IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
    че ще има глобален краш след покачването на лихвите, но това не е сигурно..
    Повече от сигурно е
    Но заради войната бавят .Сега и избори идват в САЩ ,та тайминга им е труден за определяне.Но ще е преди тях

    ..............

    Иначе ето пшеницата.
    Направи ново дъно като АГН,но е ограничена в спада,също както АГН
    Корекция нагоре може да почне още днес там,ако завърши над 590$ и ще е първия бай сигнал на дневна от юли месец насам !


    https://tvc-invdn-com.investing.com/...0718bb371e.png


    Last edited by petrg5s; 26.09.2023, 07:25.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Дългосрочно 1-3г няма какво да го мислиш.Всичко ще е много под текущите цени.
      И най-вече дирижаблите.
      Шелликойн
      МСН
      SFA и всякакви свързани
      Атера

      Бягай далече от тея надути шитни !

      ................................


      Точните нива са без значение
      изхождаш от първосигналната идея, че ще има глобален краш след покачването на лихвите, но това не е сигурно. Ако се управлява внимателно системата в Европа най-вероятния сценарий е период на стагфлация - рецесия плюс висока инфлация. Двете неща ще действат противоположно на активите, особенно реалните. Храната няма да се интересува от рецесията,а ще и действа само инфлацията ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
        Аз пък мисля доста по сложни и дългосрочни неща, бг политика и геополитика много други сложни процеси които никой от най умните форумци не смее да опише… доста сложен мач предстои тук следващите 4 г тук и нищо розово не се вижда!
        Дългосрочно 1-3г няма какво да го мислиш.Всичко ще е много под текущите цени.
        И най-вече дирижаблите.
        Шелликойн
        МСН
        SFA и всякакви свързани
        Атера

        Бягай далече от тея надути шитни !

        ................................

        Мисля, че под 20 няма да падне.....
        Точните нива са без значение
        Last edited by petrg5s; 26.09.2023, 06:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение

          Мисля, че под 20 няма да падне.....
          Аз пък мисля доста по сложни и дългосрочни неща, бг политика и геополитика много други сложни процеси които никой от най умните форумци не смее да опише… доста сложен мач предстои тук следващите 4 г тук и нищо розово не се вижда!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
            Пшеницата е близо до обръщалка.
            Тук е също в много интересна зона.
            В момента 3 акции има на БФБ с потенциал и тази е една от тях.
            Мисля, че под 20 няма да падне.....

            Коментар


            • Пшеницата е близо до обръщалка.
              Тук е също в много интересна зона.
              В момента 3 акции има на БФБ с потенциал и тази е една от тях.
              Last edited by petrg5s; 25.09.2023, 22:25.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                Ако си открил някаква ниша в пазара незаета може да направиш добър бизнес - продаваш си акциите от Агрия, не са малко, наемаш хора и правиш пачките ... единствено неясно е какво правиш печалбата
                ПП. шегичка , но са полезни тези дискусии, може ръководството да чете и да види добри идеи ...
                Ако бях по-млад и по-малко мързелив бих го направил и без да си продавам акциите в Агрия. Проблема е че едва ли ще се намери примерно 1000 декара поливни на едно място, или ако се намерят ще е на някаква безумна цена. По-скоро бих направил добър бизнес план и бих го предложил на компания като Агрия. Сигурен съм че ако е наистина е добър плана и поемеш гаранции че можеш да го осъществиш няма да ти откажат. Тези неща сме ги коментирали на ОСА, така че ако колегата Дидо има опит, знания и желание може да го направи. Относно ябълките например можете да питате чичко гугъл как се гледат ябълки в днешни дни, какви са добивите от декар и т.н. Сметката показва че субсидията е прнебрежимо малко перо в ОПР. Преди години имах желание за подобен бизнес и сметките бяха 15 стотинки себестойност и 30 стотинки транспорт + 15 стотинки съхранение в хладилен склад и при продажба на около лев излизаше около 3000 лева на декар печалбата. Това е обаче ако изпълняваш всички стъпки по рецептата и не обърхаш нищо. Тоест трябва да имаш добив минимум 8 тона от декар, при положение че в Гърция например знам че нормата е 12 тона а при нас норма няма, защото много хора гледат ябълки и имат добив по 1-2 тона и то некачествени. Та аз нямам информация въпросният цар на ябълките какво и как гледа, какви добиви и качество постига и т.н. за да си позволя да давам мнение по неговият казус. Това в което вярвам обаче е че крайният клиент винаги ще търси качество и цена и че има достатъчно търговци, които искат да са конкуретноспособни и да продават качествена стока на добри цени. Другото в което съм сигурен че нашият климат е много подходящ за отглеждане на плодове и зеленчуци, защото преди години бяхме лидери в това производство. И третото в което съм сигурен е че себестойността на повечето продукти е по-ниска от транспорта и за 500 км. Разбирам, че звучи популистки но в интернет пространството има достатъчно материали и разчети.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • не е правилна тезата, че всичко което сме произвеждали, пак трябва да го произвеждаме. Преди не сме били в този отворен пазар ЕС - в този голям пазар някой страни имат конкурентни предимства - климат, почви, води, енергия, хора и др. ..даже и субсидии . Преди сме имали пазар за нашите якълки, но сега полските ги изместват

