IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
    Абе за падането на лихвените плащания аз имам още едно обяснение и то идва от реално съществуващи подобни ситуации - просто не се плаща лихвата (дифолт по дълга) и за това в определено тримесечие или година лихвените плащания са много малки и не отговарят на количеството дълг в баланса на фирмата или договорените лихви.
    В момента дълга на Свилоза е преквалифициран като краткосрочен, сигурно поради такъв дифолт. Така, че реално риска на фирмата се е покачил и няма как лихвата да е по-малка, а обратното.
    Колкото до договореностите - да, лихвите са договорени в документацията по дълга. Но, също така сте се договорили и фирмата да си плаща редовно задълженията. Когато фирмата наруши това споразумение и не ти плати дължимите лихви и главница, тогава не виждам причина да не предоговорите условията. И като има неплащане, познай дали банката ще ти намали лихвата.
    Хора, първо четете после пишете. Гледали ли сте падежите на дълг през 2010 та? Част от дълга е изплатен и затова разходите за лихви намаляват.
    Моят въпрос е "Каква цена очаквате на дървесината през първотримесечие на 2011 та?"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
      Сериозно ли се надяваш да извадиш профит от патката ?!? Че това си е брутална спекула, да прехвърлиш картофа на някой друг.
      ХДПАТ може да е интересна игра откъм дълг, ако банките се навият да го продадат на безценица, а той е с покритие някакви реални активи. Иначе екуйтито не мисля, че струва нещо.
      Гледах баланса на МОСТ като стана засечката преди няколко седмици. Те примерно нямаха достатъчно активи за покритие на такова количество дълг и предполагам са имали някаква клауза за т.нар. support undertaking от Нове, която сега сигурно няма да изпълнят.
      Знам, че някои тук се надяват на голяма врътка предполагайки, че мажоритаря ги прави тези неща, за да махне банките от гърба си и че след това акциите ще могат да растат, ама да внимават добре в картинката, че да не ги оставят и миноритарите в същия кюп с банките. В Русия много обичат да ги правят тези врътки с оперативните компании и компанията майка (холдинг). Като положението стане напечено с банки и доставчици, се прекъсва връзката с компанията-майка чрез фалит на оперативната компания, в която естествено са останали най-ненужните активи. После се оказва, че всички договори били подписани с друга компания от групата, която държи и цялото оборудване и просто го отдавала под наем на фалиралата фирма.
      Който мисли, че такива схеми не минават през главата на Васил Божков и адвокатите му, нека играе с ХДПАТ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Само патката май малко го подхлъзна. Но все още не е свършила играта там де. Да не забравяме че всякакви чудеса са възможни на БФБ
        Сериозно ли се надяваш да извадиш профит от патката ?!? Че това си е брутална спекула, да прехвърлиш картофа на някой друг.
        Я всегда буду твоим поводом напиться.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Еее, много извратено мислене имате банкерчетата! Все ви се иска да се вдига лихвата по вече отпуснат заем.
          Не мисля че са я вдигали. Първо ЕБВР не са такива измекяри, второ тя за това е плаваща, и трето, че реално лихвата е паднала говорят и намалелите разходи за лихви в отчета.
          Но за да се изясни въпроса, Мариян може да го зададе утре на пресконференцията в Свищов.
          Ако имате и други въпроси пишете ги тук и ще го помолим да ги зададе. Аз вече му пратих няколко.

          А че ХУ надушва добрите инвестиции си е вярно. И Меком и Алкомет бяха добри попадения. Само патката май малко го подхлъзна. Но все още не е свършила играта там де. Да не забравяме че всякакви чудеса са възможни на БФБ
          Абе за падането на лихвените плащания аз имам още едно обяснение и то идва от реално съществуващи подобни ситуации - просто не се плаща лихвата (дифолт по дълга) и за това в определено тримесечие или година лихвените плащания са много малки и не отговарят на количеството дълг в баланса на фирмата или договорените лихви.
          В момента дълга на Свилоза е преквалифициран като краткосрочен, сигурно поради такъв дифолт. Така, че реално риска на фирмата се е покачил и няма как лихвата да е по-малка, а обратното.
          Колкото до договореностите - да, лихвите са договорени в документацията по дълга. Но, също така сте се договорили и фирмата да си плаща редовно задълженията. Когато фирмата наруши това споразумение и не ти плати дължимите лихви и главница, тогава не виждам причина да не предоговорите условията. И като има неплащане, познай дали банката ще ти намали лихвата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
            Гледах отчета от 2009. Заемът от ЕББР и НИБ е даден с лихва Euribor +3.5%.
            Отчета за 30.09.2010 не е толкова детайлен, че да дават разбивка на отделните заеми и лихвите по тях, но е абсурдно ако е на същото ниво. По-скоро е предоговорен да е поне Euribor +6.0%, а може и повече.
            Еее, много извратено мислене имате банкерчетата! Все ви се иска да се вдига лихвата по вече отпуснат заем.
            Не мисля че са я вдигали. Първо ЕБВР не са такива измекяри, второ тя за това е плаваща, и трето, че реално лихвата е паднала говорят и намалелите разходи за лихви в отчета.
            Но за да се изясни въпроса, Мариян може да го зададе утре на пресконференцията в Свищов.
            Ако имате и други въпроси пишете ги тук и ще го помолим да ги зададе. Аз вече му пратих няколко.

