IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Порт Агрия Белослав

    https://www.agriabg.com/bg/news/i43/...ение.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

      Не знам за потенциала но ако погледнеш реално са били по печеливши с 2,5 по малко приходи преди 5-6 години ( 2014 -около 13,5 и 2015-14 млн ) , не може да претендираш за бързо растяща фирма а печалбата ти да стои години на едно ниво ( това даже не разбирам как го правят 11,5-12,5 млн) и да е по малка от преди 5-6 години . Надявам се да е поради не толкова добри инвестиции изискващи години за да станат рентабилни отколкото на врътки защото ако им видиш междуфирмените заеми и трансакции свят ти се завива . И още нещо имат си на сайта прогнози и познай за следващите 4-5 години печалба 12-12,5 млн

      Като искаха да задържат кеша защо пробваха да си гласуват огромния бонус ? Акцията ще тръгне само с дивидент ..успех на всички !!

      111+
      -и това е само половината от пътя мисля
      Last edited by inta53; 30.03.2021, 21:17.

      Коментар


      • https://www.capital.bg/biznes/zemede...kite_subsidii/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

          Което значи че декември е била на добри нива за влизане ... въпроса е сега накъде?
          към кривата круша
          Не е препоръка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

            Ами аз гледам от когато мен ме интересува, а не когато не ме интересува
            Което значи че декември е била на добри нива за влизане ... въпроса е сега накъде?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

              Да ако погледнеш от който месец и година си поискаш всички вървят добре
              Ами аз гледам от когато мен ме интересува, а не когато не ме интересува

              Коментар


              • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                Що, акцията си върви много добре. От декември насам е плюс 45%.
                Да ако погледнеш от който месец и година си поискаш всички вървят добре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                  Що, акцията си върви много добре. От декември насам е плюс 45%.
                  Ма точно това имам предвид
                  Я всегда буду твоим поводом напиться.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение

                    Абсолютно. Какъв ти растеж, тука само гърчове
                    Що, акцията си върви много добре. От декември насам е плюс 45%.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                      Не знам за потенциала но ако погледнеш реално са били по печеливши с 2,5 по малко приходи преди 5-6 години ( 2014 -около 13,5 и 2015-14 млн ) , не може да претендираш за бързо растяща фирма а печалбата ти да стои години на едно ниво ( това даже не разбирам как го правят 11,5-12,5 млн) и да е по малка от преди 5-6 години . Надявам се да е поради не толкова добри инвестиции изискващи години за да станат рентабилни отколкото на врътки защото ако им видиш междуфирмените заеми и трансакции свят ти се завива . И още нещо имат си на сайта прогнози и познай за следващите 4-5 години печалба 12-12,5 млн

                      Като искаха да задържат кеша защо пробваха да си гласуват огромния бонус ? Акцията ще тръгне само с дивидент ..успех на всички !!
                      Абсолютно. Какъв ти растеж, тука само гърчове
                      Я всегда буду твоим поводом напиться.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение

                        ха ха 25-30 лв... като за мезе го взе ... евалата
                        Ако ще минава мажоритарният дял може и да е на малко повече

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          Аз също мисля че е крайно време за дивидент но при такава новина цената ще е много по различна и при тоя нисък фрий флоут ще е трудно да се отиграе.

                          Европейската Инвестициона Банка и ДСК би трябвало тази година да им отпуснат 60 милиона лева за пристанището и може след тази голяма ликвидност да се решат да почнат да разпределят част от печалбата.

                          Софком е заложна къща която има малък ръст и бизнесът моделът им не изисква много свеж ресурс. А Агрия е една от най големите и бързо растящи в земеделието и там се иска много лев за земя,бази, поглъщане на по малки компании и т.н.

