IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    И кво ако дивидентът е 8 стинки и половина?
    Е като искат да не дават и нищо, но да си го кажат. Иначе това с 60% от печалбата и после "да ама не", си е доста кофти номер, поне за всички които са си купили акции точно с оглед на тези заявени планове. Включително и аз самия като си взех около разпродажбите при грамърси. И честно казано просто ще почакам да мине тази патаклама с евро кризата да ги продам на печалба, и повече тук не влизам.

    разбира се това не пречи на всеки който се кефи на малък или никакъв дивидент, неясна дивидентна политика, но за сметка на това щедри бонуси, да си пазарува колкото иска. Разни хора, разни желания.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
      Според мен обратното изкупуване трябваше да приключи,когато Грамърси излязоха - имаше гласувана мин.цена 2,55 ,а те продадоха на 2,27.
      Софарма купиха 500 к на извънборсов пазар(т.е.знаеха предварително),а трябваше да изкупят до гласуваните 3% около 1600 к.
      Считам ,че по този начин ощетиха акционерите си и трябва да се потърси отговорност за неизпълнение на решение на ОСА.
      http://www.investor.bg/novini-i-anal...puvane,127102/

      Между другото трябва да се направи една справка да се види дали Софармата не е основния си купувач на акциите си на борсата. Онея извънборсовите сделки не ги броим.
      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
        А така кажи им го. Само ламтят за дивиденти. Утре и ликвидация ще поискат само това да значи, че ще вземат повече.
        Туканка има некои елементи, дето ако фанат чичо Уорън, ще го разпнат на кръст, ще го бият по петите со шипкови клони, ще счупят неговите очила, ще одерат задникът му, ще го скалпират, ще отрежат неговите уши за музеят на финансите и накраят ще го погребат още агонизиращ дълбоко в незнаен гроб, все едно е Б.Б. - успокойте се, бе хора.... дивидентът не е алфа и омега...
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Според мен обратното изкупуване трябваше да приключи,когато Грамърси излязоха - имаше гласувана мин.цена 2,55 ,а те продадоха на 2,27.
          Софарма купиха 500 к на извънборсов пазар(т.е.знаеха предварително),а трябваше да изкупят до гласуваните 3% около 1600 к.
          Считам ,че по този начин ощетиха акционерите си и трябва да се потърси отговорност за неизпълнение на решение на ОСА.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            И кво ако дивидентът е 8 стинки и половина? Помня поне два пъти, когато нямаше хич.
            А така кажи им го. Само ламтят за дивиденти. Утре и ликвидация ще поискат само това да значи, че ще вземат повече.
            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Аз залагам(искам) 10стинки. Развитието на компанията не бива да се конфронтира с дивидентната политика! Така хем ще имаме ръст спрямо миналата година, хем ще остане доста кеш в дружеството.
              п.с.
              Вчера малката беше нещо настинала и влизам в близката голяма верига аптеки и поисках да й купя Витамин С на ампули. Дава ми каката някакъв вносен - по вкусен бил и децата мноого го харесвали да го пият! Викам я ми дайте българския на Софарма
              Ей чичо Оги да направите вкусен Витамин С за пиене!!!
              Аз пък се се каня да му река да направи по-вкусен аналгин. Аз го рупам и така, дъвча си го, щом е от г-н Донев, ама повечето хора не го харесват и като го ядат аналгинът, викат: Бляк !!! Или поне Нушенцето казва: Бляк !!! - и гримасничи.


              И кво ако дивидентът е 8 стинки и половина? Помня поне два пъти, когато нямаше хич. Аз съм навит по-малък дивидент, а огромна част от останалото сухо да се използва за обратно изкупуване на акциики.... нека сме по-малкоу та да делим по по множко, както казваше Ганю.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Мдаа, класика в жанра - всеки моментен превес на supply-я над demand-а винаги води до спад на цените а установяващата се тенденция за трайна промяна в потребителското търсене вследствие на позагубено доверие и свити инвестиционни бюджети водят от допълнителен inward shift на кривата на demand-a с установяване на ново равновесно състояние около book value-то Затова сега подпират и демонстират увереност пред пенсионните фондове че ако и техните насторения се променят, ще стане страшно
                Last edited by Valuator; 28.05.2012, 22:26.