            А че ХУ надушва добрите инвестиции си е вярно. И Меком и Алкомет бяха добри попадения. Само патката май малко го подхлъзна. Но все още не е свършила играта там де. Да не забравяме че всякакви чудеса са възможни на БФБ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
              И сега тук ли реши, да се натресеш, след като разкара мекома !?
              Куре, погледни темата за Монбат, че може да си забравил, докъде си я докарал там. (За куроператора се отнася)
              Не съм направил още модела, знам. ЕБВР вече дали е отпуснало заема, някой знае ли?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                Това са 21 милиона за няколко месеца !!!

                От 11 милилиона загуба миналия период...
                И сега тук ли реши, да се натресеш, след като разкара мекома !?
                Куре, погледни темата за Монбат, че може да си забравил, докъде си я докарал там. (За куроператора се отнася)
                Я всегда буду твоим поводом напиться.

                Коментар


                • Гледах отчета от 2009. Заемът от ЕББР и НИБ е даден с лихва Euribor +3.5%.
                  Отчета за 30.09.2010 не е толкова детайлен, че да дават разбивка на отделните заеми и лихвите по тях, но е абсурдно ако е на същото ниво. По-скоро е предоговорен да е поне Euribor +6.0%, а може и повече.

                  Коментар


                  • Еее, искате всичко сдъвкано.
                    Толкова много инфо има, но ви мързи да четете.


                    Иначе краткия отговор е: С яко бачкане!

                    Коментар


                    • Това са 21 милиона за няколко месеца !!!

                      От 11 милилиона загуба миналия период...
                      Мнението не е препоръка за сделки!

                      Коментар


                      • Краси е донесал печалбата от Космоса

                        Коментар


                        • А някой знае ли точно как са я направили тази печалба от 21 милиона ?!?

                          http://www.investor.bg/news/article/108730/339.html
                          Мнението не е препоръка за сделки!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                            Благодаря за информацията, наистина е интересно как ще се развият нещата, но честно казано едва ли банките ще си го искат предсрочно при положение, че предприятието в момента работи на пълна пара.
                            Според мен и да не работеше едва ли ще решат да го правят предсрочно изискуем... На мен също ми стана интересно... Независимо, че има много сериозни кусури (мажо, дивиденти тц, минало, екология) си купих малко тая седмица...
                            Last edited by marinbg; 23.11.2010, 13:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Знаещ, в годишния консолидиран отчет е описано точно за какво става въпрос. Имали са просрочие и одитора е прекласифицирал задължението съгласно МСС 1 като текущо. Това не означава, че кредитора си го търси, но би могъл. Падежите са както ги казва Батя.
                              http://www.svilosa.bg/documents/FR20...FS_BG_sent.pdf
                              на старница 41 е описано подробно.
                              Благодаря за информацията, наистина е интересно как ще се развият нещата, но честно казано едва ли банките ще си го искат предсрочно при положение, че предприятието в момента работи на пълна пара.

                              Коментар


                              • Круме, още докато сме си писали постовете, колегата е постнал по-долу за тия дето не обичат да четата изчерпателно отчетите. Идеята ми беше сами да си го откриете това, но явно dddd е по-отзивчив от мен.Кво да правиш, характер

                                Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Знаещ, в годишния консолидиран отчет е описано точно за какво става въпрос. Имали са просрочие и одитора е прекласифицирал задължението съгласно МСС 1 като текущо. Това не означава, че кредитора си го търси, но би могъл. Падежите са както ги казва Батя.
                                http://www.svilosa.bg/documents/FR20...FS_BG_sent.pdf
                                на старница 41 е описано подробно.
                                Така! Отпадна и тази заплаха. Кажете нещо друго "страшно" да обсъдим?

                                Коментар

                                Working...
                                X