IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение

    Разбирачо,. не ти е тук мястото, Имало търсене на овчари. Според БХ, който беше казал преди време, че овчарството е дефицитна професия и дори в чужбина има търсене. Пари ще извадиш. Много!
    този пък, какъв малък пък как рипа ... айде малко по-прилично

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

      на Свилоза е проблем ниският фрифлоут. Ами мажо ще каже - като не искате да купувате тази артия - защо да седим на БФБ, само да правим излишни разходи а и да ми се бъркате дали да харча пари за култура или не ?
      Разбирачо,. не ти е тук мястото, Имало търсене на овчари. Според БХ, който беше казал преди време, че овчарството е дефицитна професия и дори в чужбина има търсене. Пари ще извадиш. Много!
      търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

      Коментар


      • KFN би трябало, да коригира цената. Ще бъде много грозен сигнал, ако я остави така.
        Нямам акции. Как да имам при тези ...
        търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

        Коментар


        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

          По-малко от 3% реален ФФ, от които половината поне "мъртви души" по линия на масовата приватизация. Мисълта ми е, че няма да се освободи сериозен ресурс. Да не не говорим, че както виждаш, нагласата е, че след поредното разочарование инвеститорите са изцяло отблъснати от БФБ.
          Точно така мисля и аз - иска да го откупи за "без пари". Съответно, почти никакъв "свеж" ресурс няма да се отдели при малките активни акционери на фона на борсовата капитализация. Още повече, ако малките бъдат изиграни с това търгово. Едва ли ще бързат да вложат кеша на бфб, предвид и пазарната ситуация, а и останaлите дружества на бфб са с почти двойно по-високи коефициети! Предполагам дори, че имат вече от другите бфб-дружества, едва ли портфейлът им е с преобладаваща тежест на свилоза. Ако има такива, са единици. "Космонавтът" се "славеше" повече със своенравна, отколкото с безупречна репутация )))
          http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

          Коментар


          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
            ....

            "Нетуер, искам да те помоля, ако има некакво развитие по космическата проблематика, да пуснеш инфо в темата СВИЛ. Имам предвид дружеството "СВИЛ", не глагола"
            Balarev, мисля, че това не е цитат на netware5, a на негов добър събеседник от техен разговор. За съжаление, не са писали скоро. Но това, което си извадил, е много отдавна - от времето, когато Краси"космонавта" оповести, че има желание, да излезе в орбита на "космически туризъм". Няма много общо със сегашното положение.

            http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

            Коментар


            • той колегата netware5 май се отказа от форума
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • vsi4ko e pod kontrol s POLIMERI.. контрол един път - нема мърдане, братче


                ..и най-вероятно новата звезда - Краси Космонавта. ..


                Нетуер, искам да те помоля, ако има некакво развитие по космическата проблематика, да пуснеш инфо в темата СВИЛ. Имам предвид дружеството "СВИЛ", не глагола
                • Цитат
                • Сигнал за нередност
                • Харесвам 0

                Коментар

                Текст... ИзпратиОткажи
                • netware5
                  Member











                  Заслужил
                  инвеститор
                  • Дата на присъединяване: Aug 2005
                  • Теми: 7574






                  31.01.2007, 19:42



                  Първоначално изпратено от ПИЧ
                  Не се занимавайте с мошеника Банев, това е доказан мошеник, така може да излъже всички играчи, че да се чудят откъде им е дошло. Никакви комисии за финансов надзор и нищо не може да го спре. Не знам какво направи Полимери с лошия кредит към Булбанк, оправи ли се положението там.



                  Чудя се дали Инвестора ще ни разреши да си направим една тема със заглавие например "Черен списък на мажоритарите" и там да постваме информация за най-ярките представители на вида "кофти мажоритар", включително подробна информация за делата им, довели до включването им в списъка. Кой е мошеник, кой източва, кой краде, кой лъже, кой прахосва, кой винаги изкарва дружеството на малка печалба и не дава дивидент, кой е просто некадърен и т.н. Там достойно място ще заемат Банев, Домусчиев и най-вероятно новата звезда - Краси Космонавта.

