IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Развитието тази година е наистина впечатляващо и определено ми грабна вниманието по подобие на znae6t! Има доста фактори обаче, които ме въздържат от покупки и поне засега съм в изчаквателна позиция:

    1) Споменатият текущ дълг наистина притеснява! Надявам се Дачев да успее да го предоговори или разсрочи, ако наистина по някаква клауза е станал предсрочно изискуем! Няма информация по въпроса и дано на предстоящата пресконференция това се изясни

    2) Предстои ми по-детайлно да разгледам пазара на целулоза! Миналата година предприятието затвори именно защото световната цена на целулозата бе спаднала до нива, на които Свилоза бе просто нерентабилно и не можеше посмъртно да "избие" разходите! Без да съм запознат по темата си задавам въпроса, ами ако цената отново тръгне надолу?!? Тези бомбастични данни ще си останат история....

    3) Дачев съм го включил в един списък с "любими" мажоритари и доста трябва да се постарае, преди да го изкарам от там!

    Абе при всички случаи дружеството заслужава да бъде следено под лупа! Голям заек може да изскочи от там....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
      Нямам акции и засега не мисля да купувам, но следя позицията с внимание затова те питам
      Мдаа, трудничко ще се купува тук, оредяха продавачите.
      А и май не останаха зайци за плашене


      да не се обидиш, нека да е весело

      Коментар


      • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
        Ех Батя, мислех, че си я проверил по-сериозно компанията, още през първото тримесечие на тази година целият дълг стана краткосрочен, погледни баланса, т.е. трябва да падежира съвсем скоро. Не знам каква е причината, може по някаква условие на кредита да е станал предсрочно изискуем.

        Нямам акции и засега не мисля да купувам, но следя позицията с внимание затова те питам
        Знаещ, в годишния консолидиран отчет е описано точно за какво става въпрос. Имали са просрочие и одитора е прекласифицирал задължението съгласно МСС 1 като текущо. Това не означава, че кредитора си го търси, но би могъл. Падежите са както ги казва Батя.
        http://www.svilosa.bg/documents/FR20...FS_BG_sent.pdf
        на старница 41 е описано подробно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Мисля че имаш някаква грешка с падежирането.
          Заемите от ЕБВР и норд инвестмънт са дългосрочни, 7 или 10 г. бяха.
          Има си публикувана тази информация, имате и сайт и контакти с ДВИ.

          Иначе днес един доскорошен продавач ги изкупи до 1,05 че да видим каква ще я бъде
          Ех Батя, мислех, че си я проверил по-сериозно компанията, още през първото тримесечие на тази година целият дълг стана краткосрочен, погледни баланса, т.е. трябва да падежира съвсем скоро. Не знам каква е причината, може по някаква условие на кредита да е станал предсрочно изискуем.

          Нямам акции и засега не мисля да купувам, но следя позицията с внимание затова те питам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
            А какъв е проблема с "БГ горските чиновници"?
            Взимат си твърда заплатка и много-много не им дреме, че на някъв си БГ-предприемач, дето храни стотици семейства и оправя търговския ни баланс, не му стига добиваната дървесина.
            В България естествения прираст на дървесина е към 14 млн. куб. годишно, а се секат само 4 млн. Така заради тежката бюрокращина и чиновническа незаинтересованост сега се налага да внасяме и ресурс от който имаме в излишъци.
            В инфосток има две интервюта за проблема с Дачев, ако те интересува и неговата гледна точка:

            Свилоза се оглежда към чуждите пазари
            Свилоза не работи заради липса на дървесина

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Хосе Разгледай мнение
              Търпение си трябва тук и по-малко емоции.
              Когато ядрото на бизнеса е ефективно и може да печата пари, някой дребни препятствия не бива да ни плашат.
              Нали знаете - "Това което не ни убива, ни прави по-силни". Та и при Свилоза натам отиват нещата - проблема с БГ горските чиновници може би подтикна мениджънта към други решения и май се оказа че така намериха по-изгодни източници на доставки.

              Така че нещата са на добре. А вземе ли че най-сетне тръгне и целият ни пазар нагоре.... нали не мислите, че Р/Е-та от 1-1,5 ще се задържат за дълго
              А какъв е проблема с "БГ горските чиновници"?

              Коментар


              • Търпение си трябва тук и по-малко емоции.
                Когато ядрото на бизнеса е ефективно и може да печата пари, някой дребни препятствия не бива да ни плашат.
                Нали знаете - "Това което не ни убива, ни прави по-силни". Та и при Свилоза натам отиват нещата - проблема с БГ горските чиновници може би подтикна мениджънта към други решения и май се оказа че така намериха по-изгодни източници на доставки.

