IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дано поне при Софарма Трейдинг дадат дивидент - според мен е нормално да се разпределят досегашните печалби (и миналогодишната неразпределена част от печалбата) на досегашните акционери.
    Апропо насрочено ли е вече ОСА?

    Коментар


    • Не купувам акции от компании, които не дават дивидент.По-добре да си държа парите на влог тогава.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Мариян Йорданов
        Първоначално изпратено от BGold
        искам да виждам сполучливи придобивания. Сега му е времето
        Това звучи вярно, но е грешно

        Защото разрастването в нормалния свят се прави именно чрез сливания и придобивания срещу акции (Софарма е говорила за подобни идеи), а няма полза да го правиш когато си с малка капитализация .....

        Например Софарма придобива компания Х с размяна на акции

        Цитирам

        Огнян Донев: Варшавската борса ще направи акцията ни конвертируема
        http://www.investor.bg/?cat=169&id=56276

        Конвертируема значи заменима за други акции!!!

        цитирам г-н Донев

        " превръщането на акцията на Софарма в конвертируема, тоест тя може да стане платежно средство за участие в големи придобивания и поглъщания. Когато чуем, че има поглъщане на стойност 50 млрд., ако някой си мисли, че тези пари се движат в банкноти, то трябва да му кажем, че не се движат в банкноти, те са замени на едни акции срещу други акции или превръщането на едни акции в други при определена пропорция. Има различни механизми."
        Съгласен съм с теб.
        Ако Грамърси не могат да си продадат дела в Полша за цена над 5,5лв, Софарма може да купи част от техния дял, на по-ниска цена разбира се.
        Решението за обратно изкупуване е много добро и много навреме предвид ситуацията в момента.
        При всички положения Софарма ще спечели, акционерите също.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът
          Първоначално изпратено от milenkk
          Първоначално изпратено от hah
          1. Смятам, че ако това предложение се реализира, ще бъде добре г-н Донев и свързаните с него лица да се откажат от практиката да търгуват активно с акции на дружеството. И ако може да е чрез публично изявление.
          2. Предпочитам 10 ст. дивидент.
          Няма такава стисната компания, 5 ст да не дадат на акционерите си при 34 млн печалба това е подигравка. Дръжте си ги в дълбоки резерви за да снабдявате някой ден марсианците с лекарства.
          И аз дивидент не ща - тази акция си я имам защото е на могъща компания, бележеща неособено бръз, но стабилен и могъщ ръст.

          Имам си други акции заради дивидент.
          Останаха ли такива .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от milenkk
            Първоначално изпратено от hah
            1. Смятам, че ако това предложение се реализира, ще бъде добре г-н Донев и свързаните с него лица да се откажат от практиката да търгуват активно с акции на дружеството. И ако може да е чрез публично изявление.
            2. Предпочитам 10 ст. дивидент.
            Няма такава стисната компания, 5 ст да не дадат на акционерите си при 34 млн печалба това е подигравка. Дръжте си ги в дълбоки резерви за да снабдявате някой ден марсианците с лекарства.
            И аз дивидент не ща - тази акция си я имам защото е на могъща компания, бележеща неособено бръз, но стабилен и могъщ ръст.

            Имам си други акции заради дивидент.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BGold
              искам да виждам сполучливи придобивания. Сега му е времето
              Това звучи вярно, но е грешно

              Защото разрастването в нормалния свят се прави именно чрез сливания и придобивания срещу акции (Софарма е говорила за подобни идеи), а няма полза да го правиш когато си с малка капитализация .....

              Например Софарма придобива компания Х с размяна на акции

              Цитирам

              Огнян Донев: Варшавската борса ще направи акцията ни конвертируема
              http://www.investor.bg/?cat=169&id=56276

              Конвертируема значи заменима за други акции!!!

              цитирам г-н Донев

              " превръщането на акцията на Софарма в конвертируема, тоест тя може да стане платежно средство за участие в големи придобивания и поглъщания. Когато чуем, че има поглъщане на стойност 50 млрд., ако някой си мисли, че тези пари се движат в банкноти, то трябва да му кажем, че не се движат в банкноти, те са замени на едни акции срещу други акции или превръщането на едни акции в други при определена пропорция. Има различни механизми."

