IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това са мисия и цели на КФН, за това са създадени!!!
    Основна мисия на институцията е да съдейства с юридически, административни и информационни средства за поддържане на стабилност и прозрачност на небанковата финансова система в България, както и да защитава интересите на инвеститорите, застрахованите и осигурените лица.
    Само да обърна внимание, че КФН има инспекторат. Т.е. една жалбичка до инспектората им също може да се пусне, да проверят кой как си е свършил работата накрая, като свърши дънданията. Да проверят как са защитили интересите на инвеститорите Та ако открият нарушения поне после виновните да се сбогуват с добрите заплати...... .

    Торанага, другото е ясно и съм съгласен с теб. Но това не променя, мението ми
    Извинявам се също може би не е станало ясно, казвам, че ще го реша по сталински, защото не вярвам, че КФН ще си свърши работата. Жалба/взражение ще пусна, бъди сигурен После и до инспектората им ще пиша...
    Last edited by pepe1234; 16.10.2018, 13:40.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
      не мисля, че КФН трабва да защитава интересите на някой
      В грешка си! Има го и в закони, и в наредби, и в обявената Мисия на КФН.

      Мисия и цели



      Основна мисия на институцията е да съдейства с юридически, административни и информационни средства за поддържане на стабилност и прозрачност на небанковата финансова система в България, както и да защитава интересите на инвеститорите, застрахованите и осигурените лица.
      http://www.fsc.bg/bg/za-komisiyata/misiya-i-tseli/

      Коментар


      • И още нещо - преди години имаше публикуван анализ за нужната инвестиция в еденица производствена мощност за целулоза. Някой има ли актуално инфо по темата? По спомен беше от порядъка на 1200 - 1300 евро/тон

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
          в случая интересите на малките и мажо са противоположни, но не мисля, че КФН трабва да защитава интересите на някой. pepe сигурно има впредвид, че малките по-тругно си защитават интереса и разчитат на КФН да приложи закона ... щото ако защитава интересите на малките цената би скочила до тавана
          Тук съм съгласен КФН трябва само да реши дали предложената цена е справедлива към текущия момент. Не ми отговори как мислиш дали Дачев би сложил 20 мил.акции на тезгяха на 4.70 ?

          Коментар


          • в случая интересите на малките и мажо са противоположни, но не мисля, че КФН трабва да защитава интересите на някой. pepe сигурно има впредвид, че малките по-тругно си защитават интереса и разчитат на КФН да приложи закона ... щото ако защитава интересите на малките цената би скочила до тавана
            Last edited by petyob; 16.10.2018, 13:14.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
              Не в грешка си чл. 150 ал. 7 ЗППЦК (цената не може да бъде по-ниска от спрведливата цена).
              Иначе да отпишат е тяхно право, въпреки, че КФН ако искат да имат бфб не трябва да допускат отписвания на добрите компании.
              Чета го търговото и ме хваща яд тея от КФН 5-10 бона им бяха заплатите за да защитават нашите интереси не тези на мажоритарите. Защо трябва да чета и да се блъскам да върша работата на некви дето вземат такива кинти, за да правят обратното на това за което са там..? Ще го реша по сталински има БФБ има проблем, нама БФБ няма проблем....


              или
              Nullo actore, nullus iudex

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Не в грешка си чл. 150 ал. 7 ЗППЦК (цената не може да бъде по-ниска от спрведливата цена).
                Иначе да отпишат е тяхно право, въпреки, че КФН ако искат да имат бфб не трябва да допускат отписвания на добрите компании.
                Чета го търговото и ме хваща яд тея от КФН 5-10 бона им бяха заплатите за да защитават нашите интереси не тези на мажоритарите. Защо трябва да чета и да се блъскам да върша работата на некви дето вземат такива кинти, за да правят обратното на това за което са там..? Ще го реша по сталински има БФБ има проблем, нама БФБ няма проблем....


                Не е така - ако си акционер в Свил. то е твое задължение, да си търсиш и защитаваш интереса. КФН не ти е автоматично длъжно, защото имат високи заплати - ubi quia querens nullum iudicem ..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                  Чета търговото и ме впечатляват 3 неща
                  1. аргумент, че не са използвали оценка по дружества аналози, защото тези в Бразилия Испания и Скандинавия правели и хартия.... Според мен корелацията между цената на целулоза и хартия е доста права?
                  2. направи ми впечатление в ДПП модела слагат големи разходи за ДМА, вероятно за новия котел (въпреки че по-горе пишат и за еко изисквания и обновление на машините, но не с колко). Според мен това е грийнфилд (котела) и не може да е в ДПП на стария бизнес
                  3. Рязък спад на цените на целулоза, приходите и печалбата след 2020, без обосновка. Защо?

