IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Търговото
    мисля, че който ми го прати няма против да го разпространявам в полза на пазара
    че утре и в статия мислех да го линкна
    download here
    https://transfer.pcloud.com/download...Mitfbi75r1JTdy

    Коментар


    • Здр. Торанага, мислим еднакво. Аз вече споменах при мен как изглеждат нещата. Не ми ли дадат 8 кинта търгово аз приключвам с БфБ.

      То няма да останат и читави компании за инвестиция, сами си го убиват БфБто точно с такива практики. Не желая да настъпвам 2 пъти мотиката.
      Last edited by pepe1234; 16.10.2018, 11:35.

      Коментар


      • И според мен парите преобладаващо ще поемат към други пазари. Мисля в Щатите ще има интересни позиции за дълги покупки. Основното ми разочарование е от нежеланието на мажо "Свилоза" да бъде реално публична - доста ниска топка от негова страна предвид скромния ФФ от около 800х. акции. Цената е само следствие.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
          Желая успех при определянето на цената!!

          Според мен, ще е интересно къде ще отидат парите получени след отписването. Ето това имах предвид в моето интервю.
          Когато динозаври се отпишат, се освобождава кеш, който трябва да намери приложение. Ако условията са добри, то парите ще останат на БФБ и ще раздвижат (ликвидноста) борсата.
          По-малко от 3% реален ФФ, от които половината поне "мъртви души" по линия на масовата приватизация. Мисълта ми е, че няма да се освободи сериозен ресурс. Да не не говорим, че както виждаш, нагласата е, че след поредното разочарование инвеститорите са изцяло отблъснати от БФБ.
          Мненията ми не са препоръка за търговия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

            Тя и комисията ги обича!

            А от къде го намерихте търговото?
            аз писах вчера на ДВИ ама отговор нямам, та вероятно не е от там
            нещо щом го има на територията на предприятието би трябвало да го има и в интернет ама...
            Last edited by ceneto; 16.10.2018, 11:19.
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Желая успех при определянето на цената!!

              Според мен, ще е интересно къде ще отидат парите получени след отписването. Ето това имах предвид в моето интервю.
              Когато динозаври се отпишат, се освобождава кеш, който трябва да намери приложение. Ако условията са добри, то парите ще останат на БФБ и ще раздвижат (ликвидноста) борсата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                Чета търговото и ме впечатляват 3 неща
                1. аргумент, че не са използвали оценка по дружества аналози, защото тези в Бразилия Испания и Скандинавия правели и хартия.... Според мен корелацията между цената на целулоза и хартия е доста права?
                2. направи ми впечатление в ДПП модела слагат големи разходи за ДМА, вероятно за новия котел (въпреки че по-горе пишат и за еко изисквания и обновление на машините, но не с колко). Според мен това е грийнфилд (котела) и не може да е в ДПП на стария бизнес
                3. Рязък спад на цените на целулоза, приходите и печалбата след 2020, без обосновка. Защо?

                Обичам да чета творчески ДПП

                Вие какво забелязвате
                Тя и комисията ги обича!

                А от къде го намерихте търговото?

                Коментар


                • Чета търговото и ме впечатляват 3 неща
                  1. аргумент, че не са използвали оценка по дружества аналози, защото тези в Бразилия Испания и Скандинавия правели и хартия.... Според мен корелацията между цената на целулоза и хартия е доста права?
                  2. направи ми впечатление в ДПП модела слагат големи разходи за ДМА, вероятно за новия котел (въпреки че по-горе пишат и за еко изисквания и обновление на машините, но не с колко). Според мен това е грийнфилд (котела) и не може да е в ДПП на стария бизнес
                  3. Рязък спад на цените на целулоза, приходите и печалбата след 2020, без обосновка. Защо?

                  Обичам да чета творчески ДПП

                  Вие какво забелязвате

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                    Наредба 41 позволява да се избере дисконтиране на дивиденти като метод на ДПП, ако има дивидентна история. Но тук случаят явно не е такъв.
                    Да, хората са дисконтирали паричните потоци за оценката, така че иплатения дивидент в последната година не е определящ!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                      Не, не си прав, използването на ДПП, няма нищо общо с изплатения дивидент! Използвания метод е дисконтирани парични потоци, а не метод на дисконтирани дивиденти!
                      Наредба 41 позволява да се избере дисконтиране на дивиденти като метод на ДПП, ако има дивидентна история. Но тук случаят явно не е такъв.
                      Мненията ми не са препоръка за търговия.

                      Коментар


                      • След отписването на Свилоза е ред на.... БФБ да се отпише...….

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от орк Разгледай мнение
                          Сега вече е ясно защо Дачев изненада пазара и реши да раздава дивидент (http://www.infostock.bg/download/SVI...FSC_public.pdf) - без дивидента нямаше да може да ползва ДПП и щеше да е задължен да направи оценка през пиърите.

                          От двата метода, приложени за обосновка на цената, е ясно че мажоритаря имаше 100% влияние и върху двата:

                          - той определи размера на дивидента, от който, чрез ДПП метода, е определена цена (4,06);
                          - той определи кой отчет да използва за да приложи НСА;
                          - той определи най-високата цена за акция от предложителя през последните 6 месеца (4,70);

                          Не, не си прав, използването на ДПП, няма нищо общо с изплатения дивидент! Използвания метод е дисконтирани парични потоци, а не метод на дисконтирани дивиденти!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                            Пълна смешка, искали да съживават БФБ.... Ако няма кардинална промяна, сами ще си го затрият БФБто не че вече не е на командно дишане....реалната цена тук е според мен е 8 кинта. Тези ще смятат ли бъдещи инвестиции и най малко кнсолидиран до трето тримесечие. Цената следва да се определи към момента на отправяне на търгово и да се вземат предвид поне очакваните бъдещи печалби включително тези от новата централа за ток и топлоенергия.

                            Аз лично обмислям да приключа с бфб ако има негативен развой тук.

                            Просто няма смисъл... никакъв...
                            Виж на ЛС

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                              Не познавам добре дружеството, но тази година не беше ли първият му дивидент? Изисква се изплащане на дивидент през последните три години за да се ползва DDM.
                              Прав си - ДПП е дисконтирани парични потоци, а не дисконтиран дивидент

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                                ДПП то е на база мижавите 3 ст. дивидент?
                                Уау, мислех че е на база печалбата на дружеството, сега разбирам как пада толкова ниско оценката
                                Не познавам добре дружеството, но тази година не беше ли първият му дивидент? Изисква се изплащане на дивидент през последните три години за да се ползва DDM.
                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X