IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

    Докато правят 24 мил ЕБИТДА тези цени изглеждат наистина подарък ( П/ЕБИТДА е към 3,4) , естествено за по значителен скок на нашата борса ще трябва и дивидент ....
    По-скоро не са подарък, потокът от оперативна дейност не отговаря на 24 млн. Освен това имат над 80 млн. Оборотно фианнсиране, което е уж за дейността, но надвишава запасите от продукция. Още имат 55 млн. заеми дългосрочни, тоест ако тях сложиш към цената на акциите става 125 млн. и ЕБИТДА от по-малко от 20 млн. е повече за вярване и става почти 7. Имат едва два млн. кеш, което ако имат обороти линии свободни може би не е проблем, но при 138 млн. заеми аз не бих бил спокоен. Някой си печели от цялата работа, но няма да са акционерите, а може и за банките да има доста студена вода. Ако някой следи цените на зърното да каже повече. На база този бърз анализ не бих купил в момента. Поправи ме, ако греша.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
      Виждам, че предлагането е било на 9 лв. преди 10 години, доста слабо представяне.

      https://www.investor.bg/bylgariia/5/...-zaguba-63344/
      Виж другите от списъка, който си дал. Даже отлично си е представянето им.

      Коментар


      • Виждам, че предлагането е било на 9 лв. преди 10 години, доста слабо представяне.

        https://www.investor.bg/bylgariia/5/...-zaguba-63344/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sultan Разгледай мнение
          Поредните лъжци. От 10 години са на борсата, а не са дали и стинка дивидент. И 5 лева им е много.
          За лъжци не съм съгласен изобщо. Политиката им е такава, че не разпределят дивиденти, но имат сериозен фундамент, реална мащабна дейност и докарват добри печалби. Защо това не се отразява в цената им, която бавно върви надолу е друг въпрос.

          Коментар


          • Поредните лъжци. От 10 години са на борсата, а не са дали и стинка дивидент. И 5 лева им е много.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

              Докато правят 24 мил ЕБИТДА тези цени изглеждат наистина подарък ( П/ЕБИТДА е към 3,4) , естествено за по значителен скок на нашата борса ще трябва и дивидент ....
              Именно! Прекалено атрактивно изглежда положението тук и затова се чудя дали няма подводни камъни...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                Интересна сделка мина днес, успях да се включа лекинко интересно накъде ще поеме, някакви идеи?!
                Докато правят 24 мил ЕБИТДА тези цени изглеждат наистина подарък ( П/ЕБИТДА е към 3,4) , естествено за по значителен скок на нашата борса ще трябва и дивидент ....

                Коментар


                • Интересна сделка мина днес, успях да се включа лекинко интересно накъде ще поеме, някакви идеи?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                    Паричният поток не е проблем защото явно са задържали доста продукция която да пласират на по високи цени , аз лично нямам притеснения с тези Р/Е и Р/ЕБИТДА а и само book value на собствената земя е почти колкото капитализацията без да говорим за другите бизнеси . Естествено според мен трябва да се мисли за намаляване на задълженията което ще доведе до още по голяма печалба .

                    Имам , не е препоръка
                    Под 12 е подарък според мен....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение
                      Като изключим паричния поток и на мен отчета ми харесва. Има някои странни неща тук като вчерашната търговия и липсата на коментари при сериозен ръст на печалбата. Направиха придобивания и изглежда знаят какво правят, мисля време е добрите резултати да станат устойчиви.
                      Имам малко, не е препоръка
                      Паричният поток не е проблем защото явно са задържали доста продукция която да пласират на по високи цени , аз лично нямам притеснения с тези Р/Е и Р/ЕБИТДА а и само book value на собствената земя е почти колкото капитализацията без да говорим за другите бизнеси . Естествено според мен трябва да се мисли за намаляване на задълженията което ще доведе до още по голяма печалба .

                      Имам , не е препоръка
                      Last edited by p_trade; 28.02.2018, 09:56.

                      Коментар


                      • Като изключим паричния поток и на мен отчета ми харесва. Има някои странни неща тук като вчерашната търговия и липсата на коментари при сериозен ръст на печалбата. Направиха придобивания и изглежда знаят какво правят, мисля време е добрите резултати да станат устойчиви.
                        Имам малко, не е препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                          Ако се разрастват със същите темпове не е разумно да се раздават дивиденти ..завод купиха , сумати земя , техника и други дружества . Доколкото си спомням бяха казали на ОСА че искат да притежават 100 000 дка и да обработват 200 000 дка след това ще мислят за дивиденти ( в момента имат към 82000 дка собствена земя ) ...Според мен една консолидирана ЕБИТДА около 20 мил е реалистична и то при тези цени на зърното .
                          Почти съм познал 24,169 мил ЕБИТДА 14,6 мил брутна печалба (P/E = 5.40 при цена 11.6 лв.) ..доста силен отчет според мен а и се очакват по високи цени на зърното ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                            Ок. И когато постигнат целите които са декларирали на ОСА-то?! Ще си измислят нови...или ще си изкупят акциите които са в дребните с търгово. Отношението на мажоритарите в БГ към дребните акционери е отчайващо. Да нека се развиват компаниите ама нека те живеят от доходите от дивиденти които им носят техните дялове а не от "мениДжърски" парички. Хубаво е в служебни коли, служебни пари и служебни екскурзии...и големи инвестиции, ама раздаването на едни 4-5-8% дивидент не е болка и пречка пред никоя сериозна и истински развиваща се компания. лично мнение.
                            Иска ми се да ми ги покажеш тези дето раздават 5-8% дивидент на нашата борса...съгласен съм с теб че раздаването на дивиденти е важно но никой не е казал че няма никога да го направят а и трябва да имат какво да раздадат тоест да се развиват и да генерират добри печалби .... лично мнение .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
                              Ок. И когато постигнат целите които са декларирали на ОСА-то?! Ще си измислят нови...или ще си изкупят акциите които са в дребните с търгово. Отношението на мажоритарите в БГ към дребните акционери е отчайващо. Да нека се развиват компаниите ама нека те живеят от доходите от дивиденти които им носят техните дялове а не от "мениДжърски" парички. Хубаво е в служебни коли, служебни пари и служебни екскурзии...и големи инвестиции, ама раздаването на едни 4-5-8% дивидент не е болка и пречка пред никоя сериозна и истински развиваща се компания. лично мнение.
                              +1

                              Коментар


                              • Ок. И когато постигнат целите които са декларирали на ОСА-то?! Ще си измислят нови...или ще си изкупят акциите които са в дребните с търгово. Отношението на мажоритарите в БГ към дребните акционери е отчайващо. Да нека се развиват компаниите ама нека те живеят от доходите от дивиденти които им носят техните дялове а не от "мениДжърски" парички. Хубаво е в служебни коли, служебни пари и служебни екскурзии...и големи инвестиции, ама раздаването на едни 4-5-8% дивидент не е болка и пречка пред никоя сериозна и истински развиваща се компания. лично мнение.

                                Коментар

                                Working...
                                X