IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    Здравей, нямам такова за сега, отговарям ти тук. Дивидентните фондове на Шрьодерс: Европейски дивидентен, Глобален дивидентен и Азиатски дивидентен. Този последния плаща всеки месец, а другите два на тримесечие. И да уточня, че дивидента се получава под формата на дялове от дадения фонд, но за мен това е ок, защото тъй или иначе не тегля кеш от там, така че дяловете се трупат. Гледам, че стремежа им е да разпределят 7% на година. Инвестицията е в долари или евро, кой както предпочита .
    Ок,мерси за инфото. От известно време търся компании които изплащат дивидент всеки месец или на тримесечие. Ще се радвам, ако има колеги които притежават акции на подобни компании да споделят мнението си. Приемам съвети и предложения. Поздрави

    Коментар


    • изпл~= 22195лв.
      Див-нт За-2017г
      Остава само от Софимоти 3 200 - това е картинката която от началото положено в края на 2008г. ми носи над 11%див. дох-ст и ме храни за сега, а капиталовата - тя е виртуална!

      а това са първите дивиденти;-
      Получени дивиденти > за2011г. 6 300лв
      Получени дивиденти > за2010г. 4 700.лв
      Last edited by inta53; 27.07.2018, 17:50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

        Здравей! 50 на 50 ... Може ли повече инфо за фондовете. Писах ти, но не знам дали получаваш съобщенията. Поздрави
        Здравей, нямам такова за сега, отговарям ти тук. Дивидентните фондове на Шрьодерс: Европейски дивидентен, Глобален дивидентен и Азиатски дивидентен. Този последния плаща всеки месец, а другите два на тримесечие. И да уточня, че дивидента се получава под формата на дялове от дадения фонд, но за мен това е ок, защото тъй или иначе не тегля кеш от там, така че дяловете се трупат. Гледам, че стремежа им е да разпределят 7% на година. Инвестицията е в долари или евро, кой както предпочита .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

          Мерси Тони ! Аз от две, три години взех да вкарвам всички дивиденти от нашите компании в чужди дивидентни фондове за да диверсифицирам и да не съм само на нашия пазар. А хубавото е, че там плащат на всеки три месеца, да не говорим , че има такива, които плащат всеки месец.
          Здравей! 50 на 50 ... Може ли повече инфо за фондовете. Писах ти, но не знам дали получаваш съобщенията. Поздрави

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
            На мен ми е интересен един друг въпрос, а той е какво правите с дивидента ?
            Реинвестирате ли го, прибирате кеша или пък за плис-плис го ползвате ?
            И въобще някой следва ли някаква стратегия или година за година решавате как да процедирате с него ?
            акцийки, какво друго

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

              Мерси Тони ! Аз от две, три години взех да вкарвам всички дивиденти от нашите компании в чужди дивидентни фондове за да диверсифицирам и да не съм само на нашия пазар. А хубавото е, че там плащат на всеки три месеца, да не говорим , че има такива, които плащат всеки месец.
              И аз се преориентирах навън, с изключение на ИПО-то на Градус. С тази разлика че не ползвам фондове, а търгувам директно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                1/3 дърпам в сметка в банката
                2/3 купувам си нещичко
                Мерси Тони ! Аз от две, три години взех да вкарвам всички дивиденти от нашите компании в чужди дивидентни фондове за да диверсифицирам и да не съм само на нашия пазар. А хубавото е, че там плащат на всеки три месеца, да не говорим , че има такива, които плащат всеки месец.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                  На мен ми е интересен един друг въпрос, а той е какво правите с дивидента ?
                  Реинвестирате ли го, прибирате кеша или пък за плис-плис го ползвате ?
                  И въобще някой следва ли някаква стратегия или година за година решавате как да процедирате с него ?
                  1/3 дърпам в сметка в банката
                  2/3 купувам си нещичко

                  Коментар


                  • На мен ми е интересен един друг въпрос, а той е какво правите с дивидента ?
                    Реинвестирате ли го, прибирате кеша или пък за плис-плис го ползвате ?
                    И въобще някой следва ли някаква стратегия или година за година решавате как да процедирате с него ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Дивидент от Атерата - пъкнал. 0,10007 лева на акция.
                      Той не беше ли обявен за 30-ти юли?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                        Важното е да си сит.....,временно че се не знае на къде ще дърпа от сега на напред
                        Аз и без тоя дивидент съм сит.Но признавам, че 4.6% за 1 месец ми дойде дюшеш. А цената на земята няма как да поевтинява,ако това те притеснява.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                          И аз лапнах ,4.6% за 1 месец.Евала

                          Важното е да си сит.....,0-временно че се не знае на къде ще дърпа от сега на напред

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Дивидент от Атерата - пъкнал. 0,10007 лева на акция.
                            И аз лапнах ,4.6% за 1 месец.Евала

                            Коментар


                            • Дивидент от Атерата - пъкнал. 0,10007 лева на акция.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от namira Разгледай мнение
                                И Монбат се отчете, този път по-малко, но както се казва - от сърце.
                                Не знам, но отчета е лош и дано тези придобивания не ги задавят/удавят/.

                                Коментар

                                Working...
                                X