IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Я ми кажи защо са продажбите на Фармата преди тяхната продажба ако е малък пакет,който маркета може да приеме ....?
    Монти, не подценявам мнението и хипотезите ти, въпреки, че доста хора ги неглижират. В случая, хипотезата ти, че Софарма тръгва да продава, за да падне цената и да купи по-евтино, а и като реакция срещу продавача, мисля, че не е състоятелна. Вече дискутирахме като стана продажбата на обратно изкупените акции от Софарма. Тогава аз, и още няколко човека преведохме доста данни за покупките от Огнян Донев и инвестиционните му фирми на нива от 4,20 до 4,80, с което той се опита да подкрепи пазара, купувайки отдясно, при това доста голямо количество акции. По-нататък подкрепа имаше и с новото обратно изкупуване на Софарма. Ако искаш цената да падне, само гледаш, а не купуваш на високо.
    Last edited by Intern-trader; 08.10.2017, 00:01.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
      Тони, не е изключено да си напълно прав. Смъкнах отчетите на Ромфарм компани от търговския регистър, през 2014 имат акции в портфейла - текущи на стойност 98796 хлв., през 2015 г. падат до 66495 хлв., което е явно техния пакет в Софарма, по курса към 31.12.2015 г. Те са длъжни да правят преоценки, за 2015 г. имат 28846 хлв. отрицателни разлики от операции с финансови активи. При отсрочени данъци имат непризнати курсови разлики от операции с финансови активи 13227 хлв., което означава, че само от 2015 г. имаме обезценка от 0,54 лв. на акция, при условие, че към 31.12.2015 борсата затваря на 2,74 лв. Обезценка има и от 2014 г.

      Като се има предвид и това, че част от пакета го получават заради "Българска роза Севтополис", възможно е акциите да са придобивани на цени 3,30- 4 лв., ако не и по-високо. За съжаление не излиза още отчета им за 2016 г. в Търговския регистър.

      При това положение, Тони, според мен си напълно прав. И за мен няма логика за продажба на целия пакет на цените, които се спрягат. Абсурдно е да се продава на по-ниска или близка до покупната цена, при условие, че излизат толкова положителни новини, неотчетени от пазара. Освен ако не са на зор, но явно, че се продава разумно и не се търси продажба на всяка цена. Затова, аз не изключвам ако продажбите са техни, да продадат сравнително малък пакет.
      Я ми кажи защо са продажбите на Фармата преди тяхната продажба ако е малък пакет,който маркета може да приеме ....?

      Коментар


      • МОнти, ти направо изяде розовия памук на партньорите с podobna хипотеза))) (y)
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          не вярвам!
          Ромфарм купуваха от 3,2 до 4,2лв. При бумтяща компания с ръста на показателите да я изсипят под 3,5 е нелогично за мен, освен ако тавариш Путин не си иска спешно парите
          Тони, не е изключено да си напълно прав. Смъкнах отчетите на Ромфарм компани от търговския регистър, през 2014 имат акции в портфейла - текущи на стойност 98796 хлв., през 2015 г. падат до 66495 хлв., което е явно техния пакет в Софарма, по курса към 31.12.2015 г. Те са длъжни да правят преоценки, за 2015 г. имат 28846 хлв. отрицателни разлики от операции с финансови активи. При отсрочени данъци имат непризнати курсови разлики от операции с финансови активи 13227 хлв., което означава, че само от 2015 г. имаме обезценка минимум 0,54 лв. на акция, при условие, че към 31.12.2015 борсата затваря на 2,74 лв. Останалата курсова разлика е по-всяка вероятност загубата от конвертирането на акциите, тя е призната за данъчни цели. Обезценка има и от 2014 г.

          Като се има предвид и това, че част от пакета го получават заради "Българска роза Севтополис", възможно е акциите да са придобивани на цени 3,30- 4 лв., ако не и по-високо. За съжаление не излиза още отчета им за 2016 г. в Търговския регистър.

          При това положение, Тони, според мен си напълно прав. И за мен няма логика за продажба на целия пакет на цените, които се спрягат. Абсурдно е да се продава на по-ниска или близка до покупната цена, при условие, че излизат толкова положителни новини, неотчетени от пазара. Освен ако не са на зор, но явно, че се продава разумно и не се търси продажба на всяка цена. Затова, аз не изключвам ако продажбите са техни, да продадат сравнително малък пакет.
          Last edited by Intern-trader; 07.10.2017, 22:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Тони ,
            Твойта средна не ме интересува ,както и акцията за дългосрочно държане ,откакто Чичо Оги ни излъга за дивидента в Полша ..
            За мен е спекулативна ,както ХИМ и при изсипване правя някой леФ....
            Сега пак се заговори за изсипване а и има голям продавач и наострих Уши....
            Защо може да продава Ромпетрол...
            Ами това е лесен въпрос....много лесен.
            Чичо Оги е супер на маса ,но не се слави като добър партньор с по малките си партньори...
            Тях ги използва само да вадят горещите кестени ,когато му требват пари....
            И историята в момента го показва за миналото е ясно...
            Ромите са предложили колегиално акциите си на Чичо Оги и той им отказал....
            Следва / курвенски номер / и продажба на обратното на Фармата на върхови стойности с цел освобождаване на средства и покупка на ниски нива.....
            сега въпроса е ако Ромпетрол е купувал на 3,50-4 там ще е целта на продажба и ако не му требват парички ще ги продава с години..
            Какво ще кажеш за този сюжет...
            Шерлок Холмс пасти да яде.......

