IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
    Това бяха някакви сънища на един форумец, който беше пуснал слух за някакви складове, който явно били на моето семейство и били купени на безценица от О. Донев.
    Не знам от къде си ги беше измислил тези неща и въобще тези активи дето О. Донев ги бил взел, но в цялата история няма нищо вярно.
    С Донев съм се виждал няколко пъти през периода 2006/08, когато Софарма беше от интерес за няколко инвеститори, за да видим дали може да се стигне до някаква сделка. Тогава Софарма беше на 9лв/акция и те се чувстваха много желани от прайвет екуити фирмите.
    Пропуснаха си шанса, защото аз не ги виждам да достигнат до същите стойности през следващите няколко години.
    Та, нямам нищо против фирмата. Просто изразявах мнението си, че не може такава фирма да струва толкова много. Мисля, че на цена от под 2лв. би била атрактива акция, но нека видим дали ще отиде до там през следващите 6 месеца.
    А и сега мога да гарантирам, че няма нито един потенциален финансов инвеститор, който сега да се интересува от фирмата, дори и на такава цена.
    Ето затова пишем.....
    Имаш субективен поглед към Фармата....
    купилите от Грамърси нищо че са наши ПФ са финансови инвеститори а може и да бъркам...
    това с дивидента ,банките кредиторки и лъжата с торбата също не са ми приятни....но чакам ОСА...
    Цената найстина може да иде под 2 лв. ако се обедим че е поредниятт лъжец мажоритар...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Само че аз знам че посоченият колега има сблъсък на интереси по линия на баща си с Донев и е субективен/така се пишеше преди 5 години във форума/....някой път.
      Това бяха някакви сънища на един форумец, който беше пуснал слух за някакви складове, който явно били на моето семейство и били купени на безценица от О. Донев.
      Не знам от къде си ги беше измислил тези неща и въобще тези активи дето О. Донев ги бил взел, но в цялата история няма нищо вярно.
      С Донев съм се виждал няколко пъти през периода 2006/08, когато Софарма беше от интерес за няколко инвеститори, за да видим дали може да се стигне до някаква сделка. Тогава Софарма беше на 9лв/акция и те се чувстваха много желани от прайвет екуити фирмите.
      Пропуснаха си шанса, защото аз не ги виждам да достигнат до същите стойности през следващите няколко години.
      Та, нямам нищо против фирмата. Просто изразявах мнението си, че не може такава фирма да струва толкова много. Мисля, че на цена от под 2лв. би била атрактива акция, но нека видим дали ще отиде до там през следващите 6 месеца.
      А и сега мога да гарантирам, че няма нито един потенциален финансов инвеститор, който сега да се интересува от фирмата, дори и на такава цена.

      Коментар


      • Любомир Павлов:
        От Цецо Цветанов зависи кой ще напредне и кой ще си отиде от прокуратурата


        Скандален запис на разговор на медийния магнат Любомир Павлов с неизвестно лице бе публикувано във в. "Преса". В него Павлов твърди, че ГЕРБ са променили Закона за съдебната власт (ЗСВ), за да може сегашният Висш съдебен съвет да избере следващия главен прокурор. Премиерът Бойко Борисов и вътрешният министър Цветан Цветанов щели да обяснят тази промяна в закона с необходимостта от "плавен преход" от единия ръководител към другия.
        От разговора се разбира още как да се манипулира разследване срещу Павлов и Огнян Донев с помощта на вътрешния министър.

        *** В следващите минути двамата обсъждат друго следствено дело, образувано с постановление на Софийската апелативна прокуратура (вероятно става въпрос за разследването за укриване на данъци при сделки с акции на "Софарма", по което Софийската градска прокуратура също води разследване). В края на тази част от разговора се чува, че Павлов моли събеседника си да се сдобие с копие от документи, които вероятно са в другата страна по делата. Двамата се разбират събеседникът да направи този опит, като Павлов му заявява: "Ти нали имаш опит в тези неща." Дълго време обсъждат коx какви връзки има в градската прокуратура както и причината да бъде върнат първоначалният наблюдаващ прокурор по делото. (Наблюдаващ прокурор за няколко месеца е бил командирован от Пловдивската районна прокуратура, след което се връща първоначалният - Александър Павлов, който вероятно ще постанови Павлов и Донев да бъдат привлечени за обвиняеми - б.р.) Павлов излага хипотезата, че пловдивският прокурор е бил сменен, защото не е бил достатъчно агресивен, и че виновник за връщане на Александър Павлов е Бойко Найденов.
        След това двамата обсъждат дълго кой би могъл да има влияние върху ръководителя на следствието. "По-важно е да се въздейства на някой в Градска прокуратура", казва Павлов. И добавя, че е по-трудно да се въздейства на Петьо Петров и на неговия шеф Ангел Александров.
        Павлов обяснява, че само неколцина биха могли да въздействат на шефа на следствието.

