IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
    Здравейте, колеги! Интересувам се от инвестиция и търговия на акции в Европа. Прочетох, че сделки с акции сключени на борса в ЕИП са освободени от данък печалба. Колко е данък дивидент в Германия и Англия ? Ще се радвам, ако ми отговорите. Благодаря предварително
    Ето тук от сайта на Делойт може да се видят данъците които се удържат при източника плащащ дивидент:
    https://www2.deloitte.com/content/da...-tax-rates.pdf

    Много често се пропуска факта че има компании които плащат дивидент на всяко тримесечие.
    Например две такива европейски (мисля че се търгуват и на швабската борса) компании са:
    Marine Harvest ASA: https://www.oslobors.no/ob_eng/marke...G.OSE/overview
    Pandora A-S: http://www.nasdaqomxnordic.com/aktie...5&name=Pandora

    п.п. Подробности за самото данъчно облагане има например тук: http://www.elana.net/bg/trading/educ...vices_557.html
    Last edited by vgc; 07.08.2017, 17:22.

    Коментар


    • Браво на тебе- благодаря за уточнението- пил сък тамифлу- много добър антивирусен препарат.Имаш страхотен поглед върху пазара в САЩ.Моля те кажи какво мислиш за технологичните акции- там много се колебая..Кои 2-3 компании биха имали бъдеще- растеж и дивиденти..Благодаря..
      Last edited by Kiro; 07.08.2017, 16:59.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        new_investor, Това да не е козметичната ИВ Роше или е нещо друго- колко дивидент дава и какви са цените сега.Благодаря- много си полезен и компетентен..
        Успех..
        Не, нямат нищо общо. Става въпрос за Roche Holding - кодът им е ROG - третата по големина фарма фирма в света (Hoffman La Roche e една от фирмите във холдинга), но понеже са основно онкология името им не е толкова познато. Иначе правят Тамифлу - няма начин да не си чувал за него покрай гриповете. Притежават и около 1/3 от Новартис. Основната им част е privately owned от фамилията Рош, и 1/3 от техните акции пък ги притежава Новартис. Не са фирма, която работи с цели от тримесечие за тримесечие, а много по-дългсрочно, затова и не са толкова агресивни с покупки на други фирми, но почти нямат продукт, който да не е или да не е бил при пускането си маркет лидер в индикацията си. Затова ги предпочитам пред Пфайзер и Глаксо, които Императора препоръчва, заради малко по-големи им дивидент, но за мен Рош са много по-стабилни и предвидими. Цената им е 248 франка, но се търгуват на всякакви борси, в щатите не съм ги гледал в долари колко са. Дивидента за момента е 3.3%, което е прилично.
        Last edited by new_investor; 07.08.2017, 17:04.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Здравей, Инокентий Данък дивидент в Германия е около 26% - доколкото зноя - има начини да бъде намален, но е главоболно и посредникът трябва да съдейства. В Британия данъкът дивидент е 0%, освен ако не си бая голям, та да цоцаш дивиденти над 5000 бабета


          Киро - могъщи са - вярно е това - но не значи, че подходящата групичка особено умни китайски хора не може да ги хрясне в сърцето, както бе казал поетът

          А и вече: бая скъпи.
          Здравей, Императоре! Искрено ме разсмя, благодаря за отговора. Може ли повече информация за намалянето на данъка върху дивидента в Германия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
            Здравейте, колеги! Интересувам се от инвестиция и търговия на акции в Европа. Прочетох, че сделки с акции сключени на борса в ЕИП са освободени от данък печалба. Колко е данък дивидент в Германия и Англия ? Ще се радвам, ако ми отговорите. Благодаря предварително
            Здравей, Инокентий Данък дивидент в Германия е около 26% - доколкото зноя - има начини да бъде намален, но е главоболно и посредникът трябва да съдейства. В Британия данъкът дивидент е 0%, освен ако не си бая голям, та да цоцаш дивиденти над 5000 бабета


            Киро - могъщи са - вярно е това - но не значи, че подходящата групичка особено умни китайски хора не може да ги хрясне в сърцето, както бе казал поетът

            А и вече: бая скъпи.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Здравейте, колеги! Интересувам се от инвестиция и търговия на акции в Европа. Прочетох, че сделки с акции сключени на борса в ЕИП са освободени от данък печалба. Колко е данък дивидент в Германия и Англия ? Ще се радвам, ако ми отговорите. Благодаря предварително

              Коментар


              • Импов, няма по мощна компания от Гугъл в технологиите, а то във всяка област може да измислят нещо ново- това си е риск..
                Импов ти сега какви американски имаш..Да не би да е пък Хофман ла Рош..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bond009 Разгледай мнение
                  Аз бих предложил Гугъл- глобално и ще оцелее..
                  Всеки си знае, но аз бягам от такива. Утре някой ще измисли нещо по-секси от Гугъл и ще го закопа кат` тако`а.

