IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Честит ти дабъл и на тебе туканка.
    Има вътък за още. Успех !
    Не ме радва толкова това че цената е дабъл, колкото това че има на кого да си продам пакета ако искам. Не че имам намерение да го продавам но знам, че има търсене за големи бройки
    Относно вътъка не знам дали може да се предвиди, но смятам горе-голу така:
    За да работиш 200 000 декара ти трябват 100 лева на декар оборотни/семена,торове,препарати, гориво ,заплати/ и още около 150 в желязо /трактори,комбайни и т.н/ Като добавя стойноста на зърнобазите,мелниците и камионите, мога да изчисля приблизителна стойност на компанията около минимум 70 милиона лева без да включвам цената на собствената им земя. А тяхната земя е качествена, подбирана, комасирана и голяма част е с изградени поливни системи. Стигам до извода, че ако сега някой реши да навлезе в този бизнес ще му трябват минимум 120-130 милиона, което дори и при тези цени е доста далеч от текущата капитализация от 36 милиона. Имат дългове, но те са равни по стойност на стоките им на склад, така че не ги слагам в сметките.
    Проблема е че при текущите условия е невъзможно да се изгради такъв бизнес. Просто няма свободни землища. Това е основното нещо което за мен е най-ценното в тази компания. Ако имам парите мога да си направя завод като монбат или неохим или авиокомпания или каквото друго се сетя и да навляза на конкурентния пазар, докато тук няма да стане ако не платя премия и изкупя готов арендатор
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Честит ти дабъл и на тебе туканка.
      Има вътък за още. Успех !
      Не е лош този бизнес ми се струва към настоящата цена
      Veni, Vidi, Vici

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Не е необходимо да дават дивидент за да върви цената към справедливата си стойност. Явно атера феновете са се усетили, колко излиза земята на декар купена през Агрия
        Честит ти дабъл и на тебе туканка.
        Има вътък за още. Успех !

        Коментар


        • Поне 980 млн. лева от ЕС тръгват към българските фермери тази седмица. Помощи ще получат над 80 000 земеделски производители, които през миналата година са обработвали поне 10 декара нови или 5 декара плодни градини, съобщава БГНЕС.

          Сумата ще бъде разплатена до този петък, 31 януари, обещава в интервю за "Труд" изпълнителният директор на фонд "Земеделие" Мирослав Николов.

          Субсидията за всеки декар ще е 30,98 лева, като в нея са включени и националното доплащане. Изплащането на други около 100 милиона лева остава за март. При тях има припокриване на площи при исканията на субсидия и фермерите трябва да доказват правото си с документи.

          Парите за разплащането са осигурени, след като финансовото министерство пласира успешно вчера втората за тази година краткосрочна емисия от 400 милиона лева.
          Last edited by dimitracis; 28.01.2014, 14:06.

          Коментар


          • Стойноста на собствената земеделска земя е по висока от пазарната капитализация на самото дружество. Това е на път да се промени.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
              Да не са решили да дават дивидент?
              Не е необходимо да дават дивидент за да върви цената към справедливата си стойност. Явно атера феновете са се усетили, колко излиза земята на декар купена през Агрия
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Да не са решили да дават дивидент?
                Custodite sortem vestram

                Коментар


                • Започна да става горещо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                    за един пенсионен фонд ли става въпрос?
                    Само недомлъвки тука... Доверие ли подозирате?

                    Коментар


                    • за един пенсионен фонд ли става въпрос?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimitracis Разгледай мнение
                        от 4,95 до днес продавач капман през айзберг
                        Привет, dimitracis!
                        Това дали не е същия продавач като при IHLBHL, BOARD, E4AP?

                        Коментар


                        • от 4,95 до днес продавач капман през айзберг

                          Коментар


                          • Някой да има информация за страните по сделките от тези дни?
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • http://news.ibox.bg/news/id_83817761

                              Като нищо някой ден може да осъмнем с оферта

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Нали знаеш че ИП може да обедини пакетите на няколко клиента и да минат като една сделка?
                                Точно това би обяснило и защо няма обявяване за над 5% , ако са примерно 3+2+1%
                                Да, на последното ОСА дойдоха с 550 000 общо. Иначе и аз си мисля че продавача
                                е Кристина. На последното ОСА не присъстваше. Предполагам че и е омръзнало да чака да дойде края инвестиционната програма и да почнат да се раздават дивиденти. Дано на нас акционерите да ни издържат нервите до края
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X