            Иначе имаме информация за пакет около 4 и друга информация че ПФ купуват около 2 лв....
            Така че стъпваме на тези данни ...
            Поздрави!

            По скоро вероятният сценарий е да продават до мин. 2.20 ,ако слезе надолу спират ако пък се качи се активизират.Наистина че така дълго време ще продават,но като няма мераклии това ще е .Може да слезат малко надолу единствено ако договорят целият пакет ,аз така ги виждам нещата......мисля че ще се проточат доста ....дано цялата борса не стои през това време и чака развръзката
            Last edited by спекуланта; 07.10.2017, 22:31.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

              е не съм сигурен разбира се, ти можеш ли да кажеш колко ми е средната?
              Само те си знаят, като си отворят ексела . През миналата година не съм вииждал да променят участието си при цитираните от теб ниски цени, така че приемам за последно че са пълнили тези пакети за които се хвалят пред Капитал на 4,25лв.
              ОК средната да им е 3,5лв и стоят тук толкова години и трябва да приема, че ще излязат на 2лв защото? Кой ги притиска да продадат на загуба - Шиши им краде бизнеса? Не вярвам - не съм чул да разпродават ЗЗ на пожар.
              Има ли са някаква цел, може да е била дори превземане на компанията. Видя ли са че тук няма да стане и напускат, но да загубят милиони при тези резултати на сфарм не ми се вярва.
              Хубава вечер!

              п.п. доста манипулативно намекване, през 2016 на 2,5 купуваше бате Тони в никой отчет не съм видял през 2015 и 2016 Ромфарм да са променяли делът си на ниските цени!
              Тони ,
              Твойта средна не ме интересува ,както и акцията за дългосрочно държане ,откакто Чичо Оги ни излъга за дивидента в Полша ..
              За мен е спекулативна ,както ХИМ и при изсипване правя някой леФ....
              Сега пак се заговори за изсипване а и има голям продавач и наострих Уши....
              Защо може да продава Ромпетрол...
              Ами това е лесен въпрос....много лесен.
              Чичо Оги е супер на маса ,но не се слави като добър партньор с по малките си партньори...
              Тях ги използва само да вадят горещите кестени ,когато му требват пари....
              И историята в момента го показва за миналото е ясно...
              Ромите са предложили колегиално акциите си на Чичо Оги и той им отказал....
              Следва / курвенски номер / и продажба на обратното на Фармата на върхови стойности с цел освобождаване на средства и покупка на ниски нива.....
              сега въпроса е ако Ромпетрол е купувал на 3,50-4 там ще е целта на продажба и ако не му требват парички ще ги продава с години..
              Какво ще кажеш за този сюжет...
              Шерлок Холмс пасти да яде.......

              Иначе имаме информация за пакет около 4 и друга информация че ПФ купуват около 2 лв....
              Така че стъпваме на тези данни ...
              Поздрави!


              Коментар


              • Forti, какво се засегна сега, броят на партньорите ако нараства, няма ли да имаш конкуренция!?!)) Относно другото - Нямам ни най-малко желание, да се бутам в най-спекулативните позиции. (Сопомням си какво беше казал онзи унгарски евреин Костолани по този повод) Още повече, че смятам че, с въпросната среща (според мен, пак казавам - според мен!! ))) ) - може да се използва случаят за да се увеличат партньорите, както и флоута в бъдещ период - не виждам проблем че разсъждавам по този начин!))))))
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  така е, но да не забравяме ,че оттогава излезнаха и грамърси и фондовете на Амро ...?
                  Качванията бяха по време на Орешарски ....
                  Та Фонда с Никито почна с масова разпродажба на Софарма до 2,50..
                  Не вярвам да са пълнили през зимата на 2014 ..?
                  В кои интервал са пълнили...и от кои...?
                  Ако излиза Ромпетрол с десетки милиони и бавно ,бавно ....тук ще е ледников период ,който ще се върже със западния тайфун следващите месеци до 2019..
                  дано точно ледника да дойде !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                    Благодаря, че ми напомни! Да и ако е важно за теб ще кажа, че на скоро те питах според твоя ТА анализ докъде би стигнал СОФИКС , защото ценя мнението ти. Не се срамувам от личните си разговори с никой, но се научих че трябва да ги запазя САМО за себе си!
                    Хубава вечер!
                    Просто потвърдих, че това е така. Нали виждаш, че не съм давал подробности за личните ни разговори? Според много хора техническият анализ (според мен е по-правилно да се нарича графичен анализ, защото се анализира графиката на даден финансов инструмент) е загуба на време и няма смисъл да се занимаваме с него