                Така че нещата са на добре. А вземе ли че най-сетне тръгне и целият ни пазар нагоре.... нали не мислите, че Р/Е-та от 1-1,5 ще се задържат за дълго
                Last edited by Хосе; 22.11.2010, 23:02.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                  Сега остава да видим какво ще се случи с банковия дълг, защото всичкият падежира в първото тримесечие на следващата година, а 63 млн. лева не са никак малко. Батя, питал ли си ги по този въпрос?
                  Мисля че имаш някаква грешка с падежирането.
                  Заемите от ЕБВР и норд инвестмънт са дългосрочни, 7 или 10 г. бяха.
                  Има си публикувана тази информация, имате и сайт и контакти с ДВИ.

                  Иначе днес един доскорошен продавач ги изкупи до 1,05 че да видим каква ще я бъде

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                    Сега остава да видим какво ще се случи с банковия дълг, защото всичкият падежира в първото тримесечие на следващата година, а 63 млн. лева не са никак малко....
                    Ох баня, ох кеф !
                    Я всегда буду твоим поводом напиться.

                    Коментар


                    • Сега остава да видим какво ще се случи с банковия дълг, защото всичкият падежира в първото тримесечие на следващата година, а 63 млн. лева не са никак малко. Батя, питал ли си ги по този въпрос?

                      Коментар


                      • Добри резултати.
                        И потенциалните купувачи тук явно харесаха отчета. Доста сочни оферти купува се нареждат вече
                        Ако няма кой да им продаде, както се очертава, скоро ще видим пак по-високи цени.

                        Коментар


                        • Излезнал е консолидирания отчет!

                          Добър, според очакванията ми. Печалбата набъбва още, задълженията продължават да спадат, паричния поток силно се подобрява, расте и кеша.
                          Проблемите със снабдяването с дървесина са дали своето отражение, както си пише и в доклада, но да се надяваме че това е вече зад гърба ни.
                          И така 68 ст. печалба на акция за 9 месеца, при цена за същата от левче си е.... якоо
                          Заради спирането на производството и Q4 няма да е блестящо, но мисля че все пак ще добави още някаква печалба.
                          Да се надяваме че 2011 ще е безпроблемна и финансовите резултати ще продължат да набъбват. А цената на акцията... тя е функция на още няколко неизвестни
                          Last edited by Батя; 19.11.2010, 19:02.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от наблюдаваща Разгледай мнение
                            Батя беше прогнозирал печалба около 30 млн. лв. за тази година, преди случката със спирането на производството. Сега като го възобновиха сравнително бързо, дали биха могли да направят към 25 млн. лв.?
                            Напълно е възможно. Но да изчакаме тази или другата седмица конс. отчет и пак ще го смятаме

                            Първоначално изпратено от наблюдаваща Разгледай мнение
                            Ако постигнат такъв резултат цената на акцията няма как да не се покачи поне двойно, нали Батя?
                            Не точно. На една нормална борси би трябвало да се утрои цената, но все пак ние търгуваме на БФБ, да не забравяме това
                            Така че очаквай неочакваното - може и с блестящи резултати да си тъпче около лев, а може и така да се изстреля че да се чудиш кво става. БФБ руулз!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от наблюдаваща Разгледай мнение
                              Много добра новина.
                              Съобщението за временно спиране беше от 12.10 , значи само за около месец не работиха. Дано успеят да го наваксат чрез по-висока рентабилност от по-евтината вносна дървесина която ще купуват.

                              Батя беше прогнозирал печалба около 30 млн. лв. за тази година, преди случката със спирането на производството. Сега като го възобновиха сравнително бързо, дали биха могли да направят към 25 млн. лв.?
                              Ако постигнат такъв резултат цената на акцията няма как да не се покачи поне двойно, нали Батя?
                              da, da, прав е бил Костолани, като казал ,че никъде не е виждал такова множесто от баламурници, както на борсата.
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Хосе Разгледай мнение
                                Възстановяват производството!

                                И някой съвсем случайно си лапна едни 40Т на левче днес по обед Сладури

                                Иначе другата седмица очакваме и отчета за Q3 и да посмятаме какво може да видим като резултат за края на годината. Целулозата запазва високите си цени, Дачев пък се похвали че вносната дървесина ще му излиза по-евтино, а това спиране на производството се комбинира с регулярното спиране за текущ ремонт. Така че мисля неоснователно се тревожеха някой хора за ситуацията тук.
                                Приятен уикенд, а другата седмица ще видим на къде
                                Много добра новина.
                                Съобщението за временно спиране беше от 12.10 , значи само за около месец не работиха. Дано успеят да го наваксат чрез по-висока рентабилност от по-евтината вносна дървесина която ще купуват.

                                Батя беше прогнозирал печалба около 30 млн. лв. за тази година, преди случката със спирането на производството. Сега като го възобновиха сравнително бързо, дали биха могли да направят към 25 млн. лв.?
                                Ако постигнат такъв резултат цената на акцията няма как да не се покачи поне двойно, нали Батя?

                                Коментар

                                Working...
                                X