IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неохим АД (NEOH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Честито - доколкото виждам, миналата година са направили дори 20 милки за Кю2, така че не е изненада, дори бих казал, че е ъндърпърформанс. Отделно са намаляли складовите запаси, доколкото виждам, и те реално я правят тази печалба. Първото Кю бяха добре откъм рентабилност и зле откъм продажби, сега са горе-долу добре откъм продажби, но зле откъм рентабилност, ако чета правилно по диагонал. А тъпото е, че гербавата калинка си е пак начело,т.е. цената сега не би следвало да се различава особено с тази отпреди година и да следва тенденция на плавен спад къмто 20 кинта. не е препоръкЪ и дъра-бъра - дано успеете да излезете на печалба тук
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Тук изглежда повишаващите цени на природния газ и изгорелият покрив на столовата, се оказва че не им пречи много,много.......да видим как ще го отрази пазара

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53
        Парични средства и парични еквиваленти на 30 юни 21г. 39 832 срещу 30,06,20г. 17 797

        Коментар


        • Лелелелеле, надминаха очакванията ми, честито на печелившите

          Коментар


          • Много добре. Над 8 лева печалба на акция за Н1 и над 15 лева/акция кеш...

            Коментар


            • 11 млн. лв. печалба за Q2. Твърдеше се, че е абсолютно невъзможно нещо такова да се случи.

              Коментар


              • Мисля, че каролския продавач/и приключи днес, пътя нагоре е отворен

                Коментар


                • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение

                  Бе ти у ред ли си бе човече, 270 акции какво изкупуване ? 6хил лв оборот
                  Какъв софикс, това само за басемаркета става
                  Отивате зад софикс директно с ракетна скорост
                  Епа у ред съм бре.... то нема акции вече..... до 30 на един дъх се събират

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                    Тъкмо мислех аз да ги събера и някой ме изпревари.... няма акции за всички в евтинкото.... скоро ще се редим на 30+
                    Бе ти у ред ли си бе човече, 270 акции какво изкупуване ? 6хил лв оборот
                    Какъв софикс, това само за басемаркета става
                    Отивате зад софикс директно с ракетна скорост

                    Коментар


                    • Тъкмо мислех аз да ги събера и някой ме изпревари.... няма акции за всички в евтинкото.... скоро ще се редим на 30+

                      Коментар


                      • Тук взе да става интересно..... абе Каролци имат ли да продават още?! За един преател питам Днес изкупуването беше от Каролец между другото..... да не го върнат пак на 30+

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение

                          Максимумът, който могат да получат е 15 млн. евро. Става дума за пилотна инсталация. Не знам дали си запознат, но това е нещо като симулация на реална инсталация. Съвсем истинска си е, но е в малки размери, за да може да се оценят проблеми, недостатъци, стабилност на процеси и прочие. Целта на мероприятието е да се извлекат позитивите и недостатъците, които да се решат и да се премине към реализация на инстинската инсталация. Без тази стъпка не може да се мине, никой не би я финансирал.
                          50% трябва да е съфинансирането.
                          Та, вземат ли 15 и те трябва да вкарат 15 млн. евро.
                          Може пък и заради това дивидентът т.г. да бе такъв мижав..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение

                            Според мен имат всички шансове да получат финансиране от Националния план за възстановяване и устойчивост по схемата за подпомагане на пилотни проекти за производство на зелен водород, което ще е много добро начало за трансформация на Неохим в модерно предприятие.
                            Така си е.
                            А фактът, че лимитът за финансиране на отделен проект е завишен спрямо предходния вариант на Плана, говори сам по себе си...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение

                              Максимумът, който могат да получат е 15 млн. евро. Става дума за пилотна инсталация. Не знам дали си запознат, но това е нещо като симулация на реална инсталация. Съвсем истинска си е, но е в малки размери, за да може да се оценят проблеми, недостатъци, стабилност на процеси и прочие. Целта на мероприятието е да се извлекат позитивите и недостатъците, които да се решат и да се премине към реализация на инстинската инсталация. Без тази стъпка не може да се мине, никой не би я финансирал.
                              Не съм запознат, но благодаря за инфото - това му е ценното на форума, а не "Най" и "шит"
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Хм, прегледах набързо - да, има такава мярка, като, много странно, парите по нея са увеличени и са вече 70 милки евро, като са били 40 в началото. Половината са грантове, другата половина са от предприятията. Ясно е записано, че мярката е за: "Основни потребители в България са нефтопреработвателната индустрия, производството на амоняк и азотни торове. Водородът може да облекчи енергоемкостта в редица индустриални високотемпературни процеси. За индустрии, които не могат да избегнат СО2 емисиите, каквато е циментова индустрия, водородът би могъл да се използва и за производство на синтетични горива/химикали след улавянето на СО2 емисиите."

                                Ми не знам колко им трябват, а и сумата е за всички предприятия, пък и няма как да получат нищо преди края на 2022 - абе сложна работа, хел пък с гербава калинка начело
                                Максимумът, който могат да получат е 15 млн. евро. Става дума за пилотна инсталация. Не знам дали си запознат, но това е нещо като симулация на реална инсталация. Съвсем истинска си е, но е в малки размери, за да може да се оценят проблеми, недостатъци, стабилност на процеси и прочие. Целта на мероприятието е да се извлекат позитивите и недостатъците, които да се решат и да се премине към реализация на инстинската инсталация. Без тази стъпка не може да се мине, никой не би я финансирал.

                                Коментар

                                Working...
                                X