IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В Екстри излезе инфо че Донев е купувал малко бройки в петък.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

      Да станат на точно 4,99% едва ли е защото не искат компанията, а по-скоро изкуствено. Това ме кара и да мисля, че са прехвърлени вътрешно. Но това са само мои догадки.
      ПФ нямат право да държат повече от 7% в дадено дружество, не виждам защо границата от 5% да ги бърка..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Не зная кой ги купи ,но е факт че след тях паднаха под 5 процента.....според теб каква е идеята да са под този праг?
        Да станат на точно 4,99% едва ли е защото не искат компанията, а по-скоро изкуствено. Това ме кара и да мисля, че са прехвърлени вътрешно. Но това са само мои догадки.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

          Кой ги купи тези 250 000? Питам, защото може би просто са си ги прехвърлили от един фонд в друг с цел да се падне под 5%.
          Не зная кой ги купи ,но е факт че след тях паднаха под 5 процента.....според теб каква е идеята да са под този праг?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

            И друго интересно нещо-Алианц намалиха участието си през изтеклото тримесечие с 250000 броя.......не че е нещо колосално,но всички очакват такива като тях да купуват ............а те продават!
            Кой ги купи тези 250 000? Питам, защото може би просто са си ги прехвърлили от един фонд в друг с цел да се падне под 5%.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

              Тук по интересното е че всички основни показатели с изключение на продажбите са надолу. Първи юни отмина ... всички се надяват големия "бум" да бъде в понеделник или до края на седмицата ... идва ОСА, дивиденти, IPO. През изминалата седмица видяхме различни цени, акцията се крепи около 4,27лв повече от 8-9 месеца, благодарение на "брилянтните" ходове на О.Д. Очакванията на инвеститорите и спекулантите са големи. Дали ще има одобрение в щатите през този или следващите няколко месеци, дали следващите отчети ще бъдат много по-добри от настоящия ... времето ще покаже.
              И друго интересно нещо-Алианц намалиха участието си през изтеклото тримесечие с 250000 броя.......не че е нещо колосално,но всички очакват такива като тях да купуват ............а те продават!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Значи имаме тук гласувано обратно за около 4млн.бр., има определена цена от продавача(4,27лв) и в момента сме под договореното ценово ниво.
                Според мен компанията ще излезе на покупки този месец, защото ако остави за септември или декември, то ще трябва да направи и разходи за дивидент за тези 4млн акции, което значи още 450К за дивидент юни и още 200-220К Септември. Няма логика да прави тези разходи за дивидент, ако не е уговорено , знам ли...
                Тук по интересното е че всички основни показатели с изключение на продажбите са надолу. Първи юни отмина ... всички се надяват големия "бум" да бъде в понеделник или до края на седмицата ... идва ОСА, дивиденти, IPO. През изминалата седмица видяхме различни цени, акцията се крепи около 4,27лв повече от 8-9 месеца, благодарение на "брилянтните" ходове на О.Д. Очакванията на инвеститорите и спекулантите са големи. Дали ще има одобрение в щатите през този или следващите няколко месеци, дали следващите отчети ще бъдат много по-добри от настоящия ... времето ще покаже.
                Last edited by Innocent; 03.06.2018, 15:25.

                Коментар


                • Значи имаме тук гласувано обратно за около 4млн.бр., има определена цена от продавача(4,27лв) и в момента сме под договореното ценово ниво.
                  Според мен компанията ще излезе на покупки този месец, защото ако остави за септември или декември, то ще трябва да направи и разходи за дивидент за тези 4млн акции, което значи още 450К за дивидент юни и още 200-220К Септември. Няма логика да прави тези разходи за дивидент, ако не е уговорено , знам ли...


                  от друга страна има едно ИПО юни, а целта не е да се даде кеш на желаещите да участват...така че може да излязат на пазара след ИПО-то..
                  Last edited by tony1975; 04.06.2018, 05:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    Вчера огледах отчетите на групата.
                    Намалението на печалбата изглежда идва от Трейдинга.
                    При Трейдинга най-вероятно е от сливанията - Софармаци.
                    https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,...rm=nowa-opinia

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                      Имам съмнения, че ЕТФ-а продаде тук и Хим, като най-ликвидни да покрие някое теглене? Ще видим.
                      Споделям съмнението ти! Не случайно го направиха на закриващ аукцион, а дори и бутането на ХВАР надолу с малки бройки, за да се смъкне допълнително Софикс си пасва с идеята.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                        Аз лично, не смятам да участвам в пилешката работа. Има доста други, според мен по-добри възможности.
                        Радвам се, че голяма компания се листва на БФБ.
                        Шегувам се. И аз се колебая - не съм решил още. Настроенията на борсата в момента (а и в света като цяло) са много минорни. Все пак IPO-то на "Градус" остава в полезрението ми, а и все още имам какво да чистя. Свежи пари обаче няма да вложа скоро.
                        Vanitas vanitatum...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

                          Аз лично, не смятам да участвам в пилешката работа. Има доста други, според мен по-добри възможности.
                          Радвам се, че голяма компания се листва на БФБ.
                          И аз ще я пропусна май, но доволно взех СФАРМ, чакаме дивидента и другото

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                            Е то в последно време всички само това правят (правим)... май? Осигуряваме
                            Аз лично, не смятам да участвам в пилешката работа. Има доста други, според мен по-добри възможности.
                            Радвам се, че голяма компания се листва на БФБ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

                              Някой осигури пари за Градус-а май
                              Е то в последно време всички само това правят (правим)... май? Осигуряваме
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
                                Нещо да кажете за финала на днешната сесия - сделка на 4,09 .
                                Някой осигури пари за Градус-а май

                                Коментар

                                Working...
                                X