                  Обичам да чета творчески ДПП

                  Вие какво забелязвате
                  По т1.- това са пълни глупости, разбира се.
                  Испанците, например, дават в отчетите си разделени резултатите от дейността по производство на целулоза и производство на енергия .
                  Въобще не е проблем да се направи аналогия между Свилоза и ENCE !!!

                  Коментар



                  • Така и не разбрах, кой е най-справедливият метод? Предполагам, че най-обективния е този предвиден в закона .. ама кой е той, ако някой знае да сподели? Аз нямам тук, но се интересувам, защото като гледам как падат пазарните оценки на БФБ не е чудно и още много други да искат да се отписват ! Особенно ако още паднем ...
                    Last edited by petyob; 16.10.2018, 12:58.

                    Коментар


                    • Не в грешка си чл. 150 ал. 7 ЗППЦК (цената не може да бъде по-ниска от спрведливата цена).
                      Иначе да отпишат е тяхно право, въпреки, че КФН ако искат да имат бфб не трябва да допускат отписвания на добрите компании.
                      Чета го търговото и ме хваща яд тея от КФН 5-10 бона им бяха заплатите за да защитават нашите интереси не тези на мажоритарите. Защо трябва да чета и да се блъскам да върша работата на некви дето вземат такива кинти, за да правят обратното на това за което са там..? Ще го реша по сталински има БФБ има проблем, нама БФБ няма проблем....



                      Коментар


                      • Ако е била подценена, защо толкова слабо се купуваше? Не мисля, че аргументите за много подценена акциия може да бъдат достатъчни при търгово предложение.[/QUOTE]

                        Въпроса не е дали цената е подценена , а дали е справедлива. Все пак от методите на оценка е отпаднал най- справедливия, като е дадена тежест на най субективния. dddd предложи нещо което е твърде хубаво за да стане - push-pull опция. Мислиш ли , че Дачев би сложил 20мил. акции на масата на цена 4.70 и ако да дали няма да му ги отнесат без много много ДПП?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                          Чета търговото и ме впечатляват 3 неща
                          1. аргумент, че не са използвали оценка по дружества аналози, защото тези в Бразилия Испания и Скандинавия правели и хартия.... Според мен корелацията между цената на целулоза и хартия е доста права?
                          2. направи ми впечатление в ДПП модела слагат големи разходи за ДМА, вероятно за новия котел (въпреки че по-горе пишат и за еко изисквания и обновление на машините, но не с колко). Според мен това е грийнфилд (котела) и не може да е в ДПП на стария бизнес
                          3. Рязък спад на цените на целулоза, приходите и печалбата след 2020, без обосновка. Защо?

                          Обичам да чета творчески ДПП

                          Вие какво забелязвате
                          По точка 3, ако приходите за 2023 са 15% повече от заложените/което ми се струва доста реалистично/, ДПП ще изкара тройна на получената цена. При такава зависимост на цената от минимални разлики в бъдещите приходи единственият нормален начин за оценка остават аналозите.

                          Коментар


                          • Тук доколкото разбирам недоволството е не за отписването, а за цената, което е нормално. Предполагам може много оценки да се използват и всичките ще определят различна цена, но не е ли най-важна пазарната оценка? Ако е била подценена, защо толкова слабо се купуваше? Не мисля, че аргументите за много подценена акциия може да бъдат достатъчни при търгово предложение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                              Търговото
                              мисля, че който ми го прати няма против да го разпространявам в полза на пазара
                              че утре и в статия мислех да го линкна
                              download here
                              https://transfer.pcloud.com/download...Mitfbi75r1JTdy
                              Благодаря!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                                аз писах вчера на ДВИ ама отговор нямам, та вероятно не е от там
                                нещо щом го има на територията на предприятието би трябвало да го има и в интернет ама...
                                Разбирам, ако го намериш ще съм благодарен да го споделиш. То не че има толкова акции на пазара, сигурно 5K няма да се съберат до 5 лв.
                                Last edited by 4f4; 16.10.2018, 11:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X