IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
    Това е груба законодателна грешка! Не може всеки да си публикува отчетите където си иска. Трябва да има един сайт, където да е задължително за всички и от там на сетне да публикуват където желаят.
    Абсолютно си прав. Крайно време да се направи нещо, за да няма излъгани хорица и изгорели поради невъзможност да се разбере кой къде му е скимнал да си пъха информацията. Сега е пълна анархия.
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Инсайдър, напълно съм съгласен и аз съм го казвал това. Но сега законът е такъв и човек трябва се справа, няма как.

      Просто демонстрирах как за 3 мин може да се намерят отчетите от 3 различни места.
      Мдаа, както казваш - Който търси намира

      Иначе да споделя че след като "телефонния брокеридж" тук се окаже, че вече не дава резултат, на някой ще му се наложи да събира от пазара и цената ще.... се премести на други нива
      Last edited by Батя; 26.11.2010, 12:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
        Това е груба законодателна грешка! Не може всеки да си публикува отчетите където си иска. Трябва да има един сайт, където да е задължително за всички и от там на сетне да публикуват където желаят.
        Инсайдър, напълно съм съгласен и аз съм го казвал това. Но сега законът е такъв и човек трябва се справа, няма как.

        Просто демонстрирах как за 3 мин може да се намерят отчетите от 3 различни места.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
          А бе хора, не следя позицията особено, но това е принципен въпрос. Отчети от доста време може да се публикуват и на други места освен X3.
          Който търси намира!
          Това е груба законодателна грешка! Не може всеки да си публикува отчетите където си иска. Трябва да има един сайт, където да е задължително за всички и от там на сетне да публикуват където желаят.
          МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

          Коментар


          • А бе хора, не следя позицията особено, но това е принципен въпрос. Отчети от доста време може да се публикуват и на други места освен X3.
            Свилоза публикуват в инфостока:

            http://www.infostock.bg/infostock/control/announcement

            И дежурните други възможности - сайта на компанията и сайта на КФН

            http://www.svilosa.bg/read.php?name=17&sub=49&lang=bg

            http://www3.fsc.bg/eregnews/index.jsp?action=reps

            Който търси намира!

            Коментар


            • Уникалана печалба и най-вече p/e !!!
              Но наистина защо отчета го няма в сайта на борста ?

              Коментар


              • А защо отчета го няма на сайта на борсата ? !!!

                Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
                Гледайте и се радвайте ...!

                Очетя: http://www3.fsc.bg/eregnews/displayN...p?formid=76118

                Имам малко акции ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Мариян Йорданов Разгледай мнение
                  http://www.investor.bg/news/article/108873/339.html

                  Свилоза: Очакваме предоговаряне на кредита към ЕБВР до края на годината

                  Има и видео, да видим, което ще видите в близките дни.
                  Мерси!
                  В тази новина и презентацията откривам някой от отговорите на въпросите ми, но не всички.
                  Ще гледаме и видеото, може би там е останалото което ме интересуваше.

                  Коментар


                  • http://www.investor.bg/news/article/108873/339.html

                    Свилоза: Очакваме предоговаряне на кредита към ЕБВР до края на годината

                    Има и видео, да видим, което ще видите в близките дни.

                    Коментар


                    • Гледайте и се радвайте ...!

                      Очетя: http://www3.fsc.bg/eregnews/displayN...p?formid=76118

                      Имам малко акции ...
                      Last edited by XY; 25.11.2010, 18:08.
                      Мнението не е препоръка за сделки!

                      Коментар


                      • Teзи къде си публикуват отчетите ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                          А че ХУ надушва добрите инвестиции си е вярно. И Меком и Алкомет бяха добри попадения. Само патката май малко го подхлъзна. Но все още не е свършила играта там де. Да не забравяме че всякакви чудеса са възможни на БФБ
                          Батя, аз там най-много облажих при пътищата! За ден-два направих над +50% Солидно...

                          Е, при Алума съм по напред, ама за месеци стана това
                          Мнението не е препоръка за сделки!

                          Коментар


                          • Да видим утре какво ще кажат на пресконференцията, но е похвално това че търсят публичност и се хвалят с резултатите си. Това е знак че искат вниманието на инвестиционната общност и вероятно ще продължат да го привличат с все по-добри резултати.

                            Друг добър знак за позицията е че "фундаменталисти", като EquityPrivate я заглеждат.
                            Недостатък обаче ще се окаже твърде скромния фри-флот, който в определен момент може да не стигне за всички желаещи да имат акцията в портфейла си

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                              Ако имате и други въпроси пишете ги тук и ще го помолим да ги зададе. Аз вече му пратих няколко.

                              :
                              Любопитна съм да чуя, каква се очертава цената на космическите разходки.
                              Освен това ако стане инцидент (дано не става), кой ще води дружеството и ще изплаща дълговете.
                              Я всегда буду твоим поводом напиться.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Хора, първо четете после пишете. Гледали ли сте падежите на дълг през 2010 та? Част от дълга е изплатен и затова разходите за лихви намаляват.
                                Моят въпрос е "Каква цена очаквате на дървесината през първотримесечие на 2011 та?"

                                Ами ти да беше прочел, че общия дълг с падеж 2010 е само 5.5млн. лв. При някаква средна лихва от 6%, общата лихва за цялата 2010 трябва да е намаляла с 300 хиляди лева, поради изплащането на този дълг.
                                За 2009 лихвените плащания са 5.7млн. лв, а за 9 мес на 2010 са само 2.7млн. лв. (3.6млн. лв. за годината след екстраполация). Разликата е много повече от 300 хиляди лева.
                                Това може да значи две неща:
                                1) Лихвата на кредитите е намалена
                                2) Не са платили пълната лихва върху някой кредит. Възможно е да не са платили и въобще нищо.

                                Бях писал защо мисля, че ситуацията описана в 1 е невъзможна към този момент.

                                Коментар

                                Working...
                                X