IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами иска американски по същата причина по която и ти започна с тях.Гледал е най голяма пропаганда за тях и гти смята за най могъщи..Аз ще се мъча да му набутам фолцваген- колко удари претърпяха последните години и все са на печалба..Гледам им сега данните и графиката..Форд също не са зле..Що се отнася до ФБ според мен ще ги има- над 2милиарда вече имат и ползват и започнаха да печелят от реклами..Разработват и изкуствен интелект..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Моля дайте и други мнения..
      Ако е за дългосрочно и дивидентно бих предложил следните :
      SNH, SBRA, HCP, HCN - всички са Healthcare reit - първите две са по-малки и фокусирани основно в senior housing, другите са големи и диверсифицирани, но пак спокойно ще печелят дълго от стареенето на бейби бумърите. HCP е дивидентен аристократ. SNH в момента дава около 7.8 %, SBRA около 6, другите по-малко, но пак над 4. Цените им са разумни.
      Други предложения от познати имена бих казал Lockheed Martin и Raytheon. И двете печелят здраво от сделките на Тръпков с арабите - едните ще им правят самолетите, другите ракетите за тях. Освен това продажбите на Ф-22 и Ф-35 за американската армия и други съюзници тепърва започват. А ракетите за тях са пак основно от Raytheon. Това е от мен като предложения.

      Коментар


      • Това с добавката може, но въпроса е какво да купи за да е дългосрочно и да не се разочарова..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Импов., ако имаш 1000-2000 долара и започваш на борсата кои могъщи американски акции би си купил първо..Питам всички защото ми се обади племеника ми и иска да започне с покупката на такива акции.Аз му казах за Тесла и Фейсбук, Кока кола, но това е на посоки ..Дайте моля Ви предложения и аргументи за по дългосрочни акции..
          Специално американски ли иска? Теслата е тотален балон - губеща е и досега акционерите не са извадили и стотинка от тоя плондер... е, освен харизматическият безкористен мечтател Мъск, дето забърса 1 МБ бонусче. Дори държавата подкрепя теслите, ама кел файда. Големите автомобилни концерни ще я изядат с парцалите... а Мъск ще измисли друг проект, с който да чеше наивниците. Това въобще не е могъща компания - за година продава коли колкото Daimler или Ford за ден.
          Букчето днес е хит, ама в един момент може да го няма въобще - например Скайпът днес кой го ползва? А онова нещо с емблема цветенце, дето беше преди скайпът? Аз вече не му помня и името.

          Нека си вземе напримерно Pfizer, това е могъща компания която нагъва по-малки като акулище и се разраства като гъбак и все по-могъща става. Може тоже да помисли и за Ford, за мен сега е подценена и дивидентно сгодна. Coca cola също не е зле, вярно хората бягали от газираното, ама от 7 милиарда човечета на света все ще има достатъчно да я лочат, даже когато чичо Уорън пукне.
          Ако иска стабилност и мощ - подходящи са J&J и P&G - това са огромни и крайно могъщи конгломерати - все пак Джонсън е туй в света, което е Трейдингът в България. Проктър - тоже могъщество. Дори си направих любопитна сметка, докато си бръснех мордата:

          Млад човек, 18-годишен, дето си бръсне муцунякът както всеки уважаващ се мъж: с Жилет. Ако годишно си купува да кажем пет нови ножченца за целта - по пет лева едното - това са 25 лв на година, ако изкара до 78 години преди да се смряска, ще похарчи 1.5 Б за целта - и то ако не поскъпват ножченцата.
          Обаче - ако си купи пет акции на P&G ще даде към 770 лв - наполовината - а с дивидентът от всяка акция, може да си купи едно ножче. Цената им да расте - нищо - той и дивидентът расте. Ето как племенникът ти ако извади 770 кинта сега, ще реши проблемът с бръсненето завинаги и ще остави акциите и ножченцата на внукът си, а тия 5 акции тогава може да носят и по 3 долара дивидент дотогава и да струват по 300 кинта едната.

          Разкажи му туй, за да разбере идеята на инвестирането.

          Но защо само американски? Защо не германски или британски - аз напоследък - обичам британски - нали съм дивидентаджия - а там дивидентна доходност, по-добра отколкото на БФБ.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Моля дайте и други мнения..
            Най-притеснително тук е сумата. Ще попадне на бъкет с тази сума. Бъди добър чичо или вуйко, каквото такова.... Добави на детето 1000-2000 гушера да открие при свестен посредник. Interactivebrokers имат младежки акаунти с по 3000 долара.

            Коментар


            • Моля дайте и други мнения..

              Коментар


              • Благодаря за съвета.И аз му казвам , че пазара е на върха си, но той ми казва , е ако сега не купи ще похарчи парите за телефон и глупости и няма да започне..Тук мисля, че е прав.Въпроса е какво да вземе , което при падане да падне по малко и да си дава дивидент..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Импов., ако имаш 1000-2000 долара и започваш на борсата кои могъщи американски акции би си купил първо..Питам всички защото ми се обади племеника ми и иска да започне с покупката на такива акции.Аз му казах за Тесла и Фейсбук, Кока кола, но това е на посоки ..Дайте моля Ви предложения и аргументи за по дългосрочни акции..
                  Признавам си че не следя много американските акции, и не знам доколко акуратно ще бъде мнението ми, но все пак ще го споделя. Според мен и трите компании са на върхово ниво, като цена, и не знам доколко ще продължава този възход в цените в щатите. Зависи какъв хоризонт си е поставил като време племенника ви. Може би е добре акциите да са дивидентни, за да получавате някакъв доход през 3 месеца. Аз лично може би бих се насочил към Amazon или Alibaba, но те пък май не плащат дивидент. Автомобилните компании също са добър вариант, но Тесла ми е доста неясна като перспектива. Харизматичен лидер, добра перспектива пред сектора но и доста неясно бъдеще. Може би Даймлер, Форд, Фолксфаген, БМВ са по-добра алтернатива според мен...
                  Last edited by mancev; 06.08.2017, 20:06.

                  Коментар


                  • Импов., ако имаш 1000-2000 долара и започваш на борсата кои могъщи американски акции би си купил първо..Питам всички защото ми се обади племеника ми и иска да започне с покупката на такива акции.Аз му казах за Тесла и Фейсбук, Кока кола, но това е на посоки ..Дайте моля Ви предложения и аргументи за по дългосрочни акции..

                    Коментар


                    • Вярно - Трейдингът също се е отчел днес - аферим, браво
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Има дивиденти и от Бързия мишок и от Софарма трейдинг.Тази година доста кеш се наля по платформите,август месец се очертава да е хубав.Очаквам следващата седмица да е интересна .Успех на всички!
                        Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                        Коментар


                        • Дивидент от Бръзият мишок - пъкнал.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Браво Изабела..Полезна лекция..Забележка не спирайте въпросите на инвеститорите..Ако лектора се е изморил и други колеги могат да отговарят..
                            Прав сте. Трябва да се отговаря, докато има въпроси. Имаме предвид този пропуск.

                            Коментар


                            • Браво Изабела..Полезна лекция..Забележка не спирайте въпросите на инвеститорите..Ако лектора се е изморил и други колеги могат да отговарят..

                              Коментар


                              • Запис от онлайн семинар за прогнози второ полугодие на 2017 г. и инвестиционни стратегии.
                                 

                                Коментар

                                Working...
                                X