IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много добри новини и тук!
    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

    Коментар


    • Поздравления за отчета,
      Браво!

      Коментар


      • Колко бяха за менидмънта?

        Коментар


        • По нагледно от това няма на къде да бъде обяснено на потърпевшите!...

          -"Когато една компания издава нови акции на служителите с едната ръка (на ниска цена) и изкупува обратно тези акции на пазара с другата (на по-висока цена), тази разлика в цената, умножена по броя на търгуваните акции, е равна на стойността, която изобщо не достига до акционерите. Тя изцяло се насочва към получателите на новите акции.

          Тази стойност се губи за акционерите и се изземва от служителите независимо дали новите им акции се продават обратно на компанията при операция за обратно изкупуване на пазара. Това е счетоводно тъждество. Както привържениците на обратното изкупуване обичат да казва, това е просто математика."
          https://www.investor.bg/analizi/91/a...nerite-293616/

          Коментар


          • Прогноза: дивидента от Софарма ще го дадат след 14 Януари до края на Януари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Правилно си ме разбрал. Интересува ме дали ще е тази календарна година, или през 2020-та.
              е, началото 2020 трябва да е според мен
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Той не е гласуван още. А иначе до 2 месеца след ОСА е по закон. А може и да не съм ти разбрал въпроса.
                Правилно си ме разбрал. Интересува ме дали ще е тази календарна година, или през 2020-та.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Кога ще започне изплащането на 6-месечния дивидент, знае ли се вече?
                  Той не е гласуван още. А иначе до 2 месеца след ОСА е по закон. А може и да не съм ти разбрал въпроса.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Кога ще започне изплащането на 6-месечния дивидент, знае ли се вече?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Когато си на ти с правилните адаши - няма проблем за нищо...
                      Just a rhetorical question

                      Коментар


                      • Ачийв стигна до +20% при доста над средния обем, хайде дано скоро и новина да видим!
                        Last edited by tony1975; 20.11.2019, 20:02.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          Ами всичко е ОК според статията. Май Огнян Донев май пак ще се "смее последен"...
                          За мен ще е интересно, след като подновиха дивидента, дали ще решат да подновят така популярното на запад обратно изкупуване - но след 10 дни ще разбера

                          Коментар


                          • Ами всичко е ОК според статията. Май Огнян Донев май пак ще се "смее последен"...

                            Коментар


                            • Компанията ще гласува дивидент за първото шестмесечие на 2019 г.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

                                Не мога да разбера как имаш достатъчно акъл, стартирайки с джобни пари - продавайки семки и бонбонки, да спечелиш достатъчно средства за да купиш структороопределящо предприятие в икономиката на една държава - с мощности и продукти доказани и комерсиализирани в световен мащаб, а да не можеш да го управляваш по подобаващ начин?? Нито един нов сериозен продукт, нито една нова съдържателна или значима регистрация, нито един нов сериозен пазар след приватизацията, даже по-скоро загуба на такива. Само кьор фишеци и балони вече близо 20 години....
                                Когато си на ти с правилните адаши - няма проблем за нищо...

                                Коментар

                                Working...
                                X