IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тук никой не допусна,че спада е заради решението да не бъде удължавана забраната за внос на зърнени продукти от Украйна след 15 септември.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      тук не е скъпа работната ръка, доколкото я има Без да съм се занимавал с отглеждането на домати ми се струва, че голямата част от годината се разчита на парници. А ние имаме по-скъп газ от Турция, благодарение на умнокрасивите. Но разбира се, че Путлер е виновен, ще кажат те, и ние го наказваме така
      Разбирам, че не можете да прежалите "евтиния" руски газ, но фактите са:
      1. Газът в момента е по-евтин от формулата на Газпром( 70:30 )
      За да се увериш, може да погледнеш hudex - борсата в Будапеща, и нашата.
      2. Турският газ е по-евтин от нашия, защото отдавна не разчитат на един доставчик, значително по-голям пазар са, а конкуренцията на втечнен и тръбен, от различни държави, позволява по-добри цени.
      3. В Турция не само туристическият сезон е по-дълъг, а и отоплителният сезон е по-кратък. Икономиите от мащаба също са важни - подобряват производителността на зает и разходите за торове и напояване са оптимални.

      Множеството ни минерални извори са възможност за зимни зеленчуци. Почвата е от голямо значение, не всяка е подходяща за рентабилно отглеждане на чушки и домати.
      Last edited by 1984-; 19.09.2023, 19:03.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от galaxy Разгледай мнение

        В Турция доматите са по-евтини по ред причини - обезценяване на турската лира, по-добър и топъл климат, евтина работна ръка, повече натрупан капитал през годините, което води до автоматизиране на труда.
        тук не е скъпа работната ръка, доколкото я има Без да съм се занимавал с отглеждането на домати ми се струва, че голямата част от годината се разчита на парници. А ние имаме по-скъп газ от Турция, благодарение на умнокрасивите. Но разбира се, че Путлер е виновен, ще кажат те, и ние го наказваме така

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          Както казах за мен е крайно време България да спре да внася хранителни стоки.
          В Турция доматите са по-евтини по ред причини - обезценяване на турската лира, по-добър и топъл климат, евтина работна ръка, повече натрупан капитал през годините, което води до автоматизиране на труда.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от galaxy Разгледай мнение

            Внасяме ги от Турция защото са по-евтини там по ред причини. А и в момента, в който спрем вноса, рязко ще поскъпнат поради ниското предлагане. Разсаждаваш като масовката тук
            За да не разсъждаваме и говорим като масовката, дай ако обичаш някакви факти. какви са тези ред причини? Себестойността на кило картофи е 20 стотинки а транспорта му от Полша например е поне 40. В никакъв случай не смятам че трябва да се спира вноса. Твърдя че можем да сме конкурентоспособни в производството а той вноса сам ще си спре. За доматите например живо доказателство са фирми като Дерони, които очевидно добре с справят с конкуренцията на съседните страни.

            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Напълно съм съгласен. Все пак менижмънта до тук е дал достатъчно сигнали че цени качествените хора. Тези придобивания на бизнеси срещу акции за мен са красноречиви. Надявам се някой ден и тук да видим инициатива със студентски програми и съответно развитие на продукти с високо добавена стойност. Както казах за мен е крайно време България да спре да внася хранителни стоки. Прозивеждаме пщеница, но консумираме италианско тесто или пък да внасяме домати,краставици и плодове от Гърция и Турция, картофи от Полша, мляко от Германия и така нататък,което за мен е абсурдно.
              Това, че ти имаш възможност да си купуваш скъпи български домати, не значи, че една пенсионерка може. Внасяме ги от Турция защото са по-евтини там по ред причини. А и в момента, в който спрем вноса, рязко ще поскъпнат поради ниското предлагане. Разсаждаваш като масовката тук

              Коментар


              • Първоначално изпратено от olimpiec Разгледай мнение

                Това за "идиотите" много ми допадна!Пак много смислен коментар за което благодаря!P.S.Препоръки никакви разбира се! Живи и здрави да сме и ще купуваме и на 5 лева,ако стане!
                То това за "идиотите", според мен си важи за всяка една акция. Затова и професионалистите говорят за портфейлна теория, за да не страдаме ако случайно пазара остане нелогичен за по-дълго време, отколкото ни се иска. Аз вятвам на Талеб, според който е невъзможно да бъде прогнозирана цената на която и да е акция. Със стойността е по-възможно.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                  Тази мантра с работната ръка изобщо не е вярна, проблема е в самия мениджмънт и образователната система. Няма никаква връзка между тези две системи и резултата е очеваден в последните 30 год. Никъде в Европа не съм видял средна, че дори и малки фирми която да нямат заделени средства за степендиаски програми, и обратното над 95% от мениджърите в България са го изтървали този процес и резултатът е потресаващ.
                  За всичко някой друг ни е виновен :-)
                  Напълно съм съгласен. Все пак менижмънта до тук е дал достатъчно сигнали че цени качествените хора. Тези придобивания на бизнеси срещу акции за мен са красноречиви. Надявам се някой ден и тук да видим инициатива със студентски програми и съответно развитие на продукти с високо добавена стойност. Както казах за мен е крайно време България да спре да внася хранителни стоки. Прозивеждаме пщеница, но консумираме италианско тесто или пък да внасяме домати,краставици и плодове от Гърция и Турция, картофи от Полша, мляко от Германия и така нататък,което за мен е абсурдно.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                    акцията е от най-ликвидните, сега отляво стоят 200К лева и има изтъргувани 200К. Който иска може да си излиза с големи обеми .... много се радвам на записванията в Софарма .. нека има още
                    Ще има, след някой друг месец, при другото записване, но тогава подозирам че няма да има такива промоции, божа работа

                    Коментар


                    • ...и аз си боднах шепа петунии да красят градинката

                      Коментар


                      • акцията е от най-ликвидните, сега отляво стоят 200К лева и има изтъргувани 200К. Който иска може да си излиза с големи обеми .... много се радвам на записванията в Софарма .. нека има още

                        Коментар


                        • догодина ще се влиза в Софикса май
                          Умереният риск винаги печели ! ))))))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                            Взех някоя бройка пък каквото стане
                            Интересна ми е причината зад това решение - чертожна, фундаментална, пазарен усет или може би емоции?

                            Коментар


                            • Погледнато фундаментално, цената не би трябвало да притеснява.
                              Ако атаката е инсайдърска,
                              Тогава не е толкова безпроблемно..

                              П.п. Поздравления за г-н Груев за прогнозата!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от puf_paf Разгледай мнение

                                Не е ли малко рано ?
                                Аз лично ще изчакам още .
                                Има много логика в идеята, че се продава за да се записват варанти при Софарма. А това ще продължи още ок. седмица. След това логиката е, че предлагането ще пресъхне, а чакащите още по-надолу, ще се усетят че са изтървали момента и ще тръгнат да гонят нагоре.. няма да е сефте подобно развитие.. гледаме мача

                                Коментар

                                Working...
                                X