IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"СИН КАРС Индъстри" АД (SIN)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
    Да пускат още 4 милиона акции и да се свършва мъката на всички които не сме взели
    "Въпреки големия интерес към предлагането, собственикът на "Син карс" Росен Даскалов каза за "Капитал", че не планира да предлага още акции на борсата."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

      Ако си чел законите и наредбите и познаваш практиката, ще знаеш, че това е абсолютно невъзможно, има си регулярни проверки, глобите, ако има такова нещо са десетки стотици пъти по-високи от комисионните, които ще вземат от сделките....
      Освен това поръчките се вкарват в електронна система с дата, час и секунда, отчети се правят на края на всеки ден, няма начин някоя да изпревари друга...
      Прочети още веднъж последното изречение от поста ми, който си цитирал. Мисля, че не си стигнал до него.
      Никой не те обвинява в нещо. Въобразяваш си.
      Точно затова казах, че и никой не би нарекъл офертата си "обединена", ако това противоречи на правилата (и закона).

      Коментар


      • Да пускат още 4 милиона акции и да се свършва мъката на всички които не сме взели

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

          При презаписване, което е около над 3 пъти, няма начин да са "обединени" всички поръчки, т.е. - по-вероятно е да има някакви критерии, по които да работи "обединяването", което към момента е напълно хипотетично. Кой би нарекъл поръчката си "обединена", ако това не е по правилата?
          Може да се предположи, че служителите в един ИП, избран да обслужва IPO-то - имат някакви преференциални условия.
          Това, разбира се са недоказани предположения.
          Ако си чел законите и наредбите и познаваш практиката, ще знаеш, че това е абсолютно невъзможно, има си регулярни проверки, глобите, ако има такова нещо са десетки стотици пъти по-високи от комисионните, които ще вземат от сделките....
          Освен това поръчките се вкарват в електронна система с дата, час и секунда, отчети се правят на края на всеки ден, няма начин някоя да изпревари друга...

          Коментар


          • Има ли колеги във форума успяли да запишат акции на IPO-то чрез посредник РАЗЛИЧЕН от ЕЛАНА ?
            Last edited by Innocent; 02.06.2021, 10:09.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

              Ще е интересно дали Елана са обидинили всичките поръчки пуснати през тях или някой е останал извън борда. Този някой ще има мнооогоо въпроси.
              При презаписване, което е около над 3 пъти, няма начин да са "обединени" всички поръчки, т.е. - по-вероятно е да има някакви критерии, по които да работи "обединяването", което към момента е напълно хипотетично. Кой би нарекъл поръчката си "обединена", ако това не е по правилата?
              Може да се предположи, че служителите в един ИП, избран да обслужва IPO-то - имат някакви преференциални условия.
              Това, разбира се са недоказани предположения.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от TGV Разгледай мнение

                Въпросите са няколко:
                1. Елана трябва да са били сигурни, че ще спечелят с тяхната поръчка щом са обединили заявките на 100 свои клиента? Ако не бяха спечелели какво щяха да правят и обясняват на клиентите си? Ако са били сигурни в "своята победа", защо е било така?
                2. При представянето на Син карс навсякъде Елана казваха, че акциите може да се купят като станеш техен клиент! Това може лесно да се провери. Тази заявка с точка 1 не ли е малко нагло и подозрително?
                3. Какво означава почнали са да приемат поръчки? И аз говорих с моя брокер за това IPO преди две седмици, но реално поръчката ти трябва да се вкара в системата на БФБ от 9.30 нататък на 01.06. Това беше обяснявано при предлагането. Ако е било по друг начин, че може и по - рано, както се оказа сега, защо това не се спомена пред представянето, а само на определени хора?
                4. Кога БФБ и КФН ще излезнат със становище и проверка по това така наречено IPO и горните въпроси, а сигурно има още много?
                БФБ и посредниците реват, че искат повече инвеститори и компании да участват на пазара, но с тези действия ще разгонят и малкото останали. Аз търгувам от 2006 и се нагледах на всякакви простотии. Да не забравяме и пасивността на КФН или тяхната услужливост понякога в опрелелени случаи.
                Лошото е че се загубиха времето на много хора да четат презентации, тийзъри, да гледат презентации, онлайн срещи и да се търси допълнителна инфорамция, а някои и пари с продажбата на акции за да участват тук. А се навреди и на името на Син Карс, защото оставам с впечатлението, че голяма част от инвеститорите вече са негативно настроени към фирмата, заради така нареченото IPO.
                Аз като клиент на Елана мога да кажа, че въобще не бяха сигурни докато не излязоха резултатите. Ако не бяха спечелили, щяха да кажат нещо подобно на това, което казаха Карол, именно:
                "Въпреки подадените заявки от страна на ИП КАРОЛ, в първата 1 сек от аукциона, нямаме класирана заявка на наши клиенти в първичното публично предлагане на акции от капитала на „Син Карс Индъстри“ АД"
                Също така си мисля, че са останали и неудовлетворени поръчки от клиенти на Елана...

