IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • чичо Оги отбеляза, че много често пускам линкове към Ачийв, но няма как да не се изкуша днес:
    +60% и 13млн оборот?!?!
    Не намирам новина обаче - луда работа!
    Find the latest Achieve Life Sciences, Inc. (ACHV) stock quote, history, news and other vital information to help you with your stock trading and investing.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от superexpert Разгледай мнение
      МАЛКО НО, ОТ СЪРЦЕ.
      Акционерите на „Софарма“ АД са гласували дивидент от 0,05 лв. на акция
      В документ от декември Франция и още четири страни – Португалия, Италия, Гърция и Испания, предлагат отпускането на средства от бюджета на ЕС да бъде свързано с условието съответната страна да предлага “справедливи възнаграждения, които осигуряват приличен жизнен стандарт”, да бъде установена среда, в която профсъюзите могат да играят реална роля, както и алтернативен доход, ако работникът е принуден да прекрати кариерата си. Франция е начело на офанзива срещу нелоялната конкуренция с ниско заплащане в страни като България.

      Коментар


      • МАЛКО НО, ОТ СЪРЦЕ.
        Акционерите на „Софарма“ АД са гласували дивидент от 0,05 лв. на акция

        Коментар


        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
          Значи да уточним:
          1. Не трябва да критикуваме другаря Донев
          2. Трябва да се радваме, когато "във компанията, която е НАЙ-ГОЛЯМ АКЦИОНЕР" се разпорежда със над 60 МИЛИОНА ЛЕВА, които отиват като заем към друго дружество, за да си купи банка. Между другото и в това дружество не е мажоритар (Нека и това се отбележи, да не си помисли някой нещо). Отменяме дивидента в тази връзка.
          3. Когато се прецакват акционери в други дружества, да си мълчим пак (справка Севтополис) Това беше много отдавна, откъде накъде се връщам толкова назад.
          4. Да пишем само "Най" без каквато и да било критика към Донев. За нас той е Бог. Да помпаме ритуално гумите и да търчим "на кафе" с надеждата да ни потупат по рамото богатите и да се почувстваме и ние важни особи.

          Засега това. Повече няма, обещавам. Ако не си ЗА горепосочените неща, не пиши. Критика не търпим.
          Докато има овце,ще има и вълци! Или ще ги изядат или поне ще ги острижат до кожа....

          Коментар


          • Значи да уточним:
            1. Не трябва да критикуваме другаря Донев
            2. Трябва да се радваме, когато "във компанията, която е НАЙ-ГОЛЯМ АКЦИОНЕР" се разпорежда със над 60 МИЛИОНА ЛЕВА, които отиват като заем към друго дружество, за да си купи банка. Между другото и в това дружество не е мажоритар (Нека и това се отбележи, да не си помисли някой нещо). Отменяме дивидента в тази връзка.
            3. Когато се прецакват акционери в други дружества, да си мълчим пак (справка Севтополис) Това беше много отдавна, откъде накъде се връщам толкова назад.
            4. Да пишем само "Най" без каквато и да било критика към Донев. За нас той е Бог. Да помпаме ритуално гумите и да търчим "на кафе" с надеждата да ни потупат по рамото богатите и да се почувстваме и ние важни особи.

            Засега това. Повече няма, обещавам. Ако не си ЗА горепосочените неща, не пиши. Критика не търпим.

            Коментар


            • Нямат край на 3.45 ....
              Като има светло бъдеще, що продават като луди тези.
              Last edited by superexpert; 16.12.2019, 14:47.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                Двама спекуланти отново ми обясниха, че не се гледа печалбата, а EBITDA и тя е рекордна (както BSETrader писа тук) и съм съгласен в голяма степен. Един ми обясни, че сделките са на 11 пъти EBITDA. Обясниха ми и видях вчера в отчета на СФТРД, че амортизациите скачат заради промяна в счет. стандарти. Е почувствах се тъп, но какво да се прави. Понякога бързо трябва да напиша нещо и съответно критиците ме отстрелват от упор.
                Продължих да се ровя и се оказа следното.

                EBITDA е изкривена от новите счетоводни стандарти, според които разходите за наем (на помещения за аптеки например) вече не са разход за наем а амортизации. Така едни 4-5 млн. лв. са прехвърлени към амортизации,от разходи за външни услуги (наеми) и ЕБИТДА е надута от новия счетоводен стандарт.
                Сравнимото нещо е печалбата, EBITDA е изкривена, затова статията за Софарма Трейдинг АД е коректна със сравнение на брутната печалба. Щеше да е некоректна ако се сравнява ЕБИТДА.

                С това вече спирам спама. Явно мнозина не сме го дочели този стандарт.

