IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Ами няма да седне вестник да им чете, - кешът бил гладен за акциЙ.
    както разправял Костолани, когато се завърти около дъното, най-твърдите вземат папирите, а другите стискат кеша
    Много бързо се опука и тоя айсберг нещо ....
    Нормално! Очаквам консолидирания отчет, който ще излезе след 10-тина дни, да покаже че компанията се насочва към финансов резултат за 2020-та оформящ търговия на Р/Е около 2 при сегашните цени.
    Освен това може да се направи аналогия на поведението на продавача с играта при Алкомет и филма става "Утре е по-скъпо от днес"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
      вчера и днес половината от оборота на БФБ е направен от този шит !?! Може би умните пенции разпродават, но някой ги посреща за добре дошли ...
      Ами няма да седне вестник да им чете, - кешът бил гладен за акциЙ.
      както разправял Костолани, когато се завърти около дъното, най-твърдите вземат папирите, а другите стискат кеша
      Много бързо се опука и тоя айсберг нещо ....

      Коментар


      • вчера и днес половината от оборота на БФБ е направен от този шит !?! Може би умните пенции разпродават, но някой ги посреща за добре дошли ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

          Напълно съм съгласен ,но трябва малко от малко да имаш 4итав мажоритар а тук пълна скръб ...никаква комуникация и тънки сметки с бонусите .....Само едно им се 4удя защо са на борсата , само им пре4ат да си раздават пари4ки...
          Ако се чудим за агрията, каква ли главоблъсканица ще падне за поне 100тина други дружества, на които вече сме им забравили и имената. Измежду онези 400 останали формално в търговия още от времето на приватизацията.
          Е дано не оставям впечатление, че съм хард фен на книгата - нямам нищо против, да я търгуваме и по левче, но имам съмнения, че текущите инерционни, вербални или тем подбни сили нямат потенциала да я закарат дотам. Нужни са повече усилия дори и за левче-кефче
          Last edited by precakanoto; 17.11.2020, 10:55.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            Артията избяга в доста по-лоша кондиция от дружеството, което пък се справя прилично към момента на кризата спрямо много компанийки на бфб. А когато има аномалии е нормално да видим и промяна в ликвидността. Мисля, че Батя добре е преориентирал някой лев. От друга страна не е лесно да си с много голям портфейл на бфб, така че не можеш да играеш само на сигурно атера, елана, спидита и т.н. али-бали.
            За да чакаш по добър профит се предприемат и премерени рискове.
            Напълно съм съгласен ,но трябва малко от малко да имаш 4итав мажоритар а тук пълна скръб ...никаква комуникация и тънки сметки с бонусите .....Само едно им се 4удя защо са на борсата , само им пре4ат да си раздават пари4ки...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

              Лично аз се учудвам как мажоритарите с действия или бездействия успяха да смъкнат цената до тези нива. Въпреки фундамента, както казва Батя, не мисля да влизам отново отчитайки всичко, което се случи с АГР през последните 10 г. Надали управлението на компанията ще се промени по какъвто и да било начин. Много жалко!
              Артията избяга в доста по-лоша кондиция от дружеството, което пък се справя прилично към момента на кризата спрямо много компанийки на бфб. А когато има аномалии е нормално да видим и промяна в ликвидността. Мисля, че Батя добре е преориентирал някой лев. От друга страна не е лесно да си с много голям портфейл на бфб, така че не можеш да играеш само на сигурно атера, елана, спидита и т.н. али-бали.
              За да чакаш по добър профит се предприемат и премерени рискове.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                Петьо, колко пъти говорихме за обратното ?

                Научи се бе човек. Не може да има обратно при ШИТОВЕ освен ако няма ясен план за прецакване на миноритарите .
                Чудно ми е като мислиш, че ШИТ, защо въобще отваряш тука и гледаш редовно, а и даже пишеш?!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                  При тези цени на промоция МНОГО по-ефективно е обратното изкупуване вместо същите пари да се похарчат за дивидент.
                  Петьо, колко пъти говорихме за обратното ?

                  Научи се бе човек. Не може да има обратно при ШИТОВЕ освен ако няма ясен план за прецакване на миноритарите .
                  Last edited by MrSi; 16.11.2020, 17:57.
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Е да, тогава оценката би била доста по-справедлива и близка до балансовата стойност на акция.

                    Дано г-н Райков прозре, че дори и малък дивидент, ще повлияе съществено на доверието към компанията и представянето й на БФБ - София.
                    Нещо което ще му донесе значителни ползи, като основен акционер, в дългосрочен план.
                    Лично аз се учудвам как мажоритарите с действия или бездействия успяха да смъкнат цената до тези нива. Въпреки фундамента, както казва Батя, не мисля да влизам отново отчитайки всичко, което се случи с АГР през последните 10 г. Надали управлението на компанията ще се промени по какъвто и да било начин. Много жалко!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Е да, тогава оценката би била доста по-справедлива и близка до балансовата стойност на акция.

                      Дано г-н Райков прозре, че дори и малък дивидент, ще повлияе съществено на доверието към компанията и представянето й на БФБ - София.
                      Нещо което ще му донесе значителни ползи, като основен акционер, в дългосрочен план.
                      При тези цени на промоция МНОГО по-ефективно е обратното изкупуване вместо същите пари да се похарчат за дивидент.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

                        Оценка на фундамент само след дивидент
                        Е да, тогава оценката би била доста по-справедлива и близка до балансовата стойност на акция.

                        Дано г-н Райков прозре, че дори и малък дивидент, ще повлияе съществено на доверието към компанията и представянето й на БФБ - София.
                        Нещо което ще му донесе значителни ползи, като основен акционер, в дългосрочен план.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          В очакване на един добър консолидиран отчет...

                          А и пазар, който поне малко да започне да оценява фундамента...
                          Оценка на фундамент само след дивидент

                          Коментар


                          • В очакване на един добър консолидиран отчет...

                            А и пазар, който поне малко да започне да оценява фундамента...

                            Коментар


                            • Тук каква е целта да се "кълве" по 50 бройки? ИП-тата имат ползва от комисионните ..,. дали те имат пръст в тази работа?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                                Че защо са им акции, не знам как никой досега не е забелязал и писал за начина, по който се усвоява печалбата от главните акционери; отпуснати са от Агрия 43 млн. кредити на свързани лица извън групата и сумата им расте с всеки отчетен период. Необезпечени! Първо бяха безлихвени, след това ги направиха с 3 % лихва, а в същото време Агрия плаща по 6,7% за лизинг!
                                Ако продължават така, дивидент няма да дадат никога, кредитите ще стават 50-100-150 млн.... по някое време може и да ги отпишат....
                                Много благодаря за инфото.Аз все си мислех, че може и аха аха да размислят но такъв шанс няма.Жалко за малките акционери.

                                Коментар

                                Working...
                                X