        Л.П.: С Ангел Александров могат да говорят трима-четирима души. Единият е Ахмед Доган, той няма да се намеси. Вторият (не се чува) и Бойко Найденов. Павлов пита каква друга информация в негова полза може да му намери събеседникът. След което се разбират да се срещнат отново.

        Втори разговор, състоял се между неделя, 3 юни, след участието на Любомир Павлов в сутрешния блок на БНТ, където след него в ефир е Маргарита Попова, и вчера.
        Павлов говори по телефона -отново за Ангел Александров.

        Л.П.: Аз действам (информира някого). Дай да видим какво става с разследването. (Уговаря си среща следобед - там ще бъде фактически и Стоян Николов - адвокатът му по сделката с прехвърлянето на 83% от дяловете на Огнян Донев.) Нали каза, че Петьо е човек разумен, разбран.

        Н: Тогава защо не общувате с него?

        Л.П.: Моята адвокатка общува с него. Той просто трябва да направи определени неща. Например не трябва да прави трета експертиза (става въпрос за подписите по протоколите, които са спорни - б.р.), две експертизи вече са направени, ще станат за посмешище пред целия свят, ако направят трета експертиза. Аз ще му го кажа това на Цецо Цветанов. И той може да го спре.

        Н: Но Цецо Цветанов не може да му въздейства на Петьо Петров.

        Л.П.: Може, може! А, ти недей така! Нямам никакви съмнения в това! От него (от Цветанов - б.р.) зависи кой ще остане в прокуратурата, кой ще напредне нагоре и кой ще си отиде! Знаеш, че сега се избира ВСС. От него зависи съдбата им в професионалния живот. Нали предстои избиране на главен прокурор. Те ще променят закона сега, за да се избере по-рано главният прокурор.

        Н: Аз слушам какво казва Маргарита (Попова), че този ВСС не може да избира главен прокурор.

        Л.П.: Казва тя (става въпрос за Маргарита Попова - б.р.). Тя е вицепрезидент. От вицепрезидента нищо не зависи... (Звън на телефон.)

        Н: Аз не вярвам Бойко и Цветанов да не съгласуват с нея.

        Л.П.: Тя не знаеше в неделя за това (за промяната в съдебния закон - б.р.), те не я държат в течение, но те (от ГЕРБ - б.р.) ще си го гласуват в парламента, а на мен още в петък (1 юни - б.р.) ми казаха, че това " ще се случи (приемането на закона, който депутатите гласуваха вчера - б.р). Те искат сегашния ВСС да избере новия главен прокурор.

        Н: Аз не вярвам Цветанов да може да влияе на прокуратурата... мисля, че Бойко доста добре ръководи нещата, за да не позволи подобно нещо да се случи.

        Л.П.: Ами Бойко и Цецо са еднакви.

        Н: Ама от Брюксел толкова много ще ги бият, ако направят подобно нещо.

        Л.П.: Ще обяснят, че трябва да има плавен преход и затова трябва да се изтегли по-рано (избора на главен прокурор - б.р.)

        Н: Ако не го направят по начина, по който...

        Л.П.: Те ще обяснят следното нещо - че трябва да има плавен преход, че ще има три месеца избор. Шест месеца преди да изтече мандатът на сегашния, се избира новият. Както в САЩ - избира се президент, но не застъпва в деня на изборите, а минава време.

        Н: Добре, щом така говорите, сигурно имате нещо предвид, нали тук си говорим реално аз и ти.

        Л.П.: Аз си говоря с Цветан Цветанов. Ей сега ще дойде (обяснява нещо за Цветанов - б.р.) Мерси за информацията (която събеседникът му е донесъл - б.р.) Сега ще погледна. (Изпраща го - б.р.)



