IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    7. Изменение на запасите от продукция и незавършено производство 2-1030 -10 211
    това са суми с корективен характер, ако не ги сложиш ще начислиш разходи за материали за продукция, която не си продал от другата страна на ОПР и ще имаш един нищо не казват отчет за приходите и разходите

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Тьъ, заради намалелите складови запаси изобщо има печалба, иначе щеше да е около 0 за това Кю те тогава щеше да видиш рентабилност на продажбите. Иначе съм Гуньо адвокатина, ма поназвайвам туй онуй и от други неща - не всички са ИТ с претенции и пари за губене (не ти де, по принцип)
      Знам, че поназнайваш финансово-счетоводни неща, но това определено не си го разбрал.Няма лошо, затова е форумът, да си помагаме.
      Рентабилността е спаднала съвсем леко и то заради повишената цена на газта. Измененията в запасите и незавършената продукция се отразяват в ОПР, за да не се получи изкривяване на финансовия резултат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от intellect Разгледай мнение

        Ми те имат ръст на запасите на продукция и незавършено производство. Не разбирам къде изобщо го виждаш това намаление, а още по-малко как направи връзката с рентабилността.

        ...и отделно в H1 2020 5+ млн. лв. от печалбата идва от възстановени суми от намалението на газа за 2019.
        7. Изменение на запасите от продукция и незавършено производство 2-1030 -10 211
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Тьъ, заради намалелите складови запаси изобщо има печалба, иначе щеше да е около 0 за това Кю те тогава щеше да видиш рентабилност на продажбите. Иначе съм Гуньо адвокатина, ма поназвайвам туй онуй и от други неща - не всички са ИТ с претенции и пари за губене (не ти де, по принцип)
          Ми те имат ръст на запасите на продукция и незавършено производство. Не разбирам къде изобщо го виждаш това намаление, а още по-малко как направи връзката с рентабилността.

          ...и отделно в H1 2020 5+ млн. лв. от печалбата идва от възстановени суми от намалението на газа за 2019.
          Last edited by intellect; 29.07.2021, 16:39.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение

            развесели ме истински как хубаво го каза това за намалелите складови запаси и ниската рентабилност заради тях. счетоводството предполагам не ти е силата
            Тьъ, заради намалелите складови запаси изобщо има печалба, иначе щеше да е около 0 за това Кю те тогава щеше да видиш рентабилност на продажбите. Иначе съм Гуньо адвокатина, ма поназвайвам туй онуй и от други неща - не всички са ИТ с претенции и пари за губене (не ти де, по принцип)
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Честито - доколкото виждам, миналата година са направили дори 20 милки за Кю2, така че не е изненада, дори бих казал, че е ъндърпърформанс. Отделно са намаляли складовите запаси, доколкото виждам, и те реално я правят тази печалба. Първото Кю бяха добре откъм рентабилност и зле откъм продажби, сега са горе-долу добре откъм продажби, но зле откъм рентабилност, ако чета правилно по диагонал. А тъпото е, че гербавата калинка си е пак начело,т.е. цената сега не би следвало да се различава особено с тази отпреди година и да следва тенденция на плавен спад къмто 20 кинта. не е препоръкЪ и дъра-бъра - дано успеете да излезете на печалба тук
              развесели ме истински как хубаво го каза това за намалелите складови запаси и ниската рентабилност заради тях. счетоводството предполагам не ти е силата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Честито - доколкото виждам, миналата година са направили дори 20 милки за Кю2, така че не е изненада, дори бих казал, че е ъндърпърформанс. Отделно са намаляли складовите запаси, доколкото виждам, и те реално я правят тази печалба. Първото Кю бяха добре откъм рентабилност и зле откъм продажби, сега са горе-долу добре откъм продажби, но зле откъм рентабилност, ако чета правилно по диагонал. А тъпото е, че гербавата калинка си е пак начело,т.е. цената сега не би следвало да се различава особено с тази отпреди година и да следва тенденция на плавен спад къмто 20 кинта. не е препоръкЪ и дъра-бъра - дано успеете да излезете на печалба тук
                И аз мисля, че в тая крива спекулантска и вътрешнярска позиция, Загубите или влошената рентабилност може би тепърва ще се калкулират в следващите отчети. Дотук беше инерция...
                ​​​​Ще видим какво ще сте се случи в следващите два отчета. А колко и дали ще има печалба в годишния ?!
                Last edited by zlatna treska; 29.07.2021, 16:17.

                Коментар


                • Честито - доколкото виждам, миналата година са направили дори 20 милки за Кю2, така че не е изненада, дори бих казал, че е ъндърпърформанс. Отделно са намаляли складовите запаси, доколкото виждам, и те реално я правят тази печалба. Първото Кю бяха добре откъм рентабилност и зле откъм продажби, сега са горе-долу добре откъм продажби, но зле откъм рентабилност, ако чета правилно по диагонал. А тъпото е, че гербавата калинка си е пак начело,т.е. цената сега не би следвало да се различава особено с тази отпреди година и да следва тенденция на плавен спад къмто 20 кинта. не е препоръкЪ и дъра-бъра - дано успеете да излезете на печалба тук
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Тук изглежда повишаващите цени на природния газ и изгорелият покрив на столовата, се оказва че не им пречи много,много.......да видим как ще го отрази пазара

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53
                      Парични средства и парични еквиваленти на 30 юни 21г. 39 832 срещу 30,06,20г. 17 797

                      Коментар


                      • Лелелелеле, надминаха очакванията ми, честито на печелившите

                        Коментар


                        • Много добре. Над 8 лева печалба на акция за Н1 и над 15 лева/акция кеш...

                          Коментар


                          • 11 млн. лв. печалба за Q2. Твърдеше се, че е абсолютно невъзможно нещо такова да се случи.

                            Коментар


                            • Мисля, че каролския продавач/и приключи днес, пътя нагоре е отворен

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение

                                Бе ти у ред ли си бе човече, 270 акции какво изкупуване ? 6хил лв оборот
                                Какъв софикс, това само за басемаркета става
                                Отивате зад софикс директно с ракетна скорост
                                Епа у ред съм бре.... то нема акции вече..... до 30 на един дъх се събират

                                Коментар

                                Working...
                                X