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Технически анализатор Разгледай мнение

                      ааа това си го спомням! даже помня, че си пишехме на лични и обсъждахме покупките си
                      Благодаря, че ми напомни! Да и ако е важно за теб ще кажа, че на скоро те питах според твоя ТА анализ докъде би стигнал СОФИКС , защото ценя мнението ти. Не се срамувам от личните си разговори с никой, но се научих че трябва да ги запазя САМО за себе си!
                      Хубава вечер!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        е не съм сигурен разбира се, ти можеш ли да кажеш колко ми е средната?
                        Само те си знаят, като си отворят ексела . През миналата година не съм вииждал да променят участието си при цитираните от теб ниски цени, така че приемам за последно че са пълнили тези пакети за които се хвалят пред Капитал на 4,25лв.
                        ОК средната да им е 3,5лв и стоят тук толкова години и трябва да приема, че ще излязат на 2лв защото? Кой ги притиска да продадат на загуба - Шиши им краде бизнеса? Не вярвам - не съм чул да разпродават ЗЗ на пожар.
                        Има ли са някаква цел, може да е била дори превземане на компанията. Видя ли са че тук няма да стане и напускат, но да загубят милиони при тези резултати на сфарм не ми се вярва.
                        Хубава вечер!

                        п.п. доста манипулативно намекване, през 2016 на 2,5 купуваше бате Тони в никой отчет не съм видял през 2015 и 2016 Ромфарм да са променяли делът си на ниските цени!
                        ааа това си го спомням! даже помня, че си пишехме на лични и обсъждахме покупките си
                        Last edited by Технически анализатор; 07.10.2017, 20:49.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Тони ,
                          В това сигурен ли си...
                          Та само преди година цената на придобиване беше 2,50.....
                          погледнах имам покупки на 2,53 и 2,62 от амро и едно изсипване на 2,60 ...точно преди година
                          Да не забравяме че Любо пъпката продаваше и на Ромпетрол освен на ПФ ...
                          Теци цифри са отпреди 6 месеца....
                          нещо да не си се объркал....?
                          е не съм сигурен разбира се, ти можеш ли да кажеш колко ми е средната?
                          Само те си знаят, като си отворят ексела . През миналата година не съм вииждал да променят участието си при цитираните от теб ниски цени, така че приемам за последно че са пълнили тези пакети за които се хвалят пред Капитал на 4,25лв.
                          ОК средната да им е 3,5лв и стоят тук толкова години и трябва да приема, че ще излязат на 2лв защото? Кой ги притиска да продадат на загуба - Шиши им краде бизнеса? Не вярвам - не съм чул да разпродават ЗЗ на пожар.
                          Има ли са някаква цел, може да е била дори превземане на компанията. Видя ли са че тук няма да стане и напускат, но да загубят милиони при тези резултати на сфарм не ми се вярва.
                          Хубава вечер!

                          п.п. доста манипулативно намекване, през 2016 на 2,5 купуваше бате Тони в никой отчет не съм видял през 2015 и 2016 Ромфарм да са променяли делът си на ниските цени!
                          Last edited by tony1975; 07.10.2017, 20:35.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                            Л.Павлов продаваше преди 4 години.
                            така е, но да не забравяме ,че оттогава излезнаха и грамърси и фондовете на Амро ...?
                            Качванията бяха по време на Орешарски ....
                            Та Фонда с Никито почна с масова разпродажба на Софарма до 2,50..
                            Не вярвам да са пълнили през зимата на 2014 ..?
                            В кои интервал са пълнили...и от кои...?
                            Ако излиза Ромпетрол с десетки милиони и бавно ,бавно ....тук ще е ледников период ,който ще се върже със западния тайфун следващите месеци до 2019..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Тони ,
                              В това сигурен ли си...
                              Та само преди година цената на придобиване беше 2,50.....
                              погледнах имам покупки на 2,53 и 2,62 от амро и едно изсипване на 2,60 ...точно преди година
                              Да не забравяме че Любо пъпката продаваше и на Ромпетрол освен на ПФ ...
                              Теци цифри са отпреди 6 месеца....
                              нещо да не си се объркал....?
                              Л.Павлов продаваше преди 4 години.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                                не вярвам!
                                Ромфарм купуваха от 3,2 до 4,2лв. При бумтяща компания с ръста на показателите да я изсипят под 3,5 е нелогично за мен, освен ако тавариш Путин не си иска спешно парите
                                Тони ,
                                В това сигурен ли си...
                                Та само преди година цената на придобиване беше 2,50.....
                                погледнах имам покупки на 2,53 и 2,62 от амро и едно изсипване на 2,60 ...точно преди година
                                Да не забравяме че Любо пъпката продаваше и на Ромпетрол освен на ПФ ...
                                Теци цифри са отпреди 6 месеца....
                                нещо да не си се объркал....?

                                Коментар

                                Working...
                                X