                Каква амортизация е разход за наем? Това е супер объркано. Но се балансира от това, че цялото задължение по 10 годишен наем е сложено в Пасива и реално EV/EBITDA не се променя.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                  Ще се включа и аз към призива да се престане да се хейти Фортис. Да хванеш два пазарни тренда (при Софарма трейдинг и земеделската земя) да инвестираш голяма част от спестяванията си в тях, и да успееш едва ли се дължи само на късмет. Не казвам че това е гаранция за последващ ръст в цената на двата актива, но е факт че с тези си две инвестиции, човека си е уредил един много добър стандарт на живот. Бих искал да чуя и прочета още подобни истории, а не само празни приказки и голословие. Без да искам да обидя никого, но съм забелязал че в голяма степен хората които хейтят, го правят не само със Софарма и не само с Фортис. Без да искам да обиждам никого, но по-умни хора от мен са го казали - това е до някаква степен комплекс за малоценност. (Идва ми на ум и баснята за лисицата и гроздето ако щете). Далеч съм от мисълта че трябва да се пише само положително, или да се слагат розови очила, но и не мисля че постоянното иронизиране и заяждане помага на някого. Аз самия съм писал доста неща които не са ми харесвали през годините в групата и в компаниите на БФБ които не се управляват добре от моя гледна точка. Но никога не съм си позволявал да нападам личностно някого. Напротив, опитвам се да намеря положителното и стойностното във всеки пост и във всяко мнение. Ако не намирам такова, скролвам с мишката и проблема ми е решен Ако цените продължат да падат, може да се замисля за допълване на портфейла със Софарма или Софарма трейдинг. Мнението ми не е препоръка, и не искам да обиждам никого с него. Просто отбелязвам че понякога е хубаво да проявяваме и известна доза самокритика, а не да търсим грешките в другите. Благодаря на всички които пишат компетентни мнения, споделят очаквания и нагласи и т.н. Няма да споменавам имена за да не пропусна някого, мненията си стоят във форума и се вижда кой пише полезни неща и анализи, и кой е тук само да му минава времето...
                  Напълно съм съгласен, не само Фортис ( не го познавам човека) , но и много други хора освен него са постигнали Американската мечта. Но. . наричаните от теб хейтъри също така допринасят и за разбирането на истинските неща и не се изчерпват само с "НАЙ ". Повечето неща които научих са именно от тези хора .
                  Last edited by MrSi; 16.12.2019, 10:23.
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Ще се включа и аз към призива да се престане да се хейти Фортис. Да хванеш два пазарни тренда (при Софарма трейдинг и земеделската земя) да инвестираш голяма част от спестяванията си в тях, и да успееш едва ли се дължи само на късмет. Не казвам че това е гаранция за последващ ръст в цената на двата актива, но е факт че с тези си две инвестиции, човека си е уредил един много добър стандарт на живот. Бих искал да чуя и прочета още подобни истории, а не само празни приказки и голословие. Без да искам да обидя никого, но съм забелязал че в голяма степен хората които хейтят, го правят не само със Софарма и не само с Фортис. Без да искам да обиждам никого, но по-умни хора от мен са го казали - това е до някаква степен комплекс за малоценност. (Идва ми на ум и баснята за лисицата и гроздето ако щете). Далеч съм от мисълта че трябва да се пише само положително, или да се слагат розови очила, но и не мисля че постоянното иронизиране и заяждане помага на някого. Аз самия съм писал доста неща които не са ми харесвали през годините в групата и в компаниите на БФБ които не се управляват добре от моя гледна точка. Но никога не съм си позволявал да нападам личностно някого. Напротив, опитвам се да намеря положителното и стойностното във всеки пост и във всяко мнение. Ако не намирам такова, скролвам с мишката и проблема ми е решен Ако цените продължат да падат, може да се замисля за допълване на портфейла със Софарма или Софарма трейдинг. Мнението ми не е препоръка, и не искам да обиждам никого с него. Просто отбелязвам че понякога е хубаво да проявяваме и известна доза самокритика, а не да търсим грешките в другите. Благодаря на всички които пишат компетентни мнения, споделят очаквания и нагласи и т.н. Няма да споменавам имена за да не пропусна някого, мненията си стоят във форума и се вижда кой пише полезни неща и анализи, и кой е тук само да му минава времето...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                      Само уточнявам, че на срещата Донев каза, че не е мажоритар, а най-голям акционер. Каза, че всички медии бъркат това и ако трябва да им казват, само това трябва да правят.
                      Ето че пак го изкараха мажоритар. По спомен има около 25% много акции имат Стоев (около 20%), пенсионните фондове (около 20%?), Ромфарм (около 6%), Палавеев, около 6% обратно изкупени.
                      Трябва да се прегледа списъка

                      Така беше и в Инвестора, дори по къдраво и много хора трябваше да се разбират. Мнозина имаха блокираща квота.
                      Затова са публичните дружества. Да няма мажоритар и да се балансират интересите на акционерите.
                      Има може би само още няколко дружества без мажоритар на нашата борса (от големите)

