IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"СИН КАРС Индъстри" АД (SIN)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
    Тук нямаше да има проблем, ако предварително беше публикувана информация, че акции ще могат да бъдат записани единствено и само от клиенти на Елана. В момента всички, които искаха да участват в IPO-то но не успяха имат силно негативно мнение към компанията, Елана и към личните им ИП, че са били подведени от изпратената информация. Днес във ФБ е пълно с негативни коментари не само за Син Карс и Елана, но и за БФБ ...
    А всички сделки ли бяха на Елана? Имаше и някакви други там?

    Коментар


    • с биодит, не успях да се класирам въведох в 9:30 в деня на ауциона,
      като разбрах че спечелилите са въвели дни преди мойта поръчка, тук не си хабих времето въобще да се занимавам,
      бфб-то разбира се затъмни предишното си постижение и показа ново ниво на измама
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Тук нямаше да има проблем, ако предварително беше публикувана информация, че акции ще могат да бъдат записани единствено и само от клиенти на Елана. В момента всички, които искаха да участват в IPO-то но не успяха имат силно негативно мнение към компанията, Елана и към личните им ИП, че са били подведени от изпратената информация. Днес във ФБ е пълно с негативни коментари не само за Син Карс и Елана, но и за БФБ ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

          Какво имаш предвид? Интереса на Син смятам е да си пласират цялата емисия. Дали акциите са купени от Елана, Карол или Капман какво значение има?

          Това си е (тури си сам категорията, че мен ме е срам)...;- те са тръгнали да стават публични със съдействието на "Елбана" и предполагам ще си си сърбат попарата!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

            Специално казаха че търсят максимален брой акционери. Дали се случи?
            Не съм проучвал особено намеренията на Син и желанията им, понеже бях решил да не участвам. Щом са имали такова желание е възможно да останат леко разочаровани. Прав си!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

              Какво имаш предвид? Интереса на Син смятам е да си пласират цялата емисия. Дали акциите са купени от Елана, Карол или Капман какво значение има?
              Специално казаха че търсят максимален брой акционери. Дали се случи?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

                Пропускаш че и СИН са клиенти. Техният интерес защитен ли е?
                Какво имаш предвид? Интереса на Син смятам е да си пласират цялата емисия. Дали акциите са купени от Елана, Карол или Капман какво значение има?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

                  Разбира се, че е така. Съгласен съм с мнението на повечето колеги, че правилата са неправилно структурирани, но в крайна сметка как Елана успяха да пласират ордера си, а техните посредници не? Вместо да потърсят обяснение от посредниците си колегите нападнаха Елана за това, че са се погрижили да защитят интереса на клиентите си. И пак казвам, не съм клиент на Елана и не участвах в предлагането днес.
                  Пропускаш че и СИН са клиенти. Техният интерес защитен ли е?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                    Според мен са за похвала, класираха офертите на техните клиенти, аз като такъв съм доволен от тях, не споделям мнението, че трябваше да оставят други да изкупят акциите преди техните клиенти както писа някой...
                    Разбира се, че е така. Съгласен съм с мнението на повечето колеги, че правилата са неправилно структурирани, но в крайна сметка как Елана успяха да пласират ордера си, а техните посредници не? Вместо да потърсят обяснение от посредниците си колегите нападнаха Елана за това, че са се погрижили да защитят интереса на клиентите си. И пак казвам, не съм клиент на Елана и не участвах в предлагането днес.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                      Според мен са за похвала, класираха офертите на техните клиенти, аз като такъв съм доволен от тях, не споделям мнението, че трябваше да оставят други да изкупят акциите преди техните клиенти както писа някой...
                      Супер си. Честито!
                      Сега си ги връткайте тези акции помежду си. Елана може и такси да не ви взимат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                        За мен БФБ и КФН трябва да излязат със становище по случая. Ако се окаже че подобно агрегирани на поръчки е нерегламентирано, би следвало да се анулира търга, а посредника да се глоби здраво.
                        Дори да не е изрично забранено, ми се струва че Елана се компрометираха много.
                        На това му се казва селски тарикатлък. Реакцията на регулаторите е много важна в случаи като този.
                        Проблемът е в регламента, че първия въвел поръчката печели. Това не е търг.

                        Това е все едно да пуснат всички желаещи на 100 метра спринт и както се подредят, по този ред да купуват бройките на фиксирана цена от 1 лв. Къде виждате търг.

                        При тоя регламент винаги ще има проблеми от подобно естество.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение

                          Според мен са за похвала, класираха офертите на техните клиенти, аз като такъв съм доволен от тях, не споделям мнението, че трябваше да оставят други да изкупят акциите преди техните клиенти както писа някой...
                          Айде бе! Значи клиентите на другите посредници кучета ги яли, така ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
                            Май ще се местя към Карол , Юг Маркет и други. Чуя ли колеги да говорят за Елана - ще им разкажа гледната си точка и Винаги ще разказвам за Син карс
                            Според мен са за похвала, класираха офертите на техните клиенти, аз като такъв съм доволен от тях, не споделям мнението, че трябваше да оставят други да изкупят акциите преди техните клиенти както писа някой...

                            Коментар


                            • След като на Биодит стана същото, що продължавате да настъпвате мотиката

                              Не знам кой го е измислил това недомислие, първия въвел поръчката печели, трябва да си голям гений да ти щукне такава идея.


                              Коментар


                              • Май ще се местя към Карол , Юг Маркет или някой друг.
                                Last edited by MrSi; 02.06.2021, 03:24.
                                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X