IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    Виждал съм градините им, както и други неща на живо и на тази база съм сформирал мнението си. продължавам да смятам зърнопроизводството е най-ниско ефективното производство, което е подходящо за слабонаселени без възможност за напояване места. Печалбата е 70-100 лева на декар от зърнопроизводство, докато същият този декар може да ти прави по няколко хиляди от ябълки например.
    напълно споделям мнението ти за зърнарството
    със субсидии отгледахме най-големите дерибей и мутри по места

    иначе за вносните ябълки, домати, дини , пъпеши , сливи и тн... именно една от причините е , че земеделеца със зеленчукова градина 50лв субсидия отива за един надник на работник, а на зърнаря тези 50лв на декар му стигат да си плати заплата, горива, че и печалба да има ако земята е негова....
    резултатите са ясни

    много се надвям с тази си акция с тракторите да настъпиха греблото и методиката за субсидиране да стане като в развита европа, но се съмнявам да имат толкова топки нашите политици.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      Виждал съм градините им, както и други неща на живо и на тази база съм сформирал мнението си. продължавам да смятам зърнопроизводството е най-ниско ефективното производство, което е подходящо за слабонаселени без възможност за напояване места. Печалбата е 70-100 лева на декар от зърнопроизводство, докато същият този декар може да ти прави по няколко хиляди от ябълки например.
      Е разбира се, че имат градини остана и да нямат ! Обаче нали разбираш, че тези градини задоволяват една малка част от нуждите им при положение, че могат да си осигурят евтина суровина отвън, както и bertram ти каза !

      Коментар


      • Ето накратко и обобщено Кралят на ябълките изкоренява градините си

        Красимир Кумчев

        Вдигнах телефона на един от шефовете на веригата и му казах: “Какво става? Купих си една италианска ябълка и дадох 85 ст., а тя - колкото орех. Има ли българин, който да даде 4 лв. за килограм такива плодове? Той вика: “Няма, но от централата на фирмата ни казаха, че миналогодишната реколта в Италия и Полша била голяма и докато не се изпразнят хладилниците от старите ябълки, български ще се продават само в торбички, т. е. шесто качество.” Как да се бориш с Европейския съюз и всички корпорации?
        https://www.24chasa.bg/mneniya/article/12700109

        https://www.youtube.com/watch?v=XH3nWnVL8vA

        Спомнете си - миналата есен и зима във всички големи вериги супер-маркети, вкл. българската Фантастико, ябълките бяха с произход Полша и Италия

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

          .....
          Както казах за мен е крайно време България да спре да внася хранителни стоки.
          Произвеждаме пщеница, но консумираме италианско тесто или пък да
          внасяме домати,краставици и плодове от Гърция и Турция, картофи от Полша, мляко от Германия и така нататък,което за мен е абсурдно.
          Радвам се, че повече хора са проумели една толкова важна постановка за националната сигурност, като продоволствената осигуреност на населението.Замислете се и защо в Гърция аграрният сектор е все още достатъчно силен, за да се съобразява политиката и с него. Отговорът е - много на брой дребни производители, обединени в различни сдружения, с които да защитават интересите си. (Не че и там не се работи в разбиване на модела и позициите) Затова и общият поглед върху гръцките села е, че са "живи". Много дълга тема и всеки може да впрегне мисловния си процес, ако иска да види нещата в същността им, извън опаковката.
          Преди година-две, а и сега в някаква степен се вижда колко "обединени до степен на пълен синхрон" могат да са големите хипер вериги в ценовия сегмент на определени стоки - зеленчуци, плодове, млечни продукти. Дребен пример, но е напълно съпоставим, купувам козе прясно мляко - в големите вериги миналата година под 6лв за литър нямаше, аз го купувах от фермерски пазари между 3 и 4лв. Със сиренето подобно съотношение. Ябълки - 3-4лв. при "големите", на пазара - български от лев до 3, най-най качество. Купувам и по-скъпи, но от производители продукти, това само като личен контрапункт.

          За разбирането в дълбочина на проблема идеологиите - ляво, дясно, леберали, консерватори и тн. нямат място, а националният интерес, който когато съвпадне с личния осъзнат ще се получи спойката, която прави една държава устойчива. Шанс има, все пак, по тези земи умни и смели хора са живяли хилядолетия преди съвременните (днешни) цивилизации, а ние сме прихванали от все нещо от тези гени

          Алонсо, специално за теб Кралят на ябълките изкоренява градините си, "Бразди" - 29.10.2022

          https://www.youtube.com/watch?v=XH3nWnVL8vA
          10 минути е само по заглавната тема, но чуй детайлите в 6-тата минута

          И още по случая, който е хроничен за целия аграрен и животновъден сектор
          https://www.24chasa.bg/mneniya/article/12700109


          Тук е описан най-добре въпроса
          https://www.plovdiv24.bg/novini/plov...zhivot-1437894

          България не може да спре да внася храни, но с една далновидна политика можем да запазим относително здравословна храна за нас и поколенията. А храната е свързана със Свободата