                  пп. даже и географското положение може да е конкурентно предимство - близост до пазара, евтини транспортни разходи, и време за доставка на развалящите се.
                  Даже и новите технологии променят картината - преди се е беряло на ръка, сега ако може с машини ще се иска равен голям терен, а не пресечен
                  Last edited by petyob; 21.09.2023, 10:01.

                  Коментар



                  • Факт е че има и други държави , които яко субсидират земеделските производители (например Франция , Полша, Нидерландия), но там не може да се види земеделец да кара Майбах. От друга страна, традиционни стоки се внесят. Всичко това говори, че субсидиите се разпределят неправилно и се усвояват от малка група хора, което пък показва защо дружество се е насочило към зърната , а не към ябълките - такива са стимулите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Виждал съм градините им, както и други неща на живо и на тази база съм сформирал мнението си. продължавам да смятам зърнопроизводството е най-ниско ефективното производство, което е подходящо за слабонаселени без възможност за напояване места. Печалбата е 70-100 лева на декар от зърнопроизводство, докато същият този декар може да ти прави по няколко хиляди от ябълки например.
                      Не може да искаме този който е специализиран в отглеждане на зърнени да гледа и ябълки. Този Краси Кумчев дето е царят на ябълките, специализиран от години, ги изкоренява, защото явно вече е губещ ?!? Трябва да се анализира къде е проблема - неравните субсидии ли или някъде другаде!
                      Last edited by petyob; 21.09.2023, 09:03.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение


                        Взе ли или още чакаш?
                        Да.

                        Коментар




                        • Взе ли или още чакаш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                            каква е там методиката? За зеленчуци да е по-голяма субсидията, за зърно да си остане такава или какво?
                            да
                            да има диверсификация в субсидирането, но и да се следи за измами.
                            отделно, че в Европа парите отиват основно в малки до средни ферми на база оборот, земя и тн, а тук е точно обратното.

                            когато си собственик на земята може да гледаш каквото и както си поискаш - личен избор, но огромна част от нашите така наречени зърнари са арендатори и там настоящото субсидиране прави така, че на практика се гледа 95% зърна и тн...което се вижда, че води до срам - да ядем ябълки от полша и лук от австрия и тн


                            ПП да вметна, че мястото на тази дискусия не е точно в темата на Агрия, защото те имат и земя и бази и мощности и горе долу затварят цикъла, но тук тръгна приказката...
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              напълно споделям мнението ти за зърнарството
                              със субсидии отгледахме най-големите дерибей и мутри по места

                              иначе за вносните ябълки, домати, дини , пъпеши , сливи и тн... именно една от причините е , че земеделеца със зеленчукова градина 50лв субсидия отива за един надник на работник, а на зърнаря тези 50лв на декар му стигат да си плати заплата, горива, че и печалба да има ако земята е негова....
                              резултатите са ясни

                              много се надвям с тази си акция с тракторите да настъпиха греблото и методиката за субсидиране да стане като в развита европа, но се съмнявам да имат толкова топки нашите политици.
                              каква е там методиката? За зеленчуци да е по-голяма субсидията, за зърно да си остане такава или какво?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                напълно споделям мнението ти за зърнарството
                                със субсидии отгледахме най-големите дерибей и мутри по места

                                иначе за вносните ябълки, домати, дини , пъпеши , сливи и тн... именно една от причините е , че земеделеца със зеленчукова градина 50лв субсидия отива за един надник на работник, а на зърнаря тези 50лв на декар му стигат да си плати заплата, горива, че и печалба да има ако земята е негова....
                                резултатите са ясни

                                много се надвям с тази си акция с тракторите да настъпиха греблото и методиката за субсидиране да стане като в развита европа, но се съмнявам да имат толкова топки нашите политици.
                                Напълно подкрепям мненията.
                                При такава концентрация на собствена земя в Агрия е възможно чрез консервиране на плодове и/или зеленчуци да се получи, Мин. 10 пъти по добра рентабилност на дка.
                                А пазар има за всички храни. Всеки ден го работя в централна Европа.
                                Просто трябва много задълбочен анализ на пазара.

                                Коментар

                                Working...
                                X