IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

София Комерс - Заложни къщи (SCOM, SCOP)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добро друество

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

      не разбирам как такива бизнеси още съществуват. като потърся името на компанията в гугъл ми излизат четири спонсорирани реклами на фирми за бързи кредити, които са при по-добри условия. нямаш залог на вещ и даже банки вече дават два бона без лихва и въпреки това в люлин бъка от заложни къщи. не е конкретно към София Комерс питането - защо хора ползват заеми от такива места? ниска грамостност? пране на пари? крадени вещи? заеми на деца? какъв е бизнес моделът изобщо?
      Взимал ли си бърз кредит? Аз не съм, но съм чел и чувал, че е доста скъпо нещо. Ако не плащаш те притискат, стрес... При ЗК залагаш вещта и ако не върнеш заема, просто я губиш. Тоест ЗК са за хора, които имат какво да дадат за обезпечение, докато бързите кредити ги взимат хора, които нямат възможност за обезпечение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Slavi.777 Разгледай мнение
        Хубав жест от дружеството.....картички за празниците, а после и дивиденти.....
        не разбирам как такива бизнеси още съществуват. като потърся името на компанията в гугъл ми излизат четири спонсорирани реклами на фирми за бързи кредити, които са при по-добри условия. нямаш залог на вещ и даже банки вече дават два бона без лихва и въпреки това в люлин бъка от заложни къщи. не е конкретно към София Комерс питането - защо хора ползват заеми от такива места? ниска грамостност? пране на пари? крадени вещи? заеми на деца? какъв е бизнес моделът изобщо?
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Хубав жест от дружеството.....картички за празниците, а после и дивиденти.....

          Коментар


          • Надявам се да има дивидент, без това да пречи на дейността на фирмите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

              Може и да няма дивидент, ако им трябват средства за отпускане на заеми.
              Ако няма дивидент има ръст на портфейла със съответната сума и на годишната печалбата с поне 30% от нея. Т.е. ако няма 15 ст дивидент, то след година ще има 20 ст.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Slavi.777 Разгледай мнение
                Тук отчета не подлежи на коментар. Печалбата е добре нагоре, дано и дивидента да е добър.
                Може и да няма дивидент, ако им трябват средства за отпускане на заеми.

                Коментар


                • Тук отчета не подлежи на коментар. Печалбата е добре нагоре, дано и дивидента да е добър.

                  Коментар



                  • София Комерс-Заложни къщи АД-София
                    Вътрешна информация по чл. 17, §1, във вр. с чл. 7 от Регламент №596/2014 на ЕП и на Съвета
                    15:38
                    УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
                    На 02.10.2023 г. съгласно вписване № 20231002174759 по електронното дело на Дружеството в Търговския регистър бе вписана промяна в размера на капитала, като същият бе намален чрез обезсилване на 556 492 собствени акции на Дружеството, представляващи 5,86 % от регистрирания капитал. Към настоящия момент вписаният капитал на „СОФИЯ КОМЕРС – ЗАЛОЖНИ КЪЩИ“ АД е в размер на 8 937 384 лева, разпределен в 8 937 384 акции с номинална стойност 1 (един) лев всяка.

                    Коментар


                    • Супер!

                      Коментар


                      • Печалба за годината
                        2023 2022
                        2 022 1 488

                        Машина за пари ! Златния жабок работи на пълни обороти !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
                          Тук много сериозни кюфтета хвърчат днес !
                          Да, много хубаво си излезна някой без да рути цената. А други сопред мен си реинвестираха дивидента. Не ми изглеждаше да са уговорени сделки.

                          Коментар


                          • Тук много сериозни кюфтета хвърчат днес !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                              И аз имам поръчка “купува”
                              Премести я доста по-надолу,няма смисъл да се набутваш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение

                                Всички пирамиди плащат дивиденти до някое време... имаше една ..."Югоагент" 1994г. Съвсем истински магазини имаше, пълни с техника... ако не помните или сте били малки, прочетете какво се случи ... Ако си мислите, че сега, 30години по-късно, държавните институции гарантират нещо, си спомнете за КТБ, която хем банка беше, 100 пъти по-строго регулирана и пак се оказа с фалшиви активи, 80% някъде.Тотално източена отвътре.
                                И аз имам поръчка “купува”

                                Коментар

                                Working...
                                X