IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    За мен опраданието е едно - тук народът е богат и може да понесе цените Т.е. реалните цени са за износ, а тук бичим на колкото се разберем, все пак НЗОК има за източване, ако се отчитаме където трябва - това вече ми дава обяснение за амбициите на Шиши тук
    И все пак е крайно ненормално това, но явно не се замисляме - когато е за здраве, никой не се пазари и плаща
    https://www.ceneo.pl/25673566
    аналгин табл. в Полша...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

      Кофти номер!
      Сигурно ще го обяснят с дъмпинг и борба за пазарен дял, но за мен това не би било добър аргумент щом досега не сме видели впечатляващи продажби на Табекс в Полша...
      https://www.ceneo.pl/17813716


      В Полша продуктът се продава от 80-те години на миналия век.....В началото на 21 век е най-продаваният продукт за отказване от цигарите в Полша и Фармахим и Софарма са награждавани за това.....сега проблемът е в лошата маркетингова политика и неразбиране!
      Last edited by maki; 13.04.2018, 12:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Кофти номер!
        Сигурно ще го обяснят с дъмпинг и борба за пазарен дял, но за мен това не би било добър аргумент щом досега не сме видели впечатляващи продажби на Табекс в Полша...
        Преди 5-6 години го вземах за баща ми беше 20 кинта ,след 1 година -24 лв ,сега не съм гледал ...Имаше 2-3 месеца ефект само тогава
        Сега баща ми още си пуши като комин
        Не е препоръка за нищо ... Имам акции и бих искал лекарството да помага ,а да не е само "за който се излъжи"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Не е само Полша май.
          В русия и украйна нали са отдавна установени, бърза справка и там на онлайн аптеки показва под 900 рубли и 250-280 гривни, т.е. 22-23лв и 15-17лв съответно.

          Направи ми впечатление и русия аналгина (макар и местно производство) на цени от 70-80ст , а тук ни цакат тройно - над 2лв.

          ПС Тъкмо погледнах и ампулите, още по драстично, там 1.5лв, тук - 9-10лв.
          За мен опраданието е едно - тук народът е богат и може да понесе цените Т.е. реалните цени са за износ, а тук бичим на колкото се разберем, все пак НЗОК има за източване, ако се отчитаме където трябва - това вече ми дава обяснение за амбициите на Шиши тук
          И все пак е крайно ненормално това, но явно не се замисляме - когато е за здраве, никой не се пазари и плаща
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

            Кофти номер!
            Сигурно ще го обяснят с дъмпинг и борба за пазарен дял, но за мен това не би било добър аргумент щом досега не сме видели впечатляващи продажби на Табекс в Полша...
            Не е само Полша май.
            В русия и украйна нали са отдавна установени, бърза справка и там на онлайн аптеки показва под 900 рубли и 250-280 гривни, т.е. 22-23лв и 15-17лв съответно.

            Направи ми впечатление и русия аналгина (макар и местно производство) на цени от 70-80ст , а тук ни цакат тройно - над 2лв.

            ПС Тъкмо погледнах и ампулите, още по драстично, там 1.5лв, тук - 9-10лв.
            Last edited by pipbel; 13.04.2018, 11:05.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Ми и аз не го знаех, но бърз сърч показва точно това - 100 таблетки табекс с 1,5 мг цитизин в него:
              Онлайн аптека в полша - цена 37 злоти, т.е. 17 кинта - https://www.apteka-melissa.pl/produk...tabl,2642.html
              Онлайн аптека у нас - 32 кинта - https://apteka.framar.bg/19000304/%D...0%BC%D0%B3-100

              Изводите всеки сам да си ги прави!
              Кофти номер!
              Сигурно ще го обяснят с дъмпинг и борба за пазарен дял, но за мен това не би било добър аргумент щом досега не сме видели впечатляващи продажби на Табекс в Полша...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                Ако това е вярно е меко казано .. странно и трудно обяснимо!
                Ми и аз не го знаех, но бърз сърч показва точно това - 100 таблетки табекс с 1,5 мг цитизин в него:
                Онлайн аптека в полша - цена 37 злоти, т.е. 17 кинта - https://www.apteka-melissa.pl/produk...tabl,2642.html
                Онлайн аптека у нас - 32 кинта - https://apteka.framar.bg/19000304/%D...0%BC%D0%B3-100

                Изводите всеки сам да си ги прави!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

