IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
    Реално стопа е нагоре много нагоре, но за да съм коректен мисля до 1.43 да скъсявам.
    Да влизам(товаря) по малко с нов лимит на 1.3350

    A аз, както писах преди няколко месеца, до 1.43 ще добавям. От там може да помисля и за скъсяване

    Коментар


    • Реално стопа е нагоре много нагоре, но за да съм коректен мисля до 1.43 да скъсявам.
      Да влизам(товаря) по малко с нов лимит на 1.3350

      Коментар


      • http://www.investor.bg/novini/130/a/...evroto,160054/
        и още ще пада
        домоуправител

        Коментар


        • Това, което става сега, е исторически момент за тая година. Ето, в такива случаи, се радвам се съм устоял на изкушението за още и още сделки, щото с тия къси, които щях да набия, сега щеше да се пуля тъпо. След куп загубени пари, явно съм се научил.
          От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

          Коментар


          • Новак пак питам къде е стопа на късите ти....без отговор зчитам поведението ти за не професионално
            Животът е огледало.....усмихвай се

            Коментар


            • 23.11.2010 - Инфлация vs Дефлация – “мистерията” на българските гласове

              http://marandi.blog.bg/biznes/2010/1...glasove.639014

              Цитат от анализа ми, щот' в навалицата ще го пропуснеш:

              "При фискална политика в кратко-срочен план ( 1-2 години ) основно въздействие оказват: потреблението, нетния износ, бюджетния дефицит и инвестициите. Също така производствените разходи и нивата на трудови възнаграждения."

              -------------------------------------

              Виж датата кога съм го писал и освиних БаМмкоФф, че прави глупости - ся мо'а и усвиня Орешака, щот' и той почва да прави глупости.

              Ма, 'ноу се уморих и все ходя болен да'е от тия травми от спорта навремето. Да се оправят. Аз непоискан съвет не ръся на никого.
              Last edited by marandi; 22.10.2013, 16:49.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от poppopov Разгледай мнение
                Този път определено се провалих с прогнозата. Очаквах да ми скъсат нервите, а то всичко по мед и масло си тръгна.



                Честно казано, не разбрах какво имаш в предвид.
                ---------------------------------------
                Отговор: монетаризма и фиска дават доста добра представа какво да се очаква. Монетаризма са основните лихвени проценти на централни бамки ( държавата ) спрямо търговските баМки ( бизнеса ), а фиска са данъчната политика - като пак превес ще има фиска пред реалния сектор бизнеса - дет' им изкарва заплатите.

                Демек - чиновниците винаги си режат клона, на който стоят. И не е отсега - мо'а ти фрасна и лекции за нива на администрация - бачкащи - реален сектор - дет' пак не ги пише в гугъл, щот' няма кой да ги напише тия неща.
                --------------------------------------------

                @marandi, основният ми метод за прогнозиране на пазарът е volume spread analysis, и здрава логика. Да използвам и корелации, с паунд, злато, сребро и обратна с долар индекс, но това за мен е на по-заден план. Нищо ново не съм откривал, нямам такива заслуги. VSA е предложен от Richard Wyckoff в началото на миналият век.
                Отговор: Без да посочиш лостовите инструменти подобни неща звучат наивно - до колко % хващаш корелациите, щот' на металите имаш 30% надоле - при валутите почти никаква - просто си рейнджът спрямо сезона със съответните децибели и досега имаме само едно изсипване надоле от австарлиеца е т'ва е сезонна икономика, зависеща от комъдитис и йената новия корифей дет' ще правел 2% дефлационен марж на Япония ( дръпнатите зъркели ) - ма, те ония са кредитори в $ и ги боли фара - ма, щели да спират дефлацията от 15 години там всяка година?

                Сек, ще ти потърся ко съм писал кат' статия, че даже не си чета и блог-чето - т'ва дет' съм писал - понеже го отсвирих ТИМ като станаха собственици.

