IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен дори и това не би бил кой знае какъв проблем, сравнено с последния път, дори и да запишат 0 за последно тримесечие пак ще имат 30м на годишния.... вие нали на 30 се надявахте преди... само аз си чакам 35.

    И аз взех малко още преди няколко седмици, но трябва да погледна кой ми е продавал...(кепитъл маркетс)
    Last edited by pepe1234; 15.08.2018, 11:01.

    Коментар


    • Браво на Свилоза, добре са се справили! Доста растат цените на дървесината и натриевата основа за съжаление, но за мен най-важно е че запасите от материали са на историческо най-високи нива, което мен ме успокоява доста за следващата зима, че целулозата е на супер нива, ама да не останат без дърва пак.

      Коментар


      • Браво на Вас. Който успял е взел. Аз не успях. От утре ще е още по-трудно. Ама ще дебна.

        Коментар


        • Бенчмарк ми продаде

          Коментар


          • Днес преди отчета някой се тества да натисне цената надолу, че ме яд че не успях да взема. От утре край :-(((

            Коментар


            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

              Гледайки постигнатите ценови равнища на целулозата за шест месечието, очакванията са ми за поне 20М печалба тук за Q2.

              Без препоръки, разбира се..
              Почти съм познал в поста си от преди месец

              Коментар


              • миналата година на 6 месечния бяха 12 милки сега 19 много, много добре :-)

                Коментар


                • Тук както очаквахме нещата вървят повече от добре. А пазара да ли ще реагира не е важно. Те като се усетят ще е късно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    За сега. Да кажем, че резултатите за трето тримесечие излязат около или малко по-добри от тези за второ. Тогава оценката ще изглежда доста интересна. Тези неща си ги въобразявам де. Може би защото така ми отърва.
                    Абсолютно точно сравнявайки с минали години на 3то тримесечие вече би трябвало да са около 30 милиона на деветмесечието и абсолютно постижими 35 м за годишния....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от S600AMG Разгледай мнение

                      Така е. Никаква реакция от пазара.
                      За сега. Да кажем, че резултатите за трето тримесечие излязат около или малко по-добри от тези за второ. Тогава оценката ще изглежда доста интересна. Тези неща си ги въобразявам де. Може би защото така ми отърва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Отчета ми изглежда доста добре. За сега никаква реакция от пазара. Вероятно никой не го е и прочел.
                        Така е. Никаква реакция от пазара.

                        Коментар


                        • Отчета ми изглежда доста добре. За сега никаква реакция от пазара. Вероятно никой не го е и прочел.

                          Коментар


                          • -- Свилоза АД-Свищов, 3MZ, SVIL; 183 - консолидиран Q2 2018 г. от 2018.08.14 15:17:00 в Infostock.bg
                            Index: 183
                            Price: 4.600 лв.
                            NetIncome 3m.: 11641
                            NetIncome 12m.: 20117
                            Sales 3m.: 42257
                            Sales 12m.: 132961
                            P/E: 7.26
                            P/B: 1.12
                            P/S: 1.10
                            P/FCF: 13.40
                            EV/EBITDA: 5.80
                            NetIncomeGrowth 3m.: 39.22 %
                            SalesGrowth 3m.: 19.24 %
                            FCFGrowth 3m.: -68.20 %
                            NetMargin: 15.13 %
                            ROE: 16.65 %
                            ROA: 13.57 %
                            Expected change: 11.97 %
                            Expected price: 5.151 лв.
                            Extrapolated change: 21.63 %
                            Extrapolated price: 5.595 лв.

                            Коментар


                            • Абе инта с какви глупости пълниш темата?

                              И има ли изобщо нещо общо тук с темата...... освен че некви си нефелници коментирали некво изказване на дачев в некъф форум. Които коментари, грам немат общо тука с темата
                              Last edited by pepe1234; 11.08.2018, 21:07.

                              Коментар


                              • и това е в темата - Къде са НАШИТЕ РАБОТОДАТЕЛИ ?

                                -"0 22 !ОТГОВОРИ
                                k_g_angelov
                                преди 1 час
                                Да бе Дачев, да бе…
                                Но…
                                Но драги ми „работодателю“, според Евростат:
                                - У нас - влагаш в заплата 1€, получаваш обратно 2.07€.
                                - В Румъния - на 1€ заплата, получаваш 2.32€.

                                В Германия обаче, о-о-о в Германия ти се връщат само 1.06€.
                                В Италия - 1.07€.
                                В големия Britain - 1.11€.
                                В Дания - 0.75€.
                                В Швеция - 0.87€.
                                Такава ви е далаверата да въртите бизнес у нас.
                                Е, набарали сте го дамара, нагушили се „икономически“,
                                че и работодателски(?) светила.
                                А сте нагли да обяснявате кой колко работел.

                                Прочети още на: https://www.dnes.bg/notifikacii/2018...botim.384751,2

                                Коментар

                                Working...
                                X