IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Отнасят се нападателно, защото са като секта и нямат аргументи. На тоя дето си мисли, че имали банка - не нямат банка, имат загробени пари, които както стана с БГ банките с чужди акционери - дивиденти с декрет йок (остават си там където са загробени). Но както и да е, аз наистина мисля, че с тоя вирус и борбата с него се наблегна на поддържането страховете на хората (да сложиш е екселска таблица данни за умиращи хора по света и да ги показваш всеки ден какво е?), а не на реалната заплаха. Няма как да няма лекарства срещу това, още повече известни лекарства от миналия век, това може би не са чак толкова нови вируси, колкото ни го показват като нов. Ако Софарма има в портфолиото си нещо, което макар и на 50% от хората да действа успешно, трябва веднага да вдигнат нов завод от нулата (като китайците болницата), който вече трябва да го правят и да прозвеждат на три смени. Мисля, че вече лекарствата и третирането за повечето заболели ще са ясни може и следващата седмица и ще действат успешно, тогава ще падне и страха.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      1. Не знам защо се отнасяте нападателно, към всяко по-различно мнение извън "общоприетото".
      2. Информацията за дарението не ми е толкова важна на мен, просто когато се прави подобно дарение е маркетингово самоубийство да не се афишира.
      3. А за договорите, има форсмажорни обстоятелства. Когато държавата ти наложи мораториум за продажба, няма как да продаваш. Така че Софарма едва ли ще претърпи репутационен риск.
      4. Друг е въпроса защо не се произвежда достатъчно количество за да задоволи българския и чуждите пазари. Доколкото знам тези 35 000 дози са били от държавния резерв, а не са произвеждани сега.
      5. Та затова питах има ли официална информация, или всичко е "една жена каза' и някой да събира "2+2"... Имам акции, да не си помислиш че хейтя, просто се опитвам да съм обективен.
      1. Защото изискваТЕ информация. Просто си позволих и аз да изискам нещо на готово . Значи Вие като изисквате нещо е ок, но ако същото направя аз, то това е нападателно?
      2. Този въпрос ще Ви помоля да зададете към генералите!!!
      3. Много убедено говориТЕ за реакцията на политици като Путин, особено по време на пандемия и неспазване на договори, касаещи евентулано живота на "избирателите" му. Дали хора като него се интересуват от клауза на някаква гаражна фирма в Бг? Можете ли да гарантираТЕ, че няма да има последици?
      4. Това е несериозен въпрос! За да не ме сметнеТЕ за агресивен, просто ще го пропусна. Все едно питате Опел защо не произвеждат по 1 млн. бройки, при пазар от 1000 броя от Аскона /1990 г примерно/, която е забранена в ЕС.
      5. ВижТЕ точка 1.

      Успех!
      Last edited by 15%; 21.03.2020, 21:26.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

        А може ли 1 уиски и две мулатки за мен?
        Информацията ще си я получиш, не се притеснявай, просто имай търпение . Изгледай клипчето на Бойко, помисли чие е това лекарство, кой има договори за износ за Русия и Украйна и събери 2+2.
        Относно ефекта - никой в България не знае, дори ти, че Софарма дарява това! Знае се само, че Софарма нарушава договорите си с Русия, Украйна и т.н.!!! За съжаление с това управление, тези пазари явно са по-ценни от нашият, а реакцията от неспазване на договори, поне според мен са непредвидими! Ето как убиват репутацията си!
        Не знам защо се отнасяте нападателно, към всяко по-различно мнение извън "общоприетото". Информацията за дарението не ми е толкова важна на мен, просто когато се прави подобно дарение е маркетингово самоубийство да не се афишира. А за договорите, има форсмажорни обстоятелства. Когато държавата ти наложи мораториум за продажба, няма как да продаваш. Така че Софарма едва ли ще претърпи репутационен риск. Друг е въпроса защо не се произвежда достатъчно количество за да задоволи българския и чуждите пазари. Доколкото знам тези 35 000 дози са били от държавния резерв, а не са произвеждани сега. Та затова питах има ли официална информация, или всичко е "една жена каза' и някой да събира "2+2"... Имам акции, да не си помислиш че хейтя, просто се опитвам да съм обективен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Казах го преди дни и ще го повторя - Да в буря сме, но това е нашата буря!

