IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
    а един ден кат се изплатят дълговете ще има ли пак увеличения, за да се плаща дивидент?
    като гледам съотношение собствен капитал дългове ми се струва, че нещо много са поскъпнали цените на имотите им...може и да не съм прав ама тея дългове май, май скоро няма да се изплатят и все ще се вдига капитала за да има за дивидент...ами ако няма желаещи да купуват новите акции на 6,5 лв. с какво ще плащат дивидента..?!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
      а един ден кат се изплатят дълговете ще има ли пак увеличения, за да се плаща дивидент?
      То до тогава основният актив, ще е за основен ремонт и ще събираме за ремонти

      Коментар


      • а един ден кат се изплатят дълговете ще има ли пак увеличения, за да се плаща дивидент?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
          да нов съм...извинявай но би ли споделил нещо с нов ...от това което пропускам
          всяка година е едно и също при СФИ - заемите се плащат от оперативната печалба и като стане време за дивидент, вдигат капитала за да го платят. ако запишеш увеличението, все едно си получил дивидента в акции. сумата на увеличението на капитала винаги е близка до сумата на дивидента
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • да нов съм...извинявай но би ли споделил нещо с нов ...от това което пропускам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Slavi.13 Разгледай мнение
              Събраните средства от емисията не вярвам да се използват само за плащания по лихви.Не е ли целта покриване и на части от главницата с цел по скорошно погасяване на заема и намаляне като цяло на задлажнялостта на дружеството?! Според мен емисията ще бъде изпълнена ...дори без дребните акционери. Ще видим много скоро.
              явно си нов
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Събраните средства от емисията не вярвам да се използват само за плащания по лихви.Не е ли целта покриване и на части от главницата с цел по скорошно погасяване на заема и намаляне като цяло на задлажнялостта на дружеството?! Според мен емисията ще бъде изпълнена ...дори без дребните акционери. Ще видим много скоро.

                Коментар


                • наемите са вързани с инфлацията в ЕС, но печалбата се изяжда от покачване на разходите за ОД, които са вързани с нетните активи
                  По-ниските фин.разходи за лихви се "нулират" ,приблизително, от новите акции - това що се отнася до очаквания дивидент, който би трябвало да е около последния.

                  Коментар


                  • Инфлацията в еврозоната се ускорява до 1,5%
                    http://www.investor.bg/novini/130/a/...-do-15-245840/

                    Доколкото си спомням договорите на Софарма имоти АДСИЦ се индексират с инфлацията в еврозоната. Значи около 150 хил. лв. на година повече приходи от наеми, ако годишните са около 10 млн. лв.
                    И съответно около 3% повече печалба, защото тя е около 6 млн. лв. годишно

                    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции

                    Коментар


                    • http://www.sopharma-imoti.com/korporativen-kalendar
                      Според сайта, изплащането на дивидента, ще започне на 30.09

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                        1. Защо не се прекръсти на "СФ Имот"?! Така или иначе става въпрос май само за една сграда;
                        Click image for larger version

Name:	6S6_2009.jpg
Views:	1
Size:	37.6 КБ
ID:	3228673

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                          E и аз изказах мнение, дали знам или не знам не съм сигурен, но всеки ден влизам там и живея на 200 м. Така, че не знам какво да отговоря.
                          Ще говоря както си искам, изказах мение, а това дали имам елементарни познания очевидно ти си квалифициран да го определиш.
                          Аз нямам, не съм имал и няма да имам тук.
                          Аз пък имам, имал съм, и още доста време смятам да имам. Вие чакайте 20 години, да "затворят" офисите и моловете...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            1. Не става въпрос за един имот.
                            2. Знаеш ли кои фирми заемат в момента СБЦ и каква е вероятността да се прехвърлят в други офиси?

                            Може би съм малко хаплив, но защо говориш някак отвисоко при положение, че нямаш елементарни познания за една от най-простите и ясни компании? Като не си сигурен в нещо - попитай, тук има достатъчно читави хора, които ще ти отговорят. И за да не кажеш, че съм пристрастен и си хваля шитове, искам да те уверя, че нямам нито 1 акция тук. Не знам защо, но просто реших и аз да кажа нещо по темата.
                            E и аз изказах мнение, дали знам или не знам не съм сигурен, но всеки ден влизам там и живея на 200 м. Така, че не знам какво да отговоря.
                            Ще говоря както си искам, изказах мение, а това дали имам елементарни познания очевидно ти си квалифициран да го определиш.
                            Аз нямам, не съм имал и няма да имам тук.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение



                              Да кажа и аз нещо по темета:
                              1. Защо не се прекръсти на "СФ Имот"?! Така или иначе става въпрос май само за една сграда;

                              За офис сградите, кой кога и как ще наема тези допълнителни 500 к м2 дори не ми се мисли. Предполагм кол центрове и ИТ. Дано!
                              1. Не става въпрос за един имот.
                              2. Знаеш ли кои фирми заемат в момента СБЦ и каква е вероятността да се прехвърлят в други офиси?

                              Може би съм малко хаплив, но защо говориш някак отвисоко при положение, че нямаш елементарни познания за една от най-простите и ясни компании? Като не си сигурен в нещо - попитай, тук има достатъчно читави хора, които ще ти отговорят. И за да не кажеш, че съм пристрастен и си хваля шитове, искам да те уверя, че нямам нито 1 акция тук. Не знам защо, но просто реших и аз да кажа нещо по темата.
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                първите са в холандия където е 15%, вторите в хонг конг където е 0%

                                електронната търговия докато ги убие има много години - 20 години от листването на амазон и моловете още никнат като гъби


                                Да кажа и аз нещо по темета:
                                1. Защо не се прекръсти на "СФ Имот"?! Така или иначе става въпрос май само за една сграда;
                                2. Електронната търговия убва здраво, последователно и агресивно досегашния модел на търговия. Наблюдавам един АСИЦ ( Goodman Group) - Amazon case study

                                Amazon locations across Europe
                                • France: 4 locations - 196,000 sqm
                                • Germany: 7 locations - 694,700 sqm
                                • Poland: 1 location - 123,469 sqm
                                • UK: 1 location - 75,068 sqm
                                Eлектронната търговия убива всичко, дори веригите за бърза храна и кафе, които имат позиции в моловете. Поради намаляващия поток от хора и техният оборот намалява. Според мен няма да са 20 години, по-малко ще е. Ще има доста промени и за АДСИЦ. По това което наблюдавам в момента обаче, голяма част от REIT oт 1-2 години използват печалбите си за намаляване на задлъжнялостта, а някои дори стигат до нива от 18-20%. И плащат дивидент. Без увеличение на капитала.

                                За офис сградите, кой кога и как ще наема тези допълнителни 500 к м2 дори не ми се мисли. Предполагм кол центрове и ИТ. Дано!
                                Last edited by Minka; 15.08.2017, 21:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X