                  Ще бъде от полза за начинаещи инвеститори. Ама не знам дали някой няма да го изтълкува като манипулация на пазара .....? Ако става въпрос за банка - там нещата са ясни, има си текст в закона и могат да те глобят ако говориш лоши работи за банката и не представиш доказателства. Но като размисля виждам, че тук в отделните теми по дружества редовно си ги плюем мажоритарите, що пък да не ги съберем в една тема да си правят компанийка?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                  ako тълкувам правилно пазара - то 4,70 няма да издържи !!!
                  Vigilant основателно попита. Мажо дали ще си продаде акциите за 4,70/бр
                  Last edited by Iblis; 16.10.2018, 14:48.

                  Коментар


                  • ako тълкувам правилно пазара - то 4,70 няма да издържи !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                      Сигурен ли си, че е инвеститор мажоритаря? Само глупости пишеш с всеки един пост, вече 3ти подред я земи първо да четеш/учиш че тогава да пишеш небивалици. Може за Българска агенция по инвестиции и да е инвеститор, но в контекста на финансовия пазар не мисля че е. По скоро обратното мажоритаря е "кредитиран" от нас инвеститорите вместо от банката!!!!!! В какво точно е инвеститор мажоритаря на финансовия пазар, в акции ли в що ли?
                      ок, ако бъркам - т.е. КФН трябва да защитава само интереса на малките - няма какво да се притеснявате - КФНто ще иска поне 10! не знам какво е предвидил закона за такива случаи , никой не сподели ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        а мажо не е ли инвеститор? (даже голям) На кой по-напред да защити интереса?
                        Сигурен ли си, че е инвеститор мажоритаря? Само глупости пишеш с всеки един пост, вече 3ти подред я земи първо да четеш/учиш че тогава да пишеш небивалици. Може за Българска агенция по инвестиции и да е инвеститор, но в контекста на финансовия пазар не мисля че е. По скоро обратното мажоритаря е "кредитиран" от нас инвеститорите вместо от банката!!!!!! В какво точно е инвеститор мажоритаря на финансовия пазар, в акции ли в що ли?
                        Last edited by pepe1234; 16.10.2018, 14:05.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                          Това са мисия и цели на КФН, за това са създадени!!!


                          Само да обърна внимание, че КФН има инспекторат. Т.е. една жалбичка до инспектората им също може да се пусне, да проверят кой как си е свършил работата накрая, като свърши дънданията. Да проверят как са защитили интересите на инвеститорите Та ако открият нарушения поне после виновните да се сбогуват с добрите заплати...... .

                          Торанага, другото е ясно и съм съгласен с теб. Но това не променя, мението ми
                          Извинявам се също може би не е станало ясно, казвам, че ще го реша по сталински, защото не вярвам, че КФН ще си свърши работата. Жалба/взражение ще пусна, бъди сигурен После и до инспектората им ще пиша...
                          Браво - ако го обосновеш добре, ще се вземе предвид !!
                          Аз смятам, че колкото повече жалби - толкова по- добре.

                          Малко помощ - виж къде са взети предвид парите взети от СО2 ... никъде !! само от там има ниаколко Мио. приходи .. ако си направиш добър DCF, анализ на баланса на база replacement costs аргументите ти ще бъдат чуени..

                          Успех !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                            инвеститор е, но инвеститорите трябва да имат равни права, а в момента маджо казва вие вече няма да сте инвеститори и вашите акции струват толкова, по надолу пишеш че пазара определял, но ниският фрифлоут е другият проблем за бфб
                            на Свилоза е проблем ниският фрифлоут. Ами мажо ще каже - като не искате да купувате тази артия - защо да седим на БФБ, само да правим излишни разходи а и да ми се бъркате дали да харча пари за култура или не ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              а мажо не е ли инвеститор? (даже голям) На кой по-напред да защити интереса?
                              инвеститор е, но инвеститорите трябва да имат равни права, а в момента маджо казва вие вече няма да сте инвеститори и вашите акции струват толкова, по надолу пишеш че пазара определял, но ниският фрифлоут е другият проблем за бфб
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                В грешка си! Има го и в закони, и в наредби, и в обявената Мисия на КФН.

                                Мисия и цели



                                Основна мисия на институцията е да съдейства с юридически, административни и информационни средства за поддържане на стабилност и прозрачност на небанковата финансова система в България, както и да защитава интересите на инвеститорите, застрахованите и осигурените лица.
                                http://www.fsc.bg/bg/za-komisiyata/misiya-i-tseli/
                                а мажо не е ли инвеститор? (даже голям) На кой по-напред да защити интереса?

                                Коментар

                                Working...
                                X