        http://www.legalworld.bg/show.php?storyid=26933

        Коментар


        • SFARМ на Зелено днес!
          Мнението ми не е препоръка!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
            Стига мрънка бе, мрънкалник. Като не ти харесва - хвърляй хартиите и се спасявай. Или мислиш, че някой е длъжен да те спасява по презумция, защото си най-големия тарикат !?
            Е гати деградацията стана в тази криза. Защо не прочете куроператора, за дълговете или онова за скелетите в гардероба, преди да се окекаш в хартии ... Късно е чадо, мандалото лопна. Спасението на давещите се е в самите давещи. И преди да избълваш следващата вероятна простотия, имай предвид, че ...имам от тая хартия ...
            Виж какво черно Чадо....
            когато аз съм чел Куроператора ,ти не си знаел че Лойола е съществувал а и по голяма деградация от това няма да си измислиш ник свързан с лъжата и манипулацията и в момента да бъдеш верен на ника си ,манипулирайки и лъжейки за скелитете в гардероба забравяйки да добавиш че и той смята за нормална цената в момента... ........:
            Само че аз знам че посоченият колега има сблъсък на интереси по линия на баща си с Донев и е субективен/така се пишеше преди 5 години във форума/....някой път.
            А ти влизаш в полезрението ми за колегиално отношение.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Днес загледах обратното при Фармата как търгува и защо е толкова слабо...M
              Ами по тъпо обратно изкупуване не бях виждал от това на нашата борса. А съм виждал много. Ще излезат прави ,колеги че Донев нарочно купува еФтино акциите и обратното е само проформа.....
              Не може в дни когато няма изсипвания да не купуваш и да отвориш ножицата нагоре с 10,20 ст. и да стоиш отдолу да ти продаде някой зорлия...Така и спекуланти ще поемат по малко
              Обратното тук стои и чака да поеме всички акции на ниски цени и когато има изсипвания го задушават ако няма стой на някакви определени нива и дреме..........
              Тук имаше продали около 2,30-2,31 кой е майсторът от ИП ....плиис.
              Стига мрънка бе, мрънкалник. Като не ти харесва - хвърляй хартиите и се спасявай. Или мислиш, че някой е длъжен да те спасява по презумция, защото си най-големия тарикат !?
              Е гати деградацията стана в тази криза. Защо не прочете куроператора, за дълговете или онова за скелетите в гардероба, преди да се окекаш в хартии ... Късно е чадо, мандалото лопна. Спасението на давещите се е в самите давещи. И преди да избълваш следващата вероятна простотия, имай предвид, че ...имам от тая хартия ...
              http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

              Коментар


              • Днес загледах обратното при Фармата как търгува и защо е толкова слабо...
                Ами по тъпо обратно изкупуване не бях виждал от това на нашата борса. А съм виждал много. Ще излезат прави ,колеги че Донев нарочно купува еФтино акциите и обратното е само проформа.....
                Не може в дни когато няма изсипвания да не купуваш и да отвориш ножицата нагоре с 10,20 ст. и да стоиш отдолу да ти продаде някой зорлия...Така и спекуланти ще поемат по малко
                Обратното тук стои и чака да поеме всички акции на ниски цени и когато има изсипвания го задушават ако няма стой на някакви определени нива и дреме..........
                Тук имаше продали около 2,30-2,31 кой е майсторът от ИП ....плиис.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Аз не яде бонбонки.
                  A верно, ти тука само Трибестанчета хрупаше, да си силен да набориш Софка.
                  Ама май на Медика беше споменал и за бонбонки...

                  Както и да е , изсънува ли вече дивидента ?
                  Я кажи колко ти е прогнозата , + - 10%, ако си точен като МЦХ - евала ще имаш пак

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    е що на него???????????? той ли е най-голям играч в този форум???
                    Здрасти Форти и ти ли ще ходиш - него го знам че де има ОСА из София - там е!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      е що на него???????????? той ли е най-голям играч в този форум???
                      Той си ходи по навик а ако аз отида ... току виж ми изкарали името и адреса от 5 миноритари ФЛ присъстващи... и то заради трибестан който още не ми трябва...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        Това е компанията!
                        Импе ако ходиш на 16-ти давам ти мойте скромни акции да гласуваш за 10стинки дивидент и искам подаръци!!!
                        Ще ти изпратя пощенския адрес на лични
                        Успех!

                        е що на него???????????? той ли е най-голям играч в този форум???

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          Това е компанията!
                          Импе ако ходиш на 16-ти давам ти мойте скромни акции да гласуваш за 10стинки дивидент и искам подаръци!!!
                          Ще ти изпратя пощенския адрес на лични
                          Успех!
                          А аз само за дивидент от 16-19 стинки иначе на всички точки против .....

                          А мога и да отида за да ми обяснят за дивидента и езика зад зъбите и дали австрийците толерират лъжата във финансовата дейност.......

                          Коментар


                          • Това е компанията!
                            Импе ако ходиш на 16-ти давам ти мойте скромни акции да гласуваш за 10стинки дивидент и искам подаръци!!!
                            Ще ти изпратя пощенския адрес на лични
                            Успех!

                            Коментар


                            • Уведомяваме Ви, че за месец май 2012 година „СОФАРМА” АД реализира спад в продажбите с 2% спрямо същия месец на предходната година в т.ч. запазване на продажбите за износ и със 7% намаление на продажбите за вътрешен пазар.
                              Приходите от продажби през първите пет месеца на тази година се повишиха с 1%, в т.ч. с 13% спад за вътрешен пазар и с 6% увеличение за износ в сравнение със същия период на 2011 година.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Moнти, какво ти стана че така обърна палачинката и едва ли не почна да четкаш ОД.
                                А беше един от най възмутените....

                                Някакво ново инфо ли имаш, що ли...... или и на тебе чичко паричко ти даде бонбонки като на Импето
                                Аз не яде бонбонки.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X