              Коментар


              • Е то придобиването е по друга точка от ОСА. Беше ясно, че рано или късно ще стане, така че дори цената да е с премия спрямо тази, на която се търгува Софарма, ок. Жалко, че не решиха да ги слеят по начина, който избраха за SFTRD и FTXCO.
                Първоначално изпратено от BGold
                Аз не искам дивидент - искам да виждам сполучливи придобивания. Сега му е времето. Не искам и обратно изкупуване. Каква му е целта? Ако някой е на зор за пари - да продава. Искам Грамърси да смъкне цената и да купувам още, а не да им правим подаръци. Дано не е имало уговорка за това още при влизането им, че ще плюе върху имиджа на мениджмънта
                Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                Коментар


                • Едва 3% и то за период от 2 години... вижда ми се като да е за подкрепа на акцията.

                  Коментар


                  • Аз не искам дивидент - искам да виждам сполучливи придобивания. Сега му е времето. Не искам и обратно изкупуване. Каква му е целта? Ако някой е на зор за пари - да продава. Искам Грамърси да смъкне цената и да купувам още, а не да им правим подаръци. Дано не е имало уговорка за това още при влизането им, че ще плюе върху имиджа на мениджмънта

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hah
                      1. Смятам, че ако това предложение се реализира, ще бъде добре г-н Донев и свързаните с него лица да се откажат от практиката да търгуват активно с акции на дружеството. И ако може да е чрез публично изявление.
                      2. Предпочитам 10 ст. дивидент.
                      Няма такава стисната компания, 5 ст да не дадат на акционерите си при 34 млн печалба това е подигравка. Дръжте си ги в дълбоки резерви за да снабдявате някой ден марсианците с лекарства.

                      Коментар


                      • 1. Смятам, че ако това предложение се реализира, ще бъде добре г-н Донев и свързаните с него лица да се откажат от практиката да търгуват активно с акции на дружеството. И ако може да е чрез публично изявление.
                        2. Предпочитам 10 ст. дивидент.
                        Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                        Коментар


                        • Ще изкупят част от акциите на Грамърси, че нещо са на зор

                          Коментар


                          • Акционерите на Софарма ще гласуват за обратно изкупуване между 3,5-5,5 лв.
                            http://www.investor.bg/?cat=5&id=97706

                            Текуща цена 4 лв.

                            Коментар


                            • Всички дружества от грепата Софарма се представиха подобаващо през първото тримесечие.
                              Забелязва се, че много голяма част от краткосрочните банкови кредити на Софарма са преоформени в дългосрочни. Явно доверието на банките е високо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от EquityPrivate
                                Първоначално изпратено от малката сестра
                                Темата за най-доброто дружество на БФБ не се коменира много. Вероятно всички са на това мнение и няма спорове. Отчета покава, че това е много динамична позиция в положителнто си развитие.
                                Оказва се, че оценките за надцененост на Софарма не са били верни.Отчета опровергава точно тези мнения.
                                Мениджмънта със силни действия, постоянство и визия за бъдещето ни показа как се прави бзнес дори и в БГ, дори и по време на криза.
                                Ами цената на Софарма си е 4лв от доста време. Нека не забравяме, че преди по-малко от 18 месеца беше на над 9лв.
                                А и цената може малко да се промени след листването във Варшава, защото там институционалните инвеститори като Fidelity и Threadneedle са малко по-умни от нашенските Златен лев и т.н. и се фокусират на неща като P/E, EV/EBITDA, EV/Sales, които в България явно са без значение.
                                Доколкото си спомням Златен лев обявиха, че "отново са почнали да купуват акции" през януари/февруари 2008 (СОФИКС 1500-1600), защото им се стрували евтини след спада от октомври! Какво повече да се каже? Докато Paulson & Co са правели милиарди от шортването на акции очаквайки разпад на финансовата система, Златен лев се е опитвал да "излитне" с "евтини" акции.
                                Та нека изчакаме да видим какъв прайс рейндж ще има листинга във Варшава, защото там няма как да листнеш компания, която да търгува на ненормални нива.
                                А, ако има разлика, моментално ще се получи и арбитраж и ще се изравнят цените.

                                Прав си за Варшава. Да изчакаме и да видим как ще оценят инвеститорите най-добрата наша компания. Аз трудно бих правил прогнози, защото не познавам духа на пазара в Полша. Виждам, че Софарма се развива много добре въпреки кризата. Знам, че Софарма е много стойностна компания и вярвам, че и занапред ще показва добри резултати. Неизвестното си остава отношението на инвеститорите в Полша.

                                Коментар

                                Working...
                                X