                  Ето: Новият инвеститор каза секси работи в Щатите - дето снасят здравата - и човекът ще се гувичи хубавко с дивидентченца


                  Киро - по-скоро говори сигурно за ония рошлювци дето дялкат хапчетата и емблемата им е разпънат хоризонтално шестоъгълник. Гледал съм ги - скъпички са ми съобразно сгодата. Сред хапчеджийниците сега-засега залагам на GSK и Pfizer.


                  Благодаря ви, че така позитивно и в положителна насока ми движите темата - все пак идеята е не само откъде цоцаме сосни дивиденти засега - но и къде да се нагувичваме доволно в бъдеще.
                  Last edited by Императорът; 07.08.2017, 14:47. Причина: Гувик-гувик.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • new_investor, Това да не е козметичната ИВ Роше или е нещо друго- колко дивидент дава и какви са цените сега.Благодаря- много си полезен и компетентен..
                    Успех..

                    Коментар


                    • Аз бих предложил Гугъл- глобално и ще оцелее..
                      Last edited by Bond009; 07.08.2017, 14:42.

                      Коментар


                      • Ами дават, ама слабо - 2-3%, Райтеон даже 1,85 в момента, все пак са огромни компании и са си скъпи като всичко друго в момента. Но пък и няма да колабират при криза, особено от военен тип. Все пак, ако племенника ти е младок би го впечатлило според мен да притежава акции от фирмите, които правят най-добрите изтребители в момента


                        Ако ще е фармация пак бих се повторил, но Roche за мен са една от най-стабилните фирми, скъпа, но има защо.
                        Ако държите на диабетната специализация - за САЩ Eli Lilly and Co са доста по-добро от датската Ново Нордиск.

                        @ Императорът
                        SNH - Senior Housing Properties Trust - в момента yielda им е 8.28% - не е намаляван или спиран дори през кризата.
                        SBRA - Sabra HC REIT
                        HCP - си е HCP
                        HCN - Welltower Inc
                        Сетих се и още една дойна крава: OHI - Omega Healthcare Investors Inc - и те дават 8.27% в момента, но дивидента им расте всяка година от доста години вече.

                        Поздрави![/QUOTE]

                        Благодаря, драги - ама удебелено-подчертаното ще е трудно - щото Ростех не е публична компания - иначе бих се нагувичил здравата с нея

                        Намерих Сеньорът и Омегата и си ги турих в платформата - за да не ги забравя

                        Ного благодаря: ти си ного мъдър инвеститор и ного полезен член на нашата съобщност, макар не ного да пишеш. Отде знаеш толкова ного? - Аферим Твоите мнения: ного значими и важни за мен.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                          Импе,

                          Каква ставка плащаш като данък за дивидентите от акции на NYSE?

                          Аз нямам акция, която да раздава дивидент и така не съм се интересувал


                          Kiro,

                          Мислил ли си да го посъветваш част от парите да се вложат в книги? Колкото и да инвестира в познати компании, винаги е хубаво поне някакъв базов анализ да е способен да направи.
                          30% ме чешат, нихната кожа гъбава.

                          Затова съм от Британия: там не ме чешат.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Да това е добре- по колко долара е за акция..Големият въпрос кои компании в технологиите ще се разрастнат в бъдеще..Там е много трудно..
                            Благодаря Ви за ценните съвети- моля давайте и други предложения..

                            Коментар


                            • Kiro;n3226024]new_investor благодаря за предложените оръжейни компании- те дават ли дивиденти..Ще му ги предложа..[/QUOTE]

                              Ами дават, ама слабо - 2-3%, Райтеон даже 1,85 в момента, все пак са огромни компании и са си скъпи като всичко друго в момента. Но пък и няма да колабират при криза, особено от военен тип. Все пак, ако племенника ти е младок би го впечатлило според мен да притежава акции от фирмите, които правят най-добрите изтребители в момента


                              Ако ще е фармация пак бих се повторил, но Roche за мен са една от най-стабилните фирми, скъпа, но има защо.
                              Ако държите на диабетната специализация - за САЩ Eli Lilly and Co са доста по-добро от датската Ново Нордиск.

                              @ Императорът
                              SNH - Senior Housing Properties Trust - в момента yielda им е 8.28% - не е намаляван или спиран дори през кризата.
                              SBRA - Sabra HC REIT
                              HCP - си е HCP
                              HCN - Welltower Inc
                              Сетих се и още една дойна крава: OHI - Omega Healthcare Investors Inc - и те дават 8.27% в момента, но дивидента им расте всяка година от доста години вече.

                              Поздрави!
                              Last edited by new_investor; 07.08.2017, 11:09.

                              Коментар


                              • Книги не се ли четат на по- късен етап..Сега се зарибява..
                                Last edited by Bond009; 07.08.2017, 09:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X