                Коментар


                • Новак добре късо ама къде е СТОПА
                  Животът е огледало.....усмихвай се

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
                    Едно късо от 1.3730 успех на всички
                    То се надървило като на малко дяти ч... , а ти скъсяваш. Или казваш много се качи

                    Коментар


                    • Едно късо от 1.3730 успех на всички

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                        65 пипса плюс, идеално ми е, не съм алчен, каквото Бог даде.

                        Между другото, после пуснах една къса и от там хванах 12-13 пипса, което ми компенсира останалите 10, за днес толкова. На NZD пуснах една къса, до довечера, дай Боже, ще ударим и там 20-30 пипса, пък ако не, ще върна печалбата от еврото.
                        Браво, колеги - само това искам да чувам, че българите ядем чужди баници.

                        За днес стига - щот' при подобен акселерълейшън после пазара става непредвидим - довечера по кръчмите и си харчете.

                        И утре пак е ден тия ся тръснаха крушата малко, ма мо'е има още

                        НЗД зимата кат' дойде го бият ония си го свялят през нощта, па после Юросесията ги помпят.

                        П.П. Глей само, че си лепнал по-удобен вход - 20 пипа нагоре кой ти ги дава, че чукнал ордера, ма там през 50 за тая двойка.

                        Успех - кефите ме!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от poppopov Разгледай мнение
                          Момчета, седнал съм да правя прогноза за нонфармите утре. Като цяло съм бичи настроен. Основанието ми е статичен купувач/и, на нива около 1,3525, това ясно се вижда на дневна графика в периодът 20.09 – 16.10. Но ме притеснява случилото се в четвъртък миналата седмица. Защото, често маркетмейкърите рекламират възходящ тренд за да се освободят от ликвидност реализирайки добра печалба. Но фактът, че в петък и понеделник обемите на фючърсният пазар рязко намаляха, според мен означава, че не им е изгодно да продават на тези нива т.е. бичи нонфарми. Вероятно след публикуването на новината ще има шип на долу или просто ще свалят пазарът с поне 50 пипса, преди възходящото движение. Ще се радвам прочета и други мнения по въпросът.
                          Този път определено се провалих с прогнозата. Очаквах да ми скъсат нервите, а то всичко по мед и масло си тръгна.

                          Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          И монетарно и фискално ще "биеш" ли нещата, щот' не мисля.
                          Честно казано, не разбрах какво имаш в предвид.


                          Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          П.П. Ма, ко искаш ги изследвай за северен елен и пикаещ дрозд да'е ...

                          Спри се с тъпи корелации - дет' си мислиш, че само ти си открил - не се денси така. Шти пуснат малко каишка и после ще те пръжнат за цаца.
                          @marandi, основният ми метод за прогнозиране на пазарът е volume spread analysis, и здрава логика. Да използвам и корелации, с паунд, злато, сребро и обратна с долар индекс, но това за мен е на по-заден план. Нищо ново не съм откривал, нямам такива заслуги. VSA е предложен от Richard Wyckoff в началото на миналият век.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                            И на мен ми се иска, но продължа ли, довечера ще съм занулен. Вече не правя грешката след 3 поредни успешни сделки да продължавам, щото всяко хубаво нещо си има край и ако сам не му сложа края, пазарът ще ме прецака.
                            важно е че имаш стратегия..следвай я щом е печеливша значи е правилна

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
                              евала брат аз на теб от тук пускам къса за 1.3550
                              И на мен ми се иска, но продължа ли, довечера ще съм занулен. Вече не правя грешката след 3 поредни успешни сделки да продължавам, щото всяко хубаво нещо си има край и ако сам не му сложа края, пазарът ще ме прецака.
                              От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                                65 пипса плюс, идеално ми е, не съм алчен, каквото Бог даде.

                                Между другото, после пуснах една къса и от там хванах 12-13 пипса, което ми компенсира останалите 10, за днес толкова. На NZD пуснах една къса, до довечера, дай Боже, ще ударим и там 20-30 пипса, пък ако не, ще върна печалбата от еврото.
                                евала брат аз на теб от тук пускам къса за 1.3550

                                Коментар

                                Working...
                                X