IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Коментар


    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

      . Не съм запознат с регулациите в сектора в страните от ЕС, но търсене на пазари в Западна Европа, особено в немскоговорящите страни, където са не малко вманиечени на тема здраве и във вече утвърдени пазари на "Софарма", би било добър вариант.
      ЧЕ нали Tова точно е проблемът, че хал хабер си нямат Софарма по отношение на регулациите, регистрационните изисквания и досиетата на продуктите си. Бизнесът с лекарства изисква определени познания и сериозен R and D - това не са винкели....За какви "утвърдени" пазари става дума извън бившите републики на СССР, именно пак поради тази причина?? Къде отиде НИХФИ - един от водещите химико-фармацевтични институти в източна Европа. При Елма Троян някъде....Че дори за съседна Румъния или Гърция нямаме нито едно досие на продукт, което за чеп за зеле да става, същото е в Чехия, Унгария...,/даже Африка/.....и всички останали бивши COMECOM държави от бившия СИВ с изключение на една Полша, където Софарма няма никаква заслуга, а наследи готов пазар на бившото Фармахим, който и него успя да го срине до незначителен.... Каква Германия, какви три лева???????
      Last edited by maki; 18.12.2019, 08:21.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
        Ачив е НАЙ!
        След "Най", нерядко следва "Дай"!
        Как в тази крива нива,
        трябва да си малко "гай",
        ако намилаш само "най"!
        Но едно съмнение явява се комай,
        - май, май бъзикаш се със "най"??

        Към сърце ръка подай, истината си признай! @

        129-ти ненаписан Шекспиров сюнет, "Видения в прохладна зимна нощ"
        ps. Ще ме извините за шегата, Мъча да превеждам Шекспир, още рано и в мъглата...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


          Най вероятно да са пропаднали договорени неща;- не виждам новина за сплит, а движенията са като за такъв, но и обратен ...

          Уаууу си е от всекъде де го гледаш!
          Видях съобщение, че ще набират 12 млн., като обявената цена на акциите е била доста под пазарната, 0.60 USD, от тук спада. Не е добро състоянието на компанията, може би последен опит да се прилъжат инвеститори да хвърлят в дупката още пари. Не ОК неща прочетох и за мениджмънта, то си личи по представянето.

          Ясно е, че такава компания ще предложи по - добри условия на "Софарма" от някой сериозен играч, но за сега изглежда като голяма химера и загуба на време.

          Първите етапи на тестване на цитизина в САЩ преминават успешно и с добри резултати, това доказва че "Табекс" е хубав продукт, който може да помогне на значителен процент от зависимите. САЩ обаче е трудно място за работа за компания, базирана извън страната. Не съм запознат с регулациите в сектора в страните от ЕС, но търсене на пазари в Западна Европа, особено в немскоговорящите страни, където са не малко вманиечени на тема здраве и във вече утвърдени пазари на "Софарма", би било добър вариант.
          Last edited by k.o.; 17.12.2019, 23:39.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            От +60 до -35% в една сесия, може да е имало някъде, по - голям куриоз не съм виждал, сравнение тук, криптосите са нисковолатилни и скучни.

            Най вероятно да са пропаднали договорени неща;- не виждам новина за сплит, а движенията са като за такъв, но и обратен ...

            Уаууу си е от всекъде де го гледаш!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
              Коледен базар -ПРОМО

              https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/achv
              От +60 до -35% в една сесия, може да е имало някъде, по - голям куриоз не съм виждал, сравнение тук, криптосите са нисковолатилни и скучни.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Ачив е НАЙ!

                Коментар


                • Коледен базар -ПРОМО

                  https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/achv

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                    няма смисъл да дискутираме математиски въпроси в този форум, дали нулата е положително или отрицателно число - не ни интересува. След като Тони многократно пуска инфо за тези "партньори" от щатите дето графиката им прилича на джънк е нормално да каже нещо. Бях питал и преди - мълчание. Ами аз ще почна всеки ден тук да поствам котировките на фармата, ще е релевантно с темата, но ще е тъпо
                    Линковете на Тони са много релевантни към Софарма, тъй като евентуален успех на Ачийв би изпратил Софарма на друго ниво. А този успех със сигурност ще се отрази на графиките на Ачийв. Един нид това, че цената се е покачила значително може да означава, че има добра новина при Ачийв -например осигуряване на още средства, партньорство с някой гигант от дистрибуцията в САЩ, преминаване на нова фаза от изпитания и т.н.. Когато пада - също.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                      може, но ще е отрицателна
                      до НУЛА спада от колкото и да е нагоре само със 100%
                      нека си пишат, тя математиката не е ясна на всички, но всичк идраскат като разбирачи
                      за пореден път - нека преди да напишеш нещо, първо да погледнеш ти до къде си я докарал, само да погледнеш, нищо повече.....
                      нормално е да има негативни коментари, все пак акцията падна от 5 лв до 3.40 лв. От една страна кофти че акцията падна а от друга страна който има кеш може да си купува ако харесва компанията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                        може, но ще е отрицателна
                        до НУЛА спада от колкото и да е нагоре само със 100%
                        нека си пишат, тя математиката не е ясна на всички, но всичк идраскат като разбирачи
                        за пореден път - нека преди да напишеш нещо, първо да погледнеш ти до къде си я докарал, само да погледнеш, нищо повече.....
                        Ам това математическият анализ не е като да риташ буци из северозападна добруджа.
                        търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                        Коментар


                        • няма смисъл да дискутираме математиски въпроси в този форум, дали нулата е положително или отрицателно число - не ни интересува. След като Тони многократно пуска инфо за тези "партньори" от щатите дето графиката им прилича на джънк е нормално да каже нещо. Бях питал и преди - мълчание. Ами аз ще почна всеки ден тук да поствам котировките на фармата, ще е релевантно с темата, но ще е тъпо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            Цената може да падне най много 100%
                            може, но ще е отрицателна
                            до НУЛА спада от колкото и да е нагоре само със 100%
                            нека си пишат, тя математиката не е ясна на всички, но всичк идраскат като разбирачи
                            за пореден път - нека преди да напишеш нещо, първо да погледнеш ти до къде си я докарал, само да погледнеш, нищо повече.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              Цената може да падне най много 100%
                              Така изглежда по - внушително, как иначе да се каже, че е била 4000 долара/акция, а сега само 1. Последни кунвулси от 70 цента на 1 долар предполагам не радват тези купили на 1000, 100 или 10 долара. През седмица се вижда нова дъно, графично много ми напомят исполина "Енергони", там също се появиха големи обеми на атрактивни цени последните му години. Все пак чудесна акция за daytrader-и.

                              Никой не писа, явно на срещата не е коментирана ролята на този "стабилен" партньор в САЩ, на който "Софарма" разчита за "Табекс".
                              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                като толкоз често пукаш поне обясни какво се е случило с тази странна компания последните 5 години, че цената е паднала 300 пъти (30 000%) ! Не не говорим по-назад във времето колко е била. Или вече е умрела и това са някакви спекуланти или к'во? Просто не е нещо нормално?!?
                                Цената може да падне най много 100%

                                Коментар

                                Working...
                                X