                  Примерно основният и любим продукт на форума Табекс - в Полша се продава за средна цена от 15 лева, а в България за повече от 30 лева!!!? По-скоро се предлага в Полша на тази цена - защото продава в случая е силна дума...
                  Ако това е вярно е меко казано .. странно и трудно обяснимо!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Това последното вярно ли е ? Някой беше писал, че на вътрешния пазар продават на „завишени“ цени … Което също е лошо – щото трудно ще може още по- нагоре …
                    В световен мащаб генериците са под сериозен натиск и направо се чудя как успяват да правят този профит . Ама те си знаят , …както и ентусиастите от клуба на малкия инвеститор …
                    Не е препоръка . Нямам акции и се отказах да имам -откакто прочетох анализ (мнение) за тяхното портфолио.

                    Примерно основният и любим продукт на форума Табекс - в Полша се продава за средна цена от 15 лева, а в България за повече от 30 лева!!!? По-скоро се предлага в Полша на тази цена - защото продава в случая е силна дума...
                    Last edited by maki; 13.04.2018, 08:10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      ентусиастите от клуба на малкия инвеститор …
                      вече не кудкудякат както преди ................ какво ставаа??????????
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                        Компаниите, които реализират на руските пазари ще страдат в близко бъдеще. Това също важи и за Софарма. Дори и да реализират в евро и да не носят валутен риск, девалвацията на рублата ще намали платежоспособността на руските компании и граждани. С тази международна обстановка да не дава Господ и да направят някаква забрана за внос на лекарства от нас към тях, тогава гледайте какво става. Ние сме в НАТО и ЕС и при ескалиране на напрежението между САЩ и Русия, със сигурност ще застанем на страната на САЩ. Не ми харесват нещата тук,, ама хич. Имам доста акции, за което вече съжалявам. Може и да намаля позицията си тук и да прелея към друга компания. Не съветвам нищо.
                        Според мен тук ще се получат нещата,но е за дълги пари като цяло.
                        Ако бързаш мисля е очевидно каде да ги преместиш!

                        нямам препоръка за покупка или продажба на акции!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maki Разгледай мнение

                          ....най-вече на това, че продуктите са стари - от 60-те години на миналия век, на липса на нови продукти, визия, лош маркетинг и липса на какъвто и да е опит и пълно невежество в търговията с лекарствени средства от служителите, които се занимават с износа!!! Продават по-малко и на много подценени цени!
                          Това последното вярно ли е ? Някой беше писал, че на вътрешния пазар продават на „завишени“ цени … Което също е лошо – щото трудно ще може още по- нагоре …
                          В световен мащаб генериците са под сериозен натиск и направо се чудя как успяват да правят този профит . Ама те си знаят , …както и ентусиастите от клуба на малкия инвеститор …
                          Не е препоръка . Нямам акции и се отказах да имам -откакто прочетох анализ (мнение) за тяхното портфолио.


                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Компаниите, които реализират на руските пазари ще страдат в близко бъдеще. Това също важи и за Софарма. Дори и да реализират в евро и да не носят валутен риск, девалвацията на рублата ще намали платежоспособността на руските компании и граждани. С тази международна обстановка да не дава Господ и да направят някаква забрана за внос на лекарства от нас към тях, тогава гледайте какво става. Ние сме в НАТО и ЕС и при ескалиране на напрежението между САЩ и Русия, със сигурност ще застанем на страната на САЩ. Не ми харесват нещата тук,, ама хич. Имам доста акции, за което вече съжалявам. Може и да намаля позицията си тук и да прелея към друга компания. Не съветвам нищо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                              тези 19% спад от какво са ? по-малко са продали (стоки) или са продали същото количество стоки за по-малко пари от миналия отчет?
                              ....най-вече на това, че продуктите са стари - от 60-те години на миналия век, на липса на нови продукти, визия, лош маркетинг и липса на какъвто и да е опит и пълно невежество в търговията с лекарствени средства от служителите, които се занимават с износа!!! Продават по-малко и на много подценени цени!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение

                                Поради това на ТР му казват Тромавия Регистър!
                                То бива държавата да поставя срокове и да плаши с глоби, обаче когато държавата не си изпълни задължението, трябва да й платиш отново заради това, че не си е свършила работата!
                                Тези бюрократи ще ми объркат плановете за целия май.

                                Коментар

                                Working...
                                X