IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    всичко това е много добре, но няма нищо общо с госпожата ДВИ, за която Йори говори, не мисля да я "пресирам", но някак си да заслужи заплатата си, не знам дали има и други задължения, но това което виждам да прави е почти нищо(т.е. не виждам), освен че водеше ОСИ-то. Веднъж звънях на посочения телефон, но я нямаше, в работно време.
    ПП. малко преувеличих, публикуваните документи, дето виждаме в xnews са от нея, предполагам.
    ако си мислиш че само това и е работата...
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Хората работят много добре, дават доста инфо в отчетите, мажо лично отговоря на всички въпроси на ОСА (дори и най тъпите), дават ни нарастващи дивиденти... не виждам защо трябва да ги "пресираме". Най много да постигнем обратен ефект!
      Нямам забележки към комуникативното поведение на Райков на ОСА,
      но мисля, че инвестиционната общност трябва да оказва натиск на мажоритарите за повече прозрачност, няма да получим такава без да я искаме
      не мисля, че отделянето на 1 час един или 2 пъти годишно за онлайн срещи с миноритарните акционери ще натовари мажо чак толкова,
      и след като амбициозните планове на компанията рано или късно ще еволюират във външно листване, трябва да се създава култура на комуникация с миноритарите
      имаме добри примери в това отношение напоследък от други компании

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Хората работят много добре, дават доста инфо в отчетите, мажо лично отговоря на всички въпроси на ОСА (дори и най тъпите), дават ни нарастващи дивиденти... не виждам защо трябва да ги "пресираме". Най много да постигнем обратен ефект!
        всичко това е много добре, но няма нищо общо с госпожата ДВИ, за която Йори говори, не мисля да я "пресирам", но някак си да заслужи заплатата си, не знам дали има и други задължения, но това което виждам да прави е почти нищо(т.е. не виждам), освен че водеше ОСИ-то. Веднъж звънях на посочения телефон, но я нямаше, в работно време.
        ПП. малко преувеличих, публикуваните документи, дето виждаме в xnews са от нея, предполагам.
        Last edited by petyob; 16.12.2022, 14:15.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

          Поне 3 пъти съм писал на ДВИ-то последните месеци за уебинар
          отговор-
          Към настоящия момент не е планирано такова събитие, което не изключва потенциал за насрочване в бъдещ период

          Трябва много акционери да пишат, да се почувстват пресирани
          Хората работят много добре, дават доста инфо в отчетите, мажо лично отговоря на всички въпроси на ОСА (дори и най тъпите), дават ни нарастващи дивиденти... не виждам защо трябва да ги "пресираме". Най много да постигнем обратен ефект!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение

            На уебинара на HRC бяхме 65 човека.
            Според мен тази форма на комуникация с акционерите и медиите е по-подходяща ако компаниите искат да са прозрачни. И без това ОС са протоколни и мажоритаря си гласува както е решил, а акционерите само вдигам е ръце

            На уебинар могат да присъстват не-акционери, журналисти, анализатори от посредници и т.н. Ако контактнем ДВИ-то повече хора с подобно запитване , може и да се случи...
            Поне 3 пъти съм писал на ДВИ-то последните месеци за уебинар
            отговор-
            Към настоящия момент не е планирано такова събитие, което не изключва потенциал за насрочване в бъдещ период

            Трябва много акционери да пишат, да се почувстват пресирани

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              Че то има ли някоя друга компания да присъстват повече? Случвало се е да отида на ОСА на компания от БГ40 и да съм само аз. Последно май ходих на Софарма Имоти преди няколко години и нямаше и 10 човека
              На уебинара на HRC бяхме 65 човека.
              Според мен тази форма на комуникация с акционерите и медиите е по-подходяща ако компаниите искат да са прозрачни. И без това ОС са протоколни и мажоритаря си гласува както е решил, а акционерите само вдигам е ръце

              На уебинар могат да присъстват не-акционери, журналисти, анализатори от посредници и т.н. Ако контактнем ДВИ-то повече хора с подобно запитване , може и да се случи...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