                Поръчки могат да се вкарват както си писал, а за клиентите, които нямат терминал - на хартия, именно тях посредниците са вкарвали ръчно в 9,30, не мисля, че има привилегировани клиенти, напротив, посредниците от малките клиенти взимат по-високи комисионни, отколкото от големите, така, че имат сметка да се класират повече малки клиенти...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение

                  В последната оферта били насвяткали обща оферта на клиенти на Елана, както се разбра отнякъде, - даже незнам колко е вярно, казва ли ти някой официално !?!- поне да кажат кой не се класирал от другите участници и да си ползваме вече кеша извън измамническия бийн пазар. Там е за Мистър Бийн явно
                  доколкото знам не може да се събират поръчки на отделни клиенти в обща

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Интересно е как се мъчите да защитите порочна и грешна практика със съобразителност и грижа на ИП за клиентите си.. Ами то и крадците и обирджиите са много съобразителни и понякога успяват..Що се отнася до Елана, щом те са толкова хитри и загрижени, то занапред да пускат ИПО само за техните клиенти и другите ИП ще започнат така.. Както и да се оправдавате е нарушен основен принцим при борсовата търговия- РАВНОПОСТАВЕНОСТ на участниците..В една нормална страна щеше да има разследване на условията , търга и да има промени за да не се повтаря този резил..
                    Финансовото министерство е принципал на БФБ.
                    В тоя смисъл, моето мнение е, че след вчерашното IPO, днес сутринта, т.е. - на следващия ден - е рано да говорим в минало свършено време: "щеше да има разследване на условията".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                      Ако са били разрешени обединяване на поръчки, не виждам вина на Елана, но моята информация е, че не са били разрешени.
                      Ще е интересно дали Елана са обидинили всичките поръчки пуснати през тях или някой е останал извън борда. Този някой ще има мнооогоо въпроси.

                      Коментар


                      • Интересно е как се мъчите да защитите порочна и грешна практика със съобразителност и грижа на ИП за клиентите си.. Ами то и крадците и обирджиите са много съобразителни и понякога успяват..Що се отнася до Елана, щом те са толкова хитри и загрижени, то занапред да пускат ИПО само за техните клиенти и другите ИП ще започнат така.. Както и да се оправдавате е нарушен основен принцим при борсовата търговия- РАВНОПОСТАВЕНОСТ на участниците..В една нормална страна щеше да има разследване на условията , търга и да има промени за да не се повтаря този резил..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                          Здравейте,

                          Не мога да разбера негативизма в някои от Вас относно действията на Елана. Те като компания са се постарали да удовлетворят интересите на техните клиенти, за което те ще получат своите комисионни. В тази компания работят хора, чиито заплати се формират именно от тези комисионни. Аз имам сметки в Карол и БенчМарк, но това не ми попречи, след като проявих интерес към това ИПО да се свържа с Елана, за да ги попитам на какъв принцип ще се проведе ИПО-то. Те ми обясниха, че ще е по ред на приемане на поръчките и ще започнат да приемат поръчки от 26 май. Захраних си сметката на 26-ти сутринта и си пуснах поръчката. Посъветвах и своите познати, които решиха да инвестират в тази компания да си открият сметки в Елана, а да не използват сметките при своите посредници ... сега се надяваме да сме едни от стотината клиенти, за които се говори. Съвета ми към всеки, който мисли, че е прецакан по някакъв начин е да се вгледа в себе си и да види дали той е бил достатъчно съобразителен и дали е действал по най-добрия начин, за да бъде успешен.

