена логика, каква ще е най-високата и най-ниската цена за евро/долар за 2019? Едва ли нещо подобно би те затруднило особено...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                        Е това е една статия в която е обяснено какво е интуицията.
                        Това няма нищо общо с опита.
                        Когато човек вземе решение обратно на логиката и то се окаже правилно може да се каже че това е интуитивно прозрение .
                        Ти сериозно ли ми даде този линк.. съновник... по какво рождение бе човек аз ти говоря за научно доказани факти, ти са суеверия. Следващия линк, който ще ми дадеш да не е от някоя гадателка или за хороскоп .

                        Бъдеще събитие може да се предскаже единствено на база статистическа извадка от предишни подобни събития и причинно следстваена логика. Точно както се работи с ТА
                        FinancialMarkets.Zone

                        Коментар


                        • Е това е една статия в която е обяснено какво е интуицията.
                          Това няма нищо общо с опита.
                          Когато човек вземе решение обратно на логиката и то се окаже правилно може да се каже че това е интуитивно прозрение .
                          Според първоначалните преценки на генетиците само 10 процента от човешката ДНК е важна - тази, която отговаря за синтеза на белтъците. Останалите 90 процента погрешно били определени като генетичен боклук.
                          Форекс блог

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k_v_v_ Разгледай мнение

                            Само глупости пишете в тази тема. Като гледам липсват ви познания не само за пазарите.

                            Интуицията идва от подсъзнанието, което оперира на база вече създадени спомени и преживени ситуации. Човешкият мозък е много добър в разпознаване и запомняне на патерни/модели. я.
                            И аз със чиста съвест бих казал че това дето ти го написал е чиста глупост .
                            Къде я научи тази простотия ???
                            Интуицията е способността на човека да предсказва бъдещи събития .
                            Това няма нищо общо с натрупания опит .
                            Някои казват че е по рождение .
                            Форекс блог

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mauricio84 Разгледай мнение
                              Интуицията е нещо което няма нищо общо с опита, натрупаните знания или възраста на човека . Тя е по рождение и натрупания опит и знания повече вредят отколкото да помагат на интуицията. Това е много сложна тема с интуицията.
                              Затова пиша , че хората с развита интуиция са изключителна рядкост .
                              Човек може да си тества собствената интуиция като се опита да познае на червена черна картите от колода карти .
                              Това е интуиция, тя няма нищо общо с логиката , още по-малко с технически или фундаментален анализ .
                              Само глупости пишете в тази тема. Като гледам липсват ви познания не само за пазарите.

                              Интуицията идва от подсъзнанието, което оперира на база вече създадени спомени и преживени ситуации. Човешкият мозък е много добър в разпознаване и запомняне на патерни/модели. Пример затова е че разпознавате лице на човек за части от секундата и го свързвате с огромно количество информация.

                              Именно това е и един от начините да печелите от трейдинг, да се базирате на преценката на подсъзнанието (интуиция) разпознавайки модели от техническия анализ. Затова обаче е необходимо да сте прекарали доста време пред графиките, за може мозъкът ви да се обучи (10 000 часа според редица изследвания, съмнявам се някой от вас да го е направил).

                              Трейдингът е една от най-трудните и конкуренти професии, прагът за вход е много нисък, но включвайки се в играта вие се борите директно срещу "световните шампиони" за да вземете техните пари. Това няма как да стане с посредствено ниво на знания и умения.
                              FinancialMarkets.Zone

                              Коментар


                              • Интуицията е нещо което няма нищо общо с опита, натрупаните знания или възраста на човека . Тя е по рождение и натрупания опит и знания повече вредят отколкото да помагат на интуицията. Това е много сложна тема с интуицията.
                                Затова пиша , че хората с развита интуиция са изключителна рядкост .
                                Човек може да си тества собствената интуиция като се опита да познае на червена черна картите от колода карти .
                                Това е интуиция, тя няма нищо общо с логиката , още по-малко с технически или фундаментален анализ .
                                Форекс блог

                                Коментар

                                Working...
                                X