IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
    Импе,

    Каква ставка плащаш като данък за дивидентите от акции на NYSE?

    Аз нямам акция, която да раздава дивидент и така не съм се интересувал


    Kiro,

    Мислил ли си да го посъветваш част от парите да се вложат в книги? Колкото и да инвестира в познати компании, винаги е хубаво поне някакъв базов анализ да е способен да направи.
    с подаден w8ben формуляр 10 или 15 % е данъка зависи от компанията и вида на плащането
    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

    Коментар


    • Не е хубаво да започва с някои криви акции..
      Last edited by Bond009; 07.08.2017, 09:35.

      Коментар


      • Импе,

        Каква ставка плащаш като данък за дивидентите от акции на NYSE?

        Аз нямам акция, която да раздава дивидент и така не съм се интересувал


        Kiro,

        Мислил ли си да го посъветваш част от парите да се вложат в книги? Колкото и да инвестира в познати компании, винаги е хубаво поне някакъв базов анализ да е способен да направи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Novo Nordisk какъв дивидент дават..Виждам , че досега се обединявате в едно фармацията.Може би Фолксваген , фармация, оръжия и от технологиите кое по добре, щом Тесла се отрича..
          Погледни ги - помня, че съм проверявал, но не бях ного впечатлен. Правят основно диабетически работи. Щом може неамерикански и искаш хапчета (или мислиш, че момъкът ще иска) - и тоже: сосен дивидент - тогава: GlaxoSmithKline почти съвсем задължително

          Sanofi - тоже секси - ама сега - скъпички, а и френските свини дерат 30% данък дивидент за чужди инвеститори.

          Обединяваме се около - защото хората са маниаци да рупат хапчета.

          Жалко, че още не съм готов да нарисувам колчета за дивидентната ми доходност на разните работи, за да го погледнеш

          И защо пък точно Костенуркаджиите - аз по бих заложил на Daimler и залагам де - макар в това, което казва Безименният, да има логика.
          Last edited by Императорът; 06.08.2017, 22:30. Причина: Daimler
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Novo Nordisk какъв дивидент дават..Виждам , че досега се обединявате в едно фармацията.Може би Фолксваген , фармация, оръжия и от технологиите кое по добре, щом Тесла се отрича..

            Коментар


            • Kiro,

              Изобщо не ти завиждам. От една страна момчето може да похарчи парите. От друга страна, пазарът е високо оценен и ако третърпи един спад от 40-50%, това може да го откаже перманентно от инвестициите.

              Аз бих предложил Novo Nordisk - не са американци, но пък най-голяма част от бизнеса е именно там. Не са скъпи като оценка, имам добри перспективи за ръст на приходите и печалбата и са защитени от обръщане на икономическия цикъл.

              Идеята за допълване изглежда добра. Но освен ако не е необходимо условие за да достигне минималната сума за откриване на сметка, аз бих ги спестил засега. Далеч по-вероятно е да претърпи разочарование в началото и тези пари ще са му по-необходими, когато вече е направил грешки, за да може да започне повторно, с обеца на ухото.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                е що ме хапеш сега? Аз с уважение и благодарност се отнесох!
                Глупости. Нищо такова В интерес на истината и тези нива са си риски. Но наистина си става интересна. Но общият бой по генериците следствие падането на ТЕВА и не само, трябва да е едно наум по всички земни къблета.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Ами иска американски по същата причина по която и ти започна с тях.Гледал е най голяма пропаганда за тях и гти смята за най могъщи..Аз ще се мъча да му набутам фолцваген- колко удари претърпяха последните години и все са на печалба..Гледам им сега данните и графиката..Форд също не са зле..Що се отнася до ФБ според мен ще ги има- над 2милиарда вече имат и ползват и започнаха да печелят от реклами..Разработват и изкуствен интелект..

                  Много далновидно. Фолксваген вече прескочиха "аферата" с фалшивия /нагласен/ софтуер. Останалите автомобилни производители тепърва "ще гърмят". Фолксваген отчетоха загубите, съкратиха персонала, преориентираха се в новото производство и са напред с хибридите, които гарантират устойчивост в следващите години.

                  Мисля, че може да се пише много, но друг път, защото мога да получа бан /това е спам, защото не съм по темата/... /към дежурния модератор: само подкрепих колегата и друг път подобни своевелия няма да правя/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                    Печалба, продажби, дивидент надолу, 5 даунгрейда и др. На това ниво обаче е по интересна от конкурента и Софарма
                    е що ме хапеш сега? Аз с уважение и благодарност се отнесох!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      добро предложение, не бях гледал - това след отчет ли е?
                      Печалба, продажби, дивидент надолу, 5 даунгрейда и др. На това ниво обаче е по интересна от конкурента и Софарма

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        TEVA, ама след 3 дни. Така де, за 2 дни падна с 35%. След 3 дни ще е на сгода
                        добро предложение, не бях гледал - това след отчет ли е?

                        Коментар


                        • Нови инвеститоре - би ли казал имената на тези компании, а не само кодове? Благодаря
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            TEVA, ама след 3 дни. Така де, за 2 дни падна с 35%. След 3 дни ще е на сгода
                            За 2 два дни падна с 35% На какво се дължи? Как се сгромолясва цена с 35% за два дни, не ми е ясно

                            Коментар


                            • new_investor благодаря за предложените оръжейни компании- те дават ли дивиденти..Ще му ги предложа..

                              Коментар


                              • TEVA, ама след 3 дни. Така де, за 2 дни падна с 35%. След 3 дни ще е на сгода

                                Коментар

                                Working...
                                X