          Няма по-подготвена група на БФБ за такава криза от групата на Софарма - производител, дистрибутор, аптеки и холдинг пълен със здравни бизнеси...
          Мисля, че ситуацията е изнервена и преекспонирана, ето защо трябва да се управлява внимателно без резки движения и гръмки речи.
          Интересна ми е цената на придобиване на аптеките и ще изпълни ли чичо Оги обещанието си за редовен дивидент, през другото ще преминем и ще си спомняме с усмивка след 2-3 месеца.
          В трейдинга би трябвало да платят дивидент, с който после ще увеличат капитала, мисля това беше решено преди. За Софарма не знам, ама смятам, че в момента групата се къпе в пари. Че и банка си има...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            Може ли някъде официална информация че Софарма е опаковки аналгин-хинин? И ако това е вярно, как по-точно си убиват репутацията си с подобно дарение? Ако е вярно, мисля че ефекта е точно обратния. Но пак казвам, може ли някъде черно на бяло че Софарма е дарила каквото и да било? (Не казвам че не е вярно, просто не мога да намеря никъде подобна информация).
            А може ли 1 уиски и две мулатки за мен?
            Информацията ще си я получиш, не се притеснявай, просто имай търпение . Изгледай клипчето на Бойко, помисли чие е това лекарство, кой има договори за износ за Русия и Украйна и събери 2+2.
            Относно ефекта - никой в България не знае, дори ти, че Софарма дарява това! Знае се само, че Софарма нарушава договорите си с Русия, Украйна и т.н.!!! За съжаление с това управление, тези пазари явно са по-ценни от нашият, а реакцията от неспазване на договори, поне според мен са непредвидими! Ето как убиват репутацията си!
            Last edited by 15%; 21.03.2020, 20:48.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Може ли някъде официална информация че Софарма е опаковки аналгин-хинин? И ако това е вярно, как по-точно си убиват репутацията си с подобно дарение? Ако е вярно, мисля че ефекта е точно обратния. Но пак казвам, може ли някъде черно на бяло че Софарма е дарила каквото и да било? (Не казвам че не е вярно, просто не мога да намеря никъде подобна информация).
              изгледай клипчето, там споменават кой в БГ произвежда хинина.
              А колкото до даренията, те рядко се правят за да се афишират по медиите - това е запазена марка на някои тукашни бизнесмени.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Нека да пожелаем успех на бг ваксината, която в най-добрия случай би се реализирала под американски флаг, но никога да не забряваме, че всички ние разчитаме на Софарма днес! Много е кофти, че няма да си спазват договорите с Русия и други страни и вместо да правят огромни печалби, те даряват и си убиват репутацията, но така е. Дано поне се оцени това!

                In Donev we trust!!!
                Може ли някъде официална информация че Софарма е опаковки аналгин-хинин? И ако това е вярно, как по-точно си убиват репутацията си с подобно дарение? Ако е вярно, мисля че ефекта е точно обратния. Но пак казвам, може ли някъде черно на бяло че Софарма е дарила каквото и да било? (Не казвам че не е вярно, просто не мога да намеря никъде подобна информация).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                  Допълнение:
                  В статията на Club Z публикувана вчера има клип. Гледайте го след 2-та минута ...
                  https://clubz.bg/95959-zabranihme_iz...pzOCnpKNkihUEg

                  На склад има 35 000 и започва производството на 250 000
                  +1

                  Коментар


                  • Казах го преди дни и ще го повторя - Да в буря сме, но това е нашата буря!

                    Няма по-подготвена група на БФБ за такава криза от групата на Софарма - производител, дистрибутор, аптеки и холдинг пълен със здравни бизнеси...
                    Мисля, че ситуацията е изнервена и преекспонирана, ето защо трябва да се управлява внимателно без резки движения и гръмки речи.
                    Интересна ми е цената на придобиване на аптеките и ще изпълни ли чичо Оги обещанието си за редовен дивидент, през другото ще преминем и ще си спомняме с усмивка след 2-3 месеца.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                      Българско лекарство влияе върху коронавирусната инфекция?

                      https://profit.bg/balgariya/balgarsk...CRamxd-erUcdps

                      До колкото разбрах от други публикации в интернет. В момента Софарма го произвежда и продава в Русия, Украйна и други бивши съветски републики, т.е производството никога не е спирало. Забранено е да се продава от няколко години единствено в ЕС. Заради по-висок процент странични ефекти при приемане в много големи дози. Така, че нищо чудно в понеделник да получим официална информация, че Софарма ще започне да произвежда ударно по-големи количества или вече в започнала, за да задоволи търсенето в България. На първо място за болниците и на второ, за да се продава свободно в аптеките през Софарма Трейдинг. Може да се намери пазар в Сърбия, Молдова и други държави извън ЕС, които имат интерес към продукта.
                      Допълнение:
                      В статията на Club Z публикувана вчера има клип. Гледайте го след 2-та минута ...
                      https://clubz.bg/95959-zabranihme_iz...pzOCnpKNkihUEg

                      На склад има 35 000 опаковки и започва производството на 250 000
                      Last edited by Innocent; 21.03.2020, 20:38.

                      Коментар


                      • Майка му на този е на 43 години

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Какъв човек си ти? Има пандемия, умират хиляди хора на ден! Има 1 надежда в хинина, компания го дарява, за да живее майка ти и ти пак си знаеш тъпотиите?!?!
                          Честно, нямам думи...
                          Що виждаш ирония в думите ми?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                            НАЙ

                            ЪП, ЪП 5 ЛВ
                            Какъв човек си ти? Има пандемия, умират хиляди хора на ден! Има 1 надежда в хинина, компания го дарява, за да живее майка ти и ти пак си знаеш тъпотиите?!?!
                            Честно, нямам думи...
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Нека да пожелаем успех на бг ваксината, която в най-добрия случай би се реализирала под американски флаг, но никога да не забряваме, че всички ние разчитаме на Софарма днес! Много е кофти, че няма да си спазват договорите с Русия и други страни и вместо да правят огромни печалби, те даряват и си убиват репутацията, но така е. Дано поне се оцени това!

                              In Donev we trust!!!
                              НАЙ

                              ЪП, ЪП 5 ЛВ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                Софарма АД е дарила вчера 35 000 опаковки аналгин хинин на ВМА !!!
                                И продължава спешно да се произвеждат още много !!!
                                Но се натръби колко много дарили Домусчиев и Пеевски.
                                Нека да пожелаем успех на бг ваксината, която в най-добрия случай би се реализирала под американски флаг, но никога да не забряваме, че всички ние разчитаме на Софарма днес! Много е кофти, че няма да си спазват договорите с Русия и други страни и вместо да правят огромни печалби, те даряват и си убиват репутацията, но така е. Дано поне се оцени това!

                                In Donev we trust!!!
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X