                Това е уебинара става все по-належащо с оглед динамичната ситуация на пазарите
                най-малкото защото компанията има почти 630 акционера, а на общите събрания ходят не повече от 20
                при някой малки акционери няма икономическа целесъобразност да пътуват 500 км до Варна от София
                Че то има ли някоя друга компания да присъстват повече? Случвало се е да отида на ОСА на компания от БГ40 и да съм само аз. Последно май ходих на Софарма Имоти преди няколко години и нямаше и 10 човека
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от the prophet Разгледай мнение
                  тази година е извънредна във всяко отношение и дейноста, и печалбата на Агрия ще се върна към нормалноста.
                  Догодина прогнозират 43 млн. лв печалба, което прави frw P/E от 4.13. Последните 3г. от компанията дават най-консервативните прогнози и всяка година ги бият и то с много.

                  Надявам се ако някой от компанията чете този форум да помисли да направят един уебинар и да разкажат какво седи зад прогнозите им и как виждат развитието на бизнеса си следващите 1-2г. Това със сигурност ще помогне за изграждане на доверие към мениджмънта и компанията.
                  Това е уебинара става все по-належащо с оглед динамичната ситуация на пазарите
                  най-малкото защото компанията има почти 630 акционера, а на общите събрания ходят не повече от 20
                  при някой малки акционери няма икономическа целесъобразност да пътуват 500 км до Варна от София

                  Коментар


                  • тази година е извънредна във всяко отношение и дейноста, и печалбата на Агрия ще се върна към нормалноста.
                    Догодина прогнозират 43 млн. лв печалба, което прави frw P/E от 4.13. Последните 3г. от компанията дават най-консервативните прогнози и всяка година ги бият и то с много.

                    Надявам се ако някой от компанията чете този форум да помисли да направят един уебинар и да разкажат какво седи зад прогнозите им и как виждат развитието на бизнеса си следващите 1-2г. Това със сигурност ще помогне за изграждане на доверие към мениджмънта и компанията.

                    Коментар


                    • Текущата печалба беше въз основа на бързото повишение на цените и отчитане на стари разходи. Това беше приказка и дали ще се повтори в нашия живот не съм сигурен.

                      Коментар


                      • Нови прогнози
                        Агрия Груп Холдинг АД е българска публична компания, която оперира в североизточна България в сферата на агропроизводството и търговията със зърнени продукти.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                          щото борсите не са forward-looking
                          за друго ставаше въпрос, аз казах, че се опитвам да оценя компанията въз основа на отчета, сметката съм я направил, без да гледам борсите, прогнозите за реколти и т.н. и се получи 548млн. Колегата "пророк" беше писал преди да излезе отчета, че според "Replacement Cost" метод се получава 600(не знам какво е това и как точно се сметката без да има тази голяма печалба за Q3)
                          Last edited by petyob; 03.12.2022, 14:07.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                            Свали малко розовите очила. Агрия ми е половината от портфейла, но за над 15 години инвестиране съм се научил, че трябва човек да се опитва сам да си обори инвестиционната теза, иначе изяжда дървото в някой момент
                            +1
                            Нямам тук, но харесвам подхода ти. В момента това се опитвам да направя и аз - имам кеш и се чудя към коя от трите си основни позиции да добавя - опитвам се да си оборя инвестиционната теза за всяка от тях. И да - всяка има и кусури, така че ако съм много старателен в оборването, ще си остана на кеш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              Свали малко розовите очила. Агрия ми е половината от портфейла, но за над 15 години инвестиране съм се научил, че трябва човек да се опитва сам да си обори инвестиционната теза, иначе изяжда дървото в някой момент
                              Какво значи "изяжда дървото"?
                              Дали не е "продадох в неподходящ момент, (например дъното) след което акцията скочи"!?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение

                                Подхождате като безобразно тъпи аграри ако гледате на тази акция като чисто "аграрна". Това е мощен холдинг, който се развива мощно. Това е задача за домашно
                                Свали малко розовите очила. Агрия ми е половината от портфейла, но за над 15 години инвестиране съм се научил, че трябва човек да се опитва сам да си обори инвестиционната теза, иначе изяжда дървото в някой момент
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X