          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

            Алонсо е гледал прекалено много рекламата за градините на Дерони, която няма нищо общо с действителността !
            Виждал съм градините им, както и други неща на живо и на тази база съм сформирал мнението си. продължавам да смятам зърнопроизводството е най-ниско ефективното производство, което е подходящо за слабонаселени без възможност за напояване места. Печалбата е 70-100 лева на декар от зърнопроизводство, докато същият този декар може да ти прави по няколко хиляди от ябълки например.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              много ми е неприятно да споделя, но лютеница и тн съдържащо домати се прави изключително от вносен китайски концентрат - това го знам от производители от зеленчукарски регион
              да има и родно производство, но не е достатъчно.
              Именно че родното не е достатъчно и се налага внос.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • У нас консервната фабрика бумка цяло лято!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  много ми е неприятно да споделя, но лютеница и тн съдържащо домати се прави изключително от вносен китайски концентрат - това го знам от производители от зеленчукарски регион
                  да има и родно производство, но не е достатъчно.
                  Алонсо е гледал прекалено много рекламата за градините на Дерони, която няма нищо общо с действителността !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Имах предвид, че според мен е възможно да произвеждаме плодове и зеленчуци, които се отглеждат на полето а не оранжерийни, за които съм съгласен, че климата и газа са решаващи. Дерони не отглеждат в оранжерии доматите от които правят кетчуп. Пипера също се отглежда на полето и в района на Шабла се отглежда масово е доста доходоносно. Плодните дървета, орехи, бадеми и т.н, също нямат нужда от оранжерии. Имат нужда от поливане а Агрия разполага със собствени, комасирани и поливни земи и се надявам да разшири дейноста в тази посока някой ден.
                    много ми е неприятно да споделя, но лютеница и тн съдържащо домати се прави изключително от вносен китайски концентрат - това го знам от производители от зеленчукарски регион
                    да има и родно производство, но не е достатъчно.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Имах предвид, че според мен е възможно да произвеждаме плодове и зеленчуци, които се отглеждат на полето а не оранжерийни, за които съм съгласен, че климата и газа са решаващи. Дерони не отглеждат в оранжерии доматите от които правят кетчуп. Пипера също се отглежда на полето и в района на Шабла се отглежда масово е доста доходоносно. Плодните дървета, орехи, бадеми и т.н, също нямат нужда от оранжерии. Имат нужда от поливане а Агрия разполага със собствени, комасирани и поливни земи и се надявам да разшири дейноста в тази посока някой ден.
                      Ако си открил някаква ниша в пазара незаета може да направиш добър бизнес - продаваш си акциите от Агрия, не са малко, наемаш хора и правиш пачките ... единствено неясно е какво правиш печалбата
                      ПП. шегичка , но са полезни тези дискусии, може ръководството да чете и да види добри идеи ...
                      Last edited by petyob; 20.09.2023, 14:10.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от camaz Разгледай мнение
                        Прозивеждаме пщеница, но консумираме италианско тесто или пък да внасяме домати,краставици и плодове от Гърция и Турция, картофи от Полша, мляко от Германия и така нататък,което за мен е абсурдно.

                        Че защо да е абсурдно?
                        Купих си Март месец т. г. къща на село. Тридесетина постоянни жители. През уикенда се увеличават до 150. Средна възраст на постоянно живеещите 70+. Само две млади семейства с малки деца. Един! жител само има кокошки и продава яйца и домати от градината си. Друг има стотина кошера и продава мед. Едно магаре и няколко кучета и котки на цяло село. Двама имат прасета. Затова пък почти няма мухи. Местния арендатор обработва всичко наоколо и сее царевица, слънчоглед и пшеница. А някога тук са живеели над 1500 души. И такива са повечето села в България. За съжаление.
                        1-2 големи трактора ,малко прикачен инвентар сеялка, плуг, брана, пръскачка/или самоходна, 1 комбайна, 1-2 ремаркета и 3-4 човека персонал
                        с толкова инвентар и хора може да работи землищата на няколко села. Субсидията , която получава му стига да си покрие всички разходи по заплата на персонал, гориво, препарати, че и семена. Добивът за рента и него. Чиста работа, но накрая храним египет със субсидирано зърно с посредствено качество... и работни места йок.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Прозивеждаме пщеница, но консумираме италианско тесто или пък да внасяме домати,краставици и плодове от Гърция и Турция, картофи от Полша, мляко от Германия и така нататък,което за мен е абсурдно.

                          Че защо да е абсурдно?
                          Купих си Март месец т. г. къща на село. Тридесетина постоянни жители. През уикенда се увеличават до 150. Средна възраст на постоянно живеещите 70+. Само две млади семейства с малки деца. Един! жител само има кокошки и продава яйца и домати от градината си. Друг има стотина кошера и продава мед. Едно магаре и няколко кучета и котки на цяло село. Двама имат прасета. Затова пък почти няма мухи. Местния арендатор обработва всичко наоколо и сее царевица, слънчоглед и пшеница. А някога тук са живеели над 1500 души. И такива са повечето села в България. За съжаление.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от galaxy Разгледай мнение

                            В Турция доматите са по-евтини по ред причини - обезценяване на турската лира, по-добър и топъл климат, евтина работна ръка, повече натрупан капитал през годините, което води до автоматизиране на труда.
                            Имах предвид, че според мен е възможно да произвеждаме плодове и зеленчуци, които се отглеждат на полето а не оранжерийни, за които съм съгласен, че климата и газа са решаващи. Дерони не отглеждат в оранжерии доматите от които правят кетчуп. Пипера също се отглежда на полето и в района на Шабла се отглежда масово е доста доходоносно. Плодните дървета, орехи, бадеми и т.н, също нямат нужда от оранжерии. Имат нужда от поливане а Агрия разполага със собствени, комасирани и поливни земи и се надявам да разшири дейноста в тази посока някой ден.

                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                              и каква стана - точно вносът на слънчоглед, от който имаме нужда, ще го забранят?! За сетен път ППтата показват, че не стават
                              Даа, украинския слънчоглед ще се разтоварва в румънските силози и после ще влиза тук като румънски,
                              а може и без да се разтоварва

                              Коментар


                              • и каква стана - точно вносът на слънчоглед, от който имаме нужда, ще го забранят?! За сетен път ППтата показват, че не стават

                                Коментар

                                Working...
                                X