                          Що се отнася до хората, които говорят срещу компанията СИН Карс... никой не ги кара да инвестират в нея. Това е въпрос на избор! Да, може да си държите парите в банките при доходност 0,00 и нищо или да поемете рискът, да се доверите на нечия визия за това, което иска да постигне. И относно липсата на добри компании на БФБ, моят опит с участието ми в ИПО-тата на Алтерко и ТБС е безкрайно положителен.

                          От един фен на Челси за Harry Kane
                          Въпросите са няколко:
                          1. Елана трябва да са били сигурни, че ще спечелят с тяхната поръчка щом са обединили заявките на 100 свои клиента? Ако не бяха спечелели какво щяха да правят и обясняват на клиентите си? Ако са били сигурни в "своята победа", защо е било така?
                          2. При представянето на Син карс навсякъде Елана казваха, че акциите може да се купят като станеш техен клиент! Това може лесно да се провери. Тази заявка с точка 1 не ли е малко нагло и подозрително?
                          3. Какво означава почнали са да приемат поръчки? И аз говорих с моя брокер за това IPO преди две седмици, но реално поръчката ти трябва да се вкара в системата на БФБ от 9.30 нататък на 01.06. Това беше обяснявано при предлагането. Ако е било по друг начин, че може и по - рано, както се оказа сега, защо това не се спомена при представянето, а само на определени хора?
                          4. Кога БФБ и КФН ще излезнат със становище и проверка по това така наречено IPO и горните въпроси, а сигурно има още много?
                          БФБ и посредниците реват, че искат повече инвеститори и компании да участват на пазара, но с тези действия ще разгонят и малкото останали. Аз търгувам от 2006 и се нагледах на всякакви простотии. Да не забравяме и пасивността на КФН или тяхната услужливост понякога в определени случаи.
                          Лошото е че се загубиха времето на много хора да четат презентации, тийзъри, да гледат презентации, онлайн срещи и да се търси допълнителна инфорамция, а някои и пари с продажбата на акции за да участват тук. А се навреди и на името на Син Карс, защото оставам с впечатлението, че голяма част от инвеститорите вече са негативно настроени към фирмата, заради така нареченото IPO.
                          Last edited by TGV; 02.06.2021, 10:02.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                            Има ли в тази тема човек, който да вярва, че първата класирана поръчка е реална поръчка на някакъв уникално дребен инвеститор с 200 броя акции, който е имал информацията, че трябва в началото на дена на 26 май да си подаде поръчката, и си е направил труда да бие пътя до офис на Елана за да си пусне тази колосална поръчка?
                            Аз за другото нямам становище, защото компанията ми е безинтересна, следователно и ИПО-то, но вече следя мача с огромен интерес, тъй като е възможно успешната поръчка от 200 бройки да е на мой колега, който съвсем наскоро направи първите си стъпки на БФБ. С очите си видях поръчката му за точно тази бройка и сега нямам търпение да разбера дали късметът на начинаещия пак се е обадил. Колко е късмет, това е съвсем друга тема, но да, вярвам, че 200-те акции са реална поръчка при това не от клиент на Елана.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                              Здравейте,

                              ....Съвета ми към всеки, който мисли, че е прецакан по някакъв начин е да се вгледа в себе си и да види дали той е бил достатъчно съобразителен и дали е действал по най-добрия начин, за да бъде успешен.

                              .....[/B]
                              съвета ми към всички специалисти дето нямат грешен трейд и винаги всичко им е ясно, да са малко по смирени и осъждащи другите
                              така постовете ще им изглеждат по-досотверни
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Ако са били разрешени обединяване на поръчки, не виждам вина на Елана, но моята информация е, че не са били разрешени.

                                Коментар

                                Working...
                                X