                      Спирам да пиша, че обсебих дискусията

                      Важно е каква перспектива има пред акцията, всеки обаче ще трябва да оцени сам
                      Към 30.09.2019 г. разпределението на акционерния капитал на дружеството-майка е както следва:
                      Донев Инвестмънтс Холдинг АД-25.39
                      Тeлекомплект Инвест АД-20.68
                      Софарма АД (обратно изкупени акции)-6.59
                      Ромфарм Компани ООД-6.21
                      ЗУПФ Алианц България-5.09
                      Други юридически лица-28.73
                      Физически лица-7.31

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                        За мен това е много важно в поведението на един мажоритар
                        Само уточнявам, че на срещата Донев каза, че не е мажоритар, а най-голям акционер. Каза, че всички медии бъркат това и ако трябва да им казват, само това трябва да правят.
                        Ето че пак го изкараха мажоритар. По спомен има около 25% много акции имат Стоев (около 20%), пенсионните фондове (около 20%?), Ромфарм (около 6%), Палавеев, около 6% обратно изкупени.
                        Трябва да се прегледа списъка

                        Така беше и в Инвестора, дори по къдраво и много хора трябваше да се разбират. Мнозина имаха блокираща квота.
                        Затова са публичните дружества. Да няма мажоритар и да се балансират интересите на акционерите.
                        Има може би само още няколко дружества без мажоритар на нашата борса (от големите)

                        Спирам да пиша, че обсебих дискусията

                        Важно е каква перспектива има пред акцията, всеки обаче ще трябва да оцени сам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                          Красимир Дачев отписа Свилоза заради нежеланието му да отговаря на неудобни въпроси. Като такива , относно хвърлените от него дружествени милиони за рап концерт, а и други подобни.
                          Явно Донев има доста по напредничево мислене от Дачев по въпроса " Що е то публична компания и има ли тя почва у нас?"
                          Дачев защитаваше и Банев за имението в София.... не може да се сравнява с никой, камо ли Донев.
                          Не е правилно сравнението.
                          Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                            За пореден път присъствах на ОСА и кафето и все повече съм впечатлен от отношението. Нормално е всяка компания да има рискове пред себе си в бизнеса и някакви неизвестни. Аз оценявам, че Донев на всяка среща е готов да застане пред всички и да отговори на всички "неудобни" въпроси, които му се задават. За мен това е много важно в поведението на един мажоритар - да си стои зад решенията и да има диалог с по-малките. Колко от публичните компании могат да се похвалят с това в България? Не много май.
                            А когато мениджмънта е ок, аз съм спокоен за бъдещето на моята инвестиция.
                            Красимир Дачев отписа Свилоза заради нежеланието му да отговаря на неудобни въпроси. Като такива , относно хвърлените от него дружествени милиони за рап концерт, а и други подобни.
                            Явно Донев има доста по напредничево мислене от Дачев по въпроса " Що е то публична компания и има ли тя почва у нас?"

                            Коментар


                            • 2016 163 827 37 770
                              2017 205 259 42 239
                              2018 212 418 33 298
                              2019 ? ?
                              Председателят на съвета на директорите Огнян Донев очаква ръст на продажбите в Сърбия и Молдова
                              Last edited by tony1975; 15.12.2019, 16:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                                Абсолютно разбираемо. Аз като бях сред средните акционери в Инвестор.бг и работех вътре и като знаех всичко и въобще не пишех и НАЙ. Нищо не пишех в темата за инвестор. Скъсваха ни от хейт, а то работата добре излезе от 1,67 лв. на ипото до 12 лв. Е за 10 години. За същото време гугъл, направи повече и вътрешно се бъзикахме че е трябвало да вложим там, вместо да се мъчим. Но пак добре се получи. Хепиенд. А хич?

                                Така че Да партьорите не могат да обясняват във форума. Всеки си има глава на раменете. Не както мечката учителка ме подиграва че никой не ми вярва на писанията. Ми човек сам си решаваш.

                                Че ти Форти пишеш, ти прави чест. Който разбира обикновено не пише. Но твоята работа е представително-организационна, например от теб научих за кафетата. Чудех се къде изчезват всички между двете ОСА. Обяснителната работа за x3news.com от ръководството и на срещи с инвеститорите пак от главата, защото и в Тесла говори само Мъск. Другите не важат, защо да ги слушаш.

                                Големият въпрос е каква доходност може да се получи тук и отговор, аз за себе си имам. Всеки да си намери за себе си. Ако не SPY или апартаменти и готово.
                                Когато, нещо си струва винаги има много желаещи за притежаване......иначе нито кафето ,нито кубинските пури ,нито кашоните цигари или френския коняк биха правили впечатление...
                                Инвестора,какво беше......

                                Коментар

                                Working...
                                X