IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Да, нещо такова. При следващото увеличение на капитала с цел финансиране на проекта "Завод за хартия" набутва права по 10 кинта на "стратегически партньор". Тогава и Батя ви ще излезе, макар да не мисля да летя до космоса
    Ти май вече си в орбита

    Коментар


    • Кога мисли да прави тези финансови удари

      Коментар


      • Да, нещо такова. При следващото увеличение на капитала с цел финансиране на проекта "Завод за хартия" набутва права по 10 кинта на "стратегически партньор". Тогава и Батя ви ще излезе, макар да не мисля да летя до космоса

        Коментар


        • Когато набута балъците пак да му лупуват акциите

          Коментар


          • Краси космонавта, кога ще прави космическата разходка ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
              Вероятно знае кои са по-позицията
              И ти ако влизаш ще си направиш труда да знаеш. И какво ако има гърци, не съм забелязал да са по подаръците, за разлика от някои с чужди пари или с по-студена кръв чужденци, предимно преди.

              ПС Нямам акции, ама щом се почна с отчетите на са у ред, на добре отива работа. Като бяха зле (отчетите де), можеше да се разчита на тях, налЕ
              Не се знае какво могат да решат гръцките педали. От тях очаквам всичко. Ако ги затисне кинтонемията, може да се решат на "не съвсем приятни" решения. не е препоръка.
              (А "отчетите" не съм ги смятала за прекалено значещ показател и преди и сега. Не знам откъде си останал с впечатление, че преди съм застъпвала друга теза. Просто преди година и не работеха, а в отчета нямаше какво друго да има освен загуба) Още веднъж - не е препоръка
              Last edited by precakanoto; 30.09.2010, 21:59.
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                колко са гръцките инвестиции, знаеш ли
                Вероятно знае кои са по-позицията
                И ти ако влизаш ще си направиш труда да знаеш. И какво ако има гърци, не съм забелязал да са по подаръците, за разлика от някои с чужди пари или с по-студена кръв чужденци, предимно преди.

                ПС Нямам акции, ама щом се почна с отчетите на са у ред, на добре отива работа. Като бяха зле (отчетите де), можеше да се разчита на тях, налЕ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  ...
                  мисля че тоя продавач няма още много за "подаряване"
                  колко са гръцките инвестиции, знаеш ли
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от орк Разгледай мнение
                    Всъщност ефекта е още по-голям защото освен 10 млн надолу задължения се вижда и друго:
                    - складовете им са изпразнени при ръст на материали, което е добре
                    - вземанията и авансите са се увеличили с 7.6 млн
                    - 2 млн имат да вземат от ДДС
                    т.е. близо 10 млн е ръста на вземанията им

                    С други думи ефекта е дори 20 млн

                    Има нещо, за което обаче ми се искаше да имам повече информация - Намалили са краткосрочните задължения към банки с 6.5 млн при увеличаване на дългосрочните с 1,2 млн, което ми прилича на преструктуриране на дългите заеми и намаляване на оборотното финансиране
                    И то по време на експанзия....това ама никак не е добре
                    Т.е. трябва да си сменят банката за да не ги смени тя тях
                    не ми казвай, че приемаш отчети насериозно
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                      Батя, осредняваш или влизаш пак, защото помня, че беше купил яко в годините преди кризата, но не знам дали продаде. И тогава и сега изглежда има някаква интересна перспектива, но много се лашка в развитието си тази компания, ту я затварят, ту прави 10-тки милиони печалба?
                      Влязох отново!
                      Предния път, впетачлен от мемурандума им от 2007-ма, купувах на 5-6 лв. След това цената се вдигна до 9-10, където продавах, но успях да пласирам само малка част (към 10%). После започна кризата, цената на целулозата се срина и се наложи да продавам на падащия пазар, като последните ми продажби са и на цени под 1 лв. Но аз нямам подобни скруполи - когато се наложи да продавам и на загуба. И се оказах прав, защото си завъртях парите през други неща и сега си влязох "обилно" на 1 лв. Просто след отчета за Q2, видях че обещанията от 2007-ма са реални.
                      Лашка се в развитието си казваш. Ами погледни графиката на целулозата последните години и ще ти стане ясно, че си има обективна причина - кризата.
                      Просто е било логично да се спре производството, когато борсовата цена на целулоза падне под себестойността ти.
                      И евала на Дачев, че не уволнява работниците, а 10 месеца им плаща по половин заплата за нищоправене (общо към 4 млн.лв.). Но сега хората му са мотивирани, бачкат на 3 смени и ако няма нова рецесия и съответно цената на целулозата се задържи около сегашните нива, Свилоза просто ще кърти миФки

                      Поздравления на влезлите днес, мисля че тоя продавач няма още много за "подаряване"
                      Last edited by Батя; 30.09.2010, 17:06.

                      Коментар


                      • Всъщност ефекта е още по-голям защото освен 10 млн надолу задължения се вижда и друго:
                        - складовете им са изпразнени при ръст на материали, което е добре
                        - вземанията и авансите са се увеличили с 7.6 млн
                        - 2 млн имат да вземат от ДДС
                        т.е. близо 10 млн е ръста на вземанията им

                        С други думи ефекта е дори 20 млн

                        Има нещо, за което обаче ми се искаше да имам повече информация - Намалили са краткосрочните задължения към банки с 6.5 млн при увеличаване на дългосрочните с 1,2 млн, което ми прилича на преструктуриране на дългите заеми и намаляване на оборотното финансиране
                        И то по време на експанзия....това ама никак не е добре
                        Т.е. трябва да си сменят банката за да не ги смени тя тях

                        Коментар


                        • Интересно след такъв отчет че има кой да продава тук на левче. Но е добре, че го има продавача, как иначе се влиза на едро в такава неликвидна акция.
                          Компанията работи много по-ефективно вече (след реконструкцията), според доклада, себестойността на тон продукция се е смъкнала от 900 на 680 лв.
                          И при средни продажни цени от 1000-1050 лв... Ето това се казва профит маржин!

                          Дано продължи така.. и би трябвало. Цената на целулозата се задържа висока, цената на дървесината пада. С това темпо много бързо ще изчистят задълженията. Само за последното тримесечие са ги намалили с 10 млн. лв., и как няма при 12,5 млн. лв. чиста печалба само за Q2.


                          Имам акции!
                          Не препоръчвам покупко-продажби, всеки сам да взима инвестиционните си решения на БФБ!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Готовоо! С няколко аверчета влезнахме мощно в тази заспала позиция.
                            Батя, осредняваш или влизаш пак, защото помня, че беше купил яко в годините преди кризата, но не знам дали продаде. И тогава и сега изглежда има някаква интересна перспектива, но много се лашка в развитието си тази компания, ту я затварят, ту прави 10-тки милиони печалба?

                            Коментар


                            • По ръкава, до жицата сме
                              Attached Files

                              Коментар


                              • Батя,

                                кога купи пакета с твоите авери,

                                кога искаш да го набуташ на хората...........,

                                мноого си лако бе!!!
                                Last edited by Пепи; 20.09.2010, 13:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X