IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    И тук реотана взе да се затопля лека полека
    Батка продаде ли всичко тук,ако не тайна???

    Коментар


    • И тук реотана взе да се затопля лека полека

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

        Що не се съберете една групичка, с бухалки като 90те а анцунзите, и да си търсите дивидентите?
        Ами то на това заприлиза БФБ вече - рекет за дивиденти? Или даваш дивидент, или те правим на зрънчо на 12 стотинки акцията. Даваш или не даваш?
        Апропо, тези приказки все по често ги чета от Елана. Бива ли такова нещо, ако не даваш дивидент марш от БФБ. та се сетих, Елана нямаше ли да прави пъблично предлагане преди десетина години? Сега нали има ликвидност, има пари - да се пуснат и да дадат пример как се дават дивиденти. Най е лесно да се изнудват компаниите за дивиденти, при все, че е видно, че компаниите преди дивидентите имат да плащат заплати, имат да се развиват технологично, имат да разработват нови продукти, и дивидента е за компании като Апъл с планини от кеш. На БФБ няма компаии които имат планини от кеш,. Но това не пречи да бъдат системно изнудвани да дават дивидент.
        Кой дойдоха - Птичият грип, Лешкорко, Сирма и Радиаторите, които плащат дивидент и за следващите години напред, по 4 пъти в годината, нали така трябва. Кое не е така?
        Харко, седни си. Двойка, моето момче.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

          Това е истината ...дори и едно изявление какво смятат да правят като развитие на компанията и дивидентна политика , да потвърдят че са наясно че по дефиниция една публична компания трябва да създава стойност на акционерите .
          Що не се съберете една групичка, с бухалки като 90те а анцунзите, и да си търсите дивидентите?
          Ами то на това заприлиза БФБ вече - рекет за дивиденти? Или даваш дивидент, или те правим на зрънчо на 12 стотинки акцията. Даваш или не даваш?
          Апропо, тези приказки все по често ги чета от Елана. Бива ли такова нещо, ако не даваш дивидент марш от БФБ. та се сетих, Елана нямаше ли да прави пъблично предлагане преди десетина години? Сега нали има ликвидност, има пари - да се пуснат и да дадат пример как се дават дивиденти. Най е лесно да се изнудват компаниите за дивиденти, при все, че е видно, че компаниите преди дивидентите имат да плащат заплати, имат да се развиват технологично, имат да разработват нови продукти, и дивидента е за компании като Апъл с планини от кеш. На БФБ няма компаии които имат планини от кеш,. Но това не пречи да бъдат системно изнудвани да дават дивидент.
          Кой дойдоха - Птичият грип, Лешкорко, Сирма и Радиаторите, които плащат дивидент и за следващите години напред, по 4 пъти в годината, нали така трябва. Кое не е така?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Много е подценена акцията, но освен добри отчети пазара иска да види и някой добронамерен жест от мажоритаря. Да покаже че знае какво означава публичен статук и че е готов да споделя и с останалите си съакционери успехите и печалбите. Един дори и малък дивидент /10% от печалбата/, анонсиран като начало на дивидентна политика от Агрия груп, би изстреляло акцията и имиджа на компанията в много по-висока лига!
            Това е истината ...дори и едно изявление какво смятат да правят като развитие на компанията и дивидентна политика , да потвърдят че са наясно че по дефиниция една публична компания трябва да създава стойност на акционерите .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

              Не е то4но така ....появили са се едни 12 мил външни разходи... докато ги е нямало преди година и те са компенсирани с зали4аването на 11,5 мил разходи по изменение на незавършено производство които за мен са по скоро корективни .. откъдето идва минималният ръст . Тези външни разходи са притеснителни ако ме питаш мен ...
              Нямах време да гледам детайли, само на първа страница забелязах, че материални запаси са се събрали 20-30 мил повече. Помня, че дострояваха някакви бази. Каквото и да има съмнително, то не може да се скатава прекалено дълго, с времето ще се изясни

              Коментар


              • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                Не е то4но така ....появили са се едни 12 мил външни разходи... докато ги е нямало преди година и те са компенсирани с зали4аването на 11,5 мил разходи по изменение на незавършено производство които за мен са по скоро корективни .. откъдето идва минималният ръст . Тези външни разходи са притеснителни ако ме питаш мен ...
                Мда, доста са набъбнали тези Външни услуги и на мен също ми е интересно на какво се дължи. За съжаление не дават подробна информация в "Счетоводни бележки". В понеделник ще звъня на ДВИ да питам. Иначе отчета е добър и показва растеж, макар че аз лично се надявах на повече. Ще видим какво ще отчетат през последното тримесечие, то обикновено е най-рентабилното за Агрия.

                Много е подценена акцията, но освен добри отчети пазара иска да види и някой добронамерен жест от мажоритаря. Да покаже че знае какво означава публичен статук и че е готов да споделя и с останалите си съакционери успехите и печалбите. Един дори и малък дивидент /10% от печалбата/, анонсиран като начало на дивидентна политика от Агрия груп, би изстреляло акцията и имиджа на компанията в много по-висока лига!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                  Не е то4но така ....появили са се едни 12 мил външни разходи... докато ги е нямало преди година и те са компенсирани с зали4аването на 11,5 мил разходи по изменение на незавършено производство които за мен са по скоро корективни .. откъдето идва минималният ръст . Тези външни разходи са притеснителни ако ме питаш мен ...

                  Добре му светна лампата на прецито, мислех да му го постна, но не съм прочел още дейноста,- та да видим ще има ли отражение на критиката по ОСА или от едното та през другото пфиипуууфииййй!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Излезе консолидирания отчет за 3то тримесечие.
                    Няма някакви изненади, и приходите растат, както и печалбата
                    Не е то4но така ....появили са се едни 12 мил външни разходи... докато ги е нямало преди година и те са компенсирани с зали4аването на 11,5 мил разходи по изменение на незавършено производство които за мен са по скоро корективни .. откъдето идва минималният ръст . Тези външни разходи са притеснителни ако ме питаш мен ...

                    Коментар


                    • Излезе консолидирания отчет за 3то тримесечие.
                      Няма някакви изненади, и приходите растат, както и печалбата
                      Last edited by precakanoto; 27.11.2020, 16:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Добре ама за целта трябва да привлечем Груйчо в темата... да вкара някой хейт и тук и да тръгнат нещата
                        Казвах ви аз, че ни носи късмет

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          искрено то го пожелавам ,а и аз имам такива предчувствия. Хората следящи тази тема знаят, че предчувствията ми се оказват верни
                          Добре ама за целта трябва да привлечем Груйчо в темата... да вкара някой хейт и тук и да тръгнат нещата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            С нетърпение чакам косолидирания отчет и да видим дали и позиция Номер 3 в портфейла ми ще последва ралито на първите две
                            искрено то го пожелавам ,а и аз имам такива предчувствия. Хората следящи тази тема знаят, че предчувствията ми се оказват верни

                            Коментар


                            • С нетърпение чакам косолидирания отчет и да видим дали и позиция Номер 3 в портфейла ми ще последва ралито на първите две

                              Коментар


                              • тук се продължава с играта - кълве се надолу с по 4 бройки ...и дум, един пакет по 250х.лв, нагоре. Може би това е играта на един и същ ?

                                Коментар

                                Working...
                                X