                          В крайна сметка ако гледаме от днешна дата напред мисля потенциалът е в пъти по голям при Агрия но времето ще покаже дали е така.
                          Не знам за потенциала но ако погледнеш реално са били по печеливши с 2,5 по малко приходи преди 5-6 години ( 2014 -около 13,5 и 2015-14 млн ) , не може да претендираш за бързо растяща фирма а печалбата ти да стои години на едно ниво ( това даже не разбирам как го правят 11,5-12,5 млн) и да е по малка от преди 5-6 години . Надявам се да е поради не толкова добри инвестиции изискващи години за да станат рентабилни отколкото на врътки защото ако им видиш междуфирмените заеми и трансакции свят ти се завива . И още нещо имат си на сайта прогнози и познай за следващите 4-5 години печалба 12-12,5 млн

                          Като искаха да задържат кеша защо пробваха да си гласуват огромния бонус ? Акцията ще тръгне само с дивидент ..успех на всички !!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Този който има амбициозни инвестиционни планове, които биха донесли още по-големи ползи на акционерите!
                            Компании които се разрастват агресивно и не разпределят дивидент има хиляди по света, Агрия не е прецедент. Въпроса е че специално на БФБ, доверието се печели именно със споделяне на поне малка част от печалбата.. Просто като жест, че зачиташ по-малките акционери и си готов да делиш с тях.
                            Примерно Алтерко също е много бързо растяща компания и по принцип не би трябвало да раздава дивидент. Те обаче решиха да дават малък такъв /мисля че около 10% от годишната печалба бе обещано/ само като сигнал към акционерите си.
                            Ако Агрия тръгнат по същия път, много бързо пазара може да преоцени виждането си към тях и цената на акцията да отиде към диапазона 25-30 лв., където е реалната оценка. Тогава вече компанията може да се възползва от привилегията на публичния статут и чрез една малка емисия акции /10-15% от капитала/ да набере сериозен финансов ресурс с който да реализира амбициозните си инвестиционни проекти.
                            Ето така функционират капиталовите пазари по белия свят! При нас също има подобни примери /Алтерко/ но засега са мнооого редки.
                            ха ха 25-30 лв... като за мезе го взе ... евалата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                              ...
                              Щом имат печалба Агрия и не разпределя печалбата между акционерите значи има нещо съмнително. Кой не би разпределял между съдружниците си??
                              Този който има амбициозни инвестиционни планове, които биха донесли още по-големи ползи на акционерите!
                              Компании които се разрастват агресивно и не разпределят дивидент има хиляди по света, Агрия не е прецедент. Въпроса е че специално на БФБ, доверието се печели именно със споделяне на поне малка част от печалбата.. Просто като жест, че зачиташ по-малките акционери и си готов да делиш с тях.
                              Примерно Алтерко също е много бързо растяща компания и по принцип не би трябвало да раздава дивидент. Те обаче решиха да дават малък такъв /мисля че около 10% от годишната печалба бе обещано/ само като сигнал към акционерите си.
                              Ако Агрия тръгнат по същия път, много бързо пазара може да преоцени виждането си към тях и цената на акцията да отиде към диапазона 25-30 лв., където е реалната оценка. Тогава вече компанията може да се възползва от привилегията на публичния статут и чрез една малка емисия акции /10-15% от капитала/ да набере сериозен финансов ресурс с който да реализира амбициозните си инвестиционни проекти.
                              Ето така функционират капиталовите пазари по белия свят! При нас също има подобни примери /Алтерко/ но засега са мнооого редки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                                Няма ли дивиденти или обратно изкупуване - това си е чисто дарение.
                                От 4 години купувам Софком . С дивидентите вече ми е под 2 лв цената като в момента е 7.35 , т . е. Над 400 % профит.
                                Щом имат печалба Агрия и не разпределя печалбата между акционерите значи има нещо съмнително. Кой не би разпределял между съдружниците си??
                                Аз също мисля че е крайно време за дивидент но при такава новина цената ще е много по различна и при тоя нисък фрий флоут ще е трудно да се отиграе.

                                Европейската Инвестициона Банка и ДСК би трябвало тази година да им отпуснат 60 милиона лева за пристанището и може след тази голяма ликвидност да се решат да почнат да разпределят част от печалбата.

                                Софком е заложна къща която има малък ръст и бизнесът моделът им не изисква много свеж ресурс. А Агрия е една от най големите и бързо растящи в земеделието и там се иска много лев за земя,бази, поглъщане на по малки компании и т.н.

                                В крайна сметка ако гледаме от днешна дата напред мисля потенциалът е в пъти по голям при Агрия но времето ще покаже дали е така.

                                Коментар

                                Working...
                                X