                Коментар


                • Емитент: Софарма АД-София (3JR)
                  Софарма АД информира, че от 17 май 2012 г. до и включително 23 май 2012 г., Дружеството е изкупило обратно 40 800 бр. собствени акции на обща стойност 94 444 лв. при средна цена 2.314 лева.Пълният текст на новината можете да намерите публикуван на финансовата електронна страница X3News

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Съгласен и подкрепям Валето.
                    Бонусите им редуцирани в същата степен като дивидента и в акции.

                    Tука ако не правеха обратното изкупуване вече да е ударило 2.20 минимум.А заслужава по-ниско даже.
                    За бонусите писах преди няколко седмици....там е ясно . Или са си свършили работата и получават бонуси и инвеститорите 60 % дивиденти или не са си свършили работата и пиеме заедно една студена вода и се спасяваме поединично.
                    Донев прекалено много глупави реклами е гледал "За агнето цяло и вълкът сит"
                    Няма такава поговорка и народна мъдрост.....

                    За обратното изкупуване ... да го спира .
                    То е полезно да помага на акциията да "пада плавно и поеме удара " и при лоша конюктура на борсата и икономиката а при нормализиране да вдигне акцията на предишните нива заедно с добрите новини за компанията и резултати и доверие в ръководството .... ...
                    Само че трябва ДОВЕРИЕ в ръководството ,фирмата ,мажоритара а в момента правят точно обратното . По телевизията Софарама , по радиото Софарма , по вестниците Софарма в обратен знак а си гласуват бонуси .ЗА КАКВО ?
                    Какво доверие щом след като получихме шамар заедно с пациентите и пациенските организации , правителството в лицето на м-во на здравеопазването и НЗОК и ние дребните акционери.
                    Та кой ще му купува акциите без Доверие ЕТО това е добър въпрос за главният мажоритар . Тези 10 стинки да не струват бъдещето на компанията ....
                    Панев и ДФ е почнал да продава ,Грамърси излезе , дребните не купуват и някой излиза ,ПФ няма да наливат според мен повече без причина ....
                    Та къде е ДОВЕРИЕТО в компанията . това което се смяташе преди за основно предимство или което става сега...

                    Коментар


                    • ква стана тя само аз и Софарма ли купуваме тука ?
                      Няма нищо той Панев като е купувал на 3,90 после е продавал по нанадолнището - БРАВО!
                      п.с. С момчетата долу съм съгласен особенно с Инсайдера!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от INSIDER-A Разгледай мнение
                        Какви бонуси при условие, че ще намаляват дивидента в сравнение с предходната година, под предлог, че не могат да си позволят повече, с оглед на стабилното развитие на компанията. За подобно нещо на запад ще ги изритат от борда на директорите като мръсно коте от месарски магазин, ние бонус ще им даваме.
                        Тебе даже те подкрепям много по силно

                        Коментар


                        • Какви бонуси при условие, че ще намаляват дивидента в сравнение с предходната година, под предлог, че не могат да си позволят повече, с оглед на стабилното развитие на компанията. За подобно нещо на запад ще ги изритат от борда на директорите като мръсно коте от месарски магазин, ние бонус ще им даваме.
                          МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                          Коментар


                          • Съгласен и подкрепям Валето.
                            Бонусите им редуцирани в същата степен като дивидента и в акции.

                            Tука ако не правеха обратното изкупуване вече да е ударило 2.20 минимум.
                            А заслужава по-ниско даже.

                            Коментар


                            • Предлагам бонусите на ръководството да се редуцират със същия процент като предложенията за дивидентите (60% обещано - дадено х %) и да бъдат платени във вид на акции на компанията,както е при добрите компании.
                              Имам акции ,но за съжаление няма да мога да отида на ОСА.

                              Коментар


                              • Тя жената това има, това хвали. Може ампулите да са от Китай с вода от техните реки.
                                Аз също винаги купувам по възможност продукти на Софарма или доставено от Софарма трейдинг